Arızalanan TV yerine Verilen TV

A Çevrimdışı

azrael85

Aktif Üye
31 Ara 2017
219

Öyle demeyeydin iyiydi çok şukür panel lg çıktı geriye birtek mb230 anakartın olumsuz izlenimi kaldı sahi mb120 anakart mb 230 dan daha iyi mi?
55ua9400 bir arkadaşımın evinde denk geldim, bendeki quantum renk paleti hdr hlg wcg 10 bit felan özellikleri olan Vestel TV den çok daha güzel görüntüsü vardı.

G Çevrimdışı

Gordi

Yeni Üye
9 Eyl 2020
32
33
Hocam birşey merak ediyorum. Sadece oyun konsolu icin kullanılacak bir TV için mb130 mu mb230 mu önerirsiniz? Hareketli sahne performansı hangisinde daha başarılıdır?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Anakarttan ziyade öncelik va panel olursa daha iyi olur

İki kart içinde Pixellence Pro ve Movie Sense ( memc ) olanlara bakın derim ben

G Çevrimdışı

Gordi

Yeni Üye
9 Eyl 2020
32
33
Anakarttan ziyade öncelik va panel olursa daha iyi olur

İki kart içinde Pixellence Pro ve Movie Sense ( memc ) olanlara bakın derim ben
Çok sağolun hocam cevap iciin. Aklımda samsun panel ve mb130e anakarta sahip bir TV var. Fakat bu memc bu kartlarda var mı bilgim yok. Sizin öneriniz olan bir model kodu varsa inceleyebilirim. Dediğim gibi sadece oyun konsolu bağlayacağım.

Y Çevrimdışı

yugams

Aktif Üye
28 Eki 2017
139
arkadaşlar the and bizim ufaklık sağ olsun noktayı koydu..

IMG-20201023-WA0009.jpg

Y Çevrimdışı

yugams

Aktif Üye
28 Eki 2017
139
Maalesef yok panel için Vestel tv nin değerinin %80 ni diyor fiyat olarak bu noktada ne yapmak gerekir

Y Çevrimdışı

yugams

Aktif Üye
28 Eki 2017
139
Aynen bu hale bunu ufacık oyuncak bir araba getirdi inanılacak gibi degil yanlız model ile alakalı mı bilmiyorum ama vestelin bu modeli çok emanet benim önceki ua9400 tank gibiydi ve çok daha estetik u9500 çin malı gibi tv ye dokununca elde kalacak hissi veriyor alacaklar bunu da göz önünde bulundursun

M Çevrimdışı

Merlot 

Aktif Üye
26 Ara 2018
263
49

• Aynen bu hale bunu ufacık oyuncak bir araba getirdi inanılacak gibi degil yanlız model ile alakalı mı bilmiyorum ama vestelin bu modeli çok emanet benim önceki ua9400 tank gibiydi ve çok daha estetik u9500 çin malı gibi tv ye dokununca elde kalacak hissi veriyor alacaklar bunu da göz önünde bulundursun
    Bende ki U9300 ölü pikselden dolayı tv nin değişimi yapılacak ben 9400 istedim ama olmadığı için dün u9500 gönderceklerini söylediler mecbur onayladım, bak şimdi içime kurt düştü 9300 den memnundum ,bakalım bu nasıl çıkacak:dry

Y Çevrimdışı

yugams

Aktif Üye
28 Eki 2017
139
:) senin tv bilmiyorum ama ua9400 ile kıyas yapınca biri mercedes e200 diyeri reno clio gibi açık ve net elinle tutunca korkuyor insan o derece yani teknolojisi ne daha gelmedim en can sıkıcı kısmı hareketli görüntülerde cismin tık tık ilerlemesi bu bazen abes şekilde bazen makul yayınla kısmen alakalı olabilir ama sonuçta var hatta gözü yoruyor yani görüntüde bi anormallik var menü geçiş hızıda vasat genelde kanal geçiş hızı 3 saniye civarında söyleniyor ama mesela netfilix te filim izlerken görüntü veya ses ayarı kısmına girmek için tuşa bastıktan epey sonra geliyo öyle 3 saniye degil yani hatta ben tuşa bastıktan sonra bir müdden bekledikten sonra kumanda almadı sanıp tekrar tekrar basıyorum kasılan pc gibi düşün işte .
eski ua9400 de bu şikayetlerin hiç biri yoktu ne görüntüde böyle takılmalar ne menüde şişmeler vs vs.....

nacizene tavsiyem Adem babaya haber sal :) ekran büyüklük işi senden kaç inç istiyorsan ama tv paneli hangi marka model olsun anakartı özellik le no olsun bunları sor ona göre tv iste vestelden bak eski mb120 anakart yeni mb230 her türlü tokatlar rakamlar seni aldatmasın mesela mb130e/s serisi öneriliyor...
aman dikkat benim önceki panel ips LG idi çok güven me LG ye çok sorun çıkarıyor Adem baba bu konularda renk vermiyor ama gözleri sanki Samsun VA der gibi gibi :)

M Çevrimdışı

Merlot 

Aktif Üye
26 Ara 2018
263
49
Buraya konu açtım cevap yazılmayınca mecbur onayladım servisten sürekli aradılar kararınız nedir diye yeni model olduğu için onayladım ,ama yorumları okudukca için karardı, kısmet bakalım nasıl çıkacak.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Y Çevrimdışı

yugams

Aktif Üye
28 Eki 2017
139
arkadaş bakalım nasıl çıkacak valla herkese nasıl çıkıyor ise sana da aynısı çıkacak emin olabilirsin :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt