ANDROİD VESTEL Yazılım Yükleme Talimatı 17MB300

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
B Çevrimdışı

boldpilot22

Yeni Üye
22 Şub 2022
2
52
Merhaba Arkadaşlar
Bende Vestel VT MB300 Android led tv var crome yükleyemiyorum bir şey izleye çalıştığımda youtube yönlendiyor bununla ilgili çözüm veya yazıl olan varmı bilgi rica ederim.

H Çevrimdışı

hakanyrm

Yeni Üye
18 Ara 2022
3
38
Arkadaşlar selamlar, ben de mb300 kartlı Vestel Android TV kullanıcısıyım. Yaklaşık 1 ay önce factory reset attım cihaza ve bir daha Google'a sign in olamadım. Bu forumda paylaşılan 1.26.47'i yükledim fakat sorun aynı şekilde devam ediyor.

Sorunu ve denediklerimi özetlemem gerekirse;

Sorun; google sign in olmak istediğimde username ve password eşleşmiyor diyor, araştırdığım kadarıyla eski version android tvlerde olabilen bir sorun. Önceki factory resetlerden bir şekilde giriş yapabiliyordum, 2FA ile en kötü cep telefonundan onay verip ilerleyebiliyordum artık o maalesef çalışmıyor.

Onun dışında konum, saat & tarih ayarlarını kontrol ettim, google play, youtube vs ön bellek temizlemesini yaptım, farklı internet üzerinden denedim, fiziksel klavye veya anroid remote keyboard ile denedim, vs vs ne denediysem sign in aşamasını geçemedim.

Çözümü usb debug aktif iken adb üzerinden google play servislerini güncelleyip giriş yapmak gibi düşünüyorum ( araştırdığım kadarı ile ) fakat bu cihazda usb debug yapabiliyor muyuz emin değilim (geliştirici seçeneklerinden aktif ettim fakat , usb portundan tepki alamadım) , bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler. F fikoloji A Adem Helvacı

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Arkadaşlar selamlar, ben de mb300 kartlı Vestel Android TV kullanıcısıyım. Yaklaşık 1 ay önce factory reset attım cihaza ve bir daha Google'a sign in olamadım. Bu forumda paylaşılan 1.26.47'i yükledim fakat sorun aynı şekilde devam ediyor.

Sorun; google sign in olmak istediğimde username ve password eşleşmiyor diyor, araştırdığım kadarıyla eski version android tvlerde olabilen bir sorun. Önceki factory resetlerden bir şekilde giriş yapabiliyordum, 2FA ile en kötü cep telefonundan onay verip ilerleyebiliyordum artık o maalesef çalışmıyor.

Onun dışında konum, saat & tarih ayarlarını kontrol ettim, google play, youtube vs ön bellek temizlemesini yaptım, farklı internet üzerinden denedim, fiziksel klavye veya anroid remote keyboard ile denedim, vs vs ne denediysem sign in aşamasını geçemedim.

Çözümü usb debug aktif iken adb üzerinden google play servislerini güncelleyip giriş yapmak gibi düşünüyorum ( araştırdığım kadarı ile ) fakat bu cihazda usb debug yapabiliyor muyuz emin değilim (geliştirici seçeneklerinden aktif ettim fakat , usb portundan tepki alamadım) , bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler. F fikoloji A Adem Helvacı
Benim bildiğim durum şu artık mb300 bitti 😊 bı kaç şey bende denedim ama yaklaşık dediğin gibi 2 ay önce başladı bu durum ve bidaha olmadı, dediğiniz gibi factory reset, yazılım, sıfırlama, ilk kurulum, vs vs ama olmadı. Biraz eski kalıyor artık

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,571

Kullanıcılar için gizli metin: hakanyrm

Son düzenleme:
H Çevrimdışı

hakanyrm

Yeni Üye
18 Ara 2022
3
38
*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***

Dostum selam maalesef bahsettiğin "Telefon ve dizüstü bilgisayar kullanarak oturum açma yöntemi" aktif değil.

v1dad56b726b7d1ef9.jpg

v272a413b15d8a3125.jpg

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,571
*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***

Dostum selam maalesef bahsettiğin "Telefon ve dizüstü bilgisayar kullanarak oturum açma yöntemi" aktif değil.

v1dad56b726b7d1ef9.jpg

v272a413b15d8a3125.jpg
Tv wifi veya kablo ile internete bağlı olsun dil ve ülke seçimi Türkçe yaparak dener misin.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,571
Ben bunu denemistim ve olmamışti, tabi burada değişiklik yapmadılar sa. Şu an deneyebilecegim TV yok 😊 sen en son ne zaman denedin abi
Bir yıl oldu.
Galiba H hakanyrm Tv si çok eski deneyebileceği tek şey kalıyor tv nin normal olarak kurulumunu yapacak en son hesap ekleyecek girdiği mail adresindeki iki adımlı kimlik doğrulamasını kapatacak yada kapalıysa açacak telefon ile doğrulamayı seçecek girişe google izin vermiyor tv değil

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Bir yıl oldu.
Galiba H hakanyrm Tv si çok eski deneyebileceği tek şey kalıyor girdiği mail adresindeki iki adımlı kimlik doğrulamasını kapatacak yada kapalıysa açacak telefon ile doğrulamayı seçecek girişe google izin vermiyor tv değil
Ondan sonra çok şey değişti abi 😅
Artık girmiyor. Bı tek dediğin gibi doğrulama ekranını 2 li kombinasyon yaparak deneyebilir. TV wifi ve kullanicisiz kurulacak ardından, açılınca wifi bağlayacak, ayarlara girip kişisel alanda hesap ekliyecek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt