Aspiratör tavsiyesi

O Çevrimdışı

Ozkan331

Kayıtsız / Doğrulanmamış
F fikoloji A Adem Helvacı Sota Sota Aragorn Aragorn Umut Barış Umut Barış TEKNOwest TEKNOwest
Selamun Aleyküm ustalarım. Allah aşkına şu aşağıdaki olaya siz cevap verin. Ya ben bilmiyorum ya da bu işte bi hata var.
Inox, çift motor, turbo fonksiyonlu yani 3 kademeli aspiratör almak istiyorum.
Uygun fiyatlı olarak alinabilecek mantıklı ürün Hibsan (310 TL), kalite farketmese de biraz daha üst Simfer. (427 TL)
Hadi dedim Arçelik-Beko bakayım gittim kendi gözlerimle gördüm, sordum soruşturdum ama bi noktada tıkandım.
Arçelik P180TI modeli;
291 m3 çekim kuvveti, 8.4 kg paket ağırlığı, 1x110W tek salyangoz motora sahip.
Beko P39TI modeli;
291 m3 çekim kuvveti, 8.4 kg paket ağırlığı, Arçelik ile aynı çekim kuvveti, paket ağırlığı ve salyangoz tip motor olmasına rağmen (nasıl oluyorsa) 2x110W çift motora sahip.
Aşağıda görselini paylaştığım ürün Beko'nunki. Sizce bu ürün çift motor mu?
Sizlerin tavsiye edeceği bir fiyat/performans ürünü varsa paylaşirsaniz mutlu olurum...

IMG-20210317-WA0000.jpg

IMG-20210317-WA0002.jpg

IMG-20210317-WA0003.jpg

IMG-20210317-WA000188bdf458146e3db0.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
F fikoloji A Adem Helvacı Sota Sota Aragorn Aragorn Umut Barış Umut Barış TEKNOwest TEKNOwest
Selamun Aleyküm ustalarım. Allah aşkına şu aşağıdaki olaya siz cevap verin. Ya ben bilmiyorum ya da bu işte bi hata var.
Uygun fiyatlı olarak alinabilecek mantıklı ürün Hibsan (310 TL), kalite farketmese de biraz daha üst Simfer. (427 TL)
Hadi dedim Arçelik-Beko bakayım gittim kendi gözlerimle gördüm, sordum soruşturdum ama bi noktada tıkandım.
Arçelik P180TI modeli;
Beko P39TI modeli;
291 m3 çekim kuvveti, 8.4 kg paket ağırlığı, Arçelik ile aynı çekim kuvveti, paket ağırlığı ve salyangoz tip motor olmasına rağmen (nasıl oluyorsa) 2x110W çift motora sahip.
Sizlerin tavsiye edeceği bir fiyat/performans ürünü varsa paylaşirsaniz mutlu olurum...

IMG-20210317-WA0000.jpg

IMG-20210317-WA0002.jpg

IMG-20210317-WA0003.jpg

Çift motor olan 347 Metreküp/Saat, aynı güçte değiller yani.
Çift motorlu olanı alın ama o daha gürültülü çalışabilir.

O Çevrimdışı

Ozkan331

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Çift motor olan 347 Metreküp/Saat, aynı güçte değiller yani.
Çift motorlu olanı alın ama o daha gürültülü çalışabilir.
Ustam benim değindiğim konu tek çift seçimi değil. Aynı ürün, aynı ağırlık, aynı çekim kuvvetiyle Arçelik'te tek motor iken, Beko'da nasıl çift motor oluyor? Sizce gerçekten fotodaki ürün çift motor mu? Ben bunu soruyor ve öğrenmek istiyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ustam benim değindiğim konu tek çift seçimi değil. Aynı ürün, aynı ağırlık, aynı çekim kuvvetiyle Arçelik'te tek motor iken, Beko'da nasıl çift motor oluyor? Sizce gerçekten fotodaki ürün çift motor mu? Ben bunu soruyor ve öğrenmek istiyorum.
Aynı çekim kuvveti değil işte?

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
aspiratörlerin amacı kokuyu,dumanı çekmek lakin çift motorlu olmasına rağmen baca bağlantısı olmayan bir aspiratörün bu görevini yerine getirdiğini görmedim. Kesinlikle baca bağlantısı olan davlumbaz tiplilerden öneririm.

NOT: Daha önceden Arçelik tek motor kullanmıştım ve şuanda Beko çift motorlu sürgülü tip kullanmaktayım.

hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
Arçelik P180TI modeli;
Beko P39TI modeli;

IMG-20210317-WA0000.jpg

IMG-20210317-WA0002.jpg

IMG-20210317-WA0003.jpg

bilgiler siteye yanlış girilmiş. aynı modeller. ikiside aynı motor.

O Çevrimdışı

Ozkan331

Kayıtsız / Doğrulanmamış
bilgiler siteye yanlış girilmiş. aynı modeller. ikiside aynı motor.
Bu motor tek motor mu çift motor mu? Tek kasnak demiri üstünde çift sargı ve çift fan mı var?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

aspiratörlerin amacı kokuyu,dumanı çekmek lakin çift motorlu olmasına rağmen baca bağlantısı olmayan bir aspiratörün bu görevini yerine getirdiğini görmedim. Kesinlikle baca bağlantısı olan davlumbaz tiplilerden öneririm.

NOT: Daha önceden Arçelik tek motor kullanmıştım ve şuanda Beko çift motorlu sürgülü tip kullanmaktayım.
Kullanmış olduğunuz ürünün modeli nedir? Paylaştığım ürün tek motor mu çift motor mu?

Moderatör tarafında düzenlendi:
hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
Bu motor tek motor mu çift motor mu? Tek kasnak demiri üstünde çift sargı ve çift fan mı var?

Kullanmış olduğunuz ürünün modeli nedir? Paylaştığım ürün tek motor mu çift motor mu?
eklediğiniz fotoğraf gibi işte. o kadar teknik bilgi sahibi değilim :)
içini bir kere gördüm . bana kalırsa p 184 grion alın çekimi daha yüksek. fiyat da ona göre tabi

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289

Beko P39 alacaktım P40 vardı. Web sitesinde P40 için tek motor diyor lakin Beko elindeki katalogta çift motorlu olduğu yazıyordu.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt