Acer Servis Sorunu

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Konuyla ilgisi olmayan şeyi yazıp milletin kafasını karıştırma.
BGA sorunu olsa GTA 5'te kralını yaşardı.
LOL dediği oyun o kadar da GPU istemiyor.
Milletin kafasını filan karıştırdığım yok . Siz daha ekran kartını incelemeden teşhis koyuyorsunuz .O oyunda oluyordu bu oyunda olmuyor demekki kart sağlam vb varsayımlar boş işler. Oyunun daha fazla gpu istemesi görüntünün daha fazla bozulacağı anlamına gelmiyor. Bu tamamen uyum sorunuyla alakalı.Ben bizzat bu arızaları kaç defa tamir etmişliğim var. Ben incelemeden bir teşhis koymuyorum sizin gibi , varsayımlar üzerinde durarak kullanıcıyı bilgilendiriyorum. Zaten 2 ihtimalli bir sonuç sizin dediğiniz doğru çıksa ne yazar izlenen yol yanlış.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Milletin kafasını filan karıştırdığım yok . Siz daha ekran kartını incelemeden teşhis koyuyorsunuz .O oyunda oluyordu bu oyunda olmuyor demekki kart sağlam vb varsayımlar boş işler. Oyunun daha fazla gpu istemesi görüntünün daha fazla bozulacağı anlamına gelmiyor. Bu tamamen uyum sorunuyla alakalı.Ben bizzat bu arızaları kaç defa tamir etmişliğim var. Ben incelemeden bir teşhis koymuyorum sizin gibi , varsayımlar üzerinde durarak kullanıcıyı bilgilendiriyorum. Zaten 2 ihtimalli bir sonuç sizin dediğiniz doğru çıksa ne yazar izlenen yol yanlış.
Dayı git bulmacanı çöz, sanki ben oyun oynamıyorum.
Emekliliğinin tadını çıkar hadi.

M Çevrimdışı

Mühendis52

Aktif Üye
25 Ağu 2021
152
Lolde oyuna girdiğimde ilk alt tab attığımda oluyor. Oyun esnasında tekrar alt tab attığımda hiç olmuyor. GPU da arıza olsa her oyunda tekrarlanması ve her alt tab da olması gerekirdi diye düşünüyorum. Başka bir şey var gibi geldi. Laptop geldiğinden beri hiç oyun yüklemedim, kısa zamanda tekrar denicem.

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Dayı git bulmacanı çöz, sanki ben oyun oynamıyorum.
Emekliliğinin tadını çıkar hadi.

Bende hergün tv izliyorum. Film izliyorum ama tv tamirinden anlamıyorum. Güzel mantık kurmuşsunuz.

Ayrıca asker arkadaşı olduğumuzu da hatırlamıyorum.

Diyorum ki bu tarz arızalar yada sorunlar yazılımsal yada donanımsal olabilir. Önemli olan ihitmaller üzerinden olası sonuçları değerlendirmek. Yoksa sizin yaptığınız düz mantığı herkes akıl ediyor.Zaten bu sorunlar yavaş yavaş çoğalmaya başlar zamanla artar birden benim kart gitti şeklinde olmaz.
Son olarak izlenmesi gereken yolları anlatıyım isteyen bulmaca çözsün isteyen oyun oynasın.
--------

İşletim sisteminiz yüklenmeden önce açılış ekranlarında bu gibi görüntüler görürseniz, bunun sürücülerle ilgisi olmadığı anlamı çıkar.
Yanlızca bir programda bu görüntüleri görürseniz, o programla ilgili yazılım sorunu olabilir. Ancak bu tarz bozukluklar bir sürücü sorunu yada donanım sorununa da işaret edebilir.
Yanlızca işletim sistemi yüklendikten sonra bu tarz görüntüler çıkarsa yapılması geren şey anakart yonga sürücülerinin güncellenemesi ve ekran kartının sürücüsünün kaldırılıp tekrar yüklenmesi gerekir.
Bilgisayar çalıştıktan sonra ekran kartı fanları dönüyor mu kontrol etmekte fayda vardır. Oyunu ilk açtığınızda yalnızca birkaç dakika oyun oynadıktan sonra ortaya bu görüntüler çıkıyorsa, bunun nedeni genellikle aşırı ısınmadır.
Video kartınızdaki silikon yongalar yüksek sıcaklıklarda daha yavaş çalışır. Çipler ne kadar sıcak olursa, standart saat hızlarında o kadar fazla sorun yaşarlar.
Bilgisayarınızı kasa açıkken çalıştırarak ve herhanbi fanı ekran kartına doğrultarak bunun aşırı ısınma sorunu olup olduğunu anlayabilirsiniz.
Ekrandaki görüntü bozuklukları kaybolursa, aşırı ısınma sorununuz olduğunu anlayabilirsiniz
Bir başka yöntem de gpu'nuzun veya vram'inizin saat hızlarını azaltırsınız. Saat hızlarını azaltmak, çiplerin sıcaklığını düşürür ve genellikle zayıf olanların düzgün çalışmasına izin verir.
Görüntülerin ekranda doğru bir şekilde görüntülenmesi için şu 3 donanımın düzgün çalışması gerekir; ekran kartındaki vram ekran kartındaki çizimi yapan ana yonga olan gpu ve veri yolu arabirimi , ekran kartınız ve anakartınız arasında veri aktarımı yapar.
vram'in asıl görevi çerçeve arabellekleri adı verilen alanları tutar (frame buffers). Ekran kartı tarafından son ekran görüntüsünün kopyalarını veya hala çizilmekte olan ekran görüntüsünün ara versiyonlarını saklamak için kullanır.
Çerçeve arabelleği hatalı vram'inde depolanırsa, genellikle görüntünün bölümlerinde renk kaymaları olarak görünen bozukuklar görürsünüz.
gpu ise grafik işleme birimi anlamına gelir. Asıl çizimi yapan, ekran kartınızdaki ana çiptir. gpu bozukluklarında ise genelde ekranda hiçbirşey tanınamayacak kadar kötü bozulur. Gpu bozuklukları genelde %90'ı ısıyla alakalıdır.Gerekli soğutma sağlanarak düzeltilebilir.
Bunların hepsi birer ihtimaldir. Uzun süre kullanım ve testlerde belli olur
O oyunda oldu bunda olmuyor demek pek bilimsel bir yaklaşım olmuyor.

M Mühendis52 Yukarıdaki oyun oynayan arkadaş daha bilgili o daha iyi yardım edebilir size

M Çevrimdışı

Mühendis52

Aktif Üye
25 Ağu 2021
152
Bende hergün tv izliyorum. Film izliyorum ama tv tamirinden anlamıyorum. Güzel mantık kurmuşsunuz.

Diyorum ki bu tarz arızalar yada sorunlar yazılımsal yada donanımsal olabilir. Önemli olan ihitmaller üzerinden olası sonuçları değerlendirmek. Yoksa sizin yaptığınız düz mantığı herkes akıl ediyor.Zaten bu sorunlar yavaş yavaş çoğalmaya başlar zamanla artar birden benim kart gitti şeklinde olmaz.
Son olarak izlenmesi gereken yolları anlatıyım isteyen bulmaca çözsün isteyen oyun oynasın.
--------

İşletim sisteminiz yüklenmeden önce açılış ekranlarında bu gibi görüntüler görürseniz, bunun sürücülerle ilgisi olmadığı anlamı çıkar.
Yanlızca bir programda bu görüntüleri görürseniz, o programla ilgili yazılım sorunu olabilir. Ancak bu tarz bozukluklar bir sürücü sorunu yada donanım sorununa da işaret edebilir.
Yanlızca işletim sistemi yüklendikten sonra bu tarz görüntüler çıkarsa yapılması geren şey anakart yonga sürücülerinin güncellenemesi ve ekran kartının sürücüsünün kaldırılıp tekrar yüklenmesi gerekir.
Bilgisayar çalıştıktan sonra ekran kartı fanları dönüyor mu kontrol etmekte fayda vardır. Oyunu ilk açtığınızda yalnızca birkaç dakika oyun oynadıktan sonra ortaya bu görüntüler çıkıyorsa, bunun nedeni genellikle aşırı ısınmadır.
Video kartınızdaki silikon yongalar yüksek sıcaklıklarda daha yavaş çalışır. Çipler ne kadar sıcak olursa, standart saat hızlarında o kadar fazla sorun yaşarlar.
Bilgisayarınızı kasa açıkken çalıştırarak ve herhanbi fanı ekran kartına doğrultarak bunun aşırı ısınma sorunu olup olduğunu anlayabilirsiniz.
Ekrandaki görüntü bozuklukları kaybolursa, aşırı ısınma sorununuz olduğunu anlayabilirsiniz
Bir başka yöntem de gpu'nuzun veya vram'inizin saat hızlarını azaltırsınız. Saat hızlarını azaltmak, çiplerin sıcaklığını düşürür ve genellikle zayıf olanların düzgün çalışmasına izin verir.
Görüntülerin ekranda doğru bir şekilde görüntülenmesi için şu 3 donanımın düzgün çalışması gerekir; ekran kartındaki vram ekran kartındaki çizimi yapan ana yonga olan gpu ve veri yolu arabirimi , ekran kartınız ve anakartınız arasında veri aktarımı yapar.
vram'in asıl görevi çerçeve arabellekleri adı verilen alanları tutar (frame buffers). Ekran kartı tarafından son ekran görüntüsünün kopyalarını veya hala çizilmekte olan ekran görüntüsünün ara versiyonlarını saklamak için kullanır.
Çerçeve arabelleği hatalı vram'inde depolanırsa, genellikle görüntünün bölümlerinde renk kaymaları olarak görünen bozukuklar görürsünüz.
gpu ise grafik işleme birimi anlamına gelir. Asıl çizimi yapan, ekran kartınızdaki ana çiptir. gpu bozukluklarında ise genelde ekranda hiçbirşey tanınamayacak kadar kötü bozulur. Gpu bozuklukları genelde %90'ı ısıyla alakalıdır.Gerekli soğutma sağlanarak düzeltilebilir.

M Mühendis52 Yukarıdaki oyun oynayan arkadaş daha bilgili o daha iyi yardım edebilir size
Hocam lolde her maç başında 1 kez oluyor ve tekrarlamıyor. Benim ne yapmam lazım ozaman? İşletim sistemi açılırken veya işletim sistemi açılıp tarayıcıda gezinirken olmuyor. Lolde sıcaklık kaç derecelere çıkıyor bilmiyorum fakat gta 5 veya cs go da 1 saatlik süre içerisinde cpu fazla ısındığı da anlık fps düşüyor. Lol teknik desteğe logoları attığımda bakımını yaptırın dediler. Zaten bu yüzden servise yollamıştım. Ekran kartında sorun olsaydı servis onu da kitlerdi gibime geliyor.

--------

Test esnasında işlemci sıcaklığı 100 e kadar çıktı fakat ekranda bozulmalar olmadı.

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Ben ekran kartında sorun var demiyorum zaten test etmeden hiçbirşey diyemem. Nasıl olsa garantisi devam ediyor kullanmaya devam edin ileride sıkıntı çıkarırsa ona göre yol izlersiniz

M Çevrimdışı

Mühendis52

Aktif Üye
25 Ağu 2021
152
Ben ekran kartında sorun var demiyorum zaten test etmeden hiçbirşey diyemem. Nasıl olsa garantisi devam ediyor kullanmaya devam edin ileride sıkıntı çıkarırsa ona göre yol izlersiniz
Anakart sıvı teması dedikleri için garanti dışı bıraktı sevgili teknik servis.
Kanıt olarak da fotoğraf atmışlardı ama fotoğrafta fanı çekip atmışlar sıvı temasından ziyade nem gibi bir şey olmuş anlamadım.

Son düzenleme:
Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
962
29
Kanıt olarak da fotoğraf atmışlardı ama fotoğrafta fanı çekip atmışlar sıvı temasından ziyade nem gibi bir şey olmuş anlamadım.
Düzcede yaşarken arabamın bagajından kardeşime getirdiğim masaüstü bilgisayar anakart yakmıştı. Garantisi yoktu ama havadaki nem ve kart üstündeki toz, soğukla birleşince iletken sıvı biriktirebiliyor. Direkt açmamak lazım böyle ihtimallerde.

Hocam lolde her maç başında 1 kez oluyor ve tekrarlamıyor. Benim ne yapmam lazım ozaman? İşletim sistemi açılırken veya işletim sistemi açılıp tarayıcıda gezinirken olmuyor. Lolde sıcaklık kaç derecelere çıkıyor bilmiyorum fakat gta 5 veya cs go da 1 saatlik süre içerisinde cpu fazla ısındığı da anlık fps düşüyor. Lol teknik desteğe logoları attığımda bakımını yaptırın dediler. Zaten bu yüzden servise yollamıştım. Ekran kartında sorun olsaydı servis onu da kitlerdi gibime geliyor.

Test esnasında işlemci sıcaklığı 100 e kadar çıktı fakat ekranda bozulmalar olmadı.
Sizin bozulmalar muhtemelen bahsettiğim yazılımsal hatadan kaynaklı blaki blaki ‘nin de bahsettiği ön bellek veri kaybı. Bir kez yaşıyor olmanız da bu ihtimali güçlendiriyor.

Ancak ısınma sorunu kaynaklı droplarınızın yazılımsal olmadığı aşikar. Termal macun yenilemeleri azaltabilir tabi ama yine daha önce de önerdiğim gibi modele özel kronik bir sorunsa frekans azaltmaları ve turboboostu pasifleştirmeyi deneyin derim. Dropları kuvvetle muhtemelen çözecektir.

Garanti konusunda sonuna kadar haklı buluyorum ancak hiç anladığım bir konu değil. Ben kendi haklarımı bile doğru düzgün savunamıyorum.

M Çevrimdışı

Mühendis52

Aktif Üye
25 Ağu 2021
152
Düzcede yaşarken arabamın bagajından kardeşime getirdiğim masaüstü bilgisayar anakart yakmıştı. Garantisi yoktu ama havadaki nem ve kart üstündeki toz, soğukla birleşince iletken sıvı biriktirebiliyor. Direkt açmamak lazım böyle ihtimallerde.

Sizin bozulmalar muhtemelen bahsettiğim yazılımsal hatadan kaynaklı blaki blaki ‘nin de bahsettiği ön bellek veri kaybı. Bir kez yaşıyor olmanız da bu ihtimali güçlendiriyor.

Ancak ısınma sorunu kaynaklı droplarınızın yazılımsal olmadığı aşikar. Termal macun yenilemeleri azaltabilir tabi ama yine daha önce de önerdiğim gibi modele özel kronik bir sorunsa frekans azaltmaları ve turboboostu pasifleştirmeyi deneyin derim. Dropları kuvvetle muhtemelen çözecektir.

Garanti konusunda sonuna kadar haklı buluyorum ancak hiç anladığım bir konu değil. Ben kendi haklarımı bile doğru düzgün savunamıyorum.
Nem olsa bile yani benim suçum ne anlamadım. Termal macun ile büyük ihtimal çözülür çünkü dediğim gibi laptopu kullanırken ilk 6 ay içerisinde ısınma ve drop olmadan kullanıyordum. Lolde bahsettiğim pikselleşme ise son 4 5 aydır var.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
962
29
Nem olsa bile yani benim suçum ne anlamadım. Termal macun ile büyük ihtimal çözülür çünkü dediğim gibi laptopu kullanırken ilk 6 ay içerisinde ısınma ve drop olmadan kullanıyordum. Lolde bahsettiğim pikselleşme ise son 4 5 aydır var.
Bence de suçunuz yok ama bunun hukuki boyutu nedir bilmiyorum. Orada sıvı kaynaklı oksitlenmeyi veya kısa devreyi direkt garanti dışı bırakacaklarına eminim.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Dostlar biraz sakin lütfen.

6 Sayfayı okumak zaman aldı, ancak yazabiliyorum.

Genel anlaşmazlıklar üzerine bir kere daha yazayım daha net anlaşılır

Hukuk sistemi olaylara bizim baktığımız mantık ile bakmıyor maalesef.

MANTIK olarak size yamuk yapan taraf servis olduğu için haklı olarak servisi muhatap görseniz de hukuk sisteminde YETEKİLİ SERVSİLERİN yasal olarak bir sorumluluğu yoktur zaten bu heriflerin bu kadar REZİL şekilde hizmet vermelerinin en önemli sebebi bu.

Hatta bizim isyan ve itirazlarımızın sebebi de bu.

Vaktiniz var ise izleyin, vakit kaybetmemek adına birinci dakikaya bakın biraz sabredin zaten bunun genel bir sorun olduğunu ve çözümünün şu an için olmadığını, bizim de çözüm üretmeye çalıştığımızı anlarsınız.

Yasa ve yönetmelik ne yazık ki bu yetkili servis denen, adı yetkili servis olan ama genel anlamda dolandırıcılık ve hırsızlık yaptıkları (İyileri tenzih ederim) binlerce kere ispat edilmiş bu işletmelerin yasal zeminde hesap sorulamaz olmaları inanılmaz derecede SAÇMA fakat işleyiş bu şekilde.

Konuyu bağlamından kopartmamak adına bu mevzuyu daha fazla uzatmıyorum ve konuya konu sahibinin olayı üzerinden bakalım.

Tüketicinin eli çok kuvvetli olsa da (Haklı olduğunu biz biliyoruz da hukuk önünde haklı olmasından bahsediyorum) aynı derecede ŞANSLI olması gerekiyor tüketicinin zira heyetlerin teknik yeterliliği malum. Bilirkişi ne kadar bilir işi? kavramını da ülkeye biz getirdik biliyorsunuz.

Sizin buradaki çıkış yolunuz, hukuktaki temel felsefe olan MÜDDEİ İSNADINI İSPATLA MÜKELLEFTİR ilkesidir.

Buna örnek olarak müsaade ederseniz 02.08.2021 tarihinde yazdığım, telefon ile ilgili bir teknik görüş dosyasından kesit aktarıyorum aşağıya, sizinle ilgili kısımları renklendiririm.

Tüketici şikâyet dilekçesi ve savunma yazısının okunması neticesi tüketiciden incelenmek üzere ürün talep edilmiş, tüketici ile görüşme sağlanmış ve yetkili servisin ürünü açmadan sadece görsel kontrol ile arıza tespiti ve fiyat bildiriminde bulunduğu anlaşılmıştır. Tüketicinin şikayetleri ile bağdaşmayan ve teknik olarak bağlantısı bulunmayan, bu tespitlere ilaveten savunma belgesinde de KIRIK olarak ifade edilen telefonun çizik olduğu tespit edilmiştir. Savunma belgesinde isnat edilenlerin tamamı ispata muhtaç olmasına rağmen SÖZLÜ beyanların hiç birisini destekleyecek delil niteliğinde unsur sunulmamıştır. Telefonun arıza tespiti hangi teknolojik ortamda ve hangi teknolojik olanaklarla yapılmıştır? Üründeki arızalı bölümlerin gerçekten arızalı olduğunun ispatı nedir ve nerededir bu soruların hiç birisini karşılayacak somut bir delil sunulmamıştır çünkü üründe bahsi geçen arızaların tespiti zaten yapılmamıştır, bu tespitin yapılabilmesi için gerekli kontrollerin dahi sağlanmadan çıkar amaçlı fiyat bildirimi yapıldığı ortadadır. GARANTİLİ olan ürün ile ilgili KASITLI şekilde ürün garanti harici bırakılarak tüketicinin yasal hakkı gasp edilmiş, üstüne üstlük uzun süre tüketici ürünü kasıtlı şekilde iade edilmeyerek mal gaspına da yeltenilmiştir. Tüketici talebi her ne kadar normal şartlarda ücretsiz onarım hakkını kullanmaya yönelik olsa da mevcut koşullarda gerek satıcı ve gerekse satıcıya hizmet veren teknik servis tarafından tüketiciyi kasıtlı şekilde zarara uğratacak girişimlerde bulunulması neticesi GÜVENLİK nedeniyle tüketici ürününün aynı işletmeye veya teknik servise emanet edilmesi mümkün görünmemektedir. Yasal garanti süresi içerisinde arıza yapan bir ürünün kasıtlı çıkar amaçlı garanti dışı bırakılması AYIPLI HİZMET kapsamına girer ve tüketiciye seçimlik hakları doğar. Yukarıda bahsi geçen güvenlik kaygıları nedeniyle tüketiciye garanti koşullarında arıza onarım hizmeti değil AYIPLI HİZMET nedeniyle ücret iadesi kararı verilmesi gerekmektedir.

Sonuç itibari ile size sıvı teması demişler fakat bunun ispatı yok, arıza tespitinin kesintisiz bir video kaydı eşliğinde yapılmamış olması da durumu karmaşıklaştırır zira YETKİLİ olan servisi yetkisini kötüye kullanıp KAYIT DIŞI şekilde ÖNCEDEN anakartı değiştirip sonra kayda başlayıp ''bakın gördünüz mü, sıvı temaslı işte'' demeyeceğinin garantisi yoktur.

Güvenlik bandrolleri videoda bariz şekilde görünür halde kesintisiz video ile açılıp arıza tespiti yapılmamış ise sıvı teması iddialarını ispat edebilmelerinin imkanı yoktur. Konu hakem heyetinin te4knik bilgi yetersizliğinden dönse dahi mahkemede rahatlıkla hakkınızı alırsınız. Heyet gitmeden evvel bizi bulmuş olsaydınız eliniz daha kuvvetli olurdu zira ben bu tarz durumlarda prosedürleri bildiğimden dolayı tüketicilerin dilekçelerini kendim yazıyorum. Amacım, heyetin konuyu iyi anlayabilmesi ve konunun gereksiz yere İŞİ BİLMEYEN bilirkişilere gitmemesi.

Şu noktadan sonrası siz ürününüzün sorununu giderip kullanmaya devam edin zira bu iş takriben 4-6 ay arası sürer. En iyimser olasılıkla dahi 3 ay sürdüğünü düşünün, boşta beklemenize gerek yok. Heyetin kararını bizlere paylaşırsanız o süreçten sonrasını da değerlendiririz seve seve.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ben şimdi X firmasının yetkili servisiyim.

X marka y1 y2 y3 y4 z5 z6 z7 z8 model üretimlerin tamamına ben bakıyorum.

GERÇEK bir sıvı teması neticesi tüketiciye sıfır yeni anakart takıp sıvı temaslı eski anakartı kenara ayırdım.

Sonra gelen ne kadar y3 model ürün varsa hepsine aynı anakartın fotosunu çekip ''Bak gördün mü sıvı teması var'' dedim.

Ne belli onun benim anakartın fotosu olduğu?

Yetkili servislik yapmış olan herkes ne demek istediğimi gayet rahat anlar.

Sizin en büyük kozunuz, sahtekarlık yanısıra hırsızlık da yapmış olmaları. Tabi onun adı Yanlışlık o ayrı konu.
Hırsızlık dediğimizde suçlamış oluyoruz, YANLIŞLIK dediğimizde ''Abi stajyer yapmış'' oluyor.

En klasik Türk servis taktikleri kitabı sayfa 17 paragraf 3.

M Çevrimdışı

Mühendis52

Aktif Üye
25 Ağu 2021
152
Ben şimdi X firmasının yetkili servisiyim.

X marka y1 y2 y3 y4 z5 z6 z7 z8 model üretimlerin tamamına ben bakıyorum.

GERÇEK bir sıvı teması neticesi tüketiciye sıfır yeni anakart takıp sıvı temaslı eski anakartı kenara ayırdım.

Sonra gelen ne kadar y3 model ürün varsa hepsine aynı anakartın fotosunu çekip ''Bak gördün mü sıvı teması var'' dedim.

Ne belli onun benim anakartın fotosu olduğu?

Yetkili servislik yapmış olan herkes ne demek istediğimi gayet rahat anlar.

Sizin en büyük kozunuz, sahtekarlık yanısıra hırsızlık da yapmış olmaları. Tabi onun adı Yanlışlık o ayrı konu.
Hırsızlık dediğimizde suçlamış oluyoruz, YANLIŞLIK dediğimizde ''Abi stajyer yapmış'' oluyor.

En klasik Türk servis taktikleri kitabı sayfa 17 paragraf 3.
Hocam müsadenizle bana atılan fotoğrafı yükliyeyim. Anakarttan ziyade fanı çekmişler. Fotoğrafı çekerken fişi de koymuşlar orayı kırparak yükledim. HDD fotoğrafı atmışlar ne anlamamı istediler fikrim yok.

IMG_20210730_171022.jpg

IMG_20210730_171008.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Hocam müsadenizle bana atılan fotoğrafı yükliyeyim. Anakarttan ziyade fanı çekmişler. Fotoğrafı çekerken fişi de koymuşlar orayı kırparak yükledim. HDD fotoğrafı atmışlar ne anlamamı istediler fikrim yok.

IMG_20210730_171022.jpg
Bunların HDD böyle çıplak mı :alala ,yani etiketsiz , acaba ben mi yanılıyorum tüm hddlerde etiket olmuyormuydu ,hatta bu bir hdd mi :alala

Geri
Üst Alt