ATEŞKES!

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Yazılanı okuyup, anlamak da bir meziyet ama neyse... Sizin tarafta bu biraz eksik maalesef.

Son cümleni dikkate almıyorum, sonra olay farklı yere gidiyor...
haklısın bende senin ve senin gibi düşüncede olanların bu tür konularda yazdıklarını hiç dikkate almamak gerek.
çünkü sizin gibilerin amacı genelde üzüm yemek değil hep bağcı dövmek olmuştur.ne yapılsa yaranılmaz
çünkü tek düşünceniz ülkenin menfaati değil sadece şahsi çıkarlarınızdır.nokta...
boş yere vatan millet naraları atmayın
bu ülkenin menfaati için neler yaptınız onu anlatın

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
haklısın bende senin ve senin gibi düşüncede olanların bu tür konularda yazdıklarını hiç dikkate almamak gerek.
çünkü sizin gibilerin amacı genelde üzüm yemek değil hep bağcı dövmek olmuştur.ne yapılsa yaranılmaz
çünkü tek düşünceniz ülkenin menfaati değil sadece şahsi çıkarlarınızdır.nokta...
boş yere vatan millet naraları atmayın
bu ülkenin menfaati için neler yaptınız onu anlatın
Şimdi işi gücü bırakıp kendimi sana mı anlatayım?? Bu mümkün değil işte...

1) Benimsediğim bir şey değil
2) Hak edecek kişilerden değilsin
3) Seviyeyi ve mesafeyi korumak lazım
4) Beni yok sayın, dikkate almayın, muhatap olmayın.

Sağlıcakla kalın.

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Şimdi işi gücü bırakıp kendimi sana mı anlatayım?? Bu mümkün değil işte...

1) Benimsediğim bir şey değil
2) Hak edecek kişilerden değilsin
3) Seviyeyi ve mesafeyi korumak lazım
4) Beni yok sayın, dikkate almayın, muhatap olmayın.

Sağlıcakla kalın.
aynen bende bu şekilde düşünüyorum.boş yapma.işine bak

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Kişisel görüşlerini belirtmekte herkes serbest bunda sorun yok yalnız kendi fikrini dikte etme ve fikrini beğenmediği kişiye hakarete varan cümleler sarfetme veya şeref vatanseverlik vs mevzularına girilince konu tatsızlaşıyor.

Kimse bizim gibi düşünmek zorunda değil, aynı zamanda kimse sizin gibi düşünmek zorunda da değil.

Bu forumda vatanını sevmeyen kimse yoktur, bakış açıları farklı o kadar.

Farklılıklara saygısı olmayanlar için forumun çıkış ve bir daha da geri dönmeyiş butonu sağ üst taraftadır bunu hatırlatmakta fayda var.

temhem16 temhem16 ile aynı düşünmüyor ama konuşabiliyoruz mesela. Onun fikirlerini okuyor ve anlamaya çalışıyorum, muhtemelen o da beni anlamaya çalışıyor ki halen orta yolu bulmaya mücadele ediyoruz.

Aşırıcılar ve yaftacılar, butonun yerini tarif ettim sizlere :ok

Sevgili Ahmetin bahsettiği bence gayet mantıklı.

Uç noktada söylemleri olan arkadaşların konuya yazma yetkisini almak, o konuya yazma yetkisi alındığı için başka konu açıp tartışmayı ateşlemeye çalışanların bölüme, bölüm dışında taşkınlığa devam ederse foruma komple yazma yetkisini geçici olarak kaldırmak mantıklı bence de.

Dayatma olsun istemem. Fikir Ahmetin ama size de danışmak isterim siz ne dersiniz?

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Belli ki herkes olmasını istediği gibi olsun istiyor, yorumlarınıda temennileri doğrultusunda yazıyor. Her mesajı okudum ama hepimizin konudan baya uzak olduğu aşikar. Araştırmacı ileri görüşlü biri bakın nasıl analiz etmiş getirisiyle götürüsüyle reel olarak. Burada konuşulanları da içeriyor.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Öncelikle şunu belirteyim, kimsenin kişiliği, siyasi görüşü ve kendi hayatı beni zerre kadar ilgilendirmez... Benim fikirlerimi hatta haddini aşarak şahsımı muhatap alanlara da yeri geldikçe cevabımı veririm. Bu cevap, her daim insanlık sınırları içerisinde, forum kuralları dahilinde olur... Bunun tek istisnası vardır, bana yazılan üslup ve muhatap alınan değerlere saldırı başladığı an aynı üslup ve muhataplıkta cevap veririm. İşte o zaman tartışma ve saygı kültürünü benimsememiş insanlar raydan çıkmaya başlıyor ve ne ağız tadıyla tartışma oluyor ne huzur kalıyor...

Bunu şuna benzetiyorum, mahalledeki yaramaz çocuğun her istediğini yapması ama işine gelmeyen bir tek şey olduğunda ağlayıp, zırlayıp bütün mahalleyi ayağa kaldırması gibidir... :cigara

* * *

Herkes burada yazıp çizecekse, yorumlarını dökecekse öncelikle kendi kişiliğine uygun şekilde hareket etsin lütfen, kendi kişiliğini "hadi oradan sende" "boş yapma" gibi seviyesi düşük argüman üreterek belli ediyorsa da; gerekmediği sürece muhatap almam... Bir de şunu göremiyorlar, ben her iki taraftan değilim, şu anda ülke satılmış, mezhep savaşına sokulmuş, mülteci deposu yapılmış, şikayet ettikleri dış minnakların kucağında dans edilirken mesele siyasi partiler kişiler, çapsızlar değildir benim için...

* * *

Kur'anı, Peygamberimizin hayatını, İslam ve Osmanlı tarihini, Kurtuluş savaşını, yakın tarihi, günümüz olaylarını her görüşten 200'e yakın kitap okuyarak hakim olan birisine, 15 Temmuz gecesi, hiç düşünmeden ölüme gitmiş birisine, yıllardır söylediği her şeyi ispat eder gibi ülke tarihine olumsuz puntolarla kazındığından dolayı içi kan ağlayarak izleyen birisine ÖZELLİKLE VE ÖZELLİKLE kim olduğu hakkında zerre fikir sahibi olmadan, "boş yere vatan millet naraları atmayın bu ülkenin menfaati için neler yaptınız onu anlatın" gibi seviyesiz ve saygısızca cümle kurulursa, "gerektiğinde" bu cümleleri yediririm ve farkına varamaz... :yumruk

Herkes haddini bilmiyor anladık da; fikrini zikrini tartsın, forumdaki havayı solusun, iki düşünüp bir yazsın lütfen... Beni tanımadan şahsımı eleştirmek veya bunun üzerine yazmak kimsenin yapabileceği şey değil, ağır gelirim...? Fikirlerimi herkes, "haddince" ve "usulünce" eleştirip karşı argüman üretebilir, tartışabilirim, keyif alır, saygı duyarım... Ama tartıştığı konuya hakim olmayıp, "hadi oradan" "sen kimsin" gibi cümle kuranlar ve dün ne yediğini unutup, tarih neden biteviye tekerrür ediyorun farkında olmayanlar, iki satır kitap okumadan gelip burada güzel Türkçemizi katledenler,mümkünse beni yok saysın, muhatap almasın... Muhatap alanlar da, seviyeyi aşağıya çekmesin mümkünse.

* * *

Ben usulünce tartışırım, her şartta karşına çıkar fikir teatisi yaparım diyenler olabilir, başım üstüne diyerek üzerindeki siyasi kimliği/partiyi bir kenara bırakıp, öyle gelmesini tavsiye ederim, çünkü benim siyasi bir görüşüm, sempati duyduğum siyasi oluşum bu ülke şartlarında yok çok şükür... Bu ne biçim adam diyenler olabilir, biçimime değil, düşüncelerime bakın lütfen...

Derdim; GERÇEKTEN DE; "Laik, Demokratik, İnsan varlığına, düşüncesine saygılı ve hoşgörülü, muasır medeniyetler seviyesine ulaşma yolunda ilerleyen, her alanda tam bağımsız, çalıp çırpmayan, haram yemeyen, inandığı dini paraya değişmeyen, soru çalıp, torpil yapıp, mülakat ile bir yerlere gelmeyen, gücü elinde tutanların bu güçten zehirlenmediği, toplumun huzur içinde yaşayacağı ve bütün bunları can-ı gönülden isteyen insanların yönettiği müreffeh bir ülkedir."

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,236
Beyler selamlar
yaptığınız yalnış şu oluyor;birbirinize veriyorsunuz odunu yaw!
alay/hakaret/aşağılama/komik görme v.s v.s v.s

yaw bunları yapın ama Hükümete ve erkanına yapın kardeşim neden birbirinizi kırıyorsunuz
adamlar bir dünya yalnışa imza atmışlar,sen onunla bununla yani birbirinizle kapışıyorsunuz
verin odunu Hükümete,madem o işe soyunmuşlar hesabını da onlar verecek vatandaş değil!

dümen de kim varsa hesabı da o verir!

adamların şimdi bir de uzantıları var(her zaman vardı her devir de medya vasıtasıyla) çıkıyorlar
TV lere ahkam kesiyorlar,bunları duyanlar da valla amma muhteşem işler yapmışlara varıyor adeta
(siyasi kararlar dan bahsediyorum)

Bırakın boş yere odun vermeye de "tabelaya" bakın yaw Döviz kaç para olmuş hele hele Akaryakıt
tabelasın da ne yazıyor ona bakın sakın terör örgütü filan da demeyin)ülen ne olsa hemen feto ile bağlantı
kuruluyor,onlar yaptı/yapıyor diye,yani "bahane" de hazır! daha da böyle senelerce gider bu tantana

"Ateşkes" miş,yaw neyin ateşkesi?
bir kaç devlet racon kesiyor(Türkiye yok bunların için de maalesef)sonra da bu racona göre ahkam
kesilip gereği yapılıyor 8/9 senedir aynı tantana devam ediyor!
İşin en mok tarafı da ya da pisliği bize kalıyor temizlemek için!

hani derler yaw; "cebin kadar konuş" bu işler de böyle siyasi/askeri/ekonomik bu üç ayağın
hepsin de bir kere çok güçlü olacaksın "racon" kesmek için!!

Zaten gerçek de biz racon kesecek bu üç ayakta da güçlü olsaydık bu savaş çıktığı gibi biterdi yaw
Ama içeride bize öyle güçlüyüz imajı/havası v.s veriliyorki,adeta uçuyoruz!

yaw hedef 1 $=1 TL değilmiydi,zaten aldıkları zaman da 1,5/1,6 idi!!! şimdi nedir? Tabelalar insanların
kafasını yiyor,korkudan bakılamıyor adeta,biz buna bakalım,Arap dünyasın daki tüm işlerimiz ise
bana göre tam bir fiyasko oldu maalesef,"ATEŞKEŞ" hikaye,bugün kesilir yarın başlar yeniden!
zaten geçmişte de böyle oldu,esas olan Savaş resmen bitti ve taraflar anlaştı olmalıdır ki bu bile
bazen kesin olarak devam etmiyor!,

Şimdi dikkat ediyorum "Ateşkes oldu" ve sankim Türkiye muzaffer oldu,her istediğini aldı v.s
iyi de böyle bir şey zinhar yoktur,kimileri Ateşkesi ZAFER gösteriyor kimileri tam tersi ilan ediyor v.s

Son olaya gelirsem;birisi senin ne işin vardı orada yaw deyip bir de bozuk atıyor adeta
diğeri de yaw sen nereden çıktın ben zaten burada olmam gerekiyordu diyor!

gel de birisine inan şimdi? şimdi bileri içeride bunun üzerinde oynayıp birbirlerini suçluyor!

Avrupa Birliği de ne oldu da sınırları açıyor şimdi? alın kardeşim biraz da siz besleyin!
hadi beslemesini geçtim ama çıkardıkları sosyal dahil bir alay sorun da çabası oldu içeride!

Bu arada AB de tam yalama yaw;yıllardır ne kadar Suriye li üstün yetenekli/becerikli v.s
ne kadar adam varsa(çocuk daihl buna!) hepsini tek tek nokta atışı aldılar!!!
Özellikle sanatçıları!
En çok kim aldı peki???? Almanya,güyya Almanya bu işe en çok karşı çıkandı,hergün Merkel
odunu veriyordu Türkiyeye,bunları tut salma v.s diye! ama yetenekli kişileri anında "Transfer etti"
hatta TV lere de programlara davet edildi bu kişiler,küçük yetenekler örneğin Merkele Resital
verdiler!

++
Youtube izleyin ama klip filan değil!
Suriye ye bir alay Gazeteci/programcı v.s gidiyor hatta VBlogger lar da dahil Halep/Şam/Lazkiye
dolanıp duruyorlar! çarşı-pazar dolaşıyorlar,verilen "hava" şu genel de(Halep dahil buna!)

evet ağır bir savaş oldu ama şimdi geçti v.s ayrıca gündelik yaşam şimdi çok iyi(gece manzaraları filan)
adeta savaş yok bu ülke de!

Not;bu tiplerin bazılarını ben tanıyorum(V-log dan bahsediyorum) CIA den tutun da bilmem nereye kadar
gidiyor,normal TV cilere henüz gidemiyor ama bunlar gidiyor!

Hatta bunlar TR de çok ciddi cirit de atıyorlar!
G.Antep/Antakya da/Urfa da daha çok dolanıyorlar,sınırı geçiyorlar geri dönüyorlar,Adana daAntep de Kebab
yiyorlar,lüks oteller de kalıyorlar v.s sonra ne oluyor(bazıları için) Suriye ile TR arasında müthiş bir
kaçakçılık olayı var!!! ne kaçırıyorlar,eski Osmanlı dan tutunda Bizans/Roma ya var eserleri!
Sonra TR de alınıp bunlar Avrupa/Amerikaya uçuyor aynen!

Alman ART kanalı bunu ciddi uzun programlar olarak vermişti,heriflerin(Suriyeli bunlar)savaşla filan hiç alakaları yok
zaten,Müzeler de talan edildi Suriye de bu arada,muazzam kaynak çıktı oradan!
Suriyeli önce çekiyor videoya olayı(satacağı malı)elinde Laptop var,geliyor Antep de lükse otele elimde bunlar
diyor Almana veya İngilize v.s tamam getir diyorlar,herif ertesi gün sınırı geçip gelmiş oluyor yaw!

Konuşmalar Kürtçe,Türkçe,Arapça ve diğer diller de oluyor! sansür filan da yok tabiki!
insanın kanını donduracak lafları da duyuyorsunuz tabiki,o işin içinde de büyük çoğunluk PKK var!

Vlog çular adeta Suriye de tatil yapıyorlar,bazı Alman(bunların çoğu ciddi Türkiye karşıtı programlar)
Kobani dahil her yer de gidip program çekiyorlar,bunları yerel halk çok seviyor!

İşte buradan da TR hk. özellikle Amerika ve AB de ciddi bir karşıtlık var aleyhimize olarak!
zaten iyi yerde değildik Suriye olayları bizi bu konuda inanılmaz rahatsız etmiştir!
Savaş Suriye yi de vurdu Türkiye yi de ciddi vurmuştur! şimdi kalkıp bazı tipler ülkemizi
adeta savaş kahramanı gibi göstermeleri de beyhuda çabalardır!

Ayrıca bunun bir de maliyeti var! bunu mucburen çekiyoruz ama bu maliyeti de düşünmek gerekiyor!
Kamoyumuz resmen ikiye bölünmüştür! zaten böyleydi sayılır ama şunda bu çizgi çok belirgindir!
dolayısıyla bir türlü "ortak akıl" çıkmıyor!

Suriye ve Esed rejimi çok rahat Rusya/İran ile ortak olduğu için,hatta AB de bunu destekliyor,karışmak
istemiyor,USA zaten Esed çi oldu "mecburen"!!! herif içeride şimdilik çok rahat,burada tek menfi etkilenen
Türkiye olmuştur,şimdi bizi galip/muzaffer gösteren tipler vardır yaw!

Bu arada "tabelayı" unutmayın haa!!
yaw bizim ülke gazdan elektrik üretiyor,doların durumu tabiki en çok bizi ilgilendirir,%50elektrik gazdan geliyor
çok zenginiz ya,boşver al yak elektrik el de et sonra fahiş fiyata sat!

Biz Libya da çalışırken herifler bize 2 adet dev CAT.jeneratör verdiler elektrik gerekiyordu,yaw bu dizel de değil
benzinli dedik,merak etmeyin yakıt bizden beleş dediler hergün 1 tanker benzin geliyordu,bazen taşıyordu
depo herif tankeri temizlemek için kalanıda toprağa döküp gidiyordu:haha

Bizim ülkede aynen böyle gibi oldu,Gaz al dışarıdan çevir santralde elektrik üret sonra vatandaşa sat
acaip zenginiz yaw

sonra başına taş yağsa hemen feto de!

yaw nerdeyiz nereye gidiyoruz bilen beri gelsin hele bir anlatsın!!

imdi birileri gelmiş burada veriyor odunu birbirlerine karşı,yaw adresimi şaşırdınız siz:kiskis

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Öncelikle şunu belirteyim, kimsenin kişiliği, siyasi görüşü ve kendi hayatı beni zerre kadar ilgilendirmez... Benim fikirlerimi hatta haddini aşarak şahsımı muhatap alanlara da yeri geldikçe cevabımı veririm. Bu cevap, her daim insanlık sınırları içerisinde, forum kuralları dahilinde olur... Bunun tek istisnası vardır, bana yazılan üslup ve muhatap alınan değerlere saldırı başladığı an aynı üslup ve muhataplıkta cevap veririm. İşte o zaman tartışma ve saygı kültürünü benimsememiş insanlar raydan çıkmaya başlıyor ve ne ağız tadıyla tartışma oluyor ne huzur kalıyor...

Bunu şuna benzetiyorum, mahalledeki yaramaz çocuğun her istediğini yapması ama işine gelmeyen bir tek şey olduğunda ağlayıp, zırlayıp bütün mahalleyi ayağa kaldırması gibidir... :cigara

* * *

Herkes burada yazıp çizecekse, yorumlarını dökecekse öncelikle kendi kişiliğine uygun şekilde hareket etsin lütfen, kendi kişiliğini "hadi oradan sende" "boş yapma" gibi seviyesi düşük argüman üreterek belli ediyorsa da; gerekmediği sürece muhatap almam... Bir de şunu göremiyorlar, ben her iki taraftan değilim, şu anda ülke satılmış, mezhep savaşına sokulmuş, mülteci deposu yapılmış, şikayet ettikleri dış minnakların kucağında dans edilirken mesele siyasi partiler kişiler, çapsızlar değildir benim için...

* * *

Kur'anı, Peygamberimizin hayatını, İslam ve Osmanlı tarihini, Kurtuluş savaşını, yakın tarihi, günümüz olaylarını her görüşten 200'e yakın kitap okuyarak hakim olan birisine, 15 Temmuz gecesi, hiç düşünmeden ölüme gitmiş birisine, yıllardır söylediği her şeyi ispat eder gibi ülke tarihine olumsuz puntolarla kazındığından dolayı içi kan ağlayarak izleyen birisine ÖZELLİKLE VE ÖZELLİKLE kim olduğu hakkında zerre fikir sahibi olmadan, "boş yere vatan millet naraları atmayın bu ülkenin menfaati için neler yaptınız onu anlatın" gibi seviyesiz ve saygısızca cümle kurulursa, "gerektiğinde" bu cümleleri yediririm ve farkına varamaz... :yumruk

Herkes haddini bilmiyor anladık da; fikrini zikrini tartsın, forumdaki havayı solusun, iki düşünüp bir yazsın lütfen... Beni tanımadan şahsımı eleştirmek veya bunun üzerine yazmak kimsenin yapabileceği şey değil, ağır gelirim...? Fikirlerimi herkes, "haddince" ve "usulünce" eleştirip karşı argüman üretebilir, tartışabilirim, keyif alır, saygı duyarım... Ama tartıştığı konuya hakim olmayıp, "hadi oradan" "sen kimsin" gibi cümle kuranlar ve dün ne yediğini unutup, tarih neden biteviye tekerrür ediyorun farkında olmayanlar, iki satır kitap okumadan gelip burada güzel Türkçemizi katledenler,mümkünse beni yok saysın, muhatap almasın... Muhatap alanlar da, seviyeyi aşağıya çekmesin mümkünse.

* * *

Ben usulünce tartışırım, her şartta karşına çıkar fikir teatisi yaparım diyenler olabilir, başım üstüne diyerek üzerindeki siyasi kimliği/partiyi bir kenara bırakıp, öyle gelmesini tavsiye ederim, çünkü benim siyasi bir görüşüm, sempati duyduğum siyasi oluşum bu ülke şartlarında yok çok şükür... Bu ne biçim adam diyenler olabilir, biçimime değil, düşüncelerime bakın lütfen...

Derdim; GERÇEKTEN DE; "Laik, Demokratik, İnsan varlığına, düşüncesine saygılı ve hoşgörülü, muasır medeniyetler seviyesine ulaşma yolunda ilerleyen, her alanda tam bağımsız, çalıp çırpmayan, haram yemeyen, inandığı dini paraya değişmeyen, soru çalıp, torpil yapıp, mülakat ile bir yerlere gelmeyen, gücü elinde tutanların bu güçten zehirlenmediği, toplumun huzur içinde yaşayacağı ve bütün bunları can-ı gönülden isteyen insanların yönettiği müreffeh bir ülkedir."

İmkân olsa, seri like atacağım şuraya :)

Muhalif olunca hep cehapeli sanıyorlar nedense, bilmiyorlar ki iktidar yavrucuğu mehape de aslında muhalefet partisi aslında.

Ben kendi şahsıma (Kimsenin ne düşündüğünü önemsemeden) depremzede ziyaretinden sonra kayak tatiline giden, Daha yönetime geleli sayılı haftalar olmuşken kaçıncı tatiline gittiğini bile çözemediğim İBB başkanını nasıl eleştiriyorsam, Ülkemi uçuruma sürükleyen, mezhep politikası, yandaş politikası izleyen iktidarı da gönül rahatlığı ile eleştirebilmek isterim. Eleştirdim diye bana vatan haini yaftası yapıştırmaya kalkanlara tokat gibi cevabımı da yapıştırırım nezaket sınırlarında elbette.

Devletin ve Milletin meclisinde bir Millevekili tarafından zaten açıklanmış olan bilgileri haber yaptığı için tutuklanan gazetecilerin olduğu ülkede ne derece demokrasiden bahsediyoruz onu da tartışmak lazım.

İktidarın hedefinde olan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk dahil olmak üzere nice değerlerimize lağım çukuru ağızlarından mikroplar saçan şeref yoksunları ellerini kollarını sallaya sallaya dolaşmayı bırakın, ekranlarda tartışma programlarında bile cirit atarken, ''Askerlerin eşleri de takvim yapraklarına soyunsun'' diyen sperm artığı yaratık benim Şanlı Şerefli ordumun Onurlu mensuplarının gururlarını haysiyetlerini yerle bir ederken kılını kıpırdatmayan hükumet (Devlet demiyorum dikkate derseniz) ne hikmetse CB ye karşı yan gözle bakanı dahi yaka paça derdest etmekten imtina etmiyor.

Burada bizlere böyle höpüre köpüre yazan arkadaşlar, Sizlere sesleniyorum!! 90 larda başörtüsü takmış annemi orduevine sokmayan zihniyet ile bu gün hür iradesiyle ifade özgürlüğünü kullanmaya izin vermeyen sizler arasında ne fark var izah edermisiniz?

Devletin Cumhurbaşkanı, Devletin ana muhalefet partisi liderine, bu güne kadar Türk siyaset tarihinde görülmemiş hakaretleri ederken savcılık CB için ''Görevinin gereğini yerine getirmiştir'' kararı verirken, Aynı partinin Grup Başkan vekili bu sözleri iade ettiğinde ''Vay sen bana nasıl bunu söylersin'' diyerek jet fezlekeler hazırlandı.

Halbuki senin ağzından çıkanlar sana iade edilmiş o kadar.

Peki biz bunu tasvip ediyormuyuz?

Asla ve Kat-a. Şahıs kim olursa olsun makamın saygınlığına bu laflar kesinlikle edilemez.

Edilemez ancak edilmesine vesile de olunamaz bunu anlayabilmek lazım.

Lütfen aşağıdaki fotoya bir bakın.

nezaket.jpg

Akranlarım olanlar bilirler ki bu isimler 40 yıl birbirine muhalefet etmiş ancak ağızlarından tek bir kere olsun bu ahlak dışı sözler çıkmamıştır.

Rabbim gani gani rahmet eylesin, Sn Necmettin Erbakan ile Sn Bülent Ecevit arasında mecliste geçen bir konuşmayı hatırlıyorum, o videoyu bulursam eklerim, Öyle ince bir nezaket ile birbirlerine laf atıyorlar ki İŞTE SİYASET, İŞTE NEZAKET dememek elde değil.

Ya bu gün?

Devletin tepesindeki bu gerginlik normal vatandaşa sirayet etmiyor mu zannediyorsunuz?

Ne var yani ben burada KK eleştiremezmiyim? CB eleştiremezmiyim? İBB başkanını eleştiremezmiyim?

Peki ben eleştirebilirim de siz buna karşı eleştiri sunamazmısınız? benim eleştirdiğimi siz normal kabul edemezmisiniz?

Bunların hepsinin NORMAL olduğunu ve hayatın doğal akışının bir parçası olduğunu anlamanız için ne lazım?

Çok uzatmaya gerek yok. Biz kararımızı aldık, bundan sonra bu forumda bilerek ortalığı gerecek yazılar yazan kim var ise amacına ulaşamayacak.

Ya nezaket sınırları içerisinde yazar, cevap alır, cevaba karşılık yazar ve fikir telakkisinde bulunulur karşılıklı olarak. ya da yazamazlar o kadar açık.

Bundan sonra tartışma çıktı diye konu kilitlemeyeceğiz. Konuyu sabote edeni kilitleyeceğiz :)

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
yarın dolar düşüşe geçer.hemen tl ye çevirmek gerek :)
Bundan sonra tartışma çıktı diye konu kilitlemeyeceğiz. Konuyu sabote edeni kilitleyeceğiz :)
çok güzel hareketler bunlar... ?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

yarın dolar düşüşe geçer.hemen tl ye çevirmek gerek :)
istenen seviyede etki etmedi bu rezil görüşme ki, doların ateşi kesilmedi ?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Siyasi görüşünüze, Hayata bakış açınıza, Dini motiflerinize saygımız sonsuz dostlar.

Sadece sizin de bizleri aynı ölçüde anlayabilmenizi bekliyoruz.

Aslında hedef noktamız hep aynı, TAM BAĞIMSIZ ÖZGÜR VE DEMOKRATİK TÜRKİYE sadece yollarımız ve baktığımız açılar biraz farklı.

O zaman herkese bir çay desek? ? :cay

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
insanların beğenip takip ettiği basın yayın kuruluşuna lağım medyası diyerek hakaret edip alçalanın,buna müsade edenin hazımsızlık sorunu var demektir.böyle bir hakka sahip değilsiniz
ayrıca birileri çıkar bu vatan millet içi için icraatler yapar
birileri de çıkar sadece vıdı vıdı eder
siz bu vatan için ne yaptınız şeklinde sorulduğunda anca kem kümk zart zurt şeklinde cevaplar vermeye kalkar

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
B beyzabetül isimli kullanıcının, kasıtlı tahrik içeren yazıları nedeniyle bu konuda yazma yetkileri alınmıştır.

Forumun başka bölümlerinde cevap amaçlı başlık açarsa bölüme, devam ederse foruma yazma yetkileri de alınacaktır.

Geri
Üst Alt