A101 21 Ocak Satışı ONVO OV42250 Android Smart Uydulu 42'' FHD TV 1999TL

F Çevrimdışı

forcsf

Aktif Üye
10 Şub 2018
53
Dün akşam televizyonu kurdum. Çok fazla kurcalama imkanım olmadı. Teledunya ile görüntü beklediğim seviyenin biraz altında kaldı. Prime videoda durum daha iyiydi. İlk izlenimim iş göreceği yönünde oldu.

Ve az önce teyzem aradı. Maalesef televizyon arıza yapmış. Bakalım nasıl bir süreç bizi bekliyor.

IMG_20210518_150752.jpg

D Çevrimdışı

Dardanos

Yeni Üye
10 Kas 2019
37
Dün akşam televizyonu kurdum. Çok fazla kurcalama imkanım olmadı. Teledunya ile görüntü beklediğim seviyenin biraz altında kaldı. Prime videoda durum daha iyiydi. İlk izlenimim iş göreceği yönünde oldu.

Ve az önce teyzem aradı. Maalesef televizyon arıza yapmış. Bakalım nasıl bir süreç bizi bekliyor.

IMG_20210518_150752.jpg
Geçmiş olsun. İlk arızalı TV size çıktı sanırım :) Arıza ile ilgili durumu da burada paylaşırsanız faydalı olacaktır.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

IMG_20210518_150752.jpg
Panel ayarları ile alakalı sanırım, bunların servis ayarlarından değişiyor sanki ?

F Çevrimdışı

forcsf

Aktif Üye
10 Şub 2018
53
Merhaba,

Onvo merkezin yönlendirdiği Üsküdar'daki servis ile görüştüm. Arkadaşlar ilgilendiler ama galiba ürünleri çok tanımadıkları için öncelikle biraz araştırıp dönüş yaptılar. Uzaktan servis menüsüne girip bir kaç parametresi değiştirmemi istediler. Maalesef sonuç alamadık. Telefonu kapattıktan sonra servis menüsündeki "Panel init" seçeneğinden sıfırlama yaptım ve görüntü düzeldi. Hemen arkadaşları arayıp onlara da bilgi verdim.

Arızanın çıktığı günden bir gün önce servis menüsünden bilgileri kontrol etmiştim ve hangi ayar sekmesi altında olduğunu hatırlamadığım 8bit seçeneğini 10 bit yapmıştım. Görüntüde bir değişiklik olmamıştı. Hata belki bununla da alakalı olabilir. İlerleyen günlerde problem tekrarlanır ise yine bilgi paylaşırım.

İlgileriniz ve cevaplarınız için teşekkürler
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

F forcsf, Dardanos, grezimonk, fikoloji

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Konuyu görmekte gecikmişim kusura bakmayınız. Servis menüden düzeltebilirsiniz diye yazacaktım sonrasında düzeldiği mesajınızı gördüm. Geçmiş olsun.

F Çevrimdışı

forcsf

Aktif Üye
10 Şub 2018
53
Konuyu görmekte gecikmişim kusura bakmayınız. Servis menüden düzeltebilirsiniz diye yazacaktım sonrasında düzeldiği mesajınızı gördüm. Geçmiş olsun.
Teşekkürler. Ne kusuru? Zaten yeterince yardımcı oluyorsunuz. Belki başka arkadaşların da işine yarar diye sonucu paylaşmak istedim.
İyi geceler.

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
servis menüsünden panel ayarını gelişi güzel değiştirmeyin böyle sıkıntılar yaşarsınız... benim hiç aklıma gelmedi... bu modele 10bit panel takılabiliyor mu?...

Hasan3472 Çevrimdışı

Hasan3472 

Aktif Üye
30 Kas 2021
195
38
Evet dostlar 43 ov250 tv yi parasına göre beğendim. Bir kaç sıkıntı var bu kopya tv lerin.

*Kanal listesi kenarında kategori bölümü kafa karıştırıyor baya onlar ayarla kapatılması seçeneği iyi olurdu.
*Android niye lisanslı değil acaba çünkü yapılan iş resmi işler. Ve Android 12 gelmiş ama Android 9 sürümüne halen güncel bilgisi veriyor demekki güncelleme kısmı kilitli.
*ses malesef sanki mp3 layer değilde wav ile mp3 arasında düşük mhz hissi veriyor işçilik burada kötü.
*ekran kenarlar bana gelen üründe de çok ışık sızması var sanrım servis böyle detay işine girmiyor. Tak git taktiği. Ama sorun değil bu paraya bu köfte diyelim cihaz 2550 iken peşine düştüm 3900 tl ye dolar ile yarışırken yakaladım. Şimdi 3 bin civarı ovno online de 4200.
* çoğu kişi hesap ve Android kısmından şikayetçi bendeki ufak bir zorlama bile yapmadı herşey stabil şükür. Ama dahili ram vê hafıza çok düşük yıl olmuş bilmem kaç. 10 yıllık sistem var ama istenen para 4/64gb gb fiyatı.

Kısacası ürün parasına göre normal alacak olan alsın yeni yılda 5 bin civarı olur ürün. Ufak odalara 42/43 çok iyi.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt