Buzdolabı Tavsiyesi

A Çevrimdışı

aspava_83

Yeni Üye
26 Ara 2020
10
40
Beğendiğim ürünleri karşılaştırma yaptım. Fiyatlar arasında çokta uçurum yok sadece kullanıcı yorumlarını merak ediyorum.

A Çevrimdışı

aspava_83

Yeni Üye
26 Ara 2020
10
40
Arçelik'teki modeli 570505 EB 1 hafta önce aldım. Gayet memnundum fakat dün sabah kalktığım da hem dondurucu hem buz dolabı çalışmıyordu. Servisi yönlendirdiler motor arızası varmış değişim yazdılar bakalım kaç güne getirecekler. Buda benim şansızlığım olsun.

Hepgel Çevrimdışı

Hepgel 

Aktif Üye
24 Kas 2020
242
39
Arçelik'teki modeli 570505 EB 1 hafta önce aldım. Gayet memnundum fakat dün sabah kalktığım da hem dondurucu hem buz dolabı çalışmıyordu. Servisi yönlendirdiler motor arızası varmış değişim yazdılar bakalım kaç güne getirecekler. Buda benim şansızlığım olsun.
Arçelik bu ara motorları sorun oluyor gibi, bize de değişim verildi bekliyoruz.
Evimde Hotpoint Ariston kullanıyorum 7 yıldan fazladır, hiç servis yüzü görmedi çokta memnunum

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Geçmiş olsun, şans sanırım bu durumlar, değişim kararı iyi olmuş tamir edelim dememişler. Benim de 2 hafta içinde aldığım su ısıtıcılarda (kettle) sorunlar çıkmıştı A101'den aldığımı iade edebildim ama Karacadan aldığım duruyor.

A Çevrimdışı

aspava_83

Yeni Üye
26 Ara 2020
10
40
Olabilir , sorun eski buz dolabında yiyecekler bozuluyor diye yenisini alalım dedik gene bozuldu. 1 aydır gıda ve süt ürünlerine verdiğim ücretinin haddi hesabı olmadi :(
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Geçmiş olsun, şans sanırım bu durumlar, değişim kararı iyi olmuş tamir edelim dememişler. Benim de 2 hafta içinde aldığım su ısıtıcılarda (kettle) sorunlar çıkmıştı A101'den aldığımı iade edebildim ama Karacadan aldığım duruyor.
Teşekkür ederim. Evet yetkilisi servis çalışanı hemen dedi motor arızası değişim diye . Bu gün sonra da mesaj geldi değişim onaylandı diye . Umarım tekrarlamaz .

S Çevrimdışı

SONKULLANICI

Aktif Üye
16 Nis 2019
234
64
26 günlük elektrik tüketimi : 109 kw
Fatura Tutarı : 87,50 TL. Ev boş.:) sadece Altus NF buzdolabı (Sanırım 500 lt )çalışır durumda. Günlük tüketim 4.19 kw.
Arkadaşlar, bu buzdolabı elektriği içiyor mu?Satışdaki yeni dolapların katalog tüketim değerleri neredeyse günlük 1 kw. Arada 3 kw günlük fark var.Nerdeyse 3-4 yılda yeni dolabı amorti edecek bu fiyat farkı.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu nedenle bir bakınayım dedim uygun fiyatlı buzdolaplarına.

SEG SCF 4802 A+ 480 lt Kombi Buzdolabı 2700 tl civarında. Ama yıllık enerji tüketimi 292 kw. olarak yazılmış.Bana bir yanlışlık var gibi geldi.​

Regal NFK 4820 A++ 480 lt kombi buzdolabı 2900 tl civarında. Günlük tüketimi 0,802 kw. yıllık 292 kw. yapıyor bu da.​

Bu durumda sanırım SEG Kataloğundaki bilgi biraz yanlış gibi geliyor.Acaba tüketim değeri mi yanlış yoksa A+ kaydı mı yanlış anlayamadım.
Bu buzdolapları arasında kalite farkı vardır diyen arkadaş var mı acaba?Yoksa ikiside aynı kalite aynı mal diyebilir miyiz?

Son düzenleme:
akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,242
62
İkisi de Vestel'in alt markası,bildiğim kadarıyla hemen hemen aynı kalitedirler.Fiyatları ve özellikleri de birbirine yakın.Tabii uzman arkadaşlar ve kullananlar daha iyi bilgi verir.

S Çevrimdışı

SONKULLANICI

Aktif Üye
16 Nis 2019
234
64
Teşekkürler Akrep,
Bir de

Vestfrost VF CF 5401 A+ 540 lt var. Bu da A+ ve 409 kwH tüketim yazıyor.​

Bu holiday özelliği kullanışlı birşey mi arkadaşlar?Kullanan var mı, iyiki varmış diyen?

S Çevrimdışı

SONKULLANICI

Aktif Üye
16 Nis 2019
234
64
Arkadaşlar, bu inverter motorlu buzdolapları nasıldır?Voltaj dalgalanmalarına karşı fazla duyarlı diyorlar.işin iç yüzü nedir acaba,klasik kompresörlere göre?

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Arkadaşlar, bu inverter motorlu buzdolapları nasıldır?Voltaj dalgalanmalarına karşı fazla duyarlı diyorlar.işin iç yüzü nedir acaba,klasik kompresörlere göre?
Gece sessizliğinde rahatsız edici ses seviyesi var ve normal buzdolabı sesi değil "bızzzz" şeklinde tiz bir ses...

Buzdolabı, bu sesin duyulmayacağı yerdeyse sorun değil ama benim gördüğüm yerdeki gibi 1+1 evler için sıkıntı.

:durt

S Çevrimdışı

SONKULLANICI

Aktif Üye
16 Nis 2019
234
64
Gece sessizliğinde rahatsız edici ses seviyesi var ve normal buzdolabı sesi değil "bızzzz" şeklinde tiz bir ses...

Buzdolabı, bu sesin duyulmayacağı yerdeyse sorun değil ama benim gördüğüm yerdeki gibi 1+1 evler için sıkıntı.

:durt
Elktr. sarfiyatı konusunda bir fikir edinebildiniz mi acaba?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt