Buzdolabı Tavsiyesi

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,123
43
Arkadaşlar,yeni şahit oldum, bu F, E enerji sınıfı buzdolaplarının ne işi var.Yeni türedi sanırsam,eski motorları mı takıp satıyorlar artık anlamadım.

F-enerji.png

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Aynı şey, regal de de gördüm.F sınıfı enerji.
Yeni sisteme geçildi. E sınıfı eski A++ falan oluyor.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
51
Arkadaşlar,yeni şahit oldum, bu F, E enerji sınıfı buzdolaplarının ne işi var.Yeni türedi sanırsam,eski motorları mı takıp satıyorlar artık anlamadım.

F-enerji.png

S Çevrimdışı

SONKULLANICI

Aktif Üye
16 Nis 2019
234
64
Daha önce A++ diye satılan buzdolaplarının aynı ölçü,aynı tip F sınıfı diye işaretlemişler ve tüketim değerleri %10 artmış durumda.ilginç.Daha önceki A++ ların tüketim değerleri boş dolabı çalıştırarak elde ettikleri değerlerdi büyük ihtimalle.Şimdiki F değerleri daha mı gerçekci acaba.

B Çevrimdışı

beratozguner

Aktif Üye
25 Mar 2021
101
32
Daha önce A++ diye satılan buzdolaplarının aynı ölçü,aynı tip F sınıfı diye işaretlemişler ve tüketim değerleri %10 artmış durumda.ilginç.Daha önceki A++ ların tüketim değerleri boş dolabı çalıştırarak elde ettikleri değerlerdi büyük ihtimalle.Şimdiki F değerleri daha mı gerçekci acaba.
Eskiden degerler gercekci degildi. Her makine a+++ oluyordu. Simdi gercekxi oldu. Daha iyi degerlendirme var. Forum konusunda vae detaylar.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
51
Verdiğim linkte güzel bilgiler var.
Yorum ve sorulara oradan devam ederseniz, bu konu içinde kaybolmaz ve ilgili konu için ışık tutmuş olur.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,460
32

F-enerji.png

Avrupa Birliği enerji normları gereği böyle oldu diye biliyorum.Hani şu A+++ -60 muhabbetinden enerji tasarrufu sınıflandırmasında sona gelindiğinden sanırsam böyle yapıldı.Yani sınıflandırma aralığı genişledi gibi.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,123
43
Yeni enerji tipinde A+ en tasarruflu cihaz olacaksa bir BM en fazla 100 kWh falan harcamalı. Yeni tip geldiği için artık alt markaların satışı düşer çünkü onlarda inverter motor kullanmıyorlar belki bu vesileyle piyasada en alt markalar bile sessiz özellikli olmasada inverter motor kullanmaya mecbur kalırlar.

S Çevrimdışı

SONKULLANICI

Aktif Üye
16 Nis 2019
234
64
NFK48001 No-Frost Kombi Buzdolabı - F sınıfı enerji (331 kw/yıl ) - Ek 10 yıl kompresör garantisi 3.182.TL
REGAL NFK48020 No-Frost Kombi Buzdolabı - F sınıfı enerji (331 kw/yıl ) - Ek kompresör garantisi yok. 3.000.TL

Arkadaşlar, şöyle net bir tavsiye alamadım sizlerden. Özellikle günde 4 kw enerji tüketen ve 10 yıldır kullandığım Altus A enerji sınıfı buzdolabımın yerine bunlardan birini almayı düşünüyorum ciddi ciddi. Ancak özellikle Adem Helvacı Adem Helvacı ustanın görüşlerine ihtiyacım var.Çünkü konunun derinliğine inmeden Regal alınmaz demişti ve şüphede bırakmıştı beni.Çünkü aynı fabrikada üretiliyor görüşü olunca haliyle net bilgiye ihtiyacım var.

Birde bu ürün var

Regal NFK 5420 A++ Kombi No Frost Buzdolabı 2.899 TL.​

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

SONKULLANICI

Aktif Üye
16 Nis 2019
234
64
Bu 10 yıl garanti verilen kompresörün inverter mi olup olmadığı sormaya çalıştım Vestel'e, lakin henüz cevap veremediler.En son satış sitesinden sordum,dönecekler geri bakalım.Mümkün olduğunca yerli düşünüyorum hocam, bir de kombi tip.Yani dondurucusu altta olanlardan.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
51
Bu 10 yıl garanti verilen kompresörün inverter mi olup olmadığı sormaya çalıştım Vestel'e, lakin henüz cevap veremediler.En son satış sitesinden sordum,dönecekler geri bakalım.Mümkün olduğunca yerli düşünüyorum hocam, bir de kombi tip.Yani dondurucusu altta olanlardan.
Dondurucu altta olanlara, ev hanımları sık kullanılan üst bölüme yetişememe (boydan dolayı) şikayetlerinde bulunuyor, evin hanımı bu noktayı dikkate alsın mümkünse.

S Çevrimdışı

SONKULLANICI

Aktif Üye
16 Nis 2019
234
64
Dondurucu altta olanlara, ev hanımları sık kullanılan üst bölüme yetişememe (boydan dolayı) şikayetlerinde bulunuyor, evin hanımı bu noktayı dikkate alsın mümkünse.
Teşekkürler.O da önemli bir konu,mevcut buzdolabımız 180 küsur cm. Bu nfk 480 ler ise 173.Sanırım yeterli olur.Ve en çok kullanılan orta raf ve sebzelik içinde ikide bir eğilmek zorunda kalmayız diye düşünüyorum.
seçeneklere fiyatı nedeniyle koydum ama,Regal 5420 192 cm. yüksekliğinde,o yüzden onu pek tutmuyorum aslında.

Teşekkürler.O da önemli bir konu,mevcut buzdolabımız 180 küsur cm. Bu nfk 480 ler ise 173.Sanırım yeterli olur.Ve en çok kullanılan orta raf ve sebzelik içinde ikide bir eğilmek zorunda kalmayız diye düşünüyorum.
seçeneklere fiyatı nedeniyle koydum ama,Regal 5420 192 cm. yüksekliğinde,o yüzden onu pek tutmuyorum aslında.
Bir endişem de, günde 4 kw yakan bu müsrif Altus dan kurtulayım derken,bu nfk ların da beni hayal kırıklığına uğratıp uğratmayacağı konusu.

S Çevrimdışı

SONKULLANICI

Aktif Üye
16 Nis 2019
234
64
Ya herro ya merro deyip , 10 yıl motor garantisi nedeniyle NFK48001 No-Frost Kombi Buzdolabı - F sınıfı enerji (331 kw/yıl ) - Ek 10 yıl kompresör garantili dolabı 3.182.TL ye aldım arkadaşlar.Bu durumda yeniden ek garanti yaptırmak gerekir mi gerekmez mi sizce?
Bu arada, Vestel hala, bu 10 yıl garantili motorun inverter olup olmadığına dair herhangi bir bilgi ulaştıramadılar bana.Kime soracaklar bilemiyorum.

Geri
Üst Alt