A101 Toshiba 58'' 58UL3A63DT 23.01.2020 3499TL

A Çevrimdışı

apollonx

Aktif Üye
3 Mar 2018
140
Panda panel Va yapı da üretildi, yani açı duyarlılığı vardir. Yani sağdan soldan bakınca görüntü biraz soluktur. Karşıdan bakılınca beyler daha canlıdır. Siyah kontrast iyi bir TV dir. Va paneller oyuncular için tercih sebebidir.
Bir Samsung olmasada makul bir paneldir

F fikoloji hocam Vestel 55UD9460 tv verilip bu alınır mı? Panel/görüntü olarak bir artısı olur mu? Vestel tv' de de va panel var.

VESTEL 55UD9460
20190207_210958_resizede13616ca8d1fda1b.jpg

A Çevrimdışı

apollonx

Aktif Üye
3 Mar 2018
140
Evet sizinki de Va panel ama Samsung panel.
9460 smr 1800
Bunda subwoofer var
Bunda bir USB var
Gibi farklılıklar mevcut

Görüntü de fark olur mu hocam? Diğer özellikler benim için çok önemli değil açıkcası. Beni en çok açı kaynaklı renk solması rahatsız ediyor. Toshiba da bu biraz daha az ise tercih edilebilir benim için.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Görüntü de fark olur mu hocam? Diğer özellikler benim için çok önemli değil açıkcası. Beni en çok açı kaynaklı renk solması rahatsız ediyor. Toshiba da bu biraz daha az ise tercih edilebilir benim için.
Ama dedik ya bu 58ul3a63 dt de aynı şekilde acı duyarlı va panel diye fark kalmayacak

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

Size IPS panel lazım. VA ve TN panellerde açı zafiyeti mevcuttur.
Yan açılardan da renklerin iyi olmasını istiyorsanız IPS panel bakacaksınız.
Ama onda da VA kadar hareketli sahne performansı beklemeyin. (Takıntılı bir kullanıcıysanız eğer.)

A Çevrimdışı

apollonx

Aktif Üye
3 Mar 2018
140
Size IPS panel lazım. VA ve TN panellerde açı zafiyeti mevcuttur.
Yan açılardan da renklerin iyi olmasını istiyorsanız IPS panel bakacaksınız.
Ama onda da VA kadar hareketli sahne performansı beklemeyin. (Takıntılı bir kullanıcıysanız eğer.)

Valla hocam Vestel'de IPS panel bulmak şu aralar o kadar zor ki.

Görüntü olarak fark yoksa değiştirmeye lüzum yok. VA paneller de de kalite farkı var ya, belki dedim Toshibada daha kaliteli bir yan açı verir diye düşünmüştüm ama hata etmişim :kiskis

Teşekkürler cevaplar için :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Valla hocam Vestel'de IPS panel bulmak şu aralar o kadar zor ki.

Görüntü olarak fark yoksa değiştirmeye lüzum yok. VA paneller de de kalite farkı var ya, belki dedim Toshibada daha kaliteli bir yan açı verir diye düşünmüştüm ama hata etmişim :kiskis

Teşekkürler cevaplar için :ok

IPS'de açı ve renkler fark eder.
Kaliteli VA paneller de IPS gibi görsel şölen sunabilir.

NU8000, XF9005 VA panel mesela. :kiskis

AhmetY Çevrimdışı

AhmetY

Yeni Üye
21 Ocak 2020
5
açı probleminiz yoksa alabilirsiniz. mb130 kart var vestelin en iyi kartlarından biri, ama vestel üretimi cihazlarda smart özelliği kusursuz değildir. ama uygulamalar stabildir youtube netfilix gibi.
görüntü kalitesi panda panelin bu zamanki vestel kullanımlarında bi tık daha iyi duruyor.
vestelin ara yüzleri qui menü ile daha kullanışlı ve stabildir.
Cevap için teşekkür ederim. Yarın inşallah alacağım. Umarım beklentimin altında kalmaz. F/P açısından baktığım için yeterli olacağını düşünüyorum.

S Çevrimdışı

serhat8kardes

Yeni Üye
16 Ocak 2020
19
32
3 mağaza gezdim hepsi gelecek dedi dükkana . böyle bir saçmalık yok :) adrese teslimat yapılacak dedi bir şube öğle arasında diğer şubeye bakacağım

T Çevrimdışı

tim_ozz 

Aktif Üye
29 Eki 2019
104
36
Hocam bende bir soru sorayım. Bende eksi bir ses sistemi samsungun hatta o kadar eski ki DVD playerlı. Evdeki SEG Tv de optik çıkış ve HDMI arc olmadığı için tv ile ses sistemi arasında bağ kuramıyordum. Bu yüzden Mi Box aldım onla optikten bağladım. Fakat miboxta netfilix için 2.1 ses çıkışı veriyor. Şimdi ben bu tv'yi alsam Netfilixten 5.1 Ses çıkışı alabilir miyim acaba?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt