Acer Nitro Ekran pikselleşmesi

M Çevrimdışı

Mühendis52

Aktif Üye
25 Ağu 2021
152
Geldi ki zaten? 21H1 çıkalı aylar oldu nerdeyse.
Ben performans sorunu yaşadığım için yüklemedim.
Güvenlik güncellemesi desteği kesilene kadar geçmek zorunda değilsin.
Sonraki yapı numarası otursun, öyle geçersin.

Yine aynı hatayı verdi hocam :) Hiçbir şey yapmama rağmen update arkada çalışıp eski sürümü yüklüyor sanırım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Yine aynı hatayı verdi hocam :) Hiçbir şey yapmama rağmen update arkada çalışıp eski sürümü yüklüyor sanırım.
Senin Windows'ta var bir sıkıntı.
Ben de hem AMD hem Nvidia yazılımı kurulu, bana sadece isteğe bağlı güncelleme olarak geliyor;

Ekran-goruntusu-2021-09-06-192314.png

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bu video daki adımları eksiksiz yap update kapanacaktır driveri kaldır yeniden kur

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bir süre sonra güncelleştirmeyi yine açıyordu sistem sanki ama, denemeden bilemeyiz tabi.
auto_update_disabler.zip indirsin diyeceğim ama başkasının hazırladığı nekadar güvenli ?

yeni windows sürümü vs yada microsoft ürünü yüklediğinde açıyor ama tekrar aynı işlemleri yapacak

Win10 sorunlu bill amaca yaşlanınca cozuttu biraz :kiskis

M Çevrimdışı

Mühendis52

Aktif Üye
25 Ağu 2021
152
Gösterdiğim ayarları yaptıysan yapmaması gerekir.
Yapıyorsa bir sorun vardır.
Konuya attığım SS'lere bir bak istesen.
İsteğe bağlı güncellemeler kapalı mı?

driver.png

Bilgisayarı açtığımda resimdeki bildirim geldi ve amd driveri yine aynı hatayı verdi.Attığınız fotoğraflardakiler yapılı.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Umut Barış Umut Barış hocam sen daha çok yazarsın başına iş aldın :kiskis kaç sayfa olmuş win10 genel sorun uyumsuzluk oluyor M Mühendis52 kardeşim benim attığım videodaki işlemleri yaptınmı o işlemleri yap sürücüyü kaldır
tekrar yükle driveri sorun olacak mı birde windows 7 kur çek et windows 7 dene aynı hatayı win7 de verirse
arızalı donanım parça sorunu olabilir diyebiliriz yok win7'de hata vermezse win10 uyumsuzluk sorunu var önemli değil bu şekilde kullanırsın
Adam yeni donanıma Win10 uyumsuz diyor.
Ne başıma iş alacağım kardeşim, işi bilmeyen sensin.
Hadi eyvallah.
:hoba1

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Dün yaşadığım örnekle AMD’den tekrar nefret ettim.

Bilgisayarın çıkış tarihi 2017. Amd A10 işlemcisi var m440 gpu ile derlenmiş. Windows 10 uyumluluk sorunu Windows 10’da değil driverde. Windows 7 kurduğumda güncel driver sorunsuz. Ama Windows 10 ile BSOD, klasik mavi ekran.

Velhasıl windows kendisi driver bulursa M885XT mi ne saçmasapan driver kuruyor. Eşim de windows 10 istediği için 2018 WHQL driverlerden birini kurup otomatik driver güncelleştirmeyi kapattım. Laptop şu an 4GB rami olan ekran kartını 512MB ramli m340 olarak görüyor. Ama en azından akıcı çalışıyor. Oyunla falan zaten işi yok eşimin.

Uzun lafın kısası güncel driver güncel versiyona uyacak diye bir kaide yok. Varsayımsal konuşarak tepki gösterme insanlara Umut Barış Umut Barış .

AMD can çekişiyor. LG’nin telefon pazarında yaptığının benzeri bir yol izliyor. Kendini toparlamazsa iş yaş. Hiç bir nvidia sistemde 10 yıl geçsin, böyle saçma sapan problemler göremezsin. Nereden geliyor bu AMD sevdası? Biraz profesyonel ol. Hitaplarına da dikkat et.

İşinin ehli olduğunu sanıyorsun ama bu forum büyük bir kitleye hitap ediyor. Aralarında profesyonel seviyede olan, donanıma elini bile sürmeden uluslararası işler yapan insanlar var. Hiç biri de gelip AMD için iyi bir cümle kuramaz.

Xeon Silver 4214 yerine AMD Epyc 7371 sunucu kiralamak için cesaret biriktiriyorum şu ara ben de. AMD düşmanı değilim yani ancak durum da ortada. Kağıt üzerinde Epyc iş tanımımıza da uyuyor (düşük datalı yüksek sayıda paket işleme) ancak yine de bu AMD’de bir sorun olduğunu gösteriyor.

M Çevrimdışı

Mühendis52

Aktif Üye
25 Ağu 2021
152
Umut Barış Umut Barış hocam sen daha çok yazarsın başına iş aldın :kiskis kaç sayfa olmuş win10 genel sorun uyumsuzluk oluyor M Mühendis52 kardeşim benim attığım videodaki işlemleri yaptınmı o işlemleri yap sürücüyü kaldır
tekrar yükle driveri sorun olacak mı birde windows 7 kur çek et windows 7 dene aynı hatayı win7 de verirse
arızalı donanım parça sorunu olabilir diyebiliriz yok win7'de hata vermezse win10 uyumsuzluk sorunu var önemli değil bu şekilde kullanırsın

Windows 7 kurup tekrar aynı hatayı alırsam arızalı donanım parça sorunu ne alaka kardeşim :) beni güldürdün allah da seni güldürsün.Yanlış anlama ama her forumda konuları görüp bilip bilmeden yorum yapanlar aşırı komiğime gidiyor.Driver hatası veriyo diye donanım arızalıysa ben sana laptopu kargoyla yollicam hediyem olsun.
Ben hem AMD hem Nvidia kartı birlikte çalıştırdım gram sıkıntı olmadı.
Senin Windowsta bir şeyler bozuk.
Elindeki kurulumu da yeniden indir derim.

Sistemde tek disk olduğu için format atmak istemiyorum.Gerekli programları,oyunları kurdum başa dönmek can sıkıcı.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt