A101 21 Ocak Satışı ONVO OV42250 Android Smart Uydulu 42'' FHD TV 1999TL

Kisuke Urahara Çevrimdışı

Kisuke Urahara 

Aktif Üye
21 Mar 2019
424
bilgilendirmeler için teşekkür ederiz A Adem Helvacı hocam.

soru: 1. bu modelin 50-55 uhd serisi gelecek mı ?

2. anladığım kadarı ile va panel yapısına sahip yan açı duyarlı bir panel ? şayet öyle ise
çıkacak olan 50-55 inç Ler de çıkarsa tabii IPS tarzı panel kullanılacak mı ?

3. dahili uydu tarafında kolay hızlı tarama manuel tarama nasıl ?

4. taranmış listelerin düzenlemede hızlı düzenlemede pratik ve çoklu silme, taşıma gruplandırma nasıl öğrenmek isteriz.

5. biss key ara yüzü var mı ? veya eklemeyi düşünür mü firma ?

6: android uygulamalarda sınırsız apk uzantılı eklenti yapabilme olanağı tanımlanmış mı mühendislik birimi buna izin vermiş mi ?

7. cihaz android kaç sürümü ile geliyor ? ve devamında yeni çıkacak üst android sürümler için firma ne kadar yeni sürümlere güvence verecek ?

8. android işletim sistemi kullanılmış bir panelde 1gb Rem çok yetersiz değil mi ? ne kadar ekmek o kadar köfte hikayesi demeyecek iseniz:hihi

9. kullanım ömrü açısında mademki 8 adet çip on flim ve 3 adet geçiş çip i kullanılmış bir tv de demek ki atmaca elektronikten azade artık seviye atladığını düşünürsek ki öyle görünüyor adem hocam onay da verdiğinizi görmekteyiz kısmen de olsa ? peki bu aşamada garanti süresini Mehmet atmaca ürünleri olarak diğer yerli firmalar gibi 3 yıla çıkarmayı düşünmezler mı ?

10. kumandası çok yetersiz bana göre madem Smart akıllı hatta android tv diye geçiyor, o halde sormak lazım neden akıllı uygulama kısa yol tuşları yok kumandanın üzerinde ? mesela youtube gibi, Netflix gibi örnek mesela ? not olarak yazayım kumanda hiremco iptv serisi kumanda ile aynı bire bir.

11. TÜM ÜRETİMLERDE OLDUĞU ÜZERE YİNE 2X8 WAAT SES OLMASI BANA GÖRE DOĞRU BİR YOL DEĞİL.

12. en azından fark yaratabilmesi açısında 50-55 İNÇ şayet sürülecekse piyasaya en azından 16 gb rom 4 gb rem ve 3x3 veya mümkün ise 4x4 8 çekirdekli bir işlemci beklentimizi de dile getirmek isterim.. buna yan açıdan izlenebilir IPS panel de dahil ediyorum

(DipNOT:
13. veya hiç dahili uydu bulaştırmasınlar benden gibi meraklılar için paneli her açıdan izlenebilir 50-55 içn çok hızlı orj100Hz görüntü çözünürlüklüyü harika 4k, 4 HDMI 2.1 2.0 1.4. 1.3 port. 3 adet usb girişi 2.0 2 adet. bir adet de usb 3.0... ve tüm audio video formatlarını destekleyip oynatan dahili media player ile donatılmış bir AKILSIZ TV beklentimiz çok mu olur acep, Sn. Mehmet atmaca için...

13. ses çıkışları çok önemli tabii 15x2 20x2 gibi unutmadan belirtelim DTS+ DOLBEY DİGİTAL PLUS V,S olmalı...

13. haddime değil ama içimden geçen fiyatı da yazayım made 13 için yazdıklarıma 50_uhd_düz tv için 2800 TL bandı. 55içn içinde 3100 TL bandı harika olurdu:ok

16: sen ne dersin değerli hocam:alala)
çok omega tüketmişsin belli :) güzel istekler olmuş.

O Çevrimdışı

onvocu

Yeni Üye
24 Ocak 2021
18
Dostlar merhaba,

Ürünü bugün satın aldım. Yetkili servis çağırmadan kurulumunu yaptık bir problem çıkmadı şükür.
Genel olarak memnunum, birçok konuda beklentileri karşılıyor.
Eksi olarak ses kalitesinden bahsedebiliriz, onuda manuel bir kaç ayarlama ile neredeyse halledebiliyorsunuz.

Kafama takılan birkaç nokta oldu.

1) Yetkili servis kurulumu yapmadı, bunun bana bir dezavantajı olur mu ?
2) Kablosuz klavye ve fare bağlantısını nasıl yapabilirim ?
3) Google Play Store kurulumu nasıl yapabilirim ?

Bilgi sahibi olan var ise yardımcı olursa çok sevinirim.
Saygılar. A Adem Helvacı

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Dostlar merhaba,

Ürünü bugün satın aldım. Yetkili servis çağırmadan kurulumunu yaptık bir problem çıkmadı şükür.
Genel olarak memnunum, birçok konuda beklentileri karşılıyor.
Eksi olarak ses kalitesinden bahsedebiliriz, onuda manuel bir kaç ayarlama ile neredeyse halledebiliyorsunuz.

Kafama takılan birkaç nokta oldu.

1) Yetkili servis kurulumu yapmadı, bunun bana bir dezavantajı olur mu ?
2) Kablosuz klavye ve fare bağlantısını nasıl yapabilirim ?
3) Google Play Store kurulumu nasıl yapabilirim ?

Bilgi sahibi olan var ise yardımcı olursa çok sevinirim.
Saygılar. A Adem Helvacı
Güzel günlerde kullanmanızı dilerim.

1- Hiç bir şey olmaz yasal olarak da teknik olarak da.
2-Bende kıytırık klavye mouse var usb aygıtını tv ye taktım o kadar. Yalnız nokta virgül bazı klavyelerde çalışmadı tv de bilginiz olsun.
3- Ben kurdum apk olarak ama çalıştıramadım

teraspy teraspy beceremedim ben bu işi beyaaaaaa :kiskis

Forumun yazılımcıları el atıveren baken şu işe gaaari :kas

T Çevrimdışı

Tugi136 

Aktif Üye
20 Nis 2020
494
30

2-Bende kıytırık klavye mouse var usb aygıtını tv ye taktım o kadar. Yalnız nokta virgül bazı klavyelerde çalışmadı tv de bilginiz olsun.

Adem abi uygulama kurmak için Aptoide yükleyebilirsin.

Ayrıca Aptoide TV var o da çok güzel bir uygulama.

Tv de tarayıcı varsa oraya Aptoide yazarak yüklersin kolayca.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem abi uygulama kurmak için Aptoide yükleyebilirsin.

Ayrıca Aptoide TV var o da çok güzel bir uygulama.

Tv de tarayıcı varsa oraya Aptoide yazarak yüklersin kolayca.
Yükledim abim zira bunu bizim Awoxlardan da biliyordum 2 sene önce başladık Aptoide kullanmaya fakat ya ben bu tv yi çok kurcaladım o nedenle bendekinde bir durum var, ya da genel olarak bir durum var. Yarın ürüne komple android recovery yapıp en baştan kurup yeniden deneyeceğim zira bu güne kadar yaptığım tüm ayarları sadece Shipping init ile sıfırladım.

O Çevrimdışı

onvocu

Yeni Üye
24 Ocak 2021
18

Adem abi kablosuz iki tane farklı fare denedim ama ekranda herhangi bir fare imleci belirmiyor. Klavye çalışıyor ancak fare çalışmadı.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem abi kablosuz iki tane farklı fare denedim ama ekranda herhangi bir fare imleci belirmiyor. Klavye çalışıyor ancak fare çalışmadı.
İlginç. Benim ilk taktığım çalıştı aynı usb aygıta bağlı klavye ve mouse :alala

Hatta dünkü canlı yayında klavyeyi de gösterdim çok kıytırık bir şey.

buraq Çevrimdışı

buraq 

Yeni Üye
4 Nis 2019
40
41
Tv ye Bluetooth Usb dongle takabiliyor muyuz (Bluetooth ses sistemi kullanmak için Awox B204300s de olmuyor)

O Çevrimdışı

onvocu

Yeni Üye
24 Ocak 2021
18
Tv ye Bluetooth Usb dongle takabiliyor muyuz (Bluetooth ses sistemi kullanmak için Awox B204300s de olmuyor)
Benimde merak ettiğim bir konuydu ancak Awox cihazınızda çalışmadıysa Onvoda da çalışacağını sanmıyorum. Tabi yine denemek lazım.

İlginç. Benim ilk taktığım çalıştı aynı usb aygıta bağlı klavye ve mouse :alala

Hatta dünkü canlı yayında klavyeyi de gösterdim çok kıytırık bir şey.
Abi daha sonraki denememde çalıştı. Heralde anlık bir problem yaşadım o gün şuan klavyede farede problemsiz çalışıyor.
Abi bu arada Google Play Store kurulumu konusunda bir gelişme var mı?

Teşekkürler.

teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,330
64

El attım ya azıcık ,linkler ile beraber hemide :hihi

M Çevrimdışı

Mmtselim

Yeni Üye
27 Ocak 2021
11
23
Merhabalar herkese konuya baya yabancıyım kısa net görüntusu güzel yurdum kanalları için birde aksiyon filmlerindesmart özellikleri olan sorunsuz uzun yıllar kullanabilir 2000-2500 TL bandında 40 inç ve üzeri TV önerir misiniz

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhabalar herkese konuya baya yabancıyım kısa net görüntusu güzel yurdum kanalları için birde aksiyon filmlerindesmart özellikleri olan sorunsuz uzun yıllar kullanabilir 2000-2500 TL bandında 40 inç ve üzeri TV önerir misiniz

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt