Arçelik Bayisini Kınıyorum

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Hayırlı olsun güle güle kullanın. Bazı esnaftan alışveriş yapılmaz bunu maalesef yaşayarak öğreniyoruz. Geçen hafta sulu hava serinletici bakıyordum. Bayinin biri liste fiyatı 650 lira olan ürünü 850'den satmaya kalktı. Başka yere sordum karta taksit olunca vade farkı koymaya kalktı, halbuki Arçelik kataloğunda öyle bir şey yazmıyordu. Yine başka bir bayiden bir alt modelini vade farksız 6 taksitle aldım. Gezip dolaşmak lazım. Kimi esnaf gözü açık olduğunu sanıyor. Evimin yakınındaki bir Arçelik bayi teşhir istemediğim halde teşhir ve eksik aksesuarlı klima yollamıştı geri gönderdim. O esnaftan ne alışveriş yaparım ne de kapısının önünden geçerim. Arayıp durumu anlattığımda dalga geçer gibi konuşuyordu. Bu tip insanları Allah'a havale ediyorum.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Umarım dedikleri gibi olur.
Usta aklıma şey geldi.

Servis olduğum dönemlerde SOU arardı beni telefonla ve ''Adem bey değerli bayimizin yanındayım şu an, kendisinin xyz işleri varmış tarafınızdan bu işler çözülmemiş, derhal bunlar çözülmezse hakkınızda cezai işlem başlatacağım'' bla bla bla

Bayiden çıktıktan sonra yanıma gelirdi, ''Adem bey nasılsınız ?'' vs

Derdim ki ''Müdürüm hayırdır, telefonda estiniz gürlediniz ama zaten bildiğiniz mevzular bunlar?'''

Cevap gayet basit di, bu gün halen aynı düzen ve aynı müdürler devam ediyorlar zaten

''Adem bey bayilerimizin gönlünü hoş tutmamız lazım, İstedikleri şeylerin yapılamayacağını ben de biliyorum ama onların yanında öyle konuşmamız gerekiyor''

Allah bu kapitalist düzenin belasını versin dostlar.

Bizi aptal yerine koyan her kim var ise onların da Allah belasını versin.

Herifler para basıp senede 3 Milyon liralık ürün çeken bayiye ceza keseceklermiş.

Hı hı, keserler, Artık onlar bayiye ceza mı keser veya bayi bunların ..tünü mü keser orası tartışılır :kiskis

Bu bayilik denen illeti ülkenin başına bela etmeden önce düşüneceklerdi bunu. Yemişim onların keseceği cezayı, artizler..

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,648
Usta aklıma şey geldi.

Servis olduğum dönemlerde SOU arardı beni telefonla ve ''Adem bey değerli bayimizin yanındayım şu an, kendisinin xyz işleri varmış tarafınızdan bu işler çözülmemiş, derhal bunlar çözülmezse hakkınızda cezai işlem başlatacağım'' bla bla bla

Bayiden çıktıktan sonra yanıma gelirdi, ''Adem bey nasılsınız ?'' vs

Derdim ki ''Müdürüm hayırdır, telefonda estiniz gürlediniz ama zaten bildiğiniz mevzular bunlar?'''

Cevap gayet basit di, bu gün halen aynı düzen ve aynı müdürler devam ediyorlar zaten

''Adem bey bayilerimizin gönlünü hoş tutmamız lazım, İstedikleri şeylerin yapılamayacağını ben de biliyorum ama onların yanında öyle konuşmamız gerekiyor''

Allah bu kapitalist düzenin belasını versin dostlar.

Bizi aptal yerine koyan her kim var ise onların da Allah belasını versin.

Herifler para basıp senede 3 Milyon liralık ürün çeken bayiye ceza keseceklermiş.

Hı hı, keserler, Artık onlar bayiye ceza mı keser veya bayi bunların ..tünü mü keser orası tartışılır :kiskis

Bu bayilik denen illeti ülkenin başına bela etmeden önce düşüneceklerdi bunu. Yemişim onların keseceği cezayı, artizler..
Farkındayım Adem Helvacı Adem Helvacı Usta
Bayiye hiç bir şey yapmayacaklarını yine bu konuda yazmıştım firmaların müşterisi bayidir diye yazmıştım.

Geri
Üst Alt