Biontech Aşısı İle İlgili Söylentiler

Aşı Hakkındaki Düşünceniz nedir?

• Aşı sıram geldi ve aşı oldum

• Aşı sıram gelmedi ve olacağım

• Aşı Olmayacağım

• Karasızım

• Dıj Güjlerin İşi Bunlar

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Konuya anket eklenebilir mi???

-Aşı sıram geldi ve aşı oldum
-Aşı sıram gelmedi ve olacağım
-Olmayacağım
-Karasızım
:ok
asi.jpg

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Bir şeyin çokluğu, ya çok kişinin aynı şeyi söylemesi onun doğru olduğunu ispatlamaz. Her şey zıddıyla ispatlanır. Çocuğun tek başına kral çıplak demesi gibi. Çocuğu doğrulayan azınlıkta bile olsa söylediğini kralın üzerinde elbise olmaması ispatlamaktadır. Çokluğa değil ispata ve güçlülüğüne bakmak lazım. Azınlıkta bile olsa o kişileri önce dinlemek, anlamak lazım.

Bu kadar bilimden uzak bir açıklamayı aklım almıyor.
Yan etkilerin görüldüğü kişi sayısı oldukça az. Hala neyin direnişi anlamıyorum.

Bunun nesi pozitif bilimle çatışıyor. Çarpmanın doğruluğunun ispatlanması bölme ile yada tersi, toplamanın ki tersi olan çıkarma ile doğrulanmıyor mu? Detaya girmiyorum bile. Bilinen aşılar lisanslanmış hepimiz vurulduk da eminim faydasını da görmüşüzdür. Burada olay biraz normalin dışında seyrediyor. Koca teksas valisi ve 26,4 milyonluk eyalet halkı neden araştırılmıyor ya da konuşulmuyor. Kamu da maskeyi mecbur eden kamu görevlisine 1000 dolar ceza kesileceğini yasalaştırıyor. ? İşte zıtlık Teksas ta mart başında %100 normale geçildi, kışın ortasında kapanmaya son verildi, rakamlarda bir şey değişmedi. Biz yasal izin almadan kımıldayamıyorduk. En sevdiğim insanlardan birinin vefatına 1. derece yakınım değil diye şehir dışında katılamadım. Acısını ben bilirim.
Atladık belki hatırlayalım haberini;
Linki-->

Kameralardan canlı teksas barlarını sahillerini izlemek 24 saat online mümkün. Plandemi de forumun genel karekterinde de etkilenme oldu sanırım. Eskiden herhangi bir konu her yönüyle konuşulurdu kırmadan dökmeden...

Beynimiz çöp kutusumu sunulan her şeyi içine atalım sonra lazım olduğunda içinden çıkan ne olabir ki?

Desene biz bedavaya gittik :kop
Komşumuz bile para dağıtıyor, biz galiba uyuyup gideceğiz... :uyku

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Komşumuz bile para dağıtıyor, biz galiba uyuyup gideceğiz... :uyku
Valla 5 Ağustos nasipse ikinciye gidiyoruz.

Hatta bu günkü toplantı için Kaymakamlığa gittiğimde bizim Heyetin Evrak Kabul odasını boşaltıp, Görevli arkadaşımızı bizim odaya yollayıp, mevcut alanı aşı odası yapmışlar, Eşim de çarşıdaydı ''Gel 5 ini beklemeyelim yaptıralım ikinci dozları istersen'' dedim ama denk getiremedik.

Ben biraz düz adamım, bir konuyu biliyorsam sonuna kadar savunurum ancak bilmediğim konuda bilenlere itimat etmeyi tercih ederim.

Bakıyorum 100 tane profesör, 88 i Olun diyor, 10u olmayın diyor, kalan 2 sinin ne dediğini zaten biz anlamıyoruz.

Ben genel mantık ile yaklaştım ve bu aşı denen meretin bir alternatifinin olmadığını dolayısı ile ölüm mü sıtma mı? diye düşünüp sıtmaya razı oldum diyorum.

Temel olarak bana saçma gelen çok noktalar olmakla birlikte bilgim olmayan konuda ahkam kesmek yerine itimat etmeyi tercih ettim.

Sonuçları göreceğiz, ileride çocuğum olmazsa sorarım ama hesabını :kiskis

Bu arada benim aşı bayattı galiba, internet hızım hiç değişmedi :dry

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Bunun nesi pozitif bilimle çatışıyor. Çarpmanın doğruluğunun ispatlanması bölme ile yada tersi, toplamanın ki tersi olan çıkarma ile doğrulanmıyor mu? Detaya girmiyorum bile. Bilinen aşılar lisanslanmış hepimiz vurulduk da eminim faydasını da görmüşüzdür. Burada olay biraz normalin dışında seyrediyor. Koca teksas valisi ve 26,4 milyonluk eyalet halkı neden araştırılmıyor ya da konuşulmuyor. Kamu da maskeyi mecbur eden kamu görevlisine 1000 dolar ceza kesileceğini yasalaştırıyor. ? İşte zıtlık Teksas ta mart başında %100 normale geçildi, kışın ortasında kapanmaya son verildi, rakamlarda bir şey değişmedi. Biz yasal izin almadan kımıldayamıyorduk. En sevdiğim insanlardan birinin vefatına 1. derece yakınım değil diye şehir dışında katılamadım. Acısını ben bilirim.
Atladık belki hatırlayalım haberini;
Linki-->
Pandemi varken cenaze yapmak da riskli, gidip ölseniz daha mı iyiydi yani?

Fransa bugüne kadar aşılamayı zorunlu yapmamış ve sağlık çalışanlarında aşılama oranı tamamlanmamış.
Adamlar gayet doğal önlem alıyor. Ben bu bilgiye bir haberle ulaşıyorum. Siz ulaşamıyor musunuz yani?

Bana aşı olmayan, virolojiyle ilgisi olmayan topluluk görüşleri yerine, alanı viroloji olan bilim insanlarının teziyle gelin.
Ben de hak vereyim.

Aşı üretimiyle, virüslerle gram ilgisi olmayan kişi ve olayları kaynak diye gösteriyorsunuz.

İkinci dozu ben de olacağım, belki ciddi yan etkilere ve sonuçlara maruz kalacağım ama bu sadece beni ilgilendirecek.
Aşı olmasam, aşısız aşısız gezsem, evdekiler çevremdekiler hep risk altında olacak.
Ve mutasyona gizlice katkıda bulunmuş olma ihtimalim olacak.

Yani dünyayı güven altına alacak olan tercih bu denli belli iken, aşı karşıtlığını yapmanız akıl alır gibi değil.
Ben artık art niyet arıyorum bu çabanızda.

Saçma sapan, uzmanlığı ve doğruluğu belirsiz kaynaklarda cirit atmak yerine biraz biyoloji öğrenseniz yararlı olur.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Ben genel mantık ile yaklaştım ve bu aşı denen meretin bir alternatifinin olmadığını dolayısı ile ölüm mü sıtma mı? diye düşünüp sıtmaya razı oldum diyorum.

Temel olarak bana saçma gelen çok noktalar olmakla birlikte bilgim olmayan konuda ahkam kesmek yerine itimat etmeyi tercih ettim.
Kesinlikle.
Konu oldukça karmaşık ve zaman kısıtlı.
Aşı süreçleri daha da gecikse, 4 milyon insan ölmüş gezegende bugüne kadar (kayıtlı olanlar tabi), çok daha kötü yerlere gelebilir.

Umarız hiç birimiz o ufacık dilimde yer almayız 2. doz sonrası.
Ki Biontech aşısında riskli durum 30 yaş ve altı genç erkeklerde şu an için.

Ki şöyle de düşünmek lazım, her bünye birbirinden benzersiz olduğu için, her aşı veya ilacın yan etki durumu mevcuttur.
Yani bazı basit ilaçların bile öyle bir yan etki listesi oluyor ki, ben bazen cidden okumamayı tercih ediyorum.
Çünkü psikolojik olarak kendimi dinlerim bu sefer, plasebo etkisiyle acilin yolunu tutarım boşu boşuna. :kiskis

Sebze, meyve, toz, böcek vs doğada bulunan her şeye alerji gösterebiliyor insan.
Kimi alerji ölümcül, kimisi ise sadece bir süre sorun yaşatıyor.

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,692
59
dostlar bu bence en iyisi neden derseniz koruyuculuğu daha fazla diye biliyorum çünkü bende her iki aşıyı,da biontec olarak oldum ve bende sadece bir kaşıntı şeklinde bir tepki gösterdi bu sanırım bir çok kişide farklı sonuçlara yol açıyor ama anladığım kadarıyla bazı hastalıkları olanlarda daha kaygı verici oluyor benim eşim kovid geçirdi ve geçen hafta ilk olarak biontec aşısı oldu onda,da yan etki olarak sıtma şeklinde oldu bana sanki yeniden kovid olmuş gibi oldum dedi hastahaneye götürdüm bir serum verdiler ve yanında,da vitamin ilaçları yazdılar şu an oldukça iyi durumda saygılar.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Kesinlikle.
Konu oldukça karmaşık ve zaman kısıtlı.
Aşı süreçleri daha da gecikse, 4 milyon insan ölmüş gezegende bugüne kadar (kayıtlı olanlar tabi), çok daha kötü yerlere gelebilir.

Umarız hiç birimiz o ufacık dilimde yer almayız 2. doz sonrası.
Ki Biontech aşısında riskli durum 30 yaş ve altı genç erkeklerde şu an için.

Ki şöyle de düşünmek lazım, her bünye birbirinden benzersiz olduğu için, her aşı veya ilacın yan etki durumu mevcuttur.
Yani bazı basit ilaçların bile öyle bir yan etki listesi oluyor ki, ben bazen cidden okumamayı tercih ediyorum.
Çünkü psikolojik olarak kendimi dinlerim bu sefer, plasebo etkisiyle acilin yolunu tutarım boşu boşuna. :kiskis

Sebze, meyve, toz, böcek vs doğada bulunan her şeye alerji gösterebiliyor insan.
Kimi alerji ölümcül, kimisi ise sadece bir süre sorun yaşatıyor.
Aslında bu derece yaygın ölümler zaten vardı, Her sene kanserden ölen insan sayısı nedir? Peki buna rağmen tütün mamulleri neden halen üretilir? Obeziteden ölenlerin sayısı nedir ve buna sebep olan küresel sermayeye karşı bir etki veya yaptırım var mı?

Bana göre hepsi zaten erken öldürüyor, sadece covid daha çabuk öldürüyor durum o sanırım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Aslında bu derece yaygın ölümler zaten vardı, Her sene kanserden ölen insan sayısı nedir? Peki buna rağmen tütün mamulleri neden halen üretilir? Obeziteden ölenlerin sayısı nedir ve buna sebep olan küresel sermayeye karşı bir etki veya yaptırım var mı?

Bana göre hepsi zaten erken öldürüyor, sadece covid daha çabuk öldürüyor durum o sanırım.
En büyük sorun o zaten, birkaç gün içerisinde vücutta milyonlarca adete kadar kendisini kopyalamış oluyor.
Resmen vücudu işgal ediyor yani.

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,692
59
yeni varyantlar geliyor ustam tedbiri elden bırakmayalım yinede bunlar dahada bulaşıcı diye söyleniyor .

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
yeni varyantlar geliyor ustam tedbiri elden bırakmayalım yinede bunlar dahada bulaşıcı diye söyleniyor .
Özellikle gelir düzeyi düşük, nüfusu kalabalık ülkelerde tedbir alınması lazım.
Asıl tehlike oralarda.
Oralarda da aşılama oranı yükseldiğinde, sorun ciddi ölçüde azalmış olacak.
Şimdilik uçuşlar normale dönmüş gibi de olsa, bu ülkelere pek uçuş yapılmaması taraftarıyım.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Evet bahsi geçen delta - delta plus - muhtemelen yakında isimlenecek delta plus2 - Alfa - Alfa 3 vs diye devam edecek.

Sonra sanırım ''Aaaaaa size yaptığımız aşıların etkisi meğerse cacıkmış, bak vallahi şu aşıları da deneyelim daha güzel'' vs diyecekler

Onlar diyecek de bizim itiraz edebilecek durumumuz var mı işte orası önemli?

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,692
59
aynen ustam ama yaz tatili nedeniyle tüm ülkeyi açtılar bayramdan sonra artışları bir gör bak ne hastalananlar ve artışlar olacak inşallah olmaz diyelim ama ben çok endişeliyim bu konuda rabbim hepimizi korusun inşallah. hepinize hayırlı geceler dilerim sabah namazı yaklaşıyor sağlıcakla.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
aynen ustam ama yaz tatili nedeniyle tüm ülkeyi açtılar bayramdan sonra artışları bir gör bak ne hastalananlar ve artışlar olacak inşallah olmaz diyelim ama ben çok endişeliyim bu konuda rabbim hepimizi korusun inşallah. hepinize hayırlı geceler dilerim sabah namazı yaklaşıyor sağlıcakla.
Kurban bayramında mümkün mertebe evde kalınmalı, akraba ziyareti vs yapılmamalı.
Kurban pazarlarına da gitmemeli. Zorunlu değil sonuçta.

Geri
Üst Alt