A101 21 Ocak Satışı ONVO OV42250 Android Smart Uydulu 42'' FHD TV 1999TL

T Çevrimdışı

TugrulBey55

Yeni Üye
29 Ocak 2021
10
29
Ben şahsen Müşteri Hizmetlerini aramıştım lisanslı demişlerdi.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Tv'ye programını kurup Security Level kaç bakar mısınız?

IMG_20210129_200908.jpg
Yükledim L3 sertifikalı gözüküyor da bunu televizyonda nasıl L1 yapıcaz hiçbir fikrim yok.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Eline sağlık,umarım çok faydası olmuştur sana :ok
Keşke "bir garibe verelim bunu" deyip ,bana yollasaydın,titanı altına üstüne getirdim ,herhalde tv bana "artık yeter abi,konuşacağım" derdi :haha1
aynen ya öyle olsaydı keşke, ben alabilirdim, garibanım ben. mutfağıma tv lazım.

O Çevrimdışı

onvocu

Yeni Üye
24 Ocak 2021
18
Yükledim L3 sertifikalı gözüküyor da bunu televizyonda nasıl L1 yapıcaz hiçbir fikrim yok.

TV de yüklü olan netflix yazılımı lisanslı değil sanırım evet ancak ben netflix üzerinde HD görüntü alabiliyorum.
YouTube a girdiğimde de 1080p ye kadar videoları izleyebiliyorum.

Dostlar bu arada A101 den Piranha Smart Remote Controller aldım 60 TL ye, televizyona usb alıcısını takar takmaz çalıştı. Kaliteli ve kullanışlı bir air mouseunuz oluyor bilginiz olsun.

T Çevrimdışı

TugrulBey55

Yeni Üye
29 Ocak 2021
10
29
TV de yüklü olan netflix yazılımı lisanslı değil sanırım evet ancak ben netflix üzerinde HD görüntü alabiliyorum.
YouTube a girdiğimde de 1080p ye kadar videoları izleyebiliyorum.

Dostlar bu arada A101 den Piranha Smart Remote Controller aldım 60 TL ye, televizyona usb alıcısını takar takmaz çalıştı. Kaliteli ve kullanışlı bir air mouseunuz oluyor bilginiz olsun.

HD olduğunu nasıl anladınız? Bunun bi yerden görülme imkanı var mı?

O Çevrimdışı

onvocu

Yeni Üye
24 Ocak 2021
18
Uzun zamandan beri bir çok farklı plaform ve ekrandan netflix kullanıyorum, HD olmasaydı mutlaka gözümü rahatsız ederdi.
Mesela netflix giriş sayfası çok kötü çözünürlükte, filmlerin dizilerin kapakları sanki 10 sene öncesinin görselleri gibi.
Ama filmi açıp izlemeye başlayınca problem kalmıyor.

O Çevrimdışı

onvocu

Yeni Üye
24 Ocak 2021
18
Dostlar dün biraz kurcaladım da sanırım ben yanılmışım, dediğiniz gibi görüntü HD değil gibi ama bir yandan da 480p de değil gibi.
Öncelikle TV üzerinde yüklü gelen netflix uygulaması oldukça eski bir sürüm sanırım, ancak bir dezavantajı yok.
Apkpure üzerinden daha güncel bir netflix sürümü kurduğumda cihazımın L3 olduğunu yalnızca standart kalitede videolar izleyeceğimi uygulamanın içinde görebiliyorum.
Aşağıda TV ile kurulu gelen netflix uygulamasında, apkpuredan indirip kurduğum güncel netflix uygulamasında ve bilgisayarımdan görüntü aktarıp örnek aldığım görselleri paylaşıyorum. Bana kalırsa aralarında fark yok denecek kadar az. Görüntüler iPhone 11 ile çekilmiştir. T Tugi136

TV üzerinde kurulu gelen uygulama.
tv34ccca7d890bdb25.jpg

Güncel netflix uygulaması.
apkpure.jpg

Bilgisayardan HDMI ile aktardığım görüntü.
mbp.jpg

Bunun dışında TV nin belkide en kötü özelliği olan sesi ile ilgili sayın A Adem Helvacı hocanın videoları sayesinde şöyle bir düzenleme yaptım.
Benim kulağıma gelen en iyi ses modu "Müzik" modu idi. Ancak bu modda da bass lar çok yüksekti. Servis menüsüne girerek oradan bu mod üzerinedn biraz düzenlemeler yaptım, şuan biraz daha iyi gibi duruma göre ihtiyaç olursa yeniden oradan müdahale edicem.
Kumanda üzerinden MENU ve 6686(onvo) tuşlayarak açtığınız servis menüsünden Sound Settings kısmından aşağıdaki görsel yer aldığı değerleri girebilirsiniz. Ancak bu menü tehlikeli olduğu için çok kurcalamayın ve sorumluluk tamamen size aittir.

DEE62B70-B4C3-4DBF-A43E-EB5618BCCF48.jpg

Bunların dışında benimde bir sorum olacak. Sayın A Adem Helvacı hoca youtube üzerinde ürün videosunun altına bir soruya cevap olarak "ntflx 1080 veriyor" demişti. Bu konuda bizi aydınlatırsa çok seviniriz. Ve:
Servis menüsünü açtığımızda en alt kısımda gördüğümüz Widevine Level nedir ? Bunu level 1 e getirebilir miyiz ? Bu işlemin bir sıkıntısı var mıdır ?
A Adem Helvacı teraspy teraspy

FC8EFBBE-642B-4FF4-8739-4D5EA61A98334f08ca5d84b5f591.jpg

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

Tugi136 

Aktif Üye
20 Nis 2020
494
30
Dostlar dün biraz kurcaladım da sanırım ben yanılmışım, dediğiniz gibi görüntü HD değil gibi ama bir yandan da 480p de değil gibi.
Öncelikle TV üzerinde yüklü gelen netflix uygulaması oldukça eski bir sürüm sanırım, ancak bir dezavantajı yok.
Apkpure üzerinden daha güncel bir netflix sürümü kurduğumda cihazımın L3 olduğunu yalnızca standart kalitede videolar izleyeceğimi uygulamanın içinde görebiliyorum.
Aşağıda TV ile kurulu gelen netflix uygulamasında, apkpuredan indirip kurduğum güncel netflix uygulamasında ve bilgisayarımdan görüntü aktarıp örnek aldığım görselleri paylaşıyorum. Bana kalırsa aralarında fark yok denecek kadar az. Görüntüler iPhone 11 ile çekilmiştir. T Tugi136

TV üzerinde kurulu gelen uygulama.
tv34ccca7d890bdb25.jpg

Güncel netflix uygulaması.
apkpure.jpg

Bilgisayardan HDMI ile aktardığım görüntü.
mbp.jpg

Bunun dışında TV nin belkide en kötü özelliği olan sesi ile ilgili sayın A Adem Helvacı hocanın videoları sayesinde şöyle bir düzenleme yaptım.
Benim kulağıma gelen en iyi ses modu "Müzik" modu idi. Ancak bu modda da bass lar çok yüksekti. Servis menüsüne girerek oradan bu mod üzerinedn biraz düzenlemeler yaptım, şuan biraz daha iyi gibi duruma göre ihtiyaç olursa yeniden oradan müdahale edicem.
Kumanda üzerinden MENU ve 6686(onvo) tuşlayarak açtığınız servis menüsünden Sound Settings kısmından aşağıdaki görsel yer aldığı değerleri girebilirsiniz. Ancak bu menü tehlikeli olduğu için çok kurcalamayın ve sorumluluk tamamen size aittir.

DEE62B70-B4C3-4DBF-A43E-EB5618BCCF48.jpg

Bunların dışında benimde bir sorum olacak. Sayın A Adem Helvacı hoca youtube üzerinde ürün videosunun altına bir soruya cevap olarak "ntflx 1080 veriyor" demişti. Bu konuda bizi aydınlatırsa çok seviniriz. Ve:
Servis menüsünü açtığımızda en alt kısımda gördüğümüz Widevine Level nedir ? Bunu level 1 e getirebilir miyiz ? Bu işlemin bir sıkıntısı var mıdır ?
A Adem Helvacı teraspy teraspy

FC8EFBBE-642B-4FF4-8739-4D5EA61A98334f08ca5d84b5f591.jpg
Widevine Level lisansını gösteriyor. L3 yani HD görüntü alamazsın.

Konu 'Netflix lisansım var mı? Gelin öğrenelim.' Netflix lisansım var mı? Gelin öğrenelim.

T Çevrimdışı

TugrulBey55

Yeni Üye
29 Ocak 2021
10
29
Ama adem hoca netflix 1080 veriyor diyor. Bu nasıl olabiliyor o zaman ?
Dediğim gibi banada görüntü hiç 480 gibi gelmedi.
Bende televizyonu almadan videoya bakmıştım birazda o söylem içimi rahatlattı gittim aldım ama bende bu durumu görünce cidden üzüldüm 1080 bir panelde 540p veriyor sanırım cidden çok kötü gözüküyor.

T Çevrimdışı

Trabzon 61

Yeni Üye
18 Ağu 2020
10
56
50ul2063 dta Toshiba 4k a101 e geliyor 3700 alınır mı hocam
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Kolay gelsin arkadaşlar 50ul2063 dta Toshiba 4k a101 e geliyor 3700 alınır mı hocam

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt