ANDROİD VESTEL Yazılım Yükleme Talimatı 17MB300

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkadaşlar Merhaba;

Android olması nedeni ile bu konuyu diğer konulardan ayrı tuttum.

Zaman içerisinde VESTEL markasının ANDROİD kullanıcıları da yoğunlaşacaktır kaldı ki forumumuzda da ANDROİD VESTEL kullanıcısı bir arkadaşımız var, kendisini de bu konunun şeref konuğu ilan edeyim bu vesile ile :ok:

Sebebi ise kullanıcı deneyimlerini bizlerden esirgemeden paylaşmasıdır.

Y Çevrimdışı

yaman21

Yeni Üye
25 Şub 2018
29
Daha önce 3 adet vestel smart tv kullanıcısı olarak, şu ana kadar en beğendiğim vestel tv. Bu makine de HDR hariç yok yok. Google play marketten yüzlerce uygulama yüklemek mümkün. Misal puhutv, kodi, blutv vs.

Cihazda wifi ve bluetooth diğer vestel tvlerine göre (benim kullandığım) çok başarılı. wifi IEEE 802.11ac standardını destekliyor. Bu da netflixte wifi bağlantısıyla kesintisiz 4k izleme sağlıyor. Ayrıca tv'yi sesli komut özelliği ile kontrol etmek mümkün.

Tv'nin tek eksi tarafı dahili uydu alıcısı SD yayınlarda çok kötü. Bunu da harici recever alarak çözdüm. 
Son olarak şunu da söyleyeyim. Disklerinizde ki altyazısı olmayan filmlerin altyazısını bilgisayara gerek duymadan internetten indirip doğrudan izleyebiliyorsunuz. 

Almak isteyenlere kesinlikle tavsiye ediyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
yaman21' Alıntı:
Daha önce 3 adet vestel smart tv kullanıcısı olarak, şu ana kadar en beğendiğim vestel tv. Bu makine de HDR hariç yok yok. Google play marketten yüzlerce uygulama yüklemek mümkün. Misal puhutv, kodi, blutv vs.

Cihazda wifi ve bluetooth diğer vestel tvlerine göre (benim kullandığım) çok başarılı. wifi IEEE 802.11ac standardını destekliyor. Bu da netflixte wifi bağlantısıyla kesintisiz 4k izleme sağlıyor. Ayrıca tv'yi sesli komut özelliği ile kontrol etmek mümkün.

Tv'nin tek eksi tarafı dahili uydu alıcısı SD yayınlarda çok kötü. Bunu da harici recever alarak çözdüm. 
Son olarak şunu da söyleyeyim. Disklerinizde ki altyazısı olmayan filmlerin altyazısını bilgisayara gerek duymadan internetten indirip doğrudan izleyebiliyorsunuz. 

Vestel bu TV'lerde medya oynatıcı işini nasıl yapmış acaba?
Mağazada ürünü görmüştüm fakat ne internete bağlıydı ne de uyduya.
O yüzden test edememiştim.

İçinde Vestel tabletlerdeki gibi MX Player mı yüklüydü?
Mesela VLC player falan çalışıyor mu? USB ye VLC üzerinden erişip dosya açabiliyor musunuz?
Dosya yöneticisi var mı? Vestel tabletlerde ES dosya yöneticisi yüklüydü.

Onun dışında tarayıcı performansı nasıll? Tarayıcı üzerinden YouTube açılabiliyor mu?

Aslında Vestel Android TV platformunu çok iyi değerlendirebilirdi.
Linux'da ısrar etmekte hata yaptı.

Y Çevrimdışı

yaman21

Yeni Üye
25 Şub 2018
29
Cvp: ANDROİD VESTEL Yazılım Yükleme Talimatı 17MB300

Umut Barış' Alıntı:
yaman21' Alıntı:

Mesela VLC player falan çalışıyor mu? USB ye VLC üzerinden erişip dosya açabiliyor musunuz?

Onun dışında tarayıcı performansı nasıll? Tarayıcı üzerinden YouTube açılabiliyor mu?

Kendi dahili medya playerı var fakat ben beğenmedim. VLC, MX player ve Archos Player ve KODİ kurdum. Hepsi de her türlü medyayı sorunsuz oynatıyor. Bütün programlar hem USB disk hem de ağ üzerinden de oynatma yapıyor. Yukarıda belirttiğim gibi Archos, Vlc ve Mx player istenirse otomatik altyazı indirme özelliğine sahip. Dosya yöneticisi olarak es dosya yöneticisini yükledim sorunsuz çalıştı.
Tarayıcı olarak Puffin' i indirdim. Puffin üzerinden online film sitelerinden 2 saat boyunca film izledim. Sorunsuz çalıştı. Youtube denemedim zira üzerindeki youtube uygulaması harika. Youtube de olan 4k videolar bile çalışıyor (2160p yani 4k olarak).

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
yaman21' Alıntı:
Umut Barış' Alıntı:

Kendi dahili medya playerı var fakat ben beğenmedim. VLC, MX player ve Archos Player ve KODİ kurdum. Hepsi de her türlü medyayı sorunsuz oynatıyor. Bütün programlar hem USB disk hem de ağ üzerinden de oynatma yapıyor. Yukarıda belirttiğim gibi Archos, Vlc ve Mx player istenirse otomatik altyazı indirme özelliğine sahip. Dosya yöneticisi olarak es dosya yöneticisini yükledim sorunsuz çalıştı.
Tarayıcı olarak Puffin' i indirdim. Puffin üzerinden online film sitelerinden 2 saat boyunca film izledim. Sorunsuz çalıştı. Youtube denemedim zira üzerindeki youtube uygulaması harika. Youtube de olan 4k videolar bile çalışıyor (2160p yani 4k olarak).

Umarız uygun fiyatlı modeller de çıkarır.
Hatta bir Set Top Box (Set Üstü Kutu) görsek fena olmaz.
İsteseler yaparlar.
Birşey soracağım Android TV hala 5.1 sürümünde mi? Diğer firmalarda da durum böyle midir acaba?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yok maalesef.

aaaaaaaaaaaaa.png

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Cahilliğimi mazur görün lütfen. Bu yazılım mevcut tv lerimizi Androidemi çeviriyor. Biraz açıklayabilirmisiniz? Teşekkür ederim.

Öncelikle merhaba. Bu yazılım fabrika çıkışı Android TV yüklü olan 17MB300 anakartlı Vestel Android TV modelleri için geçerlidir.
Televizyonunuz Android TV platformuyla çalışmıyorsa ve anakartı 17MB300 değilse bu yazılımı yükleyemez ve televizyonunuzu çalıştıramazsınız.

T Çevrimdışı

tb00t

Yeni Üye
8 Nis 2018
14
34
Hocam teşekkür ediyorum öncelikle,bunu yükledikten sonra netflix sorunu çözüme kavuşacakmı?
Ekranda bazen tearing görüyor gibiyim nedeni nedir sizce?
Deneyimlerinize istinaden görüntü ayarlarınız nedir?
Linki göremedim :)

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt