aşı karşıtları yargılanmalı...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Aşı konusunda kıllandığım bir nokta imzalatılan kağıt idi. Ve büyülenmiş gibi imzaladık tabi.. Hatta burada paylaşmıştım..Ne olduğunun belli olmadığı zaten yazıyordu. Ve göz göre göre imzaladım. Aşı olup ölende duydum. Gerçi yüzde yüz koruma olmadığı için olabilir bilmiyorum ama insan yinede bu işte bir i...lik olabilir diye de düşünmeden edemiyor..
Bir ara domuz gribi vardı. Ben onun aşısını da vurunmuştum. Biontech ile kokteyl oldu ??
Konu kilitlenmeden yaz yazacaklarını tarık ,çünkü kilite gidiyor ,sanırım gece vakti çilingir aramaya çıktılar :kiskis

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
3 doz aşı olmuşsun madem, burada neyi anlatmaya çalışıyorsun?
Madem aşıya deneysel sıvı, gelecekte ne yapacağı belli değil diyorsun ne diye vücuduna aldın?
Ben daha bir şey demiyorum. Hayırlı akşamlar.

Hadi senin güzel hatırın için bir kere daha anlatayım.
Aşı karşıtı demek, bütün aşıları red eden, içinde şeytan var diyen demek. Aşı karşıtı ayrı, aşıdan korkan ayrı diyorum. Sen aşıdan çekinen adamın ne yaşadığını, haleti ruhiyesini nereden biliyorsun da aforoz ediyorsun diyorum. Benim çok iyi tanıdığım insan ilk doz snvc ı oldu her geçen gün kötüye gitti. İyi değilim bana dokundu galiba diye diye üç hafta sonra bir gece aniden fenalaşıp öldü gitti. Kayıtlara kalp krizi geçti. O güne kadar hiçbir rahatsızlığı, sıkıntısı olmayan biri bu. Şimdi sen onun ailesine sizde kafa yok, 5 milyar insan oldu sıkıntı yok mu diyorsun. Bu insanlara kapı gibi onam formunu dayayınca çekinmelerine, korkmalarına beyinsizler gözüyle mi bakacaksın. Benzinlikte pompacı çocuk aşısını oluyor, bekle dedikleri süreyi bekliyor sıkıntı yok diye evine gidiyor. Gece eşine sadece ambulans diyebiliyor. Zor yetişti. Şimdi buna ne diyeceğiz. Böyle benim gördüğüm onlarca var. Ama kayıtlarda yok. Yani bunlar da o 5 milyar dediğin sayının içinde. Bunlar insanları korkutup, vaz geçirmek için söylenenler değil. Bak ben diyorum ki, sen insanlara sorumluluk almıyorum dersen normal, sıradan, basit, temel biyoloji bilgisini bilmeyen cahil insandan korkmamasını bekleyemezsin diyorum. Anlayabiliyor musun ne demek istediğimi. Bu ülkede kaç tane aile ne durumda nasıl geçiniyor haberin var mı. İnsanlar aşıdan değil, aşıdan sonra kendilerine bir şey olursa çoluk çocuğunun, ailesinin, karısının kızının aç bi ilaç ortada kalmasından, kendinden sonra düşeceği halden korkuyor. Burasını idrak edebiliyor musun. Davulun sesi sana uzaktan hoş geliyor. Kendi yaşadığın hayat şartları ile senin dünyandan ayrı insanları yargılıyorsun. Hadi hodri meydan, devlet onam formu yerine çıkıp bu aşıyı olun bir sıkıntı, istenmeyen bir durum olursa ailenize sizin sağladığınız imkanları sağlayacağız desin bakalım aşı olmak istemeyenlerdeki sayı ne oluyor. Sen burada e virüsten de gider, o da var dersen eğer, o adam bu zamana kadar, bir yıldır birşey olmadı, götürebildiğim yere kadar götürürüm diyor. Anlıyor musun ne demek istediğimi dayıcığım.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Bana sorarsanız covid aşısının bilimselliği tam olarak kanıtlanamamış şekilde piyasaya çıktı. Ki zaten imzalattıkları kağıttan belli..
Bence her vücuda bedene bünyeye uyumlu değil.. Kimi vurunuyor on gün yataktan kalkamıyor kimi vurunuyor tık yok.. Yada kiminde azda olsa ölümle sonuçlanıyor.
Mesela bakan aşı olalım diyor. Ama imzadan haberi yok galiba.. Ortada bir tezatlık var. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu gibi... (bu lafı söyleyincede canım turşu çekiyor) ?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bana sorarsanız covid aşısının bilimselliği tam olarak kanıtlanamamış şekilde piyasaya çıktı. Ki zaten imzalattıkları kağıttan belli..
Bence her vücuda bedene bünyeye uyumlu değil.. Kimi vurunuyor on gün yataktan kalkamıyor kimi vurunuyor tık yok.. Yada kiminde azda olsa ölümle sonuçlanıyor.
Mesela bakan aşı olalım diyor. Ama imzadan haberi yok galiba.. Ortada bir tezatlık var. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu gibi... (bu lafı söyleyincede canım turşu çekiyor) ?
Bir yerden sonra herkes yaptırmış olacak aşıyı yaptırmak zorunlu değil diyorlar O yasak bu yasak şu yasak
İnsanın elini kolunu bağlıyorlar aşı yaptırmamak için çok paran imkanın olmalı boşuna tartışıyoruz
Sanki virüsü aşısızlar yaydı dünya'ya virüs çin'den çıktı çin fazla etkilenmedi virüsten kimse konuşmuyor
Çin nasıl önünü kesti nasıl önlemler aldı niye orda bu kadar az vaka ölüm oranı var ?

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
teraspy teraspy emmi güzel tespit yapmış bu konu kilitlenmeye gidiyor gibi. Sonsuza dek susmadan konuşayım da burada kalsın. Kimseye özel yazmıyorum, genel olarak ortaya atılan görüşe karşı; aşının bilimselliği mı şimdi konu? Yani aşı kanıtlanmamış etkinliği belli değil problem bu mu? Eğer öyleyse problem değil çünkü bir sürü döküman var yayınlanmış durumda isteyen bulup anlayan birine baktırabilir. 3.faz testi tamamlanan aşıların zaten raporları yayınlanıyor isteyen gidip okuyabilir. Bence bu böyle, böyle duydum, şunu öldürmüş, bunu sakat bırakmış diye işin içinden çıkılmaz. Bilimsel meselede mantık yürütmek için veri gerekir, felsefe değil bu gerçek dünyada somut bir şeye dayalı olması lazım. Kağıt imzalama işi zaten yapılan çoğu tıbbi mühahalede olan bir durum. Narkoz altına her gireceğinizde ve daha nice durumda zaten imzalıyorsunuz benzer bir onam belgesini.

Buyrun bu Biontech aşısının 3.faz sonuçlarının açıklaması:

Aşının çocuklarda miyokardit yapması ile ilgili bir araştırma:

Aşının uzun süreli etkinliği ile ilgili bir araştırma:

Demem o ki bu işler öyle şu hocam böyle demişle olmaz bu attığım çalışmalarda bir sürü isim yazılı, öyle iddia ile çalışmıyor bilim siz bakarsınız bir araştırma bulursunuz işte buldum uzun dönemde kanser riski yapıyormuş dersiniz o zaman insanlar ona göre karar verir ancak bizim çürük medyamızın yaptığı gibi saçma sapan bilgiler dağıtıp korku ile bastırırsanız insanları o zaman düşmanlık kazanırsınız.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Bir yerden sonra herkes yaptırmış olacak aşıyı yaptırmak zorunlu değil diyorlar O yasak bu yasak şu yasak
İnsanın elini kolunu bağlıyorlar aşı yaptırmamak için çok paran imkanın olmalı boşuna tartışıyoruz
Sanki virüsü aşısızlar yaydı dünya'ya virüs çin'den çıktı çin fazla etkilenmedi virüsten kimse konuşmuyor
Çin nasıl önünü kesti nasıl önlemler aldı niye orda bu kadar az vaka ölüm oranı var ?
Bu corona zaten yarasa işi değil bence.. Başka bir film dönüyor ama onu da Allah bilir. Bilmiyorum artık..
Düşününki mutlaka bir yakınınızın yada tanıdığınızın coronadan öldüğünü duymuşsunuzdur. Ve hala seri bir şekilde ölümler var. ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bu corona zaten yarasa işi değil bence.. Başka bir film dönüyor ama onu da Allah bilir. Bilmiyorum artık..
Düşününki mutlaka bir yakınınızın yada tanıdığınızın coronadan öldüğünü duymuşsunuzdur. Ve hala seri bir şekilde ölümler var. ?
Evet ,maalesef bizim sülalede 2 akraba covidden öldü,ikisi de şeker hastası idi,cenazelerine dahi gidemedik,hele birisi kızından bulaştığı için vefat ettiğinden halen kız kendini suçlayıp duruyor ki neredeyse 1 yıl oldu ölümü.
Bu nedenle zaten kendimizi gerçekten eve kapattık desem yalan olmaz,gidiyoruz tabii çarşıya-pazara ama tam techizatlı kameraman cevat kelle gibiyiz yani :)

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Evet ,maalesef bizim sülalede 2 akraba covidden öldü,ikisi de şeker hastası idi,cenazelerine dahi gidemedik,hele birisi kızından bulaştığı için vefat ettiğinden halen kız kendini suçlayıp duruyor ki neredeyse 1 yıl oldu ölümü.
Bu nedenle zaten kendimizi gerçekten eve kapattık desem yalan olmaz,gidiyoruz tabii çarşıya-pazara ama tam techizatlı kameraman cevat kelle gibiyiz yani :)
Allah sabır ve yardım etsin.. Bu musibetten bir an önce kurtuluruz inşallah ?
Ve ey gidi olacak o kadar ?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Aşı konusunda kıllandığım bir nokta imzalatılan kağıt idi. Ve büyülenmiş gibi imzaladık tabi.. Hatta burada paylaşmıştım..Ne olduğunun belli olmadığı zaten yazıyordu. Ve göz göre göre imzaladım. Aşı olup ölende duydum. Gerçi yüzde yüz koruma olmadığı için olabilir bilmiyorum ama insan yinede bu işte bir i...lik olabilir diye de düşünmeden edemiyor..
Bir ara domuz gribi vardı. Ben onun aşısını da vurunmuştum. Biontech ile kokteyl oldu ??
Ve Sonuç :kiskis

maxresdefaultd9639d4332b4503e.jpg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt