Biontech Aşısı İle İlgili Söylentiler

Aşı Hakkındaki Düşünceniz nedir?

• Aşı sıram geldi ve aşı oldum

• Aşı sıram gelmedi ve olacağım

• Aşı Olmayacağım

• Karasızım

• Dıj Güjlerin İşi Bunlar

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Arkadaşlar dün Biontech 2. dozu oldum.

İlkinde hafif kol ağrısı, belli belirsiz bir halsizlik vardı. Ertesi gün her ikisi de gitmişti. Bunda daha belirgin halsizlik, bir tık daha fazla kol ağrısı ve tat almada hafif bozulma oldu. (Grip belirtileri) Bunların dışında sol kolta gerginlik, katincalanma, bacak damarlarında hafif ağrı ve huzursuzluk hissi gibi etkiler oldu.

Bugün ikinci gün akşamı; halsizlik neredeyse yok oldu. Kalan etkiler ise baya baya azaldı. Yarın sabah kalktığımda tamamen geçmiş olur diye tahmin ediyorum.

Şimdi yazınca baya yan etki olmuş. :kiskis Halsizlik dışındakiler hafif olduğu için, okurken oluşan hissiyattan çok daha rahat olduğunu söyleyebilirim. Vaka sayısının bir günde %15'ten fazla arttığı bir günde, vakit geçirmeden aşı olunması taraftarıyım.

A Çevrimdışı

Asasasll

Yeni Üye
11 Ara 2021
3
42
Sabah ikinci doz Biontec aşımı oldum. Aşıdan yarım saat sonra göğüs kafesim sıkışmaya başladı ve ter boşandı. Nefes almakta zorlanıyordum ve bildiğin taşikardi yaşıyordum. Allah'tan ev yakındı ve kendimi eve zor attım. Yatıp dinlenince 15 dakika içinde geçti. Ama bunun bir adım ilerisi kalp krizi...:dry

Biontech ve Moderna gibi aşılar üzerine yapılan araştırmalarda 30 yaş ve 30 yaş altına yapılan araştırmalarda kalp kası rahatsızlığına rastlanmıştı. İddiaları gazeteci Candaş Tolga Işık, bilim kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara'ya sordu. Kara'nın iddiaları doğruladığını söyleyen Işık sosyal medyada şunladı paylaştı:

Az önce Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara'yla konuştum, "BİONTECH aşısının özellikle gençlerde çok çok düşük oranlarda da olsa kalp kası iltihaplanması yaptığına dair şüpheler var. Kaldı ki bu şüpheler ilerleyen dönemlerde çalışmalarda ispatlanabilir.

Ancak burada şuna bakıyoruz. Bu genellikle çok ağır seyretmeyen ve ciddi sorun yaratması beklenmeyen çok çok nadir bir tablo. Aşı olmadığınızda ortaya çıkacak riskler ki buna kalp kası iltihaplanması da dahil bunun onlarca katı yükseklikte. Dolayısıyla şu an için bu verilerle BİONTECH aşısı hala en güvenli aşılardan biri" dedi.

Araştırma ne diyordu?​

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), çoğunlukla ikinci doz Kovid-19 aşısını yaptırdıktan sonra 30 yaş ve altı yetişkinlerde görülen kalp iltihabı rahatsızlığı ile aşı arasında "muhtemel bir ilişki" olabileceği yönünde bilgilendirmede bulundu.

Bilgilendirmede, çoğunlukla Pfizer-BioNTech veya Moderna'nın aşılarından birini yaptıran 30 yaş ve altı grupta 1200'den fazla kalp kası ve kalp zarı iltihaplanması görüldüğüne değinildi.

Çalışmaya başkanlık eden Dr. Grace Lee, "Görülen kalp kası iltihabı vakalarının aşıyı takiben ortaya çıktığı belirgindi ve sıklıkla ikinci dozdan sonraki hafta içinde genel olarak göğüs ağrısı şeklinde kendisini belli etti." ifadesini kullandı.
3. Dozu oldunuz mu? Aynı belirtiler oldu mu

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
3 doz aşı yaptırdım, yaptırmadan önce virüse hiç yakalanmadım sokakta dolaştım maskesiz benimle takılan arkadaşım kovid oldu, bir arkadaşımla beraber içiyorduk sonra kovid olduğunu öğrendim. Girdiğim iş nedeniyle aşılarımı yaptırmak zorunda kaldım değişen bir şey yok. Virüs kapmadım, şimdi yakın bir arkadaşım kovid olmuş beraberiz. Bilmiyorum neden bana bulaşmadı veya bulaştı mı bilmiyorum ama bulaşsa dahi hiç mi etki etmedi anlamadım. Ben bu hastalığa inanmıyordum başıma gelmedi diye ama yakınımdakiler olunca inanmaya başladım. Acaba çok inanan insanlar mı kapıyor.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
3 doz aşı yaptırdım, yaptırmadan önce virüse hiç yakalanmadım sokakta dolaştım maskesiz benimle takılan arkadaşım kovid oldu, bir arkadaşımla beraber içiyorduk sonra kovid olduğunu öğrendim. Girdiğim iş nedeniyle aşılarımı yaptırmak zorunda kaldım değişen bir şey yok. Virüs kapmadım, şimdi yakın bir arkadaşım kovid olmuş beraberiz. Bilmiyorum neden bana bulaşmadı veya bulaştı mı bilmiyorum ama bulaşsa dahi hiç mi etki etmedi anlamadım. Ben bu hastalığa inanmıyordum başıma gelmedi diye ama yakınımdakiler olunca inanmaya başladım. Acaba çok inanan insanlar mı kapıyor.
Başından beridir söylerim hastalığa yakalanacak ve ölecek kişiler belli.Ne şekilde yapıldı bilmiyorum ancak genetik dizilimi vs. bu şekilde olduğu açıkca belli.Misal 0 kan grubu yakalanan kişiler arasında en az sınıfta olduğu kanıtlandı.

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
O neden oldu bu neden olmadı, her bünye farklı reaksiyon verir bazı şeylere. Yediği biskuvide susam olduğu için ambulans ile hastaneye kalkan arkadaşım var, çok basit susam.virus değil bakteri değil. Doktorluk, yada eczacılık ile alakası olmayan insanların bir doktor edasıyla teoriler üretmesine de deliriyorum. Kimisi kolay atlatır kimisi ağır. Aşı olan ağır atlatmiyor bu bir gerçek. Bu virüs gördüğümüz birsey değil yada bulaşınca entube olacak duruma gelip gelmeyecegimizi bilmediğimiz için olmak gerekiyor. Arkadaşım karısı ile birlikte yeni koronadan çıktı, aşı taraftarı değildi ama keşke olsaydım dedi. Gidin aşınızı olun biran evvel bitsin. Bu kadar basit

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,253
Senin hesabı 15. gün karantinaya alıyorum.
Ne olur ne olmaz. :hihi

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
3. doz yaptırıp hastalığı geçiriyormuş gibi yan etki yaşayan oldu mu?

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
955
29
3. doz yaptırıp hastalığı geçiriyormuş gibi yan etki yaşayan oldu mu?
Ben ikincide 1 gün ağır grip gibi hissettim ateşim de çıktı. Sonrasında korona olduğunu bilmediğimiz misafir ağarladık. İlk testi negatif çıkınca nezle falan diye düşünüldü ama ağırlaşınca korona oldukları ortaya çıktı. Ve bizim testler bile negatif çıktı. Normalde aşılılara da bulaşıyor ama belirtisiz atlatıyorlar. Bize bulaşmadı bile.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri