BOTECH 600 HD PLUS ve BOTECH 600Z dönüşüm yazılımları

digiulama Çevrimdışı

digiulama 

Süper Üye
5 Nis 2018
882
42
kurtarma yazılımı için teşekkurler digi usta
ama cihazı kurtaramadık sanırım bir yerde eksik yapıyoruz.

chip typ de other,
mode de serialdown u seciyorum.

starta basıyorum ve fişi takıyorum ama yukleme olmuyor.

yukleme kablosunun hazırı satılıyor mu
Rs232 usb mi kullanıyorsun bide o var eğer o yok ise onuda alman lazım

Z Çevrimdışı

zalomaz

Yeni Üye
7 Kas 2019
13
34
Rs232 usb mi kullanıyorsun bide o var eğer o yok ise onuda alman lazım

abi 136.mesajda verilen resimdeki gibi bağlantı yaptırdım.
onunla kurtarma yazılımını atmaya çalıştık ama cihazı kurtaramadık.
rs232 usb yi alalım o zaman.inşallah onunla yukleyebiliriz. selamlar

bahsettiğiniz rs232 usb buradaki kablo mu.

digiulama Çevrimdışı

digiulama 

Süper Üye
5 Nis 2018
882
42
cihaz göruyormu aygıt yoneticisine bak ch340 dan başka bişry yazıyorsa yazılım atamazsın ve cihazına kurtarma yazıulımı sadece dump atacaksın düz yazılım olmaz

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
abi 136.mesajda verilen resimdeki gibi bağlantı yaptırdım.
onunla kurtarma yazılımını atmaya çalıştık ama cihazı kurtaramadık.
rs232 usb yi alalım o zaman.inşallah onunla yukleyebiliriz. selamlar

bahsettiğiniz rs232 usb buradaki kablo mu.

Yukarıdaki linkte verdiğim arabirimi al bence,sonra bir dişi DB9 alıp ya kendin yap veya yaptır diğer bağlantıyı :ok
Bağlantı şemalarını vermiştim :)

Z Çevrimdışı

zalomaz

Yeni Üye
7 Kas 2019
13
34
teşekkurler usta.
kablo gelince yukler sonucu bildiriri.
selam ve saygılar.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Kendin yapacaksın hazır zor yaptırmak istiyorsan İstanbulda bir arkadaş yapıyor 25 tl fiyatı botech için

size özel mesaj atamıyorum.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Yukarıdaki linkte verdiğim arabirimi al bence,sonra bir dişi DB9 alıp ya kendin yap veya yaptır diğer bağlantıyı :ok
Bağlantı şemalarını vermiştim :)

erdiğiniz semayı bulamadı abi.
bağlantı:
3-2
2-3
5-5 şeklinde mi olacak.

daha önce kasalı cihazlara yazılım atmak için böyle bir kablo yaptırmıştım.elimde var.

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
verdiğiniz semayı bulamadım abi.
bağlantı:
3-2
2-3
5-5 şeklinde mi olacak.

daha önce kasalı cihazlara yazılım atmak için böyle bir kablo yaptırmıştım.elimde var.
Evet ,olmaz ise 2 ile 3çün yerlerini değiştir,
Yükleyici ayarları:
Chip type : Others
Boot file : gx6505s-generic-sflash.boot
olacak

odunq Çevrimdışı

odunq

Aktif Üye
20 Haz 2019
87
39
Bu serideki tüm yazılımları tek tek denedim :) (HW203.00.xxx serisi)
Sana bir tiyo vereyim ,gerçi genel olarak belirtmiştim konularda ,istediğin kadar 6605s yazılımını indir,diyelim 50 yazılım indirdin ,bunları deneyeceksin tek tek,eğer normal yolla yüklemeye kalkarsan yaklaşık bir yazılım 5-6 dakikada yükleniyor,e aç-kurcala-kontrol et ,epey zaman alıyor ,aşağıdaki linkte verdiğim fotodaki 4 teki yeri "usbdown" seç, bölümü yine "All" olsun.
Şimdi yazılımlara gelelim ,50 yazılımın adını komple değiştirip "1" yaparsan sırayla 50ye kadar gider,1.bin-2.bin-3.bin- gibi,bunları bir usbye kopyala ve uydu alıcıya tak belleği :)
Kabloyu normal yükleme gibi alıcıya tak,ve programdaki- fotoğraftaki- 6 nolu File kısmına da 1.bin yazıp start düğmesine bas,40 saniyede yazılım yükleniyor,alıcıyı resetleyip yazılımı test et,sonra fişi çek,6 nolu yere bu sefer 2.bin yaz ve start tıkla ,yani 1den 50ye kadar olan yazılımları hızlıca test edersin böylece :ok

Bu olayı forumda anlatmışmıydım bilemiyorum :)
hocam bunun ıcın konu acmadıysan ac lutfen. ben denk geldım denedım muthıs. anında yukledı yazılımı

C Çevrimdışı

cemel 

Aktif Üye
27 Nis 2018
311
43
teraspy teraspy ustam pikonun üç girişli Rs232 beyaz başlıklı tarafını nasıl yapabilirim adı nedir onun, nasıl bulabilirim ? Hurda masaüstü kasalar var onların içine bi bakayım, dönüşüme gerek yok masaüstü pc im var. Flash değişimi istemeyen yazılımları bi denicem bakalım.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
teraspy teraspy ustam pikonun üç girişli Rs232 beyaz başlıklı tarafını nasıl yapabilirim adı nedir onun, nasıl bulabilirim ? Hurda masaüstü kasalar var onların içine bi bakayım, dönüşüme gerek yok masaüstü pc im var. Flash değişimi istemeyen yazılımları bi denicem bakalım.
Gayet kolay ,daha önce verdiğim aparatı al,(usb to rs232) ,kablonun şemasını vermiştim rs232 bağlantı uçları diye :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt