Arzum ar010 şofben rezistans yardım !?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bir elektrikçiye sordum. Elektrik bağlantı ışığı dedi. Yetkili servise sordum. O da öyle dedi.. ?
Yılan hikayesine döndü ?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Birde siz sorar mısınız bölgenizdeki yetkili servise?

Arzum müşteri hizmetleri 0850 222 1800
Hocam bu şofbeni siz kullandınız daha önce kapalı iken ışığının yanmadığını bilmeniz lazım tamam yarın arzumu arayıp fırça atarım ne şacmalıyorlar m.hizmetlerinin dünyadan haberi yok şofben kapalı iken ışık yanmaz ben daha görmedim :hihi

Lidersan şohben fabrikasını aradım arçelik şohbenlerde öyle bir özellik varmış sürekli yanarmış karşısında enerji diye yazarmış standart sofbenlerde ışık yanmazmış ısıtmıyorsa normal değil değil rezistans arızalı olabilir dediler arzum fontana kullandım ben ışık yanmıyordu senin iç yapı fontana ile aynı bu şohbeni sen kullandın bilmen lazım ışığı ilk günden buna yanıyormuydu diye daha önce ışığı yansa sıfırda şimdi sana garip gelmezdi

YouTube de sormuşun kolayı var o ışıktan çıkan kabloyu takip et tesisatdan gelen faz ile notr'e direk bağlantısı varmı diye sağlamasını yap varsa o ışık sürekli yanar

Moderatör tarafında düzenlendi:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
su açık ışık yanmıyor kapalı ama kaçak var seniin sofbenin aynısı

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Hocam bu şofbeni siz kullandınız daha önce kapalı iken ışığının yanmadığını bilmeniz lazım tamam yarın arzumu arayıp fırça atarım ne şacmalıyorlar m.hizmetlerinin dünyadan haberi yok şofben kapalı iken ışık yanmaz ben daha görmedim :hihi

Lidersan şohben fabrikasını aradım arçelik şohbenlerde öyle bir özellik varmış sürekli yanarmış karşısında enerji diye yazarmış standart sofbenlerde ışık yanmazmış ısıtmıyorsa normal değil değil rezistans arızalı olabilir dediler arzum fontana kullandım ben ışık yanmıyordu senin iç yapı fontana ile aynı bu şohbeni sen kullandın bilmen lazım ışığı ilk günden buna yanıyormuydu diye daha önce ışığı yansa sıfırda şimdi sana garip gelmezdi

YouTube de sormuşun kolayı var o ışıktan çıkan kabloyu takip et tesisatdan gelen faz ile notr'e direk bağlantısı varmı diye sağlamasını yap varsa o ışık sürekli yanar

Daha öncesini hatırlamıyorum.

Evet youtube da aynı marka model diye sordum ama bilen yok. Şofbenleri kobay olarak kullanmışlar. O markayı kullanıcı olan değiller.

Net bilgi sahibi olanda yok. Bu model evet kesin böyle yada vs.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Daha öncesini hatırlamıyorum.

Evet youtube da aynı marka model diye sordum ama bilen yok. Şofbenleri kobay olarak kullanmışlar. O markayı kullanıcı olan değiller.

Net bilgi sahibi olanda yok. Bu model evet kesin böyle yada vs.
Isıtması nasıl 3 e aldığında kısık suda çok sıcak olması lazım ısıtma sorunu varsa sorunlu demek bende bişey anlamadım bu işten sen arzum mh ışık yanar diyor diyorsun kafam karıştı lidersan şofben üreticisi öyle bir özellği varsa ışık yanar diyor arçelikte varmış o özellik ama su açık kapalı sürekli ışık yanıyormuş ışığın karşısında enerji diye yazıyormuş kademe ışıklarından ayrı ışıkmış önemli konu elektrikli şofben'den ölen çok oldu dikkat etmek lazım şakası olmaz bu işlerin
ben senin yerinde olsam kullanmam o şofbeni çok pahalı birşey değil yenisini al bak keyfine kafan rahat duşunu al :kiskis

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Isıtması nasıl 3 e aldığında kısık suda çok sıcak olması lazım ısıtma sorunu varsa sorunlu demek bende bişey anlamadım bu işten sen arzum mh ışık yanar diyor diyorsun kafam karıştı lidersan şofben üreticisi öyle bir özellği varsa ışık yanar diyor arçelikte varmış o özellik ama su açık kapalı sürekli ışık yanıyormuş ışığın karşısında enerji diye yazıyormuş kademe ışıklarından ayrı ışıkmış önemli konu elektrikli şofben'den ölen çok oldu dikkat etmek lazım şakası olmaz bu işlerin
ben senin yerinde olsam kullanmam o şofbeni çok pahalı birşey değil yenisini al bak keyfine kafan rahat duşunu al :kiskis
Isıtmada sorun yok. Genel şofben taktiği. 1 yazan yerde ışık yansa sıkıntı. Üstteki boş ışık yandığı için sanki olabilir gibi düşünüyor insan.. Enerji ışığı gibi.. Çoğu kişi ışık yanar diyor ölü elektrik diyor. Tam canlı yanmıyor ya ondan galiba bilmiyorum. Bazı şofbenler böyle diyorlar.
Kullanımda sorun yok. Suyu açınca ışık sönüyor. Hani su az olunca devre dışı kalıyor ya su ısınmıyor. O zaman o ışık yanıyor mesela...

Işık, Komütatör ve topraklamaya (sarı) bağlı...

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Işıktan gelen tek kablo komütatöre kalan 5 kablo rezistansların üstüne bağlı böylemi

Tamam anladım şimdi detaylı baktım ışık kablosunun biri topraklama sarı kablo rezistans üzerine vidalı kalan 4'ü rezistanslarda vidalı birtanesi Komütatöre vidalı bu durumda azda olsa ışık yanar normal sorun yok senin şohben bende olsa beni çarpardı bizim elektrik şirketi mavi faz kahve nötr olarak çekmiş hattı hani bir arkadaş arzum öldürür diye video çekmiş lehende onun hattıda faz nötr yanlış çekilmiş ondan çarpıyor arzumun nötr direk toprağa vermesi hatalı bağlantı çok yanlış arzumun şofbeni hatalı bağlantı ile üretilmiş topraklama kablosuna nört direk verilmez belki Sota Sota hocam biliyordur teyit etsin topraklama kablosuna nötr direk bağlanırmı bence bağlanmaz

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
A Adem Helvacı hocam arzum şofben şebekeden gelen nötr alıp rezistas üzerindeki sarı topraklamaya direk bağlamış şofbeni sahte topraklama yapmış elektrikçiler sıfırlama diyor ona dışardan gelen faz nört karışsa yada tükeketici faz nötr bağlantısını yanlış bağlasa karıştırsa tüketiciyi elektirik çarpar bana göre hatalı üretilmiş sofben senin fikrini almak isteriz

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Işıktan gelen tek kablo komütatöre kalan 5 kablo rezistansların üstüne bağlı böylemi

Tamam anladım şimdi detaylı baktım ışık kablosunun biri topraklama sarı kablo rezistans üzerine vidalı kalan 4'ü rezistanslarda vidalı birtanesi Komütatöre vidalı bu durumda azda olsa ışık yanar normal sorun yok senin şohben bende olsa beni çarpardı bizim elektrik şirketi mavi faz kahve nötr olarak çekmiş hattı hani bir arkadaş arzum öldürür diye video çekmiş lehende onun hattıda faz nötr yanlış çekilmiş ondan çarpıyor arzumun nötr direk toprağa vermesi hatalı bağlantı çok yanlış arzumun şofbeni hatalı bağlantı ile üretilmiş topraklama kablosuna nört direk verilmez belki Sota Sota hocam biliyordur teyit etsin topraklama kablosuna nötr direk bağlanırmı bence bağlanmaz
Bizim bir önceki şofben ihlastı..Bizim binanın topraklama (sarı) hattı yok. Faz ne nötr çekili haliyle... İhlası takan eleman o zaman şofbendeki sarı çıkışı mavi ile birleştirip takmıştı..Nötr normalde elektrik şebekesinin topraklaması..
Sonra ben lavaboyu baştan aşağı tadilat ettirdim. Bu esnada elektrikçi oraya sadece şofben hattına dışarı bakır çubuk topraklama (sarı) çekti.
Fakat biz ihlası yıllarca bu şekilde kullandık..

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bizim bir önceki şofben ihlastı..Bizim binanın topraklama (sarı) hattı yok. Faz ne nötr çekili haliyle... İhlası takan eleman o zaman şofbendeki sarı çıkışı mavi ile birleştirip takmıştı..Nötr normalde elektrik şebekesinin topraklaması..
Sonra ben lavaboyu baştan aşağı tadilat ettirdim. Bu esnada elektrikçi oraya sadece şofben hattına dışarı bakır çubuk topraklama (sarı) çekti.
Fakat biz ihlası yıllarca bu şekilde kullandık..
Hocam arzum da aynı şekil bağlanmış bi resimde göstermiştin

elektrik olmayan yerde k.kaleminde ışık yanıyordu

senin şofbenin içi ıslak nemli komütatör ıslanmış orda ondan elektirik var

sofbenin içini saç kurutma ile kurut

_20210622_011532-3.jpg

bak burda ışık yanmıyor

WhatsApp-Image-2021-06-22-at-22.30.36.jpg

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Hocam arzum da aynı şekil bağlanmış bi resimde göstermiştin

elektrik olmayan yerde k.kaleminde ışık yanıyordu

senin şofbenin içi ıslak nemli komütatör ıslanmış orda ondan elektirik var

sofbenin içini saç kurutma ile kurut

_20210622_011532-3.jpg

bak burda ışık yanmıyor

WhatsApp-Image-2021-06-22-at-22.30.36.jpg
Bir kenarda duruyordu belki de nem yapmıştır olabilir.

En azından ışık yanmadığını öğrendik. Bu iyi oldu :ok

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
ışık yanmıyor arzumda öyle hata yapmaz onu çek ettim şimdi topraklamada ışıktan gelen nötr kablo yok

ışık kabloları doğru bağlantı şekli topraklamaya bağlı ışıkdan giden kablo yok sadece sarı yeşil kablo bağlı

WhatsApp-Image-2021-06-23-at-00.58.58.jpg

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
ışık yanmıyor arzumda öyle hata yapmaz onu çek ettim şimdi topraklamada ışıktan gelen nötr kablo yok

ışık kabloları doğru bağlantı şekli topraklamaya bağlı ışıkdan giden kablo yok sadece sarı yeşil kablo bağlı

WhatsApp-Image-2021-06-23-at-00.58.58.jpg
Önerdiğiniz (nefes) şofben'den aldım. Tam sipariş geçtim. Fiyatlar uçtu...

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Önerdiğiniz (nefes) şofben'den aldım. Tam sipariş geçtim. Fiyatlar uçtu...
Ben alırken 127 TL di %20 de gg indirimi 107,ye aldım sonra 139 oldu simdi 160 olmuş fiyatlar talep artınca artıyor nasıl iş anlamadım hayırlı olsun
ısıtması iyi yazın 2. Kademede kışın 3.kademede gayet kullanışlı oluyor

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Ben alırken 127 TL di %20 de gg indirimi 107,ye aldım sonra 139 oldu simdi 160 olmuş fiyatlar talep artınca artıyor nasıl iş anlamadım hayırlı olsun
ısıtması iyi yazın 2. Kademede kışın 3.kademede gayet kullanışlı oluyor
Aslında ptt avmde 129 TL idi. Baktım 159 olmuş. Bunu antalya da bir kişi satıyor. Diğer satış sağlayıcıları 139 TL idi. Baktım hepsi 159-160 olmuş. Sadece n11 de 139 du. Hemen aldım. Sonra orda da 160 oldu.
Yazın birinci kademede ısıtması lazım. Yazın ikinci kademede arzumda ısıtıyordu. Neyse cihazı yenilemiş olduk ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt