P Çevrimdışı

Pangia

Yeni Üye
23 Mar 2018
16
49
Apple TV 4k ı araştırıyorum son dönemde, çok övülüyor, eğer kafama yatarsa almayı düşünüyorum, var mı kullanan özellikle görüntü kalitesi çok övülüyor, sn. Albanez sizin bunu deneme şansınız oldu mu?

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,242
Apple ı ben MARKA sın dan dolayı almam kafadan elerim! "şişirilmiş" bir Box o !!

Denedim ve biliyoruım tabi ki

"Görüntü kalitesinin" de övülecek hiç bir yanı da yoktur,kim çıkarıyor bunları yaw!

Her zaman yazdığım üzere "acemiyseniz" 1/2GbRAM li Android Box alın acemiliğinizi atın sonra
yeniden başka markalara geçiş yaparsınız ya da salt IPTV(zaten çoğu insan sadece bunu yapıyor!)
izlemek içinse ne markaya ne bilmem neye takılmayın hepsi aynı olur o zaman++

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,242
4K TV ya da Video da uçu açık bir tanım artık!

Nereden izleyeceksin 4K yı veya hangi uygulama ile! Net hızın nedir v.s v.s v.s

adamlar 4K yı açıyorumu diyor buna kısaca EVET filan denemez ki!

saimbaba Çevrimdışı

saimbaba

Yeni Üye
22 May 2018
2
47
merhaba arkadaşlar...
tv box almak istiyorum. biraz araştırdım ama h96 pro plus ve beelink gt1 ultimate arasında kaldım.
sizce hangisini almayalıyım. makinanın takılmadan çalışacak, hangisiniden daha iyi verim alırım.
kodi kullanacağım, ayrıca iptv kullanacağım. biraz da oyun.
antutu testlerinde h96 biraz daha iyi fakat herşey antutu değil.
takılmadan çalışma, arayüz, görüntü kalitesi, wifi çekim kalitesi, stabilite
bu iki ürünün dışında 370 tl nin üstüne çıkmayacak tavsiyeniz ne olur.
tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim..

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
744
merhaba arkadaşlar...
tv box almak istiyorum. biraz araştırdım ama h96 pro plus ve beelink gt1 ultimate arasında kaldım.
sizce hangisini almayalıyım. makinanın takılmadan çalışacak, hangisiniden daha iyi verim alırım.
kodi kullanacağım, ayrıca iptv kullanacağım. biraz da oyun.
antutu testlerinde h96 biraz daha iyi fakat herşey antutu değil.
takılmadan çalışma, arayüz, görüntü kalitesi, wifi çekim kalitesi, stabilite
bu iki ürünün dışında 370 tl nin üstüne çıkmayacak tavsiyeniz ne olur.
tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim..
albanez albanez Can abi buyrun :kiskis

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,242
yaw ben geçen sene "malum" site den birilerinin gazına filan geldim;"Beelink GT1 Ultimate" almıştım
(yerli piyasa dan aldım,Çin den beklemeye gerek görmeyip 400 kağıt bayılmıştım)
bu benim ya 12 ya da 13.cihazım idi ama yine de gaza geldim tufaya düştüm herhalde:haha1

abi cihazı yabancı sitelerden de çok takip ettim zaten bizim forumlar v.s hikaye bu konular da!
genel de aleti acaip uçuruyorlar dı,ülen nedir diye bende aldım ama cihaz hikaye imiş!
gerçi hemen hepsi aynı bok bunların laf aramızda! ben zaten 5/6ay anca kullanırım bir cihazı
sonra postalarım birisine,bunu da yaklaşık 8 ay kullanıp sattım birisine ama alan kişi cihazı
Brick etmiş sanırım açılmıyor artık! anlamadığın bilmediğin şeylere dokunmayacaksın ama merak işte!
aleti açamıyor şimdi adam,aldığım kişiye yönlendirmi sanırım o çözer olayı

H96 da GT1 de bana göre sorunlu cihazlar almayın!!!

Bu arada ben GT1 Ultimate cihazı da 250 kağıda sattım bu kişiye

Geçen hafta yeni Chipset li(RK3399) aldım maliyeti 620 kağıda buldu,sanırım bu da elimde patladı gibi!
KODI çalışmıyor yaw şaka gibi:ara
Programı+Addons ları v.s kuruyorsun herşey gayet güzel ama cihazı "güçten kestiğin" anda Kodi deki tüm
kurduğun eklentiler ve ayarların v.s uçuyor!! sinir oldum yaw,kısaca aleti stand-by da bırakman gerekiyor
OFF yaptığın anda KODI ilk geldiği default halde kalıyor ama yaptığın özel ayarlar ve kurduğun tüm eklentiler
v.s uçuyor!

Gearbest den aldım çok hızlı kargo ilede sanırım 8 günde elime geçti,resim kalitesi süper ciddi tavsiyemdir
RK3399 lu cihazlar.

Ama bu alet de bahsettiğim sorun olduğu için KODI yi kullanmak mümkün değildir!
Yabancı birisi bunu alıp yorum yapmış ama geç gördüm! daha önce okusaydım kesin almazdım!!
Dün akşam güçten kesmedim stand-by yaptım şimdi baktım Kodi filan duruyor:hoba1 ama bu şekilde
kullanılamaz zaten burada zırt-pırt elektrikler kesiliyor yaw her sefer eklentileri filan kur mümkün değil
adamı hasta eder

Gearbest den Ticket açtım ama Çin li bu yaw 3 gündür dönüş yapmadılar! ben değişim istedim para önemli
değil dedim,başka bir cihaz alacağım üste kalan paramı da tutun onunla da ileri de başka bir şey alırım dedim bakalım
bekliyorum bir de dönüş kargo ücreti de bana ait olacaktır en az 50 kağıt da buna gider!

Fiyatı $ 130 idi ben aldığım da,diğer RK3399 lu cihazlar 150/180 gibiydi ucuz diye buna atladım macera oldu yaw

++

Ama ben AMlogic912 li cihazlara açıkçası dönmek istemiyorum artık!
RK3399 sıkı bir cihaz+çok hızlı(RAM4Gb ve bunu ilk defa hissettim AML912 lerde böyle değildi
3Gb olanı bile böyle hızlı değil!)

1-"MediaPlayer" olarak cihazı kullanacaklar için alet süper diyebilirim! zaten benim de ana işim budur!
ext.HDD ve USB-stick den film/dizi/musicclip/bende çok fazla olan fotoğraflarım v.s izlemek için alet hızlı ve süper!

2-RK3399 lı cihazlar da USB3.0 vardır!!! ama ben çok fazla da bir artısını göremedim! "Type-C"(USB3.0 için) vardır
bunun da fazla bir artısını görmedim ama bunlar yeni nesil RK3399 larda standard geliyor bizim eski 905/912 lerde filan bu yok

3-Isınma biraz fazla ama dün gece hava sıcak ve tüm gece açık kaldı sabah baktığım da ısınma normal di,Antalya da
sorun çıkarmazsa hiç bir yerde çıkarmaz yaw!

4-Benim gibi FILM ciler,alet den örneğin IPTV programı kurarak beleş tarife den veya bir paralı Server alarak da kullanabilir!
KODI olmasa da olur!

5-FILM için şu sıralar yurtdışın da en popüler olan site "Terrariumtv" dir ben de bunu yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum!
ayrıca belli bir ücret vererek(ben 3 aylık alıyorum) "Real-Debrid" hesabı alıyorum bu siteden filmler de o zaman
resim kalitesi çok büyük dosyalar(linkler)ile geldiği için çok güzel film izleniyor öyle piyasa işi uyduruk 720/1080
diye RUS işi veya ÇİN şi siteler gibi olmayıp adam gibi Bluray kalitesine "yakın"(BD kalitesinde zaten olmaz!!)

valla bizim millet ya "maç" ya da adult ya da yerlilere filan takıldığı için KODI çoğu insana hiç yaramaz bile ayrıca
lisan bilmek de gerekiyor bu iş için! takip etmek zor,bugün addons çalışıyor yarın uçuyor! sürekli zaman kaybı
Kodi!

Terrariumtv gibi siteler yakında çoğalacaktır! belli bir ücretle de gayet güzel izleniyor! beleşe de izleniyor ve resim
kaliteleri de bizim piyasa işi(bunların hepsi Çin/Rus işidir aslında) içeriklerden çok daha kalitelidir!

Ama lisan bilmiyorsanız Türkçe dublaj yok(ya da varmı ben bilmiyorum kullanmadığım için ama bildiğim
kadarıyla yok) altyazı da sanırım yok,yani herkese uymaz bu siteler,yerli işi IPTV alıp izlemek(üstelik hemen
her içeriği)çok daha iyidir!

++

Benim cihaz için bakalım Gearbest ne diyecek,sallarsa elimde kalır cihaz ama kullanırım tabiki zaten bana uyuyor
bu şartlar da bir tek KODI için özel bir durumu var ona da fazla takılmadım!

++

Neden bu kadar uzun yazdım?
Bana bu aralar sürekli görüntü kalitesi iyi ve RK3399 Chipset li bu aletler sorulmaktadır?

Ben aldım durumu yazdım,kısaca "KODI" ile uğraşacağım diyen adam varsa,hiç bulaşmasın RK3399 lara
ve sanırım diğer MARKA RK3399 da böyle olabilir(değil diye de okudum ama güvenmiyorum açıkçası,üstelik
gördüğünüz gibi pahalı da cihaz sonra elinizde patlayabilir!!)

Ama KODI filan işime yaramaz ve kullanmam ben adam gibi resim kalitesi istiyorum diyen adam varsa
veya IPTV veya bahsettiğim bazı Film sitelerinden de izleme yaparım diyen adam onlar da alabilir aleti!

Ben bir süre sonra "satıyorum" diyebilirim,nasılsa alıştım artık sayısını unuttum yaw fiyatım da 600 gibi
olur,maliyeti 650 kağıt oldu(Aramex ile getirdim hızlı gelmesi için+Gümrük ödedim 58 kağıt!)

Bu işten biraz veya iyi anlayan adam olursa+İngilizce biraz veya iyi biliyorsa bence iyi olur,böyle birisine
satmak isterim parasına da fazla takılmam!

Şimdilik diğer RK3399 lu cihazları takip etmeye başladım,bunlar pahalı ama sorunsuz Kodi v.s varsa alabilirim
yeniden,açıkçası AML912 ye dönmek kesinlikle istemiyorum artık!
Bir süre kullanayım sonra net kararımı veririm veya Gearbest değişimi kabul ederse olmadı $ 20/30 kağıt daha verip
başka bir RK3399 alabilirim benim aldığım şimdilik piyasanın en ucuz olanı dır!

++

Ama ben bu işlerden hiç bir bok çakmıyorum,diyen adamlar varsa hiç bulaşmasın bu bahsettiğim cihazlara!
gidip un ucuz yollu 1Gb lık veya en fazla 2Gb lık ROM u da 8 veya en fazla 16Gb olan ucuz bir cihaz alsınlar
bunu kullanarak işi biraz öğrensinler veya çok iyi öğrensinler sonra gider daha üst bir cihaz alırlar!

CEP telefonunu yoğun ve bilgili kullanan adamlara da bu TVBox lar bence yaramaz!! ben Cep den bir bok anlamam
zaten sadece telefon görüşmesi yaparım bana cep uymaz! ama çoğu insan cep ten her bir atraksiyonu yapabiliyor
onlar almasın bence TVBox filan!

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
böyle giderse bu kıçı kırık boxları bile alamayacağız dolar ero aldı başını gidiyor.şahsen cep delindi sokuyorum elimi bir şey çıkmıyor.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,242
kardeş ucuz yollu olan al bir tane
Çin den dövizle getirmenin anlamı yok çoğu insan için

sahin50 Çevrimdışı

sahin50

Aktif Üye
30 Mar 2018
105
59
hocam ben de xiaomi tv box aldım 1 ay kadar önce n11 den 300 tl ye albanez albanez hocamın dediği gibi Terrariumtv yi kurdum kodi yi kurdum vs gerçi ne istersen kuruluyor, bende yeniyim bu konularda yeni yeni öğreniyorum.ben daha önce bu gibi aletlerden hiç kullanmadığım için bana resim kalitesi renkler açıkçası her bir şeyi süper çok yeterli bir cihaz hocamın dediği gibi Terrariumtv de türkçe dublaj yok ama altyazılar var ve evet diğer filim sitelerinden çok çok kaliteli.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,242
Terra en iyisi:ok

Altyazılar da varsa olay bitti

Bir de bahsettiğim dan hesap alın çok daha kaliteli 1080p ler izleyin!

not;bu hesabı almak için lisan yoksa veya yurtdışına C.Card ile ödemek istemeyenler için
yerli bir site var oradan alın(beni tanır ismimi verin kendisine)>>
Emre Bey sahibi dir,her ne kadar Real-Debrid satmıyor olsa bile size alır(üzerine biraz koyar!)
ve ödemeyi de kendisine yaparsınız,PTT havalesi de vardır,KrediKart v.s ödemeleri de kabul ediyor

Büroda ise OnLine chat da yapabilirsiniz!

sahin50 Çevrimdışı

sahin50

Aktif Üye
30 Mar 2018
105
59
evet hocam altyazılar var ben seyrediyorum,biraz ingilizce olsaymıştı çok iyi olacakmıştı ama yok malesef

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,242
"Alldebrid" de olur ama her site de geçmiyor!

Bu "DEBRID" işini bilenler bilir,Avrupa da çok popüler bu sistem!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,242
Real-Debrid hem iyi hem de kötü aslında!

çok fazla "Real" linklerin den izleme yaparsanız aldığınız GB türünden dosya limitini aşıyorsunuz!
bazı filmler 7/8Gb oluyor ve böyle bir sürü film izlersiniz de haliyle yeniden ödeme yapıp GB larınızı
yüklemeniz(arttırmanız) gerekiyor!

sahin50 Çevrimdışı

sahin50

Aktif Üye
30 Mar 2018
105
59
debrid e üyelik açtım ama parlı üyelik almadım onu pek bilmiyorum o konularda hiç bilgim yok hocam ne yapayım paralı üyelik alayımmı ne dersiniz.?

Geri
Üst Alt