Biz bize yeteriz Türkiye !

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
Delikanlı lafnı yaş itibarıyla değil delikanlılık anlamında ancak kabul ediyorum. Yanlış anlaşılmasın, yaşından büyük iki evladm var. Sözün havada kalır.
Yazıyı okudum, siz de okuduysanız "izin almadan" ibaresi var. İzin almak haklıysan çok mu zor birşey. Bir başka belediye devlet millet zararına toplamaya kalkarsa ne olacak? Belediyelerde bir takım işler için zorla bu bağış yoluna zorlanırsa millet kim nasıl kontrol edilecek? İşte bu nedenle yürütmeye seçilmişlere denetim için izin hakkından söz ediliyor. Hukuki olarak yanlış olsa zaten yargı gereğini yapar.

' Yavaş, ''Kimse endişe etmesin! Planladığımız yardımlara devam edeceğiz. Kimseyi aç ve açıkta bırakmayacağız'' dedi. '

Zaten açklamada da belirtilmiş devam edeceğiz diyor, edemiyoruz pardon demiyor. Buradan anlaşılacak söz izinleri de alıp devam edeceğiz anlamıdır. Yoksa ben kanun dinlemem yada ben izin almam sizinle çalışmam anlamı çıkmaz.
Foça'da idi yanılmıyorsam belediye başkanı meclisten geçirip suyu bedava yaptı, savcılık kanun maddesinden soruşturma açmıştı hakkında. Sonra 1 tl mi neydi çok az bir mebla yapmışlardı da yasaya uygun olmuştu. Yavaş başkanlıkta tecrübeli adam avukat kendisi kanunların eksiğini de fazlasını da bizden iyi bilir kanuna da uydurur.

Okur yazar olmak ile medya okur yazarlığı galiba farklı bir şey!
50 yi çoktan geçtim. sizin evlatlar 60 larında ise , sizin 80-90 falan olmanız lazım. haklı mıyım?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Delikanlı lafnı yaş itibarıyla değil delikanlılık anlamında ancak kabul ediyorum. Yanlış anlaşılmasın, yaşından büyük iki evladm var. Sözün havada kalır.
Yazıyı okudum, siz de okuduysanız "izin almadan" ibaresi var. İzin almak haklıysan çok mu zor birşey. Bir başka belediye devlet millet zararına toplamaya kalkarsa ne olacak? Belediyelerde bir takım işler için zorla bu bağış yoluna zorlanırsa millet kim nasıl kontrol edilecek? İşte bu nedenle yürütmeye seçilmişlere denetim için izin hakkından söz ediliyor. Hukuki olarak yanlış olsa zaten yargı gereğini yapar.

' Yavaş, ''Kimse endişe etmesin! Planladığımız yardımlara devam edeceğiz. Kimseyi aç ve açıkta bırakmayacağız'' dedi. '

Zaten açklamada da belirtilmiş devam edeceğiz diyor, edemiyoruz pardon demiyor. Buradan anlaşılacak söz izinleri de alıp devam edeceğiz anlamıdır. Yoksa ben kanun dinlemem yada ben izin almam sizinle çalışmam anlamı çıkmaz.
Foça'da idi yanılmıyorsam belediye başkanı meclisten geçirip suyu bedava yaptı, savcılık kanun maddesinden soruşturma açmıştı hakkında. Sonra 1 tl mi neydi çok az bir mebla yapmışlardı da yasaya uygun olmuştu. Yavaş başkanlıkta tecrübeli adam avukat kendisi kanunların eksiğini de fazlasını da bizden iyi bilir kanuna da uydurur.

Okur yazar olmak ile medya okur yazarlığı galiba farklı bir şey!
şu olağanüstü zamanlarda, rakip parti başkanlarının yaptığına müsamaha gösterilse ne olacaktı? ilk vakadan (1 kişi) 20 günce 214 ölüye gelmişiz. akp halen hukuk ardına saklanıp partizanlık yapıyor. neyse okur yazarlık konusa girmeyeyim bile. yayan kalırsınız.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
yaw bu kadın var ya,tam illetlik,ülen nereden çıktı bunlar onu anlamıyorum
kelle-paça nereden çıkıyor,olmadı Beyin ve Koç Yumurtası da tavsiye etsin
tam kolesterol-trigliserid bombası bunlar yaw:haha1

bu insanlar "okumuş" ise o zaman normal düz vatandaşlar da "Prof."oluyor bunların yanında :haha
yetmiyor bu tipler hemen hergün TV lere arzı endam edip racon kesiyorlar
asıl bu tipler TV ler vasıtasıyla millete virüs bulaştırıyorlar!
Abi 1-2 gündür sosyal medyada dönen bir rektör var.
Ülkenin profları rektörleri bunlar, ne diyeyim ki :kiskis

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,221
ben de onun için şunu dedim bugün

yaw bu adamlar Hoca/Prof filansa biz vatandaşlar da o zaman tam harbi Prof.oluyoruz
ben TEZ bile yazdım AKP hk. şimdi bir TEZ daha yazacağım şu virüs iletini de aşarsak:clap

benim TEZ konum da şu olacaktır; TV lere taktım ya,sözüm ona milleti "bilgilendiriyorlar"!
ayrıca büyük bir kısmı da Youtube a yüklüyor o "sallama" teorilerini,Din den giriyor,Amerika dan çıkıyor
sonra İsrail den giriyor bilmem nereden çıkıyor,şimdiler de bir de şu lanet 21 ailemi yoksa 24
ailemi,onlara takmışlar,yaw öyle zırvalar duyuyorumki kafayı yememek işten değil hani

"çalış senin de olsun" hala ona buna mok atmak da neyin nesi...deyip al sana TEZ konusu:haha

hani insanlar harbiden şu ayıp ve günah kavramlarını adam gibi uygulayabilse veya en azından düşünse!
bizlere de böyle laflar etmek düşmese!

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
ben de onun için şunu dedim bugün

yaw bu adamlar Hoca/Prof filansa biz vatandaşlar da o zaman tam harbi Prof.oluyoruz
ben TEZ bile yazdım AKP hk. şimdi bir TEZ daha yazacağım şu virüs iletini de aşarsak:clap

benim TEZ konum da şu olacaktır; TV lere taktım ya,sözüm ona milleti "bilgilendiriyorlar"!
ayrıca büyük bir kısmı da Youtube a yüklüyor o "sallama" teorilerini,Din den giriyor,Amerika dan çıkıyor
sonra İsrail den giriyor bilmem nereden çıkıyor,şimdiler de bir de şu lanet 21 ailemi yoksa 24
ailemi,onlara takmışlar,yaw öyle zırvalar duyuyorumki kafayı yememek işten değil hani

"çalış senin de olsun" hala ona buna mok atmak da neyin nesi...deyip al sana TEZ konusu:haha

hani insanlar harbiden şu ayıp ve günah kavramlarını adam gibi uygulayabilse veya en azından düşünse!
bizlere de böyle laflar etmek düşmese!
hakkını yemeyin, akp'nin propagandacıları çok iyi çalışıyor. bu milletin yarısı halen akp'ye oy vermeye hazırsa, propagandacı yalabcıların büyük başarısıdır. :haha

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,138
Demek ki , Biz Bize Yeteriz Türkiye değilmiş , sadece bana yetin Türkiye'miş.

O kadar maaş bağışladık çıkarmayacakmıyız , eee hadi çıkardık biraz da çorba parası kalsın o kadar uğraşıyoruz. Bu ara birde deprem patlasa dadundan yiinmez :seytan

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,221
Bir zamanlar Erzurum da muhterem bir zat vardı,bilenler bilir,merhum Naim Hoca
bir çok sosyal v.s olaylar da ona giderlerdi hep,halk sever sayar dinlerdi Hocayı
terör olaylarında bile bazı durumlar da ona başvururlardı,halkın galeyana geldiği
durumlar olurdu v.s Vali ve Emniyet müdürleri bile fayda etmezdi,çağırırlardı Naim Hocayı
o da gelirdi ve ...şimdi herkes evine gitsin... derdi ve halk giderdi! bu kadar basit,bazı insanlar
vardır bir kelime ederler olayı bitirirler,kimi adam vardır bir kelime eder,ortalık daha da karışır!
millet off-puff eder ama Naim Hoca gibilerse "dinlenirdi"

hitap etmesini bilirsen,bu halk sana itaat eder! ecdadımız böyle yaptı,bu muhteşem millet
böyle muazzam devlet olmayı dünyaya hükmetmeyi bu sade adamlarla başardı ve hep onlar dinlendi
koca Osmanlı padişahları da bunların ayaklarına gittiler,el öptüler hayır dualarını aldılar zaferle
döndüler her zaman!

Fatih Sultan Mehmed gibi adam Vefa hazretlerine gider dertleşirdi ve ayağına giderdi!
bir gün hoca "müsait değilim" dedi,Sultan da üzüldü ama geri döndü!
Böyle "adamlar" vardı bu devlet de!
Bu Fatihi yargılayan adam da vardı Kadı Ahmed! o da adamdı diğeri de adamdı!

Rabbim öyle adamları bize devlet adamları diye nasib etsin amin

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,138
Bir zamanlar Erzurum da muhterem bir zat vardı,bilenler bilir,merhum Naim Hoca
bir çok sosyal v.s olaylar da ona giderlerdi hep,halk sever sayar dinlerdi Hocayı
terör olaylarında bile bazı durumlar da ona başvururlardı,halkın galeyana geldiği
durumlar olurdu v.s Vali ve Emniyet müdürleri bile fayda etmezdi,çağırırlardı Naim Hocayı
o da gelirdi ve ...şimdi herkes evine gitsin... derdi ve halk giderdi! bu kadar basit,bazı insanlar
vardır bir kelime ederler olayı bitirirler,kimi adam vardır bir kelime eder,ortalık daha da karışır!
millet off-puff eder ama Naim Hoca gibilerse "dinlenirdi"

hitap etmesini bilirsen,bu halk sana itaat eder! ecdadımız böyle yaptı,bu muhteşem millet
böyle muazzam devlet olmayı dünyaya hükmetmeyi bu sade adamlarla başardı ve hep onlar dinlendi
koca Osmanlı padişahları da bunların ayaklarına gittiler,el öptüler hayır dualarını aldılar zaferle
döndüler her zaman!

Fatih Sultan Mehmed gibi adam Vefa hazretlerine gider dertleşirdi ve ayağına giderdi!
bir gün hoca "müsait değilim" dedi,Sultan da üzüldü ama geri döndü!
Böyle "adamlar" vardı bu devlet de!
Bu Fatihi yargılayan adam da vardı Kadı Ahmed! o da adamdı diğeri de adamdı!

Rabbim öyle adamları bize devlet adamları diye nasib etsin amin
Bir zamanlar Erzurumda'n bir hoca daha çıkmıştı ( sözde hoca ) , birileri de ona giderdi dertleşmeye heey gidi heey :krotey

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,221
ülen şu memleket neleri gördü be yaw!
acaba diyorum biz millet olarak yoksa bunları hak ettikmi ve ondan dolayımı işlerimiz hep terso gidiyor!
bu tiplere esir olduk gidiyoruz
demekki suçumuz çok fazla bizim
ne demişler "suçu önce kendinde arayacaksın"!

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
ama sorsan zorlama yok ha, yersen tavuk da var. :)

Okulları tatil ederek mitinglere öğrenci taşıyan, günlük 50 lira artı ekmek arası kaşara miting için taşımalı seyirci toplayan, taşeron işçileri meydanlara zorla götüren zihniyetin yardım kampanyası gönüllü olacak değildi herhalde...

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,221
Okulları tatil ederek mitinglere öğrenci taşıyan, günlük 50 lira artı ekmek arası kaşara miting için taşımalı seyirci toplayan, taşeron işçileri meydanlara zorla götüren zihniyetin yardım kampanyası gönüllü olacak değildi herhalde...

böyle işler dünya da çok oluyor!
neredemi,önce Muz cumhuriyetlerin de,totaliter rejimli ülkelerde,Saddam ın eski hali veya Kaddafi nin eski hali
Afrika ülkeleri v.s toplarlar okul çocuklarını,devlet çalışanları v.s kuru kalabalık

ehh bizim memleket de bunlar kadar olmasa bile benzerdir!

senelerce Libya da çalıştım,işlerim dışarıda oluyordu Banka,Devlet daireleri v.s gibi yerler
ülen her hafta bir yerlerde bir şey olur,ilgili yetkili veya memurlar filan yok,işim de olmaz tabiki
yaw nerede bunlar diye sorarsın el-cevap;"İçtima"(toplantı türü bir şey bizde de aynı kelime zaten vardır)
abi herifler gidiyorlar içtimaya sonra arazi,yani içtimaya gidiyorlar sonra da dönmüyorlar:haha

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
böyle işler dünya da çok oluyor!
neredemi,önce Muz cumhuriyetlerin de,totaliter rejimli ülkelerde,Saddam ın eski hali veya Kaddafi nin eski hali
Afrika ülkeleri v.s toplarlar okul çocuklarını,devlet çalışanları v.s kuru kalabalık

ehh bizim memleket de bunlar kadar olmasa bile benzerdir!

senelerce Libya da çalıştım,işlerim dışarıda oluyordu Banka,Devlet daireleri v.s gibi yerler
ülen her hafta bir yerlerde bir şey olur,ilgili yetkili veya memurlar filan yok,işim de olmaz tabiki
yaw nerede bunlar diye sorarsın el-cevap;"İçtima"(toplantı türü bir şey bizde de aynı kelime zaten vardır)
abi herifler gidiyorlar içtimaya sonra arazi,yani içtimaya gidiyorlar sonra da dönmüyorlar:haha
İki yanlış bir doğru yapmıyor.
Kötü; örnek teşkil etmez.

:deli

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt