Buzdolabı Tavsiyesi

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
merhabalar degerlı arkadaslar buzdolabı bakmaktayım butcem 2600 lıra örenebileceğiniz ürün varmidir? birde bu ürün sizce fiyat perfarmans oalrak nasıl alınabılırmı? tesekkur ederım degerlı yorumlarınız ıcın

Üç dört ay önce bu dolaba niyetlenmiştim ama bizim emektar izin vermedi çok şükür, o zamanki fiyatı 1600 liraydı... Motoru "inverter" olan modeller iyi diye biliyorum. 10 yıl motor garantisi verilmiş ve az enerji tükettiği yazılıp çizilmekte.

M Çevrimdışı

metalsimya

Yeni Üye
25 Kas 2017
22
Selamlar Ado Hocam, yılbaşında sizin tavsiyenizle aldığım vestel televizyonumdan çok memnunum, tekrardan teşekkürlerimi sunuyorum.
Şimdi de buzdolabı konusunda sizlerin fikirlerine ihtiyaç duymaktayım.
Fiyat aralığı 2000-2600 TL'dir.
Sizin daha önce incelediğiniz Vestel NF520 A++ ilgimi çekti. Onun dışında birde samsung RTK50K6000WW/TR 500 LT ilgimi çekti fakat samsung bütçeyi biraz aşmakta. Yorumlarınızı bekliyorum.
Saygılarımla, Teşekkürler.

By_Nisay Çevrimdışı

By_Nisay

Yeni Üye
24 Nis 2019
42
35
Arkadaşlar en fazla 2400 tl bütçem var. Ev kuruyorum, beni üzmeyecek buzdolabı bakıyorum. Marka-model takıntım yok.
A Ado Sota Sota

Tertemiz ama eski model bir indesit BAN 40 FNF buzdolabımız var, sıfır ayarında kız tarafı begenmeyince başka dolap bakıyorum :/

baktıklarım ise şunlar
Altus ALK 470 N -- 2300tl
Grundig GKNE 4800 -- 2250tl
Profilo BD3058w3vv -- 2600
Samsung RT38K5100 -- 2530

Haziranda düğün var anca hallederim sanırım, kıymetli yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
B Çevrimdışı

By202

Yeni Üye
20 Ağu 2019
4
33
Tam olarak öğrenmek istediğiniz en derin detay dahi ne ise sorun ben nokta atışı bilgi vereyim size. Ancak ''Detaylara gerek yok öneriyormusunuz?'' diye soruyorsanız gözünüzü kapatıp alabilirisniz :ok
Çoğunlukla aciliyeti olmayan tv incelemeleri konusunda takip ederken bozulan buzdolabı sonrası yine tavsiyeforumu yol gösterici oldu.

Yaklaşık 9-10 yıldır kullandığımız Samsung RT58EDEW model buzdolabı bozuldu. Dondurucu -20ye ulaşamıyor. -7 civarı donduruyor. Soğutucu ise kullanılmaz durumda 20 dereceden aşağı inemiyor. (tamiri için 300 lira istemişler, tamir sonrası ne kadar daha iş görür bilemiyorum.)

Sizin Vestel NF520 konunuzda bir arkadaşın yazdığı Frostfree yoksa bu tarz arızalar yaşanır mesajını görünce parçalar birleşti yeni evimizde kısa süreli elektrik kesintileri olabiliyor ayda 1-2 kez 1-2 dakika. Yani bu evde kullanacağım buzdolabında Frostfree özelliği şart gibi.

Aklımdaki buzdolabı modelleri (sadece forumlarda önümü çıkan modeller arasından.)
sizin incelediğimiz Vestel NF520
Regal 4801 E
Profilo BD2156 ve 2056

Bütçe ortalama 3500 lira.

Bu modeller 1 saat içinde karşıma çıkan modeller. Vestelde Frostfree var, peki diğer modellerde var mı? Ya da Samsung da yaşadığım arızaları yaşamayacak hangi modeli önerirsiniz?

Ben beyaz eşya konusunda tekrar Samsung ve LG almam diyordum ama konuda ise bunlar övülmüş. Samsung buzdolabı 9-10 yılda ilk kez dozuldu. Yine aynı 10 yıllık LG çamaşır makinesi ilk 1inci yılda bir kez bozuldu yedek parçası 1,5 ayda Koreden gelince çok mağdur olmuştuk
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Üstteki mesajımı düzenleyemedim.

Bütçe dahilinde (maksimum son limit 4 bin) daha yüksek hacimli modeller önerebilirsiniz. Dondurucudansa soğutucu kısmı daha geniş olabilir.

185cm*85cmgenişlik"82cm
(ancak bir yüzeyi 80 cmden küçük olmalı ki kapıdan geçsin)

B By202, A Adem Helvacı

B By202, Sota Sota

Ek:
Bütçeyi aşsa da Samsung RT62K7040WW modeli boyutları bana uyuyor. Peki hacim olarak büyük olması dışında yukarıda yazdığım diğer modellerden özellik, dayanıklılık ve parça olarak avantajı var mı? Bozulan Samsung sonrası Samsun'a güvenemiyorum ama bilemedim şimdi. Mesela frostfree var mı bu Samsung'da? Bozulan cihaz bundan bozuldu sanırım, olmamasından.

Son düzenleme:
B Çevrimdışı

By202

Yeni Üye
20 Ağu 2019
4
33
Üstteki mesajları değiştirmeyi bulamayınca ekleme yapıyorum yine :/

Ailem ile görüşünce bütçeyi ve sınırları iyice zorladılar. Taksitle 5000 TL psikolojik sınırı aşmadan, mutfağa uygun ölçülerde buzdolabı alma niyetindeyiz.

Samsung RT62K7040WW modeli sıklıkla önerilmiş ama ailem tekrar Samsung almaya sıcak bakmıyor (lg çamşr. mak kötü tecrübesinden)
Yedek parça, servis gibi konularda nasıl Samsung şu an, beyaz eşyada çok satmayan markaları tercih etmek ileride üzeri mi yine) ayrıca Samsung un tr pazarından çekilmesi durumu var mı?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt