Arçelik Bayisini Kınıyorum

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Yeni buzdolabını almak için Alanyada Sakarlar Arçelik Bayii ziyaret ettik.3 gün içerisinde 2 defa mağazayı ziyaret ettik 284630 EI model dolabı almaya karar verdik.
Mağaza 284630 EI buzdolap için 5500 lira fiyat verdi. Satıcı çalışan ile bu fiyatta anlaştık. Dolap ile ilgi detayları konuştuk. Satıcı Dolabın mağazada olmadığını depoda olduğunu yarın geleceğini söyledi. Biz de alacağımız ürünü gözümüzle bir görelim diye diğer arçelik mağazalarını gezdik. Bundan başka 2 tane daha arçelik bayiine gittik ve fiyat aldık . Konuşup anlaştığımız bayiiye tekrar gittiğimizde oradaki çalışan 5500 lirada anlaştığımız dolabın fiyatı size 5600 lira oldu dedi. Bu ne demek oluyor diye kendisine sorduğumda Patronun arayıp bu şekilde dediğini belirtti. Ziyaret ettiğimiz diğer iki arçelik bayiisi de Sakarlar Arçelik Bayiisi imiş bu durumu satıcıdan öğrendim.
Biz diğer mağazayı ziyaret ettiğimizde orada bize daha yüksek fiyat verdikleri için haliyle dolabı diğer mağazadan almak istedik .Pazarlık sırasında orada bulunan mağaza ortaklarından biri bize ilk mağazada verilen 5500 lira fiyatı duydu . Biz mağazadan ayrılırken ortağı olduğu diğer 3 mağazayı arayarak bunlar benden dolabı almadı bu fiyattan aşağıya satmayın diye emir vermiş ve 5 dk sonra ziyaret ettiğimiz 3. Sakarlar Arçelik Bayiindeki eleman da beni arayarak dolabı almaya gelirseniz 5600 lira oldu 5500 liraya vermiyoruz artık dedi. Hepsi eşzamanlı olarak gerçekleşti.
Yani mağaza sahiplerinden bir kişi 3 şubeyi de arıyarak bize mal satılması konusunda zorluk çıkardı.Daha sonra ben de mağaza sahibinin bulunduğu mağazaya tekrar gidip neden bize zorluk çıkardığını sormak istedim. Bana ben gittikten sonra dolabın satıldığını 30 dk içinde dolaba zam yapıldığını söyledi. Halbükü mağazada dolap yoktu dolabı görmek istediğimizde çalışan sahıs dolabın depodan daha sonra geleceğini önceden bize söylemişti. Tavırları hiç hoş değildi. . Resmen dalga geçer gibi diyolarlar oluştu. En azından dürüst olmalarını bekledirdim. Sürekli yalan söyleyip durdular .Sonuçta ortada konuşulmuş anlaşılmış bir fiyat verilmiş.
Olayın boyutu, işine gelirse bu fiyattan alın durumunda son buldu. Arçelik firması adına böyle bir durum içine düşmekten gerçekten utanç duydum. Gidip de yabancı markaların ürünlerini almıyoruz bildiğimiz yerli ürünümüz arçeliği tercih ediyoruz fakat geldiğimiz duruma bakın .
Sakarlar arçelik bayi alanyada arçelik marka adını lekeliyor. Bundan sonra arçeliği evime sokmayı bırakın yakınlarıma da aldırtmayacağım.

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568
geçmiş olsun büyük terbiyesizlik yapılmış arayın arçelik mh lerini şikayet oluşturun 5500 tl arçelik kendi sitesinden almak istiyorum diye belirtiniz aynı model buzdolabını
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

yada beko ya gidin alanya da aynı buzdolabı onlarda da var kodu değişik sadece

beko daki buzdolabı bu işte

alanyada 5 adet beko bayisi var görünüyor buzdolabıda stokta da var görünüyor

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Forumdaki yazılarımda çok görürsünüz.

En iyi bayi, Ölü bayi.

Para babası tiplerin açtığı şu mağazalardan lütfen ama lütfen alışveriş etmeyin diyorum sürekli.

Ahlak yok, Esnaflık yok, İnsanlık yok, ceplerinden beş kuruş çıksa ortalığı ayağa kaldıran, kurumu arayıp parayı onlara ödetmeye çalışan bu tipler ne yazık ki vatandaş faydasına bir adım dahi atmazlar.

Almayın arkadaşım, süslü püslü şatafatlı mağazaları sizleri kandırmak için kurulan para tuzakları. Alın internetten, Alın zincir marketlerden, tüm yasal haklarınız mevcut, evinize kadar ücretsiz teslim, ücretsiz montaj.

Ne uğraşıyorsunuz bu terbiyesizler ile?

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Niyetim internetten almaktı lakin ilk önce dolabı gözümüzle görmek istedik derken mağazadaki fiyat internetten 200-300 lira daha ucuzdu yoksa tüm alışverişimi internetten yapıyorum. İnsanın gözünün içine bakarak yalan söylemekten utanmıyorlar. Esnaflık sıfır.Aklıma halk arasında anlatılan. "Ben sana padişah olamazsın demedim, adam olmazsın dedim" lafı geldi. Zaten bu durumu Arçelik genel müdürlüğüne anlatacağım. Bu şahıslar sonuçta bu markayı temsil ediyorlar. Bu marka adına iş görüyorlar.Hiç kimseyi rencide etmeye hakları yok.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Niyetim internetten almaktı lakin ilk önce dolabı gözümüzle görmek istedik derken mağazadaki fiyat internetten 200-300 lira daha ucuzdu yoksa tüm alışverişimi internetten yapıyorum. İnsanın gözünün içine bakarak yalan söylemekten utanmıyorlar. Esnaflık sıfır.Aklıma halk arasında anlatılan. "Ben sana padişah olamazsın demedim, adam olmazsın dedim" lafı geldi. Zaten bu durumu Arçelik genel müdürlüğüne anlatacağım. Bu şahıslar sonuçta bu markayı temsil ediyorlar. Bu marka adına iş görüyorlar.Hiç kimseyi rencide etmeye hakları yok.
internette aynı fiyat kargo ücretsiz de yazsa kargo fiyata dahildir kargo masrafını düş kafa kafaya gelir :ok

V Çevrimdışı

victory 

Aktif Üye
2 Ara 2017
130
butun bu yazdiklarinizi sikayetvar a yazin arcelik size donus yapacaktir.marka imajini lekeletmek istemezler

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,106
43
Bu konuyu şikayet var üzerinde dile getirin. 5500₺ değil 5000₺ ye alırsınız.

Hatta sakarlar bayii olarak burada konu açın. Burada suçu olan arçelik değil.

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Konunun Arçelik ile ilgisi yok konu başlığı değişmeli bence, her marka bayisinde yaşanan bir sorun
Konunun nasıl Arçelik ile ilgisi yok . Tamamen Arçelik ile alakalı. Mağazadaki çalışanlar arçeliği temsil eder . Arçelik adına iş görür . Burada yapılan bir hata varsa Arçelik çözer. Arçelik bu kişilere temsilcilik vermiştir. Ben mal aldığım zaman buradaki kişiler Arçelik adına sözleşme yapar.Arçelik ile alakası yok deyip görmezden gelirsek vay halimize

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Yetkili servisinde bir süre çalışmış biri olarak önerdiğim bir marka değil aynı zamanda vestel de.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,138
Konunun nasıl Arçelik'le alakası olmuyor anlamadım nereyle alakası var o zaman ? Bayi Arçelik bayisi mi ? Evet , buzdolabı Arçelik marka mı ? Evet ? şimdi biz bu olayı hangi markaya mal edeceğiz ?

Ne diyelim yani , yaa adamlar koskoca kurum , Türkiye çapında binlerce bayisi var , onları mı takip edecekler kardeşim , kimin ne olduğunu nerden bilecekler ?

Bence konu tamamen Arçelik'le alakalıdır , durum Arçelik yetkili birimlerine iletilmeli ve Arçelik'in ortaya koyacağı iradenin ne olacağı konu başlığında takip edilmelidir. Eğer Arçelik konuyu arkadaşın mağduriyetini giderecek şekilde sonlandırır ve o bayisine gereken uyarıyı yaparsa hepimiz buradan Arçelik'i alkışlarız ?

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Konunun nasıl Arçelik'le alakası olmuyor anlamadım nereyle alakası var o zaman ? Bayi Arçelik bayisi mi ? Evet , buzdolabı Arçelik marka mı ? Evet ? şimdi biz bu olayı hangi markaya mal edeceğiz ?

Ne diyelim yani , yaa adamlar koskoca kurum , Türkiye çapında binlerce bayisi var , onları mı takip edecekler kardeşim , kimin ne olduğunu nerden bilecekler ?

Bence konu tamamen Arçelik'le alakalıdır , durum Arçelik yetkili birimlerine iletilmeli ve Arçelik'in ortaya koyacağı iradenin ne olacağı konu başlığında takip edilmelidir. Eğer Arçelik konuyu arkadaşın mağduriyetini giderecek şekilde sonlandırır ve o bayisine gereken uyarıyı yaparsa hepimiz buradan Arçelik'i alkışlarız ?
Senin veya benim yazdıklarımı beğenmeyen biri, gelip forumda konu açsa "Tavsiye forumunu kınıyorum" dese hakkaniyetli olur mu?

Konu sahibi buraya yazmadan önce, Arçelik'e durumu anlatır ve sonuç alamazsa amenna... Şu haliyle konu başlığı doğru değil.

* * *

Şu haliyle de; tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış olayıdır tamamen.

Yazdıklarımdan, esnaflığı beceremeyen bayiciği ve markayı savunduğum çıkmasın hepten ofsayt olur konu...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt