Biz bize yeteriz Türkiye !

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559
Delikanlı lafnı yaş itibarıyla değil delikanlılık anlamında ancak kabul ediyorum. Yanlış anlaşılmasın, yaşından büyük iki evladm var. Sözün havada kalır.
Yazıyı okudum, siz de okuduysanız "izin almadan" ibaresi var. İzin almak haklıysan çok mu zor birşey. Bir başka belediye devlet millet zararına toplamaya kalkarsa ne olacak? Belediyelerde bir takım işler için zorla bu bağış yoluna zorlanırsa millet kim nasıl kontrol edilecek? İşte bu nedenle yürütmeye seçilmişlere denetim için izin hakkından söz ediliyor. Hukuki olarak yanlış olsa zaten yargı gereğini yapar.

' Yavaş, ''Kimse endişe etmesin! Planladığımız yardımlara devam edeceğiz. Kimseyi aç ve açıkta bırakmayacağız'' dedi. '

Zaten açklamada da belirtilmiş devam edeceğiz diyor, edemiyoruz pardon demiyor. Buradan anlaşılacak söz izinleri de alıp devam edeceğiz anlamıdır. Yoksa ben kanun dinlemem yada ben izin almam sizinle çalışmam anlamı çıkmaz.
Foça'da idi yanılmıyorsam belediye başkanı meclisten geçirip suyu bedava yaptı, savcılık kanun maddesinden soruşturma açmıştı hakkında. Sonra 1 tl mi neydi çok az bir mebla yapmışlardı da yasaya uygun olmuştu. Yavaş başkanlıkta tecrübeli adam avukat kendisi kanunların eksiğini de fazlasını da bizden iyi bilir kanuna da uydurur.

Okur yazar olmak ile medya okur yazarlığı galiba farklı bir şey!

Açıklamadaki cümleden bunu mu anlıyorsunuz? Oradan izin alıp yardım toplayacağız anlamı değil, bize engel olsalar da biz ihtiyaç sahiplerini mağdur etmiycez yardımlarımızı yapacağız anlamı çıkıyor (bana göre). Ki burada diğer yardım kampanyası yapan belediyeler izin almış mı? (bana göre şüpheli)

Gerçekte benim için almış olup olmamaları da önemli değil?Dediğiniz gibi eğer kampanya da problem görülüyorsa ya da ellerinde kanıt varsa, dediğiniz gibi yargı var gerekeni yapar. Ki eminim bu durum çoğu kişinin işine bile gelir. Normal bir süreç yaşamıyoruz. İzin konusu vermek için öne sürülüyorsa bir yazıyla çözülecek bir şey. Eğer art niyet yoksa. Bunu bu duruma getirmenin mantığı nedir? Normal bir zamanda olsa anlarım bunu. Ama bugün o gün değil. İnsanları ayrıştıracak kararların hiç bir mantığı yok.

Ayrıca bazı işler sizin dediğiniz gibi yürümüyor maalesef. Şimdi örnek verip konuyu saptırmak istemiyorum ama. Çoğu kişi bir sürü örnek bulabilir. Bir karar alınır. Hukuksuz veya hukuki fark etmez. Sonuçta yargıya gittiğinde Türkiye'de ne kadar sürdüğünü hepimiz biliyoruz. Yargı kararını verene kadar iş işten geçiyor. Hele böyle bir zamanda her şey rölantiye alınmışken.
Bu konuda kanunsuz iş yapıldı demiyorum. Ama çözümü basit olan bir şeyde tırmandırmak yanlış.

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Açıklamadaki cümleden bunu mu anlıyorsunuz? Oradan izin alıp yardım toplayacağız anlamı değil, bize engel olsalar da biz ihtiyaç sahiplerini mağdur etmiycez yardımlarımızı yapacağız anlamı çıkıyor (bana göre). Ki burada diğer yardım kampanyası yapan belediyeler izin almış mı? (bana göre şüpheli)

Gerçekte benim için almış olup olmamaları da önemli değil?Dediğiniz gibi eğer kampanya da problem görülüyorsa ya da ellerinde kanıt varsa, dediğiniz gibi yargı var gerekeni yapar. Ki eminim bu durum çoğu kişinin işine bile gelir. Normal bir süreç yaşamıyoruz. İzin konusu vermek için öne sürülüyorsa bir yazıyla çözülecek bir şey. Eğer art niyet yoksa. Bunu bu duruma getirmenin mantığı nedir? Normal bir zamanda olsa anlarım bunu. Ama bugün o gün değil. İnsanları ayrıştıracak kararların hiç bir mantığı yok.

Ayrıca bazı işler sizin dediğiniz gibi yürümüyor maalesef. Şimdi örnek verip konuyu saptırmak istemiyorum ama. Çoğu kişi bir sürü örnek bulabilir. Bir karar alınır. Hukuksuz veya hukuki fark etmez. Sonuçta yargıya gittiğinde Türkiye'de ne kadar sürdüğünü hepimiz biliyoruz. Yargı kararını verene kadar iş işten geçiyor. Hele böyle bir zamanda her şey rölantiye alınmışken.
Bu konuda kanunsuz iş yapıldı demiyorum. Ama çözümü basit olan bir şeyde tırmandırmak yanlış.

'Gerçekte benim için almış olup olmamaları da önemli değil?'
Sizin için geçerlidir, yapan hem siz değilsiniz hem Yavaş'ın yerinde başkan değilsiniz. Sorun yok. Ama Yavaş başkan yaparsa ve ısrar ederse Soylu'nun onu görevden alma yetkisi var, ikisi de millet de bunu biliyor. Dernekler bile valilikten izin almadan bağış toplayamıyorlar, Yavaş dernek başkanı değil Ankara'nın başkanı yasalara ilk uyması gerekenlerden.
'Bu konuda kanunsuz iş yapıldı demiyorum. Ama çözümü basit olan bir şeyde tırmandırmak yanlış.'
Yavaş bile yanlış olduğunu kabul etmiş devam edeceğiz diyor. İzin alıp devam etmezse sözününden dönmüş olacak, ısarar ederse de başkanlıktan olacak gibi görünüyor.
Bence de tırmandırmadan biran önce gidip iznini alarak ihtiyaç sahiplerini mağdur etmemeli.

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559
'Gerçekte benim için almış olup olmamaları da önemli değil?'
Sizin için geçerlidir, yapan hem siz değilsiniz hem Yavaş'ın yerinde başkan değilsiniz. Sorun yok. Ama Yavaş başkan yaparsa ve ısrar ederse Soylu'nun onu görevden alma yetkisi var, ikisi de millet de bunu biliyor. Dernekler bile valilikten izin almadan bağış toplayamıyorlar, Yavaş dernek başkanı değil Ankara'nın başkanı yasalara ilk uyması gerekenlerden.
'Bu konuda kanunsuz iş yapıldı demiyorum. Ama çözümü basit olan bir şeyde tırmandırmak yanlış.'
Yavaş bile yanlış olduğunu kabul etmiş devam edeceğiz diyor. İzin alıp devam etmezse sözününden dönmüş olacak, ısarar ederse de başkanlıktan olacak gibi görünüyor.
Bence de tırmandırmadan biran önce gidip iznini alarak ihtiyaç sahiplerini mağdur etmemeli.

Kusura bakmayın ben sizin gibi anlamlar çıkaramıyorum. Belki takım tutmadığımdandır. Kendine göre zorlama çıkarımlarla da hareket edemiyorum.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Delikanlı lafnı yaş itibarıyla değil delikanlılık anlamında ancak kabul ediyorum. Yanlış anlaşılmasın, yaşından büyük iki evladm var. Sözün havada kalır.
Yazıyı okudum, siz de okuduysanız "izin almadan" ibaresi var. İzin almak haklıysan çok mu zor birşey. Bir başka belediye devlet millet zararına toplamaya kalkarsa ne olacak? Belediyelerde bir takım işler için zorla bu bağış yoluna zorlanırsa millet kim nasıl kontrol edilecek? İşte bu nedenle yürütmeye seçilmişlere denetim için izin hakkından söz ediliyor. Hukuki olarak yanlış olsa zaten yargı gereğini yapar.

' Yavaş, ''Kimse endişe etmesin! Planladığımız yardımlara devam edeceğiz. Kimseyi aç ve açıkta bırakmayacağız'' dedi. '

Zaten açklamada da belirtilmiş devam edeceğiz diyor, edemiyoruz pardon demiyor. Buradan anlaşılacak söz izinleri de alıp devam edeceğiz anlamıdır. Yoksa ben kanun dinlemem yada ben izin almam sizinle çalışmam anlamı çıkmaz.
Foça'da idi yanılmıyorsam belediye başkanı meclisten geçirip suyu bedava yaptı, savcılık kanun maddesinden soruşturma açmıştı hakkında. Sonra 1 tl mi neydi çok az bir mebla yapmışlardı da yasaya uygun olmuştu. Yavaş başkanlıkta tecrübeli adam avukat kendisi kanunların eksiğini de fazlasını da bizden iyi bilir kanuna da uydurur.

Okur yazar olmak ile medya okur yazarlığı galiba farklı bir şey!
Oldukça iyi niyetlisiniz, Allah sizin gibileri gerçekten eksik etmesin toplumumuzdan.
Yalnız en temel ve en büyük sorun, Hükumetin dediği ile yaptığı birbirini tutmuyor. Mesela birçok devlet memuru arkadaşıma sadece yazılır bildirim ile dayatma ile maaşlarından kesilme kararı alınan BAĞIŞ lar için hükumet kimden izin almış acaba?

Lütfen şunu iyi anlayalım, Hükumet bu işi çok afedersiniz ama sidik yarışına çevirdi.

Bu belediyeler bu kampanyaları yapıp da bu meblağlar toplanana kadar CB nin aklı neredeymiş?

Danışmanlar baktı ki insanlar yüksek oranda itibar ediyor ve ciddi bir para toplanıyor ''Sayın haşmetlim, bu adamlar Cehapeli, bu kadar parayı onlar toplarsa hükumetimiz için iyi bir imaj olmaz, tez hesaplara el koyduralım ve biz kendi bağış kampanyamızı açıklayalım'' demiş ve sonuç buralara gelmiş.

Ben bürokrat değilim, devlet adamı değilim, hiç bir siyasi parti mensubu değilim ve hayatım boyunca da olmadım ama bir vatandaş olarak iki gram aklım ile bunları düşünebiliyorum.

Aradaki en dikkat çekici fark ise işte burada devreye giriyor.

Siz hiç herhangi bir belediyenin, herhangi bir vatandaşa sms gönderip, ''Haydi hayırlı olsun senin bu ayki maaşından 1000tl kestim çünkü sen bağış yaptın'' dediğini gördünüz mü?

Twitter da cesareti olanlar kendilerine yollanan sms leri, resmi tebliğ yazılarını paylaşıyorlar.

Bu şimdi dayatma bir bağış olmuyor mu?

Bir tarafa bakıyorsunuz, insanlar GERÇEKTEN GÜVENDİĞİ için x bir belediyenin hesabına GERÇEK GÖNÜLLÜ olarak bağış yapıyor, öte tarafta her zaman yapıldığı gibi devletin bütün olanakları ve baskı unsuru kullanılarak insanlara gönüllü+zorla bağış yaptırılıyor.

Ben size gönlümden geçeni söyleyeyim mi hocam?

Bu işlerde siyaset olmaz, abc xyz her ne halt parti olursa olsun, vatandaşın şu zor döneminde dahi iki gram çıkar uğruna siyaset yapan kim var ise yürekten diyorum ki Rabbim tez zamanda belalarını versin.

Samimi yazıyorum bakın, Kayak profesörü İmamoğlu bu işten rant devirmeye mi çalışıyor? Allah onun bin belasını versin. Mansur başkan bu işten çıkar mı elde etmeye çalışıyor? Allah onun da bin belasını versin çok ciddiyim.

Amaaaaaaaa, Bu işten siyasi rant elde etmeye çalışanlar var ise, Rabbim onların da bin türlü belasını versin mi?

Siz de bilirsiniz ki bu işin çözümü çok basit. ''Alooo, Sayın başkanım merhabalar ben İçişleri bakanı Süleyman Soylu, Tebrik ediyorum çok güzel bir kampanya başlatmışsınız, Vatan ve millet adına hayırlı olmasını diliyorum, biz de hükumet olarak vatandaşımız için her türlü destek için her türlü girişimde bulunuyor olmakla birlikte sizlerin de bu çabalarını gönülden takdir ediyorum. Yalnız sayın başkan ufak bir sorun var, Yardım kampanyası için tarafımıza ulaşması gereken 300 500 1500 sayılı kanun gereği izin evrakı ulaşmamış sanırım bir aksaklşık oldu, rica etsem o evrak nerede takıldıysa ilgilenseniz de ileride vatandaş gözünde suiistimal gibi bir durum algılanmasın'' ;)

Diplomatik nezaket ile bu iş çok rahat çözülebilecekken, vatandaşa yardım adı altında açılan hesapları, hem de hükumetin aksine bu derece şeffaf yürütülen kampanyaların önünü kesmek tamamen acziyet değilmidir sizce de?

Tamam diyelim ki egosu tavan yapmış birisin. Hatta demeye de gerek yok zaten bilinen bir durum. O halde emrinde bulunan ve ne işe yaradıkları belli olmadan dünya kadar maaş alan onlarca bürokrattan bir tanesine ''Arayın lan şu başkanı, evrakı yollasın yoksa keserim kulaklarını'' de onlar takip etsinler. Her ne olursa olsun çözüm yolu bu değildi :ok

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
"biz" diyebilenler öyle hissedenler, öyle olduğunu var sayanlar için bir şey diyemem, çünkü ben, 2011'den beri "biz" diyemiyorum... Yıllardır, muhtaç insanları bulup yardım ediyorum kendi çapımda... Gölge etmesinler yeter.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
bu arada en çok da şuna gülüyorum,"kendi kendimize yeteriz" yaw beyler bunu diyenlerin
kafalarımı iyi acaba???

özellikle ben "Tarım" dan bahsediyorum,yaw sallamayın beyler "din kardeşiyiz" bu kadar da olmaz yani
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Can abi yaktın beni o zaman :kop
Ama ben hepsine saydırıyorum sıradan :kiskis

baksana kardeşim bazı insanlara özellikle TV ye çıkıp AKP lehine ahkam kesenlere
adamlar ya uyuyor,ya kafası her zaman iyi(ülen ne içtiniz böyle:haha)

forumlar da bolca var bunlardan,illa AKP illa yapılan her şey şey doğru diyenler v.s

kısaca alayına BAN:hayir

bir de var ya,şu virüs filan derken en çok da bunlar korkuyor haaa çaktırmıyorlar ama...

N Çevrimdışı

Nautilus

Aktif Üye
13 Haz 2019
294
43
Hükümetin tek ama tek derdi var hükmetmeyi her ne olursa olsun sürdürebilmek.Toplum yada memleket sorunları zerre kadar umurlarında değil bu bağlamda hukuk,yasa,insan hakları, siyasi kurallar, Devlet şekli ve yönetim biçimi gibi yüzlerce olgu ve kuralları hiçe sayarak hızla sonu belli olmayan bir felakete doğru sürüklenmeye devam ediyoruz...

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
New-Project.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
bu arada en çok da şuna gülüyorum,"kendi kendimize yeteriz" yaw beyler bunu diyenlerin
kafalarımı iyi acaba???

özellikle ben "Tarım" dan bahsediyorum,yaw sallamayın beyler "din kardeşiyiz" bu kadar da olmaz yani
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

baksana kardeşim bazı insanlara özellikle TV ye çıkıp AKP lehine ahkam kesenlere
adamlar ya uyuyor,ya kafası her zaman iyi(ülen ne içtiniz böyle:haha)

forumlar da bolca var bunlardan,illa AKP illa yapılan her şey şey doğru diyenler v.s

kısaca alayına BAN:hayir

bir de var ya,şu virüs filan derken en çok da bunlar korkuyor haaa çaktırmıyorlar ama...
Abi en çok Canan hoca ve kellepaçaya oldu olan :kop

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
Abi en çok Canan hoca ve kellepaçaya oldu olan :kop

yaw bu kadın var ya,tam illetlik,ülen nereden çıktı bunlar onu anlamıyorum
kelle-paça nereden çıkıyor,olmadı Beyin ve Koç Yumurtası da tavsiye etsin
tam kolesterol-trigliserid bombası bunlar yaw:haha1

bu insanlar "okumuş" ise o zaman normal düz vatandaşlar da "Prof."oluyor bunların yanında :haha
yetmiyor bu tipler hemen hergün TV lere arzı endam edip racon kesiyorlar
asıl bu tipler TV ler vasıtasıyla millete virüs bulaştırıyorlar!

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt