Buzdolabı Tavsiyesi

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Boyutları sizin için uygunsa Grundig 6100 I modelini şiddetle tavsiye ederim:

Kasım 2017'de 2800 liraya annemlere almıştım. Arçelik 5850 NDEI'nin aynısı. Malzeme kalitesi mükemmel, inverter kompresör ile oldukça sessiz ve ekonomik. Liste fiyatlarına bakılırsa 5000 civarına bulunabilir sanıyorum. Muhtemelen Grundig biraz daha ucuzdur.

Grundig o zaman 1000 lira kadar ucuza gelmişti Arçelik'e göre, iyi prim yapmış :) Fark artık o kadar çok değil görünüyor.

B Çevrimdışı

By202

Yeni Üye
20 Ağu 2019
4
32
Boyutları sizin için uygunsa Grundig 6100 I modelini şiddetle tavsiye ederim:

Kasım 2017'de 2800 liraya annemlere almıştım. Arçelik 5850 NDEI'nin aynısı. Malzeme kalitesi mükemmel, inverter kompresör ile oldukça sessiz ve ekonomik. Liste fiyatlarına bakılırsa 5000 civarına bulunabilir sanıyorum. Muhtemelen Grundig biraz daha ucuzdur.

Grundig o zaman 1000 lira kadar ucuza gelmişti Arçelik'e göre, iyi prim yapmış :) Fark artık o kadar çok değil görünüyor.
İki gün evde yoktum, bugün tavsiyelere bir bakayım öyle karar verelim dedim, ama ailem dayanamayıp gidip Vestel NFK 640 EA aldı 1 saat içinde. 4300e 10 taksit :/
30 yaşında adamın laf geçiremiyorum. Buzdolabı 4 gündür bozuk, bekle iki gün daha bir iki tavsiye alalım. Hiç kullanıcı deneyimi görmeden, satıcının yağlayıp ballamasıyla almışlar.

Frostfree gibi bir özellik var mı? Kullanılan parçalar neler, şikayetler neler hiç bakılmadan karar verdiler.. Şimdi birinin soğutucu ayarı 8 derece iken soğutucu iç sıcaklığının daha soğuk olarak 2 derecelere kadar düştüğünü söylemiş. (ekranın 8 deree gösterip, ısının 2 derece olması gibi sorunlar bence ciddi sorunlar, umarım bize denk gelmez)

Uf, hayırlısı olsun demekten başka bir şey diyemiyorum.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Grundig'in boyutları uyuyormuş, bütçe de elverirdi az zorlamayla.. Bu seçenek yerine Vestel'i almak nasıl olmuş,büyük hata mı?

Y Çevrimdışı

ywz81

Yeni Üye
6 May 2018
14
43
merhabalar.
20 senelik emektar vestel buzdolabımız artık emekli olmak istiyor. yeni dolap bakıyorum.
mutfak dolabında solo buzdolabı koymak için ayrılmış bir bölme var. bu bölmeye uygun en geniş hacimli buzdolabını almak istiyorum. buzdolabının kenarlarında ve üstünde ne kadar boşluk olmalı? bu birinci sorum.
dondurucu kısmı altta olanlarla üstte olanlar arasında kullanım kolaylığı dışında bir fark var mı? bu noktada bir tercih yaparken nereye dikkat etmeliyim?
mutfaktaki hemen tüm eşya vestel. tv regal. servise pek ihtiyacım olmadı ama olduğu ender zamanlarda sorun yaşamadım. gene vestel birinci tercihim.

ilk tercihim bu:

ancak bunu alırsam buzdolabı ile arka duvar arasında sadece 1 cm kadar mesafe kalacak. her iki yanda ise 1,5 cm boşluk kalacak. bu boşluklar buzdolabının sağlıklı çalışması için yeterli olacak mı?

çok uzatmayalım. bu sorulara cevap verebilirseniz diğer seçenekler üzerine devam edebiliriz.

şimdiden teşekkür ederim.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
merhabalar.
20 senelik emektar vestel buzdolabımız artık emekli olmak istiyor. yeni dolap bakıyorum.
mutfak dolabında solo buzdolabı koymak için ayrılmış bir bölme var. bu bölmeye uygun en geniş hacimli buzdolabını almak istiyorum. buzdolabının kenarlarında ve üstünde ne kadar boşluk olmalı? bu birinci sorum.
dondurucu kısmı altta olanlarla üstte olanlar arasında kullanım kolaylığı dışında bir fark var mı? bu noktada bir tercih yaparken nereye dikkat etmeliyim?
mutfaktaki hemen tüm eşya vestel. tv regal. servise pek ihtiyacım olmadı ama olduğu ender zamanlarda sorun yaşamadım. gene vestel birinci tercihim.

ilk tercihim bu:

ancak bunu alırsam buzdolabı ile arka duvar arasında sadece 1 cm kadar mesafe kalacak. her iki yanda ise 1,5 cm boşluk kalacak. bu boşluklar buzdolabının sağlıklı çalışması için yeterli olacak mı?

çok uzatmayalım. bu sorulara cevap verebilirseniz diğer seçenekler üzerine devam edebiliriz.

şimdiden teşekkür ederim.
vsoutlet sitesi var vestrlin ihracat fazlası ürünleri var.Marka takıntın yoksa bakabilirsiniz.

yan boşlukları 10 cm yeterli deniliyor.Arkası düz olanlar ise yine çok boşluk olmasına gerek yok.

Y Çevrimdışı

ywz81

Yeni Üye
6 May 2018
14
43
Buzdolabı almayı düşünüyorum. Çünkü:

Mutfakta buzdolabı için ayrılmış bölmeye (80x80x197) sığan en geniş hacimli dolaplardan biri. Her tarafında aşağı yukarı 5er cm boşluk kalıyor.

A+++

Inox. (eşim öyle istiyor.) Beyaz istemiyor çünkü yıllar geçtikte sarariyor beyaz mutfak eşyaları.

İtirazı olan var mı? Bu bütçe ile alınabilecek daha iyi bir dolap önerir misiniz?

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Buzdolabı almayı düşünüyorum. Çünkü:

Mutfakta buzdolabı için ayrılmış bölmeye (80x80x197) sığan en geniş hacimli dolaplardan biri. Her tarafında aşağı yukarı 5er cm boşluk kalıyor.

A+++

Inox. (eşim öyle istiyor.) Beyaz istemiyor çünkü yıllar geçtikte sarariyor beyaz mutfak eşyaları.

İtirazı olan var mı? Bu bütçe ile alınabilecek daha iyi bir dolap önerir misiniz?
Her ne kadar güzel dursada inoxun bakımı koruması daha zor beyaza göre. Beyaz renk eşyaların zamanla sarardığını sizden duydum. Neyse buralar zevk renk meselesi cihaz güzele benziyor

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Arkadaşlar slm Vestel nfk640 e beyaz buzdolabi almak üzereyim kafama takılan şeyler var yardımcı olur musunuz bayiyie sordum 2019 üretimi dedi bu ürünün 2020 ile 2019 üretimi arasında bir performans farkı olur mu kagit üzerinde herşey aynı ikincisi inox renk zamanla el izi kalma riski var diye düşünüyorum acil bilgi lütfen

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Arkadaşlar slm Vestel nfk640 e beyaz buzdolabi almak üzereyim kafama takılan şeyler var yardımcı olur musunuz bayiyie sordum 2019 üretimi dedi bu ürünün 2020 ile 2019 üretimi arasında bir performans farkı olur mu kagit üzerinde herşey aynı ikincisi inox renk zamanla el izi kalma riski var diye düşünüyorum acil bilgi lütfen
Inox yüzey bakımı sıkıcı iş alın beyaz renk keyfinize bakın

H Çevrimdışı

huliki

Aktif Üye
27 Ara 2019
54
41
bende uzun zamandır buzdolabı takip ediyorum önceliğim inverter kompresörlü olmasıdır.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Inox yüzey bakımı sıkıcı iş alın beyaz renk keyfinize bakın
aynen özellikle inox ocak ve davlumbaz aklı olan almasın.Ocağı öngördük beyaz cam aldık temizliği eşim için çok kolay.Ama davlumbaz inox ,eşimin tam 1 saatini alıyor temizlemek.Sonra würth ün inox bakım kremini aldım da sinir bozucu izler kalmıyor en azından.

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Arkadaşlar ürünün siparişini geçtim beyaz renk Vestel nfk640 e ++gi hayırlı olmasını diliyorum benim sorum şudur televizyonda soruyoruz diyoruz ki bu modelde hangi panel kullanıldı ana kart nedir falan bu buzdolabında LG kompresör mu kullanılıyor özet olarak üretim bandında bilgi rica ediyorum

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Arkadaşlar ürünün siparişini geçtim beyaz renk Vestel nfk640 e ++gi hayırlı olmasını diliyorum benim sorum şudur televizyonda soruyoruz diyoruz ki bu modelde hangi panel kullanıldı ana kart nedir falan bu buzdolabında LG kompresör mu kullanılıyor özet olarak üretim bandında bilgi rica ediyorum
Hayırlısı olsun iyi günlerde kullanın.Nereden kaça aldınız?Gelince bir inceleme konusu bekleriz?

Bende ki nfky510x te acc İtalyan malı kompresör var.Alırken 10 yıl kompresör garantisi vardı.O zaman söylenilen vestel danfoss,secop (o zaman lar iki ayrı markaydı) embraco gibi bilinmiş kaliteli markalara güvenip 10 yıl garanti veriyor denilmişti.

Şuan marka bağımsız çoğu üretici çinli markalara yöneldiler.Geçen seneye kadar Bosch un bir iki üst model modelinde bile çinli jixaperia gördüm,vestelde jixaperia kullanıyordu ki kendilerini daha da kaptırıp daha az bilinmiş çinli donper marka kullanmaya başlamışlar.En son 2 tane vestel üretimi dolap aldım biri büro tipi olmak üzere ikisinde de donper kompresör vardı.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri