BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Mevcutta tv smart ise buna gerek yokmu? Veya smarttan bunun ne ekstrası var ?
İşin açıkçası smart TV var ise gerek yok ama smarti çok kullanıyorum kopma oluyor performanstan memnun değilim ara ara canımı sıkıyor diyorsanız bu cihazı alıp sorunsuz şekilde pcde film izliyor gibi yada geziniyor gibi takilabilirsiniz. :)

SAMILO Çevrimdışı

SAMILO

Aktif Üye
15 Şub 2018
181
Anladım peki Vestel üzerinden konuşursak,Vestelin smart özelliği ne kadar verimli ? genelde internet üzerinden film izleyen birisi için. şöylede sorabilirim soruyu ,androit tv box ile aralarında çokmu fark oluyor?

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Anladım peki Vestel üzerinden konuşursak,Vestelin smart özelliği ne kadar verimli ? genelde internet üzerinden film izleyen birisi için. şöylede sorabilirim soruyu ,androit tv box ile aralarında çokmu fark oluyor?
hocam vestel değil genel konuşalım. benim teyzemlerde samsung birde lg tv var smartlı ben ikisiyle de haşır neşir oldum ama tv boxtaki verimi alamadım. ara ara wifi kopmalar yaşadım nadir de olsa ağırlık kasma vari şeyler gördüm arayüzde geçişlerde. ha şöyle ben normal tv açmıyorum hep tv boxtayım beni o yüzden rahatsız ediyor ama normal tvnin smartı da size yeterli olcaktır. ama smartsız tv ile arasında 300 tlden fazla fark varsa bence smartsız tv alıp android box takmak daha mantıklı.

kenai Çevrimdışı

kenai

Yeni Üye
23 Mar 2018
47
50
Tv lerin media playerleri ile bunları karşılaştırmak haksızlık olur. Zidoo vb olanlar tv lerin playerlerinden çok daha iyi görüntü verir.

M Çevrimdışı

mgk19 

Aktif Üye
31 Mar 2018
51
37
Bende Samsung d6000, LG La660s, yeni vestel ud9300 var tarayıcı üzerinden sorunsuz film izlemek çok zor. YouTube üzerinden izliyorum bazen onda da sorun çıkabiliyor. Yani smart tv den tv box, tablet vs performansı beklemek bana göre yanlış. Android TV lerde durum nedir bilemiyorum.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,230
Beyler selamlar

Bu Andro TVB denen cihazlar dan bugüne kadar tam 13 tane kullandım,kısa süre sonra da aynen yolcu ettim!
Şu anda elimde "Beelink GT1 Ultimate" vardır (RAM3Gb+ROM32Gb) bu da çok kısa süre için de aynen yolcudur Abbas!

1-AMLogic912 chipset(neredeyse piyasanın artık tamamı bu oldu gibi!) dolayısıyla bunları da zaten Çin de tabiri
caizse H/W olarak üç-beş ana üretici üretiyor;siz bakmayın global pazara;zira orada 1550 tane MARKA diye
Andro Box görürsünüz+Software de hemen hemen bir kaç kişinin eline bakıyor Çin de!

905 chipset ucuz diye artık almayın
912 alıyorsunuz!
RK chiset den ise RK3399 OK dir ama Box ları piyasada çok çok azdır,oturmuş yazılımları da yoktur!
alanların da hepsi bundan dolayı şikayetçidir(yabancı)!!

2-"Resim kalitesi" benim gibi sizlerin de ilk tercihi ise RK3399 alacaksınız!(ama bugün için değil,şimdilik
912 lerle idare edin)

3-Yukarıda arkadaş yazmış mühim olan RAM+ROM dan ziyade işlemci diye;"DOĞRUDUR"!

CPU dur asıl önemli olan,ancak daha eli ayağı düzgün ve bu işte artık MARKA diye kabul edebileceğimiz
Zappiti,Zidoo,HiMedia,EGreat,ve bir kaç daha marka vardır ki bunların chipset leri çok daha iyi ve de farklıdır haliyle!

Fiyatları daha pahalıdır,karşınız da "muhatap" da vardır!
Ancak "sıfır sorun" bunlar da değildir! Özellikle yabancı forumlar dan bunları araştırırsanız bir dolu şikayetler olduğunu
göreceksiniz,aynı şekilde DH den,ilgili bir kaç başlığı vardır("papirus" nick li kişi bu işin doktorudur)!!

Böyle bir cihaz alırsanız RAM2Gb olsa da piyasa işi bir cihazda ki 3Gb dan çok daha iyidir!!
Bu "dandik" cihazlarda ki RAM3/4 olayına fazla takılmayın!
Zaten genel de 1/2/3Gb oluyor bunlar sanırım bir tek 4Gb olanları RK3399 cihazlarda bulunuyor diye biliyorum

4-"ACEMİ" iseniz öğreninceye kadar işi;1Gb lık dandik bir ucuz bir cihazla yola çıkın!! sonra zaten neyi alacağınızı
çok iyi öğreneceksiniz!

5-Ayrıca bu işin sonu yok gibidir! dipsiz kuyu misali,adamı yorar,çok meşgul eder ve sürekli bazı şeyleri takip
etmeniz gerekir v.s v.s İngilizce bilmek bu işte bana göre şart gibi dir! ama iyi ingilizce olmasa da,işin prensibini
öğrendiğiniz zaman çoğu şeyi de çözersiniz!

6-Bir de sizin ne iş yapacağınıza bağlıdır bu meretleri kullanmak!!!
kimisi vardır;daha doğrusu büyük çoğunluk; "IPTV" izler sadece başka hiç bir iş yapmaz! "neyi izliyorlar" diye bana sormayın şimdi!
kimisi sadece MAÇ lara takılır! kimisi bir sürü şey yapar veya sadece FILM izler v.s

Şimdi diyeceksiniz ki ki;yaw ben bunların çoğunu "cep tlf.dan" izliyorum;o zaman sizin TVBox a ihtiyacınız yok demektir!
kimisi de şöyle diyebilir,hatta ben bunu panele de aktarıp bilmem kaç ekranda izliyorum da diyebilir,o zaman yine
TVBox almanıza gerek yoktur,kimisi yaw ben cep ten bilmem ne programıyla tüm maçları naklen izliyorum zaten de diyebilir!

Bunların hepsi size bağlıdır,beleşe izleniyor çoğu! ama paralı da izleniyor!!!

7-"ANDROID" ile neredeyse sınırlar kalkıyor!(cihaz ROOT lu olmalıdır ama!)gerçi kimisi root lu olanı da bir şekilde deliyor!

Box a "KODI" sistemini zaten yüklemeniz de şart dır ki bu da ayrı bir alem!(çoğu Box lara KODI yüklü geliyor!)

Bence vakti bol olup da böyle bir dünya işlerle uğraşanlar için TVBox denen cihazlar iyi gider!

8-"Resim kalitesi";öncelikle şunu belirteyim,bu meretlerin hiç birisi bir "Bluray" kalitesin de resim veremiyorlar!
Bluray derken;"Bluray Player" lar dan bahsediyorum;örneğin çok fazla dowlonad yapıp da bunları USB/HDD içine atıyorsanız
Bluray den alacağınız resim kalitesini Box dan alamazsınız! benim elimde 2 tane BD cihazı genel de hep oluyor!
Ancak BD cihazların da bir sorun var;her formatı/codec desteklemiyor!!!
Samsung %90/95 açıyor,Sony 80/85 gibi açıyor,LGE %100 lere yakın açıyor!

MediaPlayer/TVBox lara ise bu oran %100 dür! ancak VC-1 gibi veya RM gibi bazı formatlar da sorun çıkabiliyor
ama bu da genellikle cihaz kaynaklı oluyor!

Her BD cihazı böyle değildir! MARKA(adam gibi marka BD lerden bahsediyorum)format/codec desteği çok daha azdır!

"Fotoğraf gösterimi"(örneğin bende bu çok vardır)binlerce resmi bu Box lar açarken genelde sorunludur! 2/3Gb lık cihazlar
bile dakikalarca bekletiyor sizi!
Aynı USB yi ben Samy veya Sony BD ye taktığım zaman şak diye döküyor binlerce resmi önüme!

Şimdi BD ler de normal de 1GbRAM oluyor!!! ama müthiş hızlı! 1Gb RAM in de 500/600MB zaten sistem kullanıyor
ama bir şekilde özellikle Hız olayında çok çok iyiler!
Ben şimdi 3Gb lık RAM ile USB den taktığım içinde yaklaşık 15/20Gb resim dosyalarımı belki yarım saat bekliyorım ki hepsini
açabilsin çok hızlı ve arka-arkaya!

Zaten resimlerimi de BD den izlemey başladım!

Sonuç olarak cihazlar ciddi "dandik"(MARKA ya filan sakın takılmayın!)

Örneğin benim cihaz kötülerin içinde "az kötü" olanı dır ama bana göre dandik,örneğin kumandası acaip
"sağırdır" yaw!! illet bir kumandası vardır,kaldır at aynen öyle dir! neyse ki wireless-mouse kullanıyorum ki
bu zaten olmazsa-olmaz dır!! olayı aşıyorum,ya kendi uyduruk klavye+mouse gibi dandik ayrı satılan(genel de)
aparatı vardır ama ben bunu da kullanmıyorum,normal Mouse en güzeli dir...

yazacak bir çok şeyi vardır ama bence merak edenler gidip ucuz yollu olanın da alsınlar bir süre sonra olayını çözmeye
başlarlar,ben seviyorum açıkçası bununla uğraşmayı! ama ilk aldığım 2 cihazı sinirlenip kaldırıp atmıştım!!

Şimdi RK3399 lu bir cihaz kesin alıyorum,ama piyasa da çok fazla çeşit yok ve sürekli de sıkıntı okuyunca frene bastım!
üstelik bunların fiyatları da $ 120/160 bandındadır! 2 senedir hatta daha fazla dır varlar ama çeşitlenemedi hala!
belliki bazı sıkıntıları var ve piyasaya bolca çıkamıyor!

++

kenai Çevrimdışı

kenai

Yeni Üye
23 Mar 2018
47
50
Ben zidoo x9s ve air mause v6 kumandayla çok mutluyum, belki fiyatı biraz fazla gibi gelebilir ama kalitesi oldukça iyidir. DH forumda konusu var isteyen orayı da inceleyebilir. albanez albanez üstad denemediyseniz bu ürünü en azından denemenizi tavsiye ederim expert ayarlara sahip bir cihaz, görüntü kalitesi bakımından memnun kalabileceğinizi düşünüyorum.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,230
Zidoo test etmiştim yakın bir geçmişte,fiyatıyla işim yok benim,ama güzel cihaz olduğunu biliyorum tabiki
ve Papirus da buna el atmıştı(sanırım hala elinde var bu cihaz)ve başlığı da o götürüyor bildiğim kadarıyla
adam bu işte kafayı yedi yaw!
TR de tek geçerim ben Ertuğrulu!

Himedia da kullandım(iki sefer)
Dune da kullanmıştım kısa bir süre

yaw bunların hepsi sıkı cihazlar dır,parasına takılmayan adam bence bunları almalıdır!
ancak dediğim gibi;"ne iş yapacaksınız" bu soruyu sormalıdır bunları alacak olanlar!

kenai Çevrimdışı

kenai

Yeni Üye
23 Mar 2018
47
50
Zidoo test etmiştim yakın bir geçmişte,fiyatıyla işim yok benim,ama güzel cihaz olduğunu biliyorum tabiki
ve Papirus da buna el atmıştı(sanırım hala elinde var bu cihaz)ve başlığı da o götürüyor bildiğim kadarıyla
adam bu işte kafayı yedi yaw!
TR de tek geçerim ben Ertuğrulu!

Himedia da kullandım(iki sefer)
Dune da kullanmıştım kısa bir süre

yaw bunların hepsi sıkı cihazlar dır,parasına takılmayan adam bence bunları almalıdır!
ancak dediğim gibi;"ne iş yapacaksınız" bu soruyu sormalıdır bunları alacak olanlar!
Üstad fiyatını sizin için demedim zaten, almayı düşünen arkadaşlar varsa diye dedim. Evet sağolsun papirus üstad bu cihaz hakkında elinden ne geliyorsa yapıyor. Bende forumda ve whatsapp grubundaki arkadaşların tecrübeleriyle almıştım.

SAMILO Çevrimdışı

SAMILO

Aktif Üye
15 Şub 2018
181
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ediyorum, önce televizyon işini halledelim arkasından tv box şart oldu gibi:mutlu

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,150
arkadaşlar bu cihaz nasıldır? 4gb ram 16gb rom ...almaya değer mi?

Bu cihazda güzel işini görecektir ama bu cihazı alana kadar başlığın ilk mesajında belirtiğim 2 cihazdan birini tavsiye ederim. Sen niye başka bir cihaz aldın dersen ben sadece İpTv yayını için aldım. Vestel Smart tv'den Ott Player üzerinden izliyorum yayınları ama daha sade , kolay ve hızlı bir uygulama kullanabilmek için alıyorum cihazı. Aslında ne amaçlı kullanacağın önemli cihazı , ona göre bir cihaz alınmalı bence.

Bu arada 369.98 tl'ye gitti gidiyordan bulduğun bu ürünü Aliexpress'de kargo ücreti dahil 193.50 tl'ye alabilirsin.

Geri
Üst Alt