AWOX düşünenler buraya bir baksın !

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Geçmiş olsun, bende yakın akrabalarım için adetli şekilde (2 ya da 3) 55 u5600str aldırayım, iyidir diyodum tam da. Şimdi su bulandı biraz. :/

Anlamadığım olay; sen Awox 'sun. Ülke ekonomisi ve istihdama yön veren markalardan birisin (bkz, )

Müşterin sana maruzatım var demiş, almış incelemişsin, geri göndermişsin. Her şey güzel, her şey normal. Normal de !

Yav arkadaş sen nası profosyonelsin, bi servis formun, işini bilerek yaptığını göterir bi ispatın yok mu ? O kağıdı kutuya iliştireceğine sms yollasan daha profosyonel görünürdün emin ol !

Bu arada yaftalamayı bitirmeden, Awox yetkili servise yolladınız değil mi ? Merdiven altı bi servis değil yani ? TKartaL tkartal

S Çevrimdışı

Systemci

Yeni Üye
8 Tem 2019
32
36
hocam yanlış anlamayın ama bende awox kullanıcısıyım. Tvden gayet memnunum fakat bozulursa ne yaparım diye düşünmüyor değilim. Müşteri hizmetleri telefonunu arıyorsunuz sanki kardeşler gıda marketten 2 ekmek 1 süt istermiş muamelesi görüyorsunuz. Kurumsallık sıfır.. Bence markanın üst yönetiminin acil değiştirilip yerine işi bilen bir an önce sistemleri kurabileceği kurgulayabileceği bir kişi gelmeli.. Bu arada Müşteri Hizmetleri (Çağrı Merkezi) dedim özür dilerim diğer müşteri hizmetlerine hakaret etmiş oldum bu cümleyle resmen.. Öyle bir müşteri hizmetleri.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Panel değiştirme maliyetine girmemişler bence.
Ki HD kablosu diye bir kablo yok, bu da ayrı bir konu. HDMI demek istemişler galiba.
Evet doğru HD-HDMI daha onu bilmiyor sözde teknik birim. Fakat ben onlara yazımda demedimki harici kaynaklarda yani hdmi kablo ile izlerken bu tip sorunum var. Ee tvnin dahili uydu alıcısında izlerkende mi hdmi kablosuyla izleniyor? Yuh ya verdiğim para haram zehir zıkkım olsun. Öncesinde çektiğim sıkıntıları maddi manevi zararlarımıda burda paylaşmıştım. Sen nasıl bir üreticisinin ey awox... Senin bana yazdığın bu aptal açıklama yüzünden mi ben üç hafta mağdur oldum. Kayda değer bir durum olsa 20 iş günü durumuna yine saygım var...
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

hocam yanlış anlamayın ama bende awox kullanıcısıyım. Tvden gayet memnunum fakat bozulursa ne yaparım diye düşünmüyor değilim. Müşteri hizmetleri telefonunu arıyorsunuz sanki kardeşler gıda marketten 2 ekmek 1 süt istermiş muamelesi görüyorsunuz. Kurumsallık sıfır.. Bence markanın üst yönetiminin acil değiştirilip yerine işi bilen bir an önce sistemleri kurabileceği kurgulayabileceği bir kişi gelmeli.. Bu arada Müşteri Hizmetleri (Çağrı Merkezi) dedim özür dilerim diğer müşteri hizmetlerine hakaret etmiş oldum bu cümleyle resmen.. Öyle bir müşteri hizmetleri.
Bunlardan bu kafayla anlayın gerisini... Gelişmekte olan bir marka deniyor ya hani bırakın gelişmeyi böyle bir gayeleri yok. Yazık ya..
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Geçmiş olsun, bende yakın akrabalarım için adetli şekilde (2 ya da 3) 55 u5600str aldırayım, iyidir diyodum tam da. Şimdi su bulandı biraz. :/

Anlamadığım olay; sen Awox 'sun. Ülke ekonomisi ve istihdama yön veren markalardan birisin (bkz, )

Müşterin sana maruzatım var demiş, almış incelemişsin, geri göndermişsin. Her şey güzel, her şey normal. Normal de !

Yav arkadaş sen nası profosyonelsin, bi servis formun, işini bilerek yaptığını göterir bi ispatın yok mu ? O kağıdı kutuya iliştireceğine sms yollasan daha profosyonel görünürdün emin ol !

Bu arada yaftalamayı bitirmeden, Awox yetkili servise yolladınız değil mi ? Merdiven altı bi servis değil yani ? TKartaL tkartal
Kardeşim komik olan ne biliyor musunuz? Bunların servisleri zaten benim tabirimle tam bir hacının yeri.. Profesyonellik bunların lügatında böyle bir kelime yok. İkincisi bulunduğum şehirde yetkili servisi olmadığı için fabrikayı arayıp durumu izah ettim. Tamam deyip kargo kodunu verip gönderdim. Yani sözde tam yerine tam teknik birime gitti. İlişkilerim fabrika ile gerçekleşti...

Son düzenleme:
limonlusoda Çevrimdışı

limonlusoda 

Aktif Üye
16 Haz 2019
61
49
Yok böyle bir servis kağıdı.... ağlanacak halimiz var. Türk milleti nasıl olsa cahil aldığı maldan anlamaz, sorun çıkarsa da arkasında durmaz-duramaz anlayışıyla yolmaya devam ediyor firmalar. Lütfen haklarınızın arkasında durun en azından tüketici hakem heyetine başvurun. İnanıyorum oradan olumlu sonuç çıkacaktır. Böyle kurumsal bir firma anlayışı, kurumsalı bırakın sıradan bir firma anlayışı dahi olamaz. Yazılacak o kadar şey var ki " ah Türkiye'm vah Türkiye'm "

Tekrardan geçmiş olsun diyorum.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Yok böyle bir servis kağıdı.... ağlanacak halimiz var. Türk milleti nasıl olsa cahil aldığı maldan anlamaz, sorun çıkarsa da arkasında durmaz-duramaz anlayışıyla yolmaya devam ediyor firmalar. Lütfen haklarınızın arkasında durun en azından tüketici hakem heyetine başvurun. İnanıyorum oradan olumlu sonuç çıkacaktır. Böyle kurumsal bir firma anlayışı, kurumsalı bırakın sıradan bir firma anlayışı dahi olamaz. Yazılacak o kadar şey var ki " ah Türkiye'm vah Türkiye'm "

Tekrardan geçmiş olsun diyorum.
Teşekkür ediyorum kardeşim. Evet bu ve bu gibi durumları bana benzeyen arkadaşların durumlarınada hep tepki göstermiştim. Bir işi yapıyorsan profesyonel olacaksın yoksa kazanamaz kaybedersin. Bir işe giriştiysen eğer bununla büyüyeceksen bazı haklı durumlarda feragat etmeyi bileceksin ki burda bunları yazmıyor olsaydık çünkü... Çünkü sen yerli üretim bundan dolayı destek görecek bir firma olmalısın..
Evet hakkımı savunacağım...

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,243
62
Geçmiş olsun kardeş.Sonra diyorlar ki niye yerli malı almıyorsun,paramız yabancıya gitmesin,ülkemiz kalkınsın.Böyle bir sürü örnekler var.Bizim kalkınmış,modern ülkeler gibi olmamız için daha kırk fırın ekmek yememiz lazım.

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Ya aslında bu durumda şaşılacak bir şey yok. Ucuzun ucuzu ürün yapmanın ve almanın bedeli bu. Bu işte maliyetler belli. Aslına bakarsanız AWOX'un komponent maliyetlerinin Vestel'den yüksek olduğunu tahmin ediyorum. Misal, LG yahut diğer üretici paneli Vestel'e verdiğinden ucuza mı veriyordur bunlara, sanmam. Bu adamlar da ne yapıyor, paneli mümkünse B grade falan alıyor, iki kondansatör eksik takıyor, kalite kontrolünü azaltıyor, yeni teknoloji yatırımı yapmıyor, iyi üniversite mezunu sağlam mühendis almıyor, aldığına para vermiyor, personelin yemeğinden kısıyor, kalıpları dandik yapıyor, daha da uzar bu. Herşeyden olabildiğince kısan adam satış sonrası hizmetlere mi yüklenecek? Tabii ki değil. Garantiden ürün değiştirmenin, sırf müşteri mutlu olsun diye inisiyatif almanın falan bir bedeli var. Büyük firmalar belli bir hizmet kalite seviyesi belirler, bunun da maliyetini sattıkları ürüne paylaştırıp eklerler. AWOX ve benzeri markalar için bunlar maliyet sayılmaz, hesaba alınmaz. İşte bu yüzden ucuzlar, iş modeli bu. Adam satış sonrası iyi hizmetin maliyetini satış fiyatına eklememiş ki şimdi hizmet versin.

Karlı olup güzel para kazanamayan satıcıdan ağalık beklemeyin. Ekrem Coşkun Döner ucuza satıyor ama terazinin başında bir gram fazla döner vermemek için döneri elle parça pinçik ediyor, Awox da o hesap. Beklentiyi yükseltmemek lazım. Ekrem Coşkun'un döneri güzel gerçi :)

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Ya aslında bu durumda şaşılacak bir şey yok. Ucuzun ucuzu ürün yapmanın ve almanın bedeli bu. Bu işte maliyetler belli. Aslına bakarsanız AWOX'un komponent maliyetlerinin Vestel'den yüksek olduğunu tahmin ediyorum. Misal, LG yahut diğer üretici paneli Vestel'e verdiğinden ucuza mı veriyordur bunlara, sanmam. Bu adamlar da ne yapıyor, paneli mümkünse B grade falan alıyor, iki kondansatör eksik takıyor, kalite kontrolünü azaltıyor, yeni teknoloji yatırımı yapmıyor, iyi üniversite mezunu sağlam mühendis almıyor, aldığına para vermiyor, personelin yemeğinden kısıyor, kalıpları dandik yapıyor, daha da uzar bu. Herşeyden olabildiğince kısan adam satış sonrası hizmetlere mi yüklenecek? Tabii ki değil. Garantiden ürün değiştirmenin, sırf müşteri mutlu olsun diye inisiyatif almanın falan bir bedeli var. Büyük firmalar belli bir hizmet kalite seviyesi belirler, bunun da maliyetini sattıkları ürüne paylaştırıp eklerler. AWOX ve benzeri markalar için bunlar maliyet sayılmaz, hesaba alınmaz. İşte bu yüzden ucuzlar, iş modeli bu. Adam satış sonrası iyi hizmetin maliyetini satış fiyatına eklememiş ki şimdi hizmet versin.

Karlı olup güzel para kazanamayan satıcıdan ağalık beklemeyin. Ekrem Coşkun Döner ucuza satıyor ama terazinin başında bir gram fazla döner vermemek için döneri elle parça pinçik ediyor, Awox da o hesap. Beklentiyi yükseltmemek lazım. Ekrem Coşkun'un döneri güzel gerçi :)
Ha işte yine benim lafıma geliyor hep bazı yorumlar. Bizde gidiyor mu gidiyor çalışıyor mu çalışıyor... Zaten bu mantıkla gidersek yerimizde sayar dururuz.
Sizin bu yazınızlada bir İngiliz atasözünü haklı çıkarıyor. Ucuz mal alacak kadar zengin değilim

zatrox Çevrimdışı

zatrox

Aktif Üye
5 Haz 2019
73
41
Ucuz etin tiridi yavan olurmuş.

2300 TL'ye tv alarak olası sorunları en baştan kabul ediyoruz aslında. Onu çözdüm, bunu çözücem, şunu çözemedim ama alıştım gibi yorumlar çok olur bu tarz ürünlerde.

Kimse en iyisi Awox diyerek almaz bu cihazı. Bu paraya en iyisi bu diyerek alır.

Ama gel gör ki şu kağıt firmanın vizyonunu apaçık gösteriyor. Yazan arkadaş notun sonuna "dayıngillerin de selamı var" yazsaymış tam olacakmış.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Ucuz etin tiridi yavan olurmuş.

2300 TL'ye tv alarak olası sorunları en baştan kabul ediyoruz aslında. Onu çözdüm, bunu çözücem, şunu çözemedim ama alıştım gibi yorumlar çok olur bu tarz ürünlerde.

Kimse en iyisi Awox diyerek almaz bu cihazı. Bu paraya en iyisi bu diyerek alır.

Ama gel gör ki şu kağıt firmanın vizyonunu apaçık gösteriyor. Yazan arkadaş notun sonuna "dayıngillerin de selamı var" yazsaymış tam olacakmış.
Valla haklısınız iyi gitti bir tek onu yazmamış...

A Çevrimdışı

Alonzo 

Aktif Üye
31 Tem 2019
134
Gecmis olsun .
ucuz etin yahnisi diye dusunmeyin sonucta para cikiyor 10 liralikta olsa bunun aciklamasina cvp Tuketici mahkemeleri
gayet te basarilidirki ( onunla ugrasamam uzun surer kim ugrascak takip edemem ) diyerek pek kullanmadigimiz
avukatımız olurlar kendileri aynen sorununu yapilan islemi yollanan msj i bildir bak neler olacak dene birsey kaybedilmez
yapistir gitsin ve baska bir konu Ülke ekonomisi ve istihdama yön veren markalar derken bunlari o konuyla ilgisi yok
ayni bu ulkede nasil halkimizi yolariz cirpariz mülteci muamelesi olmus ki bunu her baglandiginiz musteri hizmetlerinden
100 de 1 isi insana deger verir gibi konussada isin gercek yuzu budur
Cvp ise buna Tuketici mahkemeleri emin olun
1 usb kablosundan tecrube edinerek soyluyorum baskentten bozuk olan urunu iade almama sonucu dunyanin cezasının yani sira
firma tarafindanda hediyelerle cozume ulastirildim.

limonlusoda Çevrimdışı

limonlusoda 

Aktif Üye
16 Haz 2019
61
49

Ha işte yine benim lafıma geliyor hep bazı yorumlar. Bizde gidiyor mu gidiyor çalışıyor mu çalışıyor... Zaten bu mantıkla gidersek yerimizde sayar dururuz.
Sizin bu yazınızlada bir İngiliz atasözünü haklı çıkarıyor. Ucuz mal alacak kadar zengin değilim
Aslında çok şeyler yazmak istiyorum da vakit bulamıyorum. Arkadaşlar burada önemli olan ayrıntıyı kaçırmayalım. Anayasal ve hukuksal hakkımız olan garanti süresi. Ben bir kere ürün alırken bu hakkımı biliyorum ve bu minvalde hareket ediyorum. Garantisi bitmiş olsaydı ne diyeceklerdi, abicim ekranda sorun var şu kadar meblağı cukkalarsak cihazınız ertesi gün elinizde yanılıyor muyum. Garanti süresi boyunca ne kadar ucuz mal satsa da sorunlu cihaz için her türlü desteği ve tamiri vermek zorunda. Ne bu ya çocuğun eline bakkala giderken tutuşturulan kağıt gibi servis kağıdı mı olur. Dördüncü sınıf Afrika ülkesi miyiz biz. Galiba öyleyiz. Garanti süresi biter parça için çok para ister, yapar işçilik iyi olmaz vs vs onları ayrı eleştiririm ama böyle olmaz olmamalı.

Geri
Üst Alt