temhem16 Çevrimdışı

temhem16

Aktif Üye
24 Ağu 2018
105
54
Bende memnunum 5600 den rootladım.Mis gibi her istediğim programı kuruyorum.Netflix hd kullanıyorum.Kodi,ip tv,vavoo hepsi süper çalışıyor. daha ne isteyeyim.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Ya böyle okuyunca awox a haksızlık yapılıyor gibi geldi bana. Örneğin sesten muzdarip baya insan var ama benim salondaki lg den farkını anlayamadım ben. Android tv bence samsung lg smarttan daha güzel takıyorsun bir de mouse ben kendi android platformu üstünden MX player ipte uygulamasını kullanıyorum ve hata falan da almadım. Sanırım bu beklenti ile alakalı bu tv ye 5000 versem bu ne laaan derim elbet ama 2000 e Android tv almışım ses fena değil görüntü ayarlarla oynayınca fena değil Android bölümü bence en kral webos netcast den iyi. Herşeye rağmen bu fiyata awox aldıgım için memnunum e yetkili servis desen adem Helvacı daha nolsun :)
Keşke awoxun her yerde A Adem Helvacı servisi olsa.. Bu TV'nin awoxların en büyük sıkıntısı TAMAM uygun fiyat vs. ama yetkili servis, onarım, hizmet, kırk takla atma, anlattığını anlamayanlar, olsun onda bişe yok gibi sorunlar sıkıntılar varsa TV'nin fiyatı uygun olmasının (her marka için geçerli) bir anlamı yok....
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ve tv, bir şekilde geldikten sonra en az bir ay psikiyatride terapi almanız gerekiyor ??

H Çevrimdışı

Hocca

Yeni Üye
17 Kas 2019
6
53
Aldığım 6500 awox 15. Gününde servise çekildi. İnşallah kısa sürede yapılır gelir. Ben de güzel şeyler yazarım. Uygun fiyatlı yerli üretimleri desteklemek için çaba sarf ediyorum ama böyle burnumuzdan getirmeye devam ederse de yapacak bir şey yok. Eleştiri ve şikayetlerimizi her yerde dile getireceğiz.

U Çevrimdışı

uslanmaz

Yeni Üye
19 Kas 2019
2
54
Cvp: AWOX marka TV ler ile ilgili Genel Başlık

Yazılım Yükleme

1- Sıkıştırılmış olarak verilen dosyayı açarak, içindeki bilgileri boş bir flash belleğe kopyalayınız.
2- TV prize takılı değilken flash belleği TV ye takınız.
3- TV nin güç kablosunu prize takınız.
4- TV nin önündeki led 2-3 sn içinde yanıp sönmeye başlayacaktır. (SW yükleniyor)
5- TV nin önündeki LED kırmızı –yeşil olarak 1 sn sıklıkla yanarken yaklaşık 1 dk sonra daha hızlı yanıp sönmeye başlayacaktır.
6- Flash belleği TV den çıkartın, TV nin güç kablosunu prizden çekip tekrar takınız.
7- TV kullanıma hazır olup kanal ayarlarınızı yapınız.
elinize sağlık
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

iyi akşmlar ustalar elimde 3282 model var kumanda işlemiyor ve arkatuşlar kilitli diyor

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adres63

Yeni Üye
14 Kas 2019
6
44
Senin servis seni seviyor ?

Bu arada o ekran kırık değil, Böyle kolaya kaçan işletmeleri kabullenemiyorum ben bir türlü. Meslektaşım olsalar da yanlış yanlıştır arkadaş, Vatandaş ile ilgilenmeyeceksen bırak, başkası gelip layıkı ile yapsın işini. :rant
Adem bey dediğiniz gibi servisi tekrar aradim. Servis benim yapacağım bir şey yok herhangi bir belge veremem siz iaede edin dedi. Trendyol iaedeyi kabul etti ve para iaedesini gerçekleştirdi. Sanırım isteyerek aldığım awox yerine başka bir marka ile devam edicem hem fiyatları uçmuş hemde servisin çok sevmesi!. İlgi ve alakanız için çok teşekkür ederim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem bey dediğiniz gibi servisi tekrar aradim. Servis benim yapacağım bir şey yok herhangi bir belge veremem siz iaede edin dedi. Trendyol iaedeyi kabul etti ve para iaedesini gerçekleştirdi. Sanırım isteyerek aldığım awox yerine başka bir marka ile devam edicem hem fiyatları uçmuş hemde servisin çok sevmesi!. İlgi ve alakanız için çok teşekkür ederim.

Awox yetkililerinin bu halk tepkisini görmezden gelmesi, Halkın tepkisini çeken servis vurdumduymazlığına bir standart getirememesi, yola devam etmek için bu işi gerçekten severek ve müşterisine saygısı olan servisler ile devam etmemesi kendi sonunun başlangıcı olur.

10 dakikasını ayırıp gidip bir rapor tutsa eline mi yapışırmış merak ettim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Aldığım 6500 awox 15. Gününde servise çekildi. İnşallah kısa sürede yapılır gelir. Ben de güzel şeyler yazarım. Uygun fiyatlı yerli üretimleri desteklemek için çaba sarf ediyorum ama böyle burnumuzdan getirmeye devam ederse de yapacak bir şey yok. Eleştiri ve şikayetlerimizi her yerde dile getireceğiz.
Süreç hakkında lütfen bilgi vermeyi ihmal etmeyiniz :ok

A Çevrimdışı

Adres63

Yeni Üye
14 Kas 2019
6
44
Awox yetkililerinin bu halk tepkisini görmezden gelmesi, Halkın tepkisini çeken servis vurdumduymazlığına bir standart getirememesi, yola devam etmek için bu işi gerçekten severek ve müşterisine saygısı olan servisler ile devam etmemesi kendi sonunun başlangıcı olur.

10 dakikasını ayırıp gidip bir rapor tutsa eline mi yapışırmış merak ettim.
Adem bey adam kurmaya 2 günde zor geldi ilk gün 5den fazla aradım gelicem gelicem sonra abi yetişmedi. İkinci gün tekrar aradim saat 5 den sonra servise geçiyorum. Sonra 2-3 telefon görüşmesi sonucu geldi arkadaş. Sonra oda şaşırdı 2 gündür sadece bu 55 " kuruyorum siz ne kadara aldınız vs. Neyse dediğiniz gibi insanlar alıyor ama vurdumduymaz servislerle benim gibi hatırı sayılır bir müşteri kitlesi kaybedecer. Yani keşke awox için sizin sorumlu olduğunuz bölgede oturmak bile içimden geçirdim. Siz yine elinizden geldiğince vicdanlı davranmanızi dilerim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem bey adam kurmaya 2 günde zor geldi ilk gün 5den fazla aradım gelicem gelicem sonra abi yetişmedi. İkinci gün tekrar aradim saat 5 den sonra servise geçiyorum. Sonra 2-3 telefon görüşmesi sonucu geldi arkadaş. Sonra oda şaşırdı 2 gündür sadece bu 55 " kuruyorum siz ne kadara aldınız vs. Neyse dediğiniz gibi insanlar alıyor ama vurdumduymaz servislerle benim gibi hatırı sayılır bir müşteri kitlesi kaybedecer. Yani keşke awox için sizin sorumlu olduğunuz bölgede oturmak bile içimden geçirdim. Siz yine elinizden geldiğince vicdanlı davranmanızi dilerim.
Bakınız, Firma maalesef montajları tüketiciye ücretsiz dese ve servise bu montaj hizmeti için bir bedel ödese de (43'' için 35tl, diğerleri için 50tl) yol için 10km sonrasına karışmıyor. km başına da 0,89tl bedel ödediği için montaja gidilen yer için 10tl dahi ödemiyor maalesef. 10km üstünü km başına 1tl den hesa yaparak tüketiciden talep edilmesi gerektiği belirtiliyor. Yani ben Fethiye den Seki ye gidersem ( C ckoca48 mesafeyi bilir) 50km git, 50km dön 100km yol gitmem gerekiyor (Bu istisna da olsa çıkıyor özellikle yaz dönemi) Yine de hiç bir tüketiciden yol bedeli talep etmeden mutlaka ya kendim giderim ya da çok yoğun olduğum için ekip sevk ederim bizim arkadaşlar işlemi bitirir döner.

Servislere destek yok o nedenle servisler mutsuz, bunu da ne yazık ki tüketicilere yansıtıyorlar. Buna rağmen sorumluluk alanımda bu ürünü satın almış hangi tüketici olursa olsun ve hangi bölgede olursa olsun konuya benim alacağım ücret değil, Onun satın aldığı ürün açısından bakıp elimden geldiğince hak ettikleri hizmeti sunmaya çalışıyorum.

Ben de mutsuzum açık söylüyorum, yine de mücadeleye devam ediyorum zira her mutsuz olduğumuz, beğenmediğimiz alanda veya mecrada mücadeleden vazgeçersek bu sadece kendi adımıza bir vazgeçiş olmaz başkaları da zarar görür diye düşünüyorum.

Awox yetkililerinin de bir bildiği, akıllarında bir düzenleme planı vardır diye düşünüyor/düşünmek istiyorum. :ok

U Çevrimdışı

unrealboy

Yeni Üye
17 Kas 2019
4
40
Yazılımlar şu başlık altında, eğer aradığınız yazılım yok ise seri numarasını paylaşın lütfen, ona göre yardımcı olalım :ok

20191119_171834.jpg

Adem Bey malesef cihazın seri no sunun olduğunu etiket çok önce düşmüştü. Sadece eklediğim fotodaki bilgiler yazıyor malesef. Nasıl yazılımını bulabilirim? Bu TV yi aldığımdan beri kumandası çok nadiren çalıştı zaten. Bu model uydusuz olan model olduğu için genelde sadece uydu alıcısının kumandası ile işim oluyordu. Kumandayı hiç almıyor malesef. Yeni kumanda aldım ve eski kumandasını da kontrol ettim ancak kumandalar sağlam olduğu halde hiçbir şekilde komut almıyor. Bir de ricam bu modelim tuş kilidini günlerdir açamıyorum acaba nasıl açabileceğini söyler misiniz?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt