Arzum ar010 şofben rezistans yardım !?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Aslında ptt avmde 129 TL idi. Baktım 159 olmuş. Bunu antalya da bir kişi satıyor. Diğer satış sağlayıcıları 139 TL idi. Baktım hepsi 159-160 olmuş. Sadece n11 de 139 du. Hemen aldım. Sonra orda da 160 oldu.
Yazın birinci kademede ısıtması lazım. Yazın ikinci kademede arzumda ısıtıyordu. Neyse cihazı yenilemiş olduk ?
suyu az açarsan 1 de ısıtır yazın ben suyu çok açıyorum 2 dedim

senin cihazı yenilemen iyi oldu arzumun nasıl çalıştığı belli değil

Risk almaktansa cihazı yenilemek iyidir.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Birde üstteki ışık su kapalı konumda sürekli yanıyor. Titrek yanıyor. Su açınca sönüyor. Normal midir?

DSC_03561f8131dcee14798e.jpg
Edit: Şofbenin niçin ışık yandığı bugün sonuca vardı. Gerçi şofbeni değiştirdim ama yinede bilgi sahibi olunması açısından yazma gereği duydum. Bu takılı Şofbenin hattında ayrı evin aşağıda topraklama bakır çubuk vardı. Ona takılıydı. Gerçi konularda bakır çubuktan bahsetmiştim. Bugün çubuğa baktım ortada yok çürümüş. ?
Ömrü beş yılmış bakır topraklama çubuklarının.. Bugün yenisi ile değiştirdim ?

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Edit: Şofbenin niçin ışık yandığı bugün sonuca vardı. Gerçi şofbeni değiştirdim ama yinede bilgi sahibi olunması açısından yazma gereği duydum. Bu takılı Şofbenin hattında ayrı evin aşağıda topraklama bakır çubuk vardı. Ona takılıydı. Gerçi konularda bakır çubuktan bahsetmiştim. Bugün çubuğa baktım ortada yok çürümüş. ?
Ömrü beş yılmış bakır topraklama çubuklarının.. Bugün yenisi ile değiştirdim ?
Boşuna aldın bence yenisini :)
en alttaki parçayı söküp,su giriş borusundan üfleseydin ,swiçlerin çalışıp çalışmadığını test ederdin,o kısımda lastik conta var ,su geçerken şişiyor ve swiçleri açıp elektriğin geçmesini sağlıyor ,2 tane var biri altta diğeri üstte.Elindekini de atma bari yedek parça olarak kullanırsın çübkü hepsi aynı ,tek değişen markaları :)

arzum2.jpg

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Boşuna aldın bence yenisini :)
en alttaki parçayı söküp,su giriş borusundan üfleseydin ,swiçlerin çalışıp çalışmadığını test ederdin,o kısımda lastik conta var ,su geçerken şişiyor ve swiçleri açıp elektriğin geçmesini sağlıyor ,2 tane var biri altta diğeri üstte.Elindekini de atma bari yedek parça olarak kullanırsın çübkü hepsi aynı ,tek değişen markaları :)

arzum2.jpg
Bunun switchleri de pahalıydı diğer standart olandan değildi. Neyse o önemli değildi ama yenilemiş olduk. Diğerini sattım. Zararda değilim aslında ?

DSC_03556d3e4bc3c863ecbc.jpg

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bunun switchleri de pahalıydı diğer standart olandan değildi. Neyse o önemli değildi ama yenilemiş olduk. Diğerini sattım. Zararda değilim aslında ?
Bu arzum şofben'den bende kullandım fazla ısıtmıyordu performası iyi değildi ucuz sofbenler daha iyi ısıtıyor
Bana öyle gibi geldi neden bilmiyorum marka diye bazı ürünlere fazla para ödüyoruz :ok
Ben seni neden "online" görmüyorum acaba,gözlüklerim mi buğulandı ney :kiskis
Gizli takılıyor Emmi :kiskis

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Bu arzum şofben'den bende kullandım fazla ısıtmıyordu performası iyi değildi ucuz sofbenler daha iyi ısıtıyor
Bana öyle gibi geldi neden bilmiyorum marka diye bazı ürünlere fazla para ödüyoruz :ok
Bende beğenmiyordum ısıtmasını.. Pahalıydı diğerlerine göre.. Termal deyip duruyorlardı. Bende bir şey sanmıştım. Birazda kaba büyük birşeydi ama içi aynı ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64

Gizli takılıyor Emmi :kiskis

Bende beğenmiyordum ısıtmasını.. Pahalıydı diğerlerine göre.. Termal deyip duruyorlardı. Bende bir şey sanmıştım. Birazda kaba büyük birşeydi ama içi aynı ?
Ben çok söktüm bunlardan,her marka hem de :) ,bunların tek özelliği hepsinin içinin aynı olmasıdır ,sadece markalar değişik ,başka türlü olmaz zaten,üretim standart çünkü.Hatta köydekini kendim toplamıştım ve tahtadan bir de kutu yapmıştım ,bilseydim foto alırdım ,belki de almışımdır ,fotoğraflara bakmam lazım :)
Haa ,bu arada bazılarının komütatörü farklı ,ama aynı sistemle çalışır o kadar :ok

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Ben çok söktüm bunlardan,her marka hem de :) ,bunların tek özelliği hepsinin içinin aynı olmasıdır ,sadece markalar değişik ,başka türlü olmaz zaten,üretim standart çünkü.Hatta köydekini kendim toplamıştım ve tahtadan bir de kutu yapmıştım ,bilseydim foto alırdım ,belki de almışımdır ,fotoğraflara bakmam lazım :)
Haa ,bu arada bazılarının komütatörü farklı ,ama aynı sistemle çalışır o kadar :ok
Tahtadan bir kutu ? Duş başlığı plastik ama değil mi ?

Geri
Üst Alt