AWOX düşünenler buraya bir baksın !

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Burada bilindiği üzere yada takip eden arkadaşlarım ki daha çok bu forumda başta yetkili olan A Ado ustamda bilir bu konuyu burada panelde ışık hüzmeleri diye konu açıp paylaşıp ve yine gidişat üzerine takip eden konuyu sorunu ele aldım.Ki alacak olanlar düşünenler vs. ne ise sonuç ne çıkarsa awox adına olumlu yada olumsuz yönde ona katlar demiştim.Ben tyyi bulunduğum ilçede yetkili servisi olmadığı için fabrikayı arayıp kargo kodu verip gönderin dediler.Buraya kadar tamam çünkü firma ilgili dedim.Sorunumu halledecekler ve müşteriyi memnun memnun etme yoluna gidiyorlar dedim.Toplam kargo süresi dahil üç hafta geçti.Bu zaman zarfı içinde ise ara ara fabrikayı aradım durum nedir diye sorgulama yaptım.Müşteri hizmetleri tutumu teknik birim olsun iletişim üslup gayet olumlu idi.Hatta bir keresinde sordum onarımda gözüküyor dedi.Ooo iyi dedim sorun halloluyor diye de sevindim.
Kargo gelip fabrika elemanı koliyi açarken zannedersem kumandayı üste köpüğün içine koymuştum.Üstten açarken kumanda hasar görmüş ki sıfır yeni pil ile beraber kumanda koymuşlar.Hatta tvyi değişmişler sandım sevindim bir ara...Fakat göndermeden tvnin seri no vs. resimlerini çekmiştim.Fakat baktımki tv gittiği gibi geri gelmiş.Beni asıl gıcık eden sinir eden içine düşülen not idi.Altta paylaşıyorum...Güler misin ağlar mısın ?

DSC_0536febd9cf1b1436bab.jpg

1. Bu tv sadece harici kaynaklardan mı izleniyor ?
2. Bu tvde dahili uydu alıcısı yok mu?

Bundan sonra benim için tv anlamında yerli üretim awox sayesinde bitmiştir....Bence hiç bu kafayla piyasaya girmesinler...

dolbykoray Çevrimdışı

dolbykoray 

Aktif Üye
29 Tem 2019
120
26
Ulan en anlamayan amcam bile TV konusunda bunlardan daha iyi anlıyormuş. tek kelime YUH! gerçekten Yuh, yani ülkenin gelişmemesini felan ben doğru buluyorum, bu ülke gelişmez, çünkü üretmesini bilmiyoruz, sözüm müşterilere değildir ama, ticari kuruluşların yaptığı "Aptala malı satakta zengin olak" mantığından başka bir şey değildir. İnsanımız gelişmeli üretmeli ki, daha sonra devletler bir şey yapmalı. bu ne yahu. İşini düzgün yapamayan bir millet bir ülke olabilir mi ?

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Çizgi yazmış çizgi de yok zaten sadece bu vertical banding denen olayın maçlarda düz renklerde az çok belli olması.Tamam çok para vermedik ama sen bir tv üretiyorsan para da önemli değil malının arkasında duracaksın ki bende müşteri olarak memnun kalacağım.Ben sattım nasıl olsa dersen sen daha çok şey kaybedersin.Belki ben ömür boyu awox tercih edecektim belki ben eşime dostuma awox tercih edecektim.Hatta iki kişi vardı.İki müşterisi şimdiden uçtu.Ve bu devam edecek.Benim için bin defa ölmüştür awox..Yani aldığım güne ne diyeceğimi tahmin edin...Bir üretici bu kadar mı amatör olur lütfen ya...
Bugün inanın üstte paylaştığım yazıyı okuduktan sonra tvyi balkondan aşağı atasım geldi....
Ben üç hafta bunun için mi bekledim...........

Son düzenleme:
dolbykoray Çevrimdışı

dolbykoray 

Aktif Üye
29 Tem 2019
120
26
Çizgi yazmış çizgi de yok zaten sadece bu vertical banding denen olayın maçlarda düz renklerde az çok belli olması.Tamam çok para vermedik ama sen bir tv üretiyorsan para da önemli değil malının arkasında duracaksın ki bende müşteri olarak memnun kalacağım.Ben sattım nasıl olsa dersen sen daha çok şey kaybedersin.Belki ben ömür boyu awox tercih edecektim belki ben eşime dostuma awox tercih edecektim.Hatta iki kişi vardı.İki müşterisi şimdiden uçtu.Ve bu devam edecek.Benim için bin defa ölmüştür awox..Yani aldığım güne ne diyeceğimi tahmin edin...Bir üretici bu kadar mı amatör olur lütfen ya...
Bugün inanın üstte paylaştığım yazıyı okuduktan sonra tvyi balkondan aşağı atasım geldi....
Yok sakin olun TV modeli neydi kaça aldınız.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64

Merdiven altı üretim ,ne alırım nede aldırırım.İnsanda biraz utanma olmalı,diyecekler ki " abi bu tv değil pc ,içine tv kartı koyduk,sana hediye ediyoruz,yazılımı da android değil,mandroid yaptık" asla evime sokmam, bu nottan sonra :)
Bu not ile birlikte elinden ne geliyorsa onu yap sevgili tkartal.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44

Merdiven altı üretim ,ne alırım nede aldırırım.İnsanda biraz utanma olmalı,diyecekler ki " abi bu tv değil pc ,içine tv kartı koyduk,sana hediye ediyoruz,yazılımı da android değil,mandroid yaptık" asla evime sokmam, bu nottan sonra :)
Bu not ile birlikte elinden ne geliyorsa onu yap sevgili tkartal.
Bu zamana kadar bu yaşıma kadar o kadar çok elektronik ürün aldım ki ben böyle bir şey ile ilk defa karşılaşıyorum. Bu konuyu elimden geldiğince her yerde değineceğim.Tek diyeceğim yerli üretim adına yazıklar olsun...

dolbykoray Çevrimdışı

dolbykoray 

Aktif Üye
29 Tem 2019
120
26
Bu zamana kadar bu yaşıma kadar o kadar çok elektronik ürün aldım ki ben böyle bir şey ile ilk defa karşılaşıyorum. Bu konuyu elimden geldiğince her yerde değineceğim.Tek diyeceğim yerli üretim adına yazıklar olsun...
Şimdi yerli üretim derken hepsini zan altına almakta istemiyorum ben şahsen ,Vestel adına konuşursak servisden ben memnun kalındığını duydum, ama Vestel TV'yi normal kitleye üretiyor. Samsung satın alan, hele hele Sony satın alan kitleyi çekebilmesi için panelin her şeyini , içindeki işlemcinin model kodunu felan hepsini yazması lağzım. böyle üstü kapalı iş yapmaları hiç doğru değil, beleş almıyoruz bu cihazları, para ile alıyoruz.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Şimdi yerli üretim derken hepsini zan altına almakta istemiyorum ben şahsen ,Vestel adına konuşursak servisden ben memnun kalındığını duydum, ama Vestel TV'yi normal kitleye üretiyor. Samsung satın alan, hele hele Sony satın alan kitleyi çekebilmesi için panelin her şeyini , içindeki işlemcinin model kodunu felan hepsini yazması lağzım. böyle üstü kapalı iş yapmaları hiç doğru değil, beleş almıyoruz bu cihazları, para ile alıyoruz.
Doğru diyorsunuz hepsi için geçerli değil.Vestel bu konumda biraz daha farklı benim burada ağırlık verdiğim konu awox üzerine ... Ama diğer yerli üretimleride bir nebze etkilemiyor değil...

dolbykoray Çevrimdışı

dolbykoray 

Aktif Üye
29 Tem 2019
120
26
Doğru diyorsunuz hepsi için geçerli değil.Vestel bu konumda biraz daha farklı benim burada ağırlık verdiğim konu awox üzerine ... Ama diğer yerli üretimleride bir nebze etkilemiyor değil...
Awox sadece tek bir oluşum değildir, arkasında bir ağa babası vardır kontrol etmek gerek. WOON diye bir marka var mesela ömrümde öyle bir cihaz görmedim çok kötüydü yahu çok kötü.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
Garanti var fakat hatta fabrikadaki teknik birimlede görüştüm fakat bu tvde bişe yok deyip boş yere gidip gelirse diye mağdur olmaktan korkuyorum...
demiştin,korktuğun başına gelmiş maalesef ?

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,622
Sanırım TV LG panel ve LG panellerde alışılan vertical banding sorunu olmuş.
AWOX panel değişimi maliyetine girmek istememiş olabilir.
Aklıma başka bir şey gelmiyor.:bilmiyom

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt