K Çevrimdışı

kalkan_1346

Yeni Üye
14 Nis 2020
1
32
adem bey,hı-level HL49FIL403-TNR marka televizyonum var smart tv ancak netflixde görüntü çok kötü İnternet hızım 35mbps lerde ve fiber.biraz uğraşınca şunu fark ettim netflix sürümü güncel olan değil bilgisayardan apk olarak netflix tv için olanları indiridgimde hata veriyor acmıyor sadece telefon tablet gibi olanları acıyor anladığım kadarıyla.acaba bu tv yazılımını başka bir yazlım ile değiştirebilir miyim bu konuda yardımcı olur musunuz.

WhatsApp-Image-2020-04-15-at-12.07.40.jpg

M Çevrimdışı

maxuma

Yeni Üye
20 Nis 2020
12
34
Cihazı ilk aldığımızda google play durduruldu hatası yüzündrn merkez servisi arayarak yazılım istedim verdiler bundan 8 ay kadar önce.ilk aldıpımızda dsmart dfix modülü sorunsuz çalışırken ,yeni yazılım attıktan sonra çalışmaz oldu.yakın zamanda birkaç defa servisi aradım sekretere tv tamiri yapan arkadaşı bağlayın dedim ama bir türlü telefonlara bakmadı tv tamircisi arkadaş.ve hala durduruldu hatası devam ediyor.sıfırlıyorum birkaç gün sonra yine hatalar devam ediyor.paneli iyi ama yazılımı okadar vasatki.içindeki cihazdan çok fazla birşey beklemiyorum zaten.örneğin pixelsmart uygulaması ile tv box ve telefondan aynı internet üzerinden donmadan yayın izlerken tv üzerine yükleyip aynı netten hem kablolu hem kablosuzu denememe rağmen yayın donuyor.illallah ettirdi bana.sesi açarken bile tv hata veriyor.düz bir televizyon olsa gam yemezdim.en azından smartı yok derdim.

S Çevrimdışı

SerYılmaz

Yeni Üye
1 May 2020
7
49
Adem bey iyi günler,
Awox K5500rst model televizyonun güncel yazılımını nasıl bulabilirim? Forumdaki yazılımı yükledim ancak uydu kanalları göstermiyor sinyal yok görünüyor ancak normal uydu alıcıya kabloyu takınca sinyal %98 gösteriyor. 31 Ağustos 2019 üretim tarihli K5500RST için yardımcı olursanız sevinirim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem bey iyi günler,
Awox K5500rst model televizyonun güncel yazılımını nasıl bulabilirim? Forumdaki yazılımı yükledim ancak uydu kanalları göstermiyor sinyal yok görünüyor ancak normal uydu alıcıya kabloyu takınca sinyal %98 gösteriyor. 31 Ağustos 2019 üretim tarihli K5500RST için yardımcı olursanız sevinirim.
İlk olarak yazılım yüklemenize ihtiyaç doğmasına neden olan sorun nedir?

yani siz normal tv izliyordunuz, sonra birden yayın kesildi ve siz de yazılım yüklemek mi istiyorsunuz?

Eğer durum bu ise bu arıza yazılım ile düzelmiyor, Tunerden kaynaklanıyor.

başka bir durum ile sorun yaşamaya başladıysanız ona göre yardımcı olalım.

Ayrıca sizden ricam, aynı sorunu farklı başlıklar altına yazmayın lütfen. :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Cihazı ilk aldığımızda google play durduruldu hatası yüzündrn merkez servisi arayarak yazılım istedim verdiler bundan 8 ay kadar önce.ilk aldıpımızda dsmart dfix modülü sorunsuz çalışırken ,yeni yazılım attıktan sonra çalışmaz oldu.yakın zamanda birkaç defa servisi aradım sekretere tv tamiri yapan arkadaşı bağlayın dedim ama bir türlü telefonlara bakmadı tv tamircisi arkadaş.ve hala durduruldu hatası devam ediyor.sıfırlıyorum birkaç gün sonra yine hatalar devam ediyor.paneli iyi ama yazılımı okadar vasatki.içindeki cihazdan çok fazla birşey beklemiyorum zaten.örneğin pixelsmart uygulaması ile tv box ve telefondan aynı internet üzerinden donmadan yayın izlerken tv üzerine yükleyip aynı netten hem kablolu hem kablosuzu denememe rağmen yayın donuyor.illallah ettirdi bana.sesi açarken bile tv hata veriyor.düz bir televizyon olsa gam yemezdim.en azından smartı yok derdim.

Servislerin kendi aralarındaki sohbetlerinde gördüğüm isyanı ve yönetime baş kaldırışlarını görüyorum inanın.

Yönetim bir çözüm üretmediği sürece servisin elinden bir şey gelmez. Telefona çıkmak istemeyeninden, sorunlardan bıktığı için işe gitmeyeninden, çırpındığı halde çözüm bulamayanına kadar ellerinden bir şey gelmeyen servisler :)

S Çevrimdışı

SerYılmaz

Yeni Üye
1 May 2020
7
49
İlk olarak yazılım yüklemenize ihtiyaç doğmasına neden olan sorun nedir?

yani siz normal tv izliyordunuz, sonra birden yayın kesildi ve siz de yazılım yüklemek mi istiyorsunuz?

Eğer durum bu ise bu arıza yazılım ile düzelmiyor, Tunerden kaynaklanıyor.

başka bir durum ile sorun yaşamaya başladıysanız ona göre yardımcı olalım.

Ayrıca sizden ricam, aynı sorunu farklı başlıklar altına yazmayın lütfen. :ok
İyi günler,
Öncelikle aynı soruyu birkaç farklı başlıkta sorduğum için özür diliyorum. Evdeyiz ve çocukları oyalamanın tek yolu maalesef tv ve arızalanınca biraz panikle yazdım.
Sorun benden kaynaklı oluştu. Google play açılmayıp hata veriyordu onu düzeltmek için geçen gün Ağustos öncesi üretimlere ait yazılımı indirip usb'ye attım, benim yazılım tarihi daha güncel göründüğü için yüklemekten vazgeçtim. Ancak usb'den silmemişim çocuklar film izlemek için usb'yi tv takılı bırakınca tv açılışta yeni yazılımı yüklemiş. Ben uygun tarihli (31 Ağustos 2019 üretime uygun olan) yazılımı yükledim. Herşey gayet güzel ancak tv yayınında kanallar var ancak sinyal kalitesi tamam ancak sinyal seviyesi yok, Yani kanallar göstermiyor. Tatil olması sebebiyle sıkıntıya düştüm. Yardımcı olursanız sevinirim. Saygılar.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
İyi günler,
Öncelikle aynı soruyu birkaç farklı başlıkta sorduğum için özür diliyorum. Evdeyiz ve çocukları oyalamanın tek yolu maalesef tv ve arızalanınca biraz panikle yazdım.
Sorun benden kaynaklı oluştu. Google play açılmayıp hata veriyordu onu düzeltmek için geçen gün Ağustos öncesi üretimlere ait yazılımı indirip usb'ye attım, benim yazılım tarihi daha güncel göründüğü için yüklemekten vazgeçtim. Ancak usb'den silmemişim çocuklar film izlemek için usb'yi tv takılı bırakınca tv açılışta yeni yazılımı yüklemiş. Ben uygun tarihli (31 Ağustos 2019 üretime uygun olan) yazılımı yükledim. Herşey gayet güzel ancak tv yayınında kanallar var ancak sinyal kalitesi tamam ancak sinyal seviyesi yok, Yani kanallar göstermiyor. Tatil olması sebebiyle sıkıntıya düştüm. Yardımcı olursanız sevinirim. Saygılar.
Rica ederim özürlük bir durum yok, Sadece küçük bir hatırlatma idi.
Bu TV de tuş takımı varmıydı ? Android recovery yapmayı deneyelim eğer tuş takımı var ise.
Yok ise bana tv nin arka kapağındaki seri numarasını paylaşın lütfen, ben de gerekli kontrolleri yapayım.

S Çevrimdışı

SerYılmaz

Yeni Üye
1 May 2020
7
49
Rica ederim özürlük bir durum yok, Sadece küçük bir hatırlatma idi.
Bu TV de tuş takımı varmıydı ? Android recovery yapmayı deneyelim eğer tuş takımı var ise.
Yok ise bana tv nin arka kapağındaki seri numarasını paylaşın lütfen, ben de gerekli kontrolleri yapayım.
tuş takımı yok tv'nin arkasındaki kod :10220100328200123108191470
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

tuş takımı yok tv'nin arkasındaki kod :10220100328200123108191470
Tuş takımı ile kastınız tv nin altındaki açma kapama tuşları mı?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Tuş takımı ile kastınız tv nin altındaki açma kapama tuşları mı?
Evet, eğer orada sadece tek bir magic button yerine yan yana dizili tuşlar var ise bu durum o tv de tuş takımı olduğu anlamına geliyor

Bu koşullarda tv de tuş takımı var olarak kabul ediyor ve şunu yazıyorum

TV fişini çekin, stby ışığı sönene kadar bekleyin, dah asonra tuş takımı üzerinde P+ butonuna basın ve basılı tutun, bu şekilde iken tv fişini takın ve elinizi basılı tutmaya devam edin.

Takribi 10sn içerisinde android recovery menüsü gelmesi lazım. Denermisiniz rica etsem.

S Çevrimdışı

SerYılmaz

Yeni Üye
1 May 2020
7
49
Evet, eğer orada sadece tek bir magic button yerine yan yana dizili tuşlar var ise bu durum o tv de tuş takımı olduğu anlamına geliyor

Bu koşullarda tv de tuş takımı var olarak kabul ediyor ve şunu yazıyorum

TV fişini çekin, stby ışığı sönene kadar bekleyin, dah asonra tuş takımı üzerinde P+ butonuna basın ve basılı tutun, bu şekilde iken tv fişini takın ve elinizi basılı tutmaya devam edin.

Takribi 10sn içerisinde android recovery menüsü gelmesi lazım. Denermisiniz rica etsem.
Adem bey uydu kurulum kısmını karıştırırken diseq 1'i seçtim ve sinyal seviyesi geldi, bazı kanallar göstermese de çocuk kanalları vs geldi. Anladığım kadarıyla tv nin sat tuneri biraz zayıf çünkü uydu cihazımızda %90 üzeri olan sinyal burada 40 civarında ve yayınlar sürekli kesiliyor. Sanırım biraz daha karıştırmam gerekiyor :)
ilginize teşekkür ederim, eğer varsa daha yeni tarihli yazılım onu yüklemek istiyorum.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem bey uydu kurulum kısmını karıştırırken diseq 1'i seçtim ve sinyal seviyesi geldi, bazı kanallar göstermese de çocuk kanalları vs geldi. Anladığım kadarıyla tv nin sat tuneri biraz zayıf çünkü uydu cihazımızda %90 üzeri olan sinyal burada 40 civarında ve yayınlar sürekli kesiliyor. Sanırım biraz daha karıştırmam gerekiyor :)
ilginize teşekkür ederim, eğer varsa daha yeni tarihli yazılım onu yüklemek istiyorum.
Söz konusu AWOX ise o atasözünü hatırlatmak istriyorum size.

ÇALIŞIYORSA ELLEME :kiskis

Dahili uydu alıcıları her zaman olduğu gibi bu gün de yine elbette harici cihazlara göre zayıflar :ok

Y Çevrimdışı

yengec

Yeni Üye
10 May 2020
2
47
Merhabalar. Lütfen U5100STR yazılımını da nasıl yükleyeceğimize dair, bir aydınlatır mısınız bizi? USB nin içine at, tv yi yeniden başlat falan U5600 deki gibi işe yaramıyor. Hiç yazılımı başarılı bir şekilde uygulayan oldu mu?

S Çevrimdışı

SerYılmaz

Yeni Üye
1 May 2020
7
49
Adem bey bugün güncelleme geldi tv'ye ama kanallar vs hepsi gitti. Yazılım güncellemesiyle beraber keşke kanalları da yeniden yükleseler...

Geri
Üst Alt