Arızalanan TV yerine Verilen TV

Y Çevrimdışı

yugams

Aktif Üye
28 Eki 2017
139
Arkadaşlar geçenlerde televizyonumda dikey çizgiler oluştu. ben garantim bitti sanıyordum o yüzden dışarıda yaptıracaktım ama sonra servis fişine bakınca garantinin bitmediğini ama son günlerinde olduğunu fark edince ne olur ne olmaz diye servise verdim. Ürünle ilgili değişim kararı çıkmış.
55UA9400 4k 3d tv nin yerine bana 55U9500 4k vermişler Tv elime geçmedi ama kargoya vermişler..
Sonuç olarak yeni tv alıcam ama garantisi de bitti normal olarak..
55UA9400 ile 55U9500 kıyaslaması yapmak gerekirse eski tv mi arar mıyım
55U9500 nasıl bir cihazdır bozulandan iyi midir kötü müdür...
bu arada 3D filimler elimde patladı o da ayrı bir konu :(.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,565
Ben tv tavsiyesinde bulunmuyorum fakat yeni tv geliyor sevinmelisiniz çizginin nedeni panel , panel onarılamaz ise garantide yok ise yeni tv alacaktınız son anda garantinin bitmediğini fark etmeniz sizi yeni tv sahibi yaptı. 3D olamaması dünyanın sonu değil :)

Y Çevrimdışı

yugams

Aktif Üye
28 Eki 2017
139
Elbette öyle, sonuç olarak bende sevindim tabi ki ..
Merak ettiğim teknik bir kaç konu panel kalitesi hızı görüntü kalitesi vs vs.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
MB120 yerine MB130S geliyor
1000hz rate yerine 1800hz rate geliyor
LG panel yerine Samsung panel geliyor
3D yerine HDR+DV geliyor

Yani artısı var eksisi yok

Çok istisnai bazı durumlar dışında Allah için ben hiç bir zaman Vestel'i bu konularda Cimri görmedim.

Tek sorun şu. Panel tipiniz değişiyor, Yan açılardan tv izliyorsanız gelenin renk tonları size garip gelir ve ''Bu bir tv mi yahu?'' dersiniz.

Karşıdan izliyorsanız ''Eğer bu bir tv ise, benim bu güne kadar izlediğim neydi?'' dersiniz :)

Y Çevrimdışı

yugams

Aktif Üye
28 Eki 2017
139
Adem hocam, nette 55u9500 için anakart 17mb230 diyorlar smr 1000 hz , panel için panda va ips vs vs o yüzden sordum ee tabi bu konularda otarite sensin :cigara
Yani senin yazdığın özellikleri görünce birden heyecanlandım aga şu kargoda bi gelmedi gitti sabırsızlandım iyice :cal

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem hocam, nette 55u9500 için anakart 17mb230 diyorlar smr 1000 hz , panel için panda va ips vs vs o yüzden sordum ee tabi bu konularda otarite sensin :cigara
Yani senin yazdığın özellikleri görünce birden heyecanlandım aga şu kargoda bi gelmedi gitti sabırsızlandım iyice :cal

Abi kuşkuya düştüm, yanlış ürün mü baktım acaba?
Akşam içmedim de ama? :alala

Bekle kontrol edeyim tekrar :alala

EDİT: Tamamen benim hatam çok özür dilerim.

Sisteme U9500 yazdım ama U ile UD yi aynı anda listelemiş bana, çoklu üretim olduğu için ben U yerine UD yi tıklamışım kusura bakma lütfen.
Edindiğin bilgiler doğrudur.

Bu durumda senin olmayan 3D yerine HDR+DV desteğini sunmuş ve tam eşdeğer ürün yollamışlar. Yine de anakart bazında yaklaşırsak her şekilde sundukları ürün daha baskın.

Vay anasını beeee, ben de heyecanlanmıştım :(

Son düzenleme:
Y Çevrimdışı

yugams

Aktif Üye
28 Eki 2017
139
Adem sen değilde inşallah ben yanlış anlamışımdır estel bana 55ud9500 demiştir de ben 55u9500 anlamışımdır :hih
E tabi ürün gelmeden ne desek boş anasını satayım asker olum telefon başında bi aramadılar geliyoruz diye :danger
Adem hocam tv geldikten sonra panel ne kullanılmış nasıl anlayabilirim ? lg veya samsung sıkıntı değilde panda manda çıkarsa işte o zaman :tara

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem sen değilde inşallah ben yanlış anlamışımdır estel bana 55ud9500 demiştir de ben 55u9500 anlamışımdır :hih
E tabi ürün gelmeden ne desek boş anasını satayım asker olum telefon başında bi aramadılar geliyoruz diye :danger
Adem hocam tv geldikten sonra panel ne kullanılmış nasıl anlayabilirim ? lg veya samsung sıkıntı değilde panda manda çıkarsa işte o zaman :tara
Seriyi paylaş hallederiz :kiskis

Y Çevrimdışı

yugams

Aktif Üye
28 Eki 2017
139
Hele bi gelsin cihaz seri no paylaşırım ee tabi olmazsa olmaz yazılımına bakarız güncelleme felan :rock Usta ne dersin samsung panel çıkarsa şansımıza fark edermi görüntü kalitesi.. :cigara

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40

İki türlü de güncel teknoloji gelecek 3d devri tv lerde bitti zaten

3d keyfim devam etsin diyorsanız iyi bir oynatıcı ve lazer led 3d bir projeksiyon ile sinema keyfi yaşamaya devam edebilirsiniz

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Oh ne güzel sevinin bence... Awox olsaydı ben sizi görürdüm. Aynı çizgi olayı bende de vardı. Ama adamlar sağdan soldan birleştirip tv gönderdiler... Mahkemeye verecektim ama mağdur olduğum ve zaman aşımına uğradığı için veremedim... Aman awoxa yanaşmayın.....

Y Çevrimdışı

yugams

Aktif Üye
28 Eki 2017
139
Seviniyorum tabi neden sevinmeyeyim Vestel gibi bir firmadan böyle bir tavır beklenir ,
Televizyon hala gelmedi bu saatten sonra gelmez haftaya kaldı galiba , yav hiç olmaz ise panel marka ve tipini bilseydim böyle sabırsızlanmazdım :ara
Acaba vestelin canlı destek hattına sorsam bana tv modelini ve panel bilgisini söyler ler mi ?
Allah ım insallah panda felan çıkmaz panel :durt

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri