AWOX düşünenler buraya bir baksın !

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Yahu lafı kime söylediğiniz gün gibi ortada, halen cümle sonuna "madem üstünüze alındınız" gibi komik finaller yapmanızın anlamı yok. :)

Binlerce kere yazdım, size özel yine yazayım.

Hiçbir markanın, firmanın, şirketin, oluşumun adamı değilim ve değiliz. F fikoloji TEKNOwest teknovest gibi arkadaşlarımız halen ilgili marka bünyesinde olmasına karşın ben 2015 yılında istifamı verdim ve istifamın temelinde de tam olarak vestel yönetimi ve hatta üst yönetimi ile anlaşamamış, yaklaşım tarzlarını benimsememiş olmam yatar.

Bu 3 ismin ortak yanı ise bu forumda insanları karşılıksız ve çıkarsız olarak bilinçlendirmeye çalışıyor olmamızdır.

A kişisi gelir tavsiye ister, önce kişinin kendi özelliklerini öğrenir, kişinin taleplerinin profesyonellik düzeyine bakar ve gerekirse Awox, gerekirse Vestel, gerekirse Sony Samsung vs öneririz.

B kişisi gelir, onun özelliklerine yukarıdaki markaların hiç birisi uymuyordur ve önermeyiz bu kadar basit.

Burada yatan temel amaç Dh de olduğu gibi "gel vatandaş" diyerek Samsung pazarlamacılığı yapmak olmadığı gibi, Awox gibi okyanusu aşıp derede boğulan markaları savunmak da olmamıştır hiç bir zaman.

Vestel 9kg kurutmalı çamaşır makinesi kullanıcısı olarak, bu forumda çamaşır makinesi almak isteyenlere 8kg üstü alacaksanız vestelden almayın diye abartısız yüzlerce kere yazdım, kendi makinemde yaşadığım sorunları yazmakla kalmadım videoya çektim paylaştım, ancak kişinin özelliklerine uyan bir 7 8 kilo makine alabileceklerini de belirttim zira o makineleri almalarında bir sakınca yok.

2 sene öncesine kadar resmen böğürdük vestelden klima almayın diye, ancak daha sonra yapılan köklü değişiklikler nedeniyle 2017 sonrası üretim olmak şartı ile vestel klimaları önerdik halen de öneriyoruz zira alınmalarında sakınca, alanlardan da şikayet görmedik.

Elbette N nedimm gibi üründe sorun yaşayanlar da oldu ve bunları da masaya yatırdık lakin kimseye zorla mal satmadık. Kaldı ki bizler satıcı değiliz zaten.

Ben kendi makinemi ticari bir işletmeye, kusurlarını söyleyerek satıp, Regal den bldc motora sahip ULTRA sessiz 8kg modelini almaya karar verdim.

Ben burada eleştiren taraf olarak bu eleştirilerimi, somut verileri ile fabrikaya da sunuyorum. Bunu da aferin almak için değil, adam gibi makine üretmelerine katkıda bulunmak için yapıyorum.

Aylardır Samsung öneriyordum. Haftalardır "Samsung almayın bu aralar" diyorum.

Aylardır "lg almayın" diyordum, beklediğim gelişmeler olursa bundan sonra "güvenle alabilirsiniz" diyebilirim veya istediğimiz, beklediğimiz iyileştirmeler olmazsa aynı tavırda devam edebilirim.

Sizin anlayamadığınız husus sanırım burası. Sota Sota gibi vestel düşmanı bir adam bu forumda Vestel klima önermiş ise, vestel bir şey yapmış ki önerilmiştir.

Benim gibi Samsung seven birisi "şu sıralar almamak lazım" demişse mutlaka Samsung markası canımızı sıkacak bir şey yapmıştır ki bu yönde karar değiştirmişizdir.

Burada ortaya çıkan sonuç, bizim yanardöner Olduğumuz değil, diğer forumlardaki mağaza kuşlarının aksine, firmaların içinde Olduğumuz için öngörülerimizin yüksek olduğudur.

Biz mağaza vitrinlerinde ürün kurcalayarak fikir beyan etmiyoruz, üretime giriyoruz, üreten mühendisler ile görüşüyoruz, üretilen ürünleri alıp sökerek inceliyoruz, anlaşmaları takip ediyoruz ve bu doğrultuda sahadaki potansiyel alıcılara tüyolar veriyoruz.

Yani bizlerden standart ve yıllarca aynı şeyi yazmamızı ve tekdüze bir markaya saplanıp kalmamızı beklemeniz hata olur.

OKUDUM, dediğiniz mesajları eksik okuduğunuzu düşünüyorum zira bu forumda kime neyi yapabileceğini yazıyorsak yanına mutlaka gerekçesini de Yazıyoruz. Mesela aylarca aldırdığım NU8000 modelinin artık alınmayabileceğini, alınacaksa da x koşullarda alınabileceğini yazdıysam mutlaka sebebini de yazmış ancak nihai kararı mutlaka yine de kullanıcıya bırakmışımdır.

Yani vestel i bir önerip bir önermediysek, sorun bizde değil vesteldedir, okuduğunuzu Söylediğiniz mesajlarda bu detayı yakalayamamışsınız.

Öte yandan sevgili Muratın belirttiği üzere forumda en çok sevdiğim konu Gerçek kullanıcı deneyimlerinin paylaşılmasıdır. meebbe meebbe buna en güzel örnektir ki vestel ile büyük bir mücadele verdik kendisiyle birlikte. En güzeli de başarmış olmamızdır. İşte Mert gibi gerçek kullanıcıların deneyimlerini de OLUMSUZ olmasına rağmen burada çatır çatır yazabiliyorsak, işte bundandır alnımız açık şekilde gururla her yerde dilediğimizi yazabilmenin rahatlığı :ok

Aman hocam boşver sen ?

O makineden de kurtulma kararınıza sevindim.Bizimkinden şimdilik memnunuz.Eşim dengeli çamaşır koymaya özen göstererek sarsıntı sorunu yaşamıyoruz.Ama yıkamada arada sanırsam inverter motordan bir sürtünde sesi geliyor ki bana göre normal değil.

Burada insanların anlamadığı şey ihtimalleri göz ardı etmeleri.

Biz bir ürünü övüp önerebiliriz bunu da atıyorum ürünü 2 yıl kullanmışıktır memnun kalmışıktır.Sonra bir bakmışık ki üründe kronik sorun var tamda 2. yılda arıza yapıyor .Sonra yazmışık böyle böyle şimdi suç bizim mi onu tasarlayan üreten mühendisin mi ?

Ben misal edirne servisinden çok memnunum evime gelen kişiler belli ama servis yeni eleman almış suratsız mı suratsız iş yapmak istemiyor.Arkadaşa da önerdim servisi iyi dedim evine o adam gitti şimdi suçlu ben miyim vestel mi , servis müdürü mü?

Yine misal müşteri hizmetleri iyi ki bu gerçek bir olay ; adam aramış yaşadığı sorun kullanıcı hatası ama yine değişim istemiş kabul edilmiş , ben aradım makinede problem var üstelik kronik , 7 defa servis kaydı var değişim istedim olmaz dediler? şimsi suçlu ben miyim ,vestel mi , şansıma denk gelen müşteri temsilcisi mi , patronlarına yalakalık papıp değişimi kabul ettirmeyen takım lideri mi ? onun üst sorumlusu mu?

bana kimse hikaye anlatmasın profesyonel likmiş bilmem ne bu olaylar her markada oluyor girin bakın şikayetvar.com a , forum sitelerine .

iyi günler dilerim hocam.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Neden komik olsun ki sadece vestelde çalışan siz degilmissiniz demek ki. Bilgileriniz emeginiz goz ardi edilemez ancak madem bu islerin icerisinde iseniz piyasaya hakim iseniz urun ozellikleri yaninda musteri hizmetleri konusunda da bilgi vermeniz doğru olur.Haftalardir samsung önermiyorum demişsiniz bayram öncesi size danistigimda samsung marka çamaşır makinesi almamı tavsiye ettiniz bayisine gidip iyice araştırdım iyiki de almamışım yoksa iki amortisörlü tambur hacmi küçük zangır zangır titreyen bir makine sahibi olacaktım ayrica vurdum duymaz servisleri ilede uğrașacaktim.
Tamam şimdi anlaşıldı ki sizin Niyetiniz uzlaşmak değil zira yazılanları anlamamak veya işinize gelen kısımları cımbızla ayıklamak için iki neden olabilir, birincisi art niyet ikincisini yazmayayım. Samsung örneğini verip arkasından NU8000 diye devam etmiş isem, konu zaten televizyondur, ben forumun genel zeka seviyesinin yüksekliği üzerinden yapıyorum yorumlarımı, o nedenle parantez içine alıp da (burada bahsi geçen televizyondur) diye belirtmeye gerek duymamıştım.

Buna keza yine de belirteyim ki ben SAMSUNG çamaşır makinelerini öneririm, vestel yerine Samsung daha tercih sebebidir benim için ancak bulaşıklarını önermedik zira üretimi kendisi yapmaz aynen ankastre fırınları gibi. Samsung ankastre alacağınıza gidin simfer alın nasılsa aynı üretim deriz fakat siz tabi o engin bakış açınız ile yine bu yazılanları da görmemişsinizdir zira amacınız doğrultusunda işinize gelmemiştir :kiskis

Sizin asıl derdiniz ne söyleyin de lafı dolandırıp dolandırıp uğraştırmayın bizi, dök içini rahatla haydi hangimiz ne yaptı sana. Vestel tüü, Samsung kaka, biz zaten ne boktan ve rezil adamlarız ki millete dandik ürünler satıyoruz forumda. :kiskis

Bu arada Samsung çm almayıp da ne aldınız çok merak ettim, yoksa ÜSTÜN alman teknolojisi Bosch mu aldınız?

Candoğan sen misin yoksa :kop

Son düzenleme:
muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Tamam şimdi anlaşıldı ki sizin Niyetiniz uzlaşmak değil zira yazılanları anlamamak veya işinize gelen kısımları cımbızla ayıklamak için iki neden olabilir, birincisi art niyet ikincisini yazmayayım. Samsung örneğini verip arkasından NU8000 diye de am etmiş isem, konu zaten televizyondur, ben forumun genel zeka seviyesinin yüksekliği üzerinden yapıyorum yorumlarımı, o nedenle parantez içine alıp da (burada bahsi geçen televizyondur) diye belirtmeye gerek duymamıştım.

Buna keza yine de belirteyim ki ben SAMSUNG çamaşır makinelerini öneririm, vestel yerine Samsung daha tercih sebebidir benim için ancak bulaşıklarını önermek zira üretimi kendisi yapmaz aynen ankastre fırınları gibi. Samsung ankastre alacağınıza gidin simfer alın nasılsa aynı üretim deriz fakat siz tabi o engin bakış açınız ile yine bu yazılanları da görmemişsinizdir zira amacınız doğrultusunda işinize gelmemiştir :kiskis

Sizin asıl derdiniz ne söyleyin de lafı dolandırıp dolandırıp uğraştırmayın bizi, dök içini rahatla haydi hangimiz ne yaptı sana. Vestel tüü, Samsung kaka, biz zaten ne boktan ve rezil adamlarız ki millete dandik ürünler satıyoruz forumda. :kiskis

Bu arada Samsung çm almayıp da ne aldınız çok merak ettim, yıksa ÜSTÜN alman teknolojisi Bosch mu aldınız?

Candoğan sen misin yoksa :kop
Abi electrolux cu değilmi o ??

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Konuyu az önce okuma fırsatım oldu , Allah aşkına o kağıt nedir öyle , daha vahimi ise kağıda yazılanlar. Tüketiciye bu mu layık görülmüş , hemde tüketici meramını açıklayıcı bir şekilde yazmasına rağmen. Sorunu çözmek dursun gelen cevaba bakarmısınız , HDMI kablosuna HD kablosu diyen bir Awox çalışanı. Eleman daha Tv'ye takılan kablonun adını bilmiyor nasıl tüketicinin derdine derman olacak. Yazdığı yazıda birde sorunu çözdüğünü sanıyor , çok bilmiş gibi HD(MI) kablosunda diyor sorun , yani ne gönderiyon koca TV'yi bize yaa bunudamı anlamadın der gibi. Yok ucuz etin yahsiniymiş , yok işte ucuz mal ne olacaktı gibisindende düşünmemek gerekiyor , ucuz olunca kanunlardan muhaf mı oluyor yani , çakıl taşı değil para veriliyor , neredeyse bi asgari ücret verilmiş TV'ye. Umarım arkadaşımızın sorunu çözülür , ciddi güvensizlik oluştu şu an bende Awox'a karşı.

Yerli malların hepsinide tukaka etmeyelim , benim evimde bir çok Vestel ürünü var ve oldukça memnunum. Hem ürünlerden memnunum hemde servis hizmetinden , hee ilerde bir gün bir sıkıntı yaşarsam onuda yazarım en ağır şekilde.
Evet herşey ortada işte. Yazınız çok yerinde... Maalesef çok yazık... Düşünün şikayetvar.com da awox yetkilileri sizi en kısa zamanda arayacaklar gibi cevap yazılı ve hala arayacaklar... Vallahi billahi hayret ya... Merdiven altı bile bence bunlardan daha profesyoneldir inanın bana...
Awox büyük marka olacak öylemi? Belki torunlarım görür bilmiyorum.. :cool

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Konuyu bi çıtır dağıttım ama aeg iyimidir adem abi
Eski AEG olsa elbette, yeni üretimler yine de Vestel den iyidir. Electrolux de bu arada sağlam üründür parantez arasında belirtelim ve Canfoğanın da hakkını yemeyelim şimdi. Biz onunla sadece, kendi kitlesine ulaştırabilmek adına diğer markaları koşulsuz kötülemesi konusunda anlaşamıyoruz. :ok

TKartaL tkartal senin konuyu dağıtıyor gibi görünsek de, bu vesile ile konu sürekli canlılığını koruyor, umarım rahatsız olmamışsındır. :ok

D Çevrimdışı

durdurak 

Yeni Üye
24 Ocak 2019
26
33
Awoxun üretimi yapılan Çerkezköy ilçesinde oturuyorum. Başka bir konuda Awox ile alakalı uyarmıştım bulabilirsem alıntı yapıcam. Awox denen marka Seikon denen çöp markanın isim değişmiş halidir. Resmen artan parçalarla tamir görmüş parçalarla üretim yapılıyor
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Buyrun yazdığım mesajı buldum

Hocam yaşadığım şehir Mersin'de üzerinde kocaman AWOX yazan servis-personel araçları görüyorum. Sitelerinin hakkımızda kısmında 6 ayrı bölümde üretimden bahsediyor.

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Siz tv yi aldığınızda bende aynı zamanda tvyi almıştım 1800 liraya. Sonra memnun kalmayınca ben iade etmiştim . Siz iade etmeyeceğinizi garantiye göndereceğinizi söylemiştiniz hala uğraşıyorsunuz keşke iade etseydiniz.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hocam yaşadığım şehir Mersin'de üzerinde kocaman AWOX yazan servis-personel araçları görüyorum. Sitelerinin hakkımızda kısmında 6 ayrı bölümde üretimden bahsediyor.
2 ayrı noktada MİDEA ile yapılan anlaşma kapsamında fabrika kuruluyor.

Fabrikanın alt yapısını yine Midea dan gelen mühendisler kuruyor, planlanan süre 1,5 yıldı ve 3 ay önce duyurmuştum bu konuyu forumda :ok

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
TKartaL tkartal senin konuyu dağıtıyor gibi görünsek de, bu vesile ile konu sürekli canlılığını koruyor, umarım rahatsız olmamışsındır. :ok
[/QUOTE]
Estağfurullah.. muratala5361 muratala53 yazdığında bende sizin gibi düşünmüştüm. Sıkıntı yok :ok

Siz tv yi aldığınızda bende aynı zamanda tvyi almıştım 1800 liraya. Sonra memnun kalmayınca ben iade etmiştim . Siz iade etmeyeceğinizi garantiye göndereceğinizi söylemiştiniz hala uğraşıyorsunuz keşke iade etseydiniz.
Benim o zaman altyazı teklemesi şikayetim vardı. Neyse böyle idare edelim dedim. Fakat dikey ışık üzmeleri ortaya belirince durum sıkıntı stres uzadı. Evet keşke iade etseymişim. Ve iyi ki iade etmişsiniz...
Ama iki yıl neyin garantisi vs vs vs. Ben bunları merak ediyorum. Firmayı arayıp ağır konuşmak istemiyorum. Yasal yollardan ne ise o yolda ilerlemeyi düşünüyorum. Ama bana kalsa arayıp.... işte neyse...

O 6 bölümde kesin merdivene benziyordur.....

Son düzenleme:
TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Bugün AWOX tan Büşra hanım aradı.Kablo sorunu devam ediyor mu ? dedi.Bende kabloda sorun yok ışık üzmeleri var dedim.Samsundan tarafıma yetkili servis gönderecekler.Uzak dedim servis sizden ücret talep etmeyecek dedi.Bakalım sonuç bu sefer ne olacak ...:hmm

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,242
62
Hadi hayırlısı bakalım,sonuç ne olacak.Bu arada ben de baştan beri merakla takip ediyorum konuyu.İnşallah istediğiniz sonucu alırsınız.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Hadi hayırlısı bakalım,sonuç ne olacak.Bu arada ben de baştan beri merakla takip ediyorum konuyu.İnşallah istediğiniz sonucu alırsınız.
Valla bana sorarsanız pek olumlu bir şey beklemiyorum. Servis şimdi tamam sorunlu derse diyelim tv tekrar fabrikaya mı gidecek yada onarım mı olacak? E peki benim yaptığım neydi?

Birinci derece yakınım bana tv sordu tavsiye istedi. Çok kısa zamanda düğünü olacak. Eğer ki bu olay olmasaydı. AWOX diyecektim ve alacaktı. Fakat vestel kazandı. AWOX benim tarafımdan kaybetti.. İlk mağlubiyetini aldı...

DSC_0622e26c48f49a0668e6.jpg

DSC_0621.jpg

DSC_0620.jpg

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt