7-8K arası laptop önerisi

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Ahahaha Seçkin'in genel geçerleri kabul etmemesini seviyorum ama bazı konularda. :haha1 Yahu genel kabul görmüş bir konuyu kabul etmemek değil. Eleştirinin nesil farkıyla ilgili kısmına katılıyorum zaten. Daha fazlasını sunmaları gerektiği kısmına da katılıyorum. Genel değerlendirmeye bakınca, fiyat farkları da çok yüksek olmayınca 3050'li model tercih sebebi diye konuya girdim zaten. Yoksa 3050 için seni mi kırayım yahu, gönder bir tane 1650, takayım laptopuma ikimiz de mutlu olalım. :hihi
Ama mevcut durumda marka özelinde ben de MSI’dan yanayım tabi notum olsun ?

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bir laptop alayım dedim konu nerelere geldi :clap2 ne zaman bir konu açsam tartışmalar yaşanıyor Allah'tan forumda artık ergenler ve akılsızlar yokta tartışmalar bile çok düzeyli..

Tüm yorumları tek tek okudum ayıptır söylemesi hiç bir şey anlamadım.. keşke bunca zaman yerine yazılım değilde donanım alanına yönelseydim.

Laptop'tan beklentim şunlar; yazılım araçlarını çalıştıracak. Arada sırada render alacağım,
Adem abinin Youtube videolarını kaliteli bir şekilde izleyeceğim bir ekran. Başka da bir arzum isteğim yok. Oyun konusunda ise hiç bir alakam yoktur belki tarayıcı destekli ateş su oyununu oynarım o kadar belki de bir kaç tane 2010'dan kalma oyun falan. 13k bütçeye bile adam akıllı laptop alamaz hale geldik. Eskiden bu paralara doğanlar şahinler tipolar alınırdı. Sanırım ben 25k arası para biriktirmem gerekiyor o kadar mesajdan sonra bunu çıkardım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Bir laptop alayım dedim konu nerelere geldi :clap2 ne zaman bir konu açsam tartışmalar yaşanıyor Allah'tan forumda artık ergenler ve akılsızlar yokta tartışmalar bile çok düzeyli..

Tüm yorumları tek tek okudum ayıptır söylemesi hiç bir şey anlamadım.. keşke bunca zaman yerine yazılım değilde donanım alanına yönelseydim.

Laptop'tan beklentim şunlar; yazılım araçlarını çalıştıracak. Arada sırada render alacağım,
Adem abinin Youtube videolarını kaliteli bir şekilde izleyeceğim bir ekran. Başka da bir arzum isteğim yok. Oyun konusunda ise hiç bir alakam yoktur belki tarayıcı destekli ateş su oyununu oynarım o kadar belki de bir kaç tane 2010'dan kalma oyun falan. 13k bütçeye bile adam akıllı laptop alamaz hale geldik. Eskiden bu paralara doğanlar şahinler tipolar alınırdı. Sanırım ben 25k arası para biriktirmem gerekiyor o kadar mesajdan sonra bunu çıkardım.
Al benim dediğim Acer'ı geç işte.
25K'ya çıkıyorsan git Macbook al zaten.
O attığım Acer'ı kaçırma.
Vakit kaybetme.

İlteriş Yılmaz Çevrimdışı

İlteriş Yılmaz 

Süper Üye
18 Eyl 2020
698

Bizim tartışmamızın meali : Diğer özellikler de benzer ise benzer fiyatlarda rtx 3050 olanı tercih edebilirsin. Fiyat farkı biraz fazla ise gtx 1650 olan da rahat işini görür. ?

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
ACER’in fiyatının uygun olmasının bir sebebi var. Kesinlikle önermiyorum. Monster ile aynı kalitede kasaya sahip olup servis kalitesi Monsterin yarısı bile olmayan bir markayı “Monster ucuz etin yahnisi” dedikten sonra önermek de nebileyim ?

Acer, GameGarage, HP gibi markalar satış sonrası destekte üzerler. Üst bütçede de Apple windows yazılımları için kötü tercih olur. 15.6” de olsa en iyi seçenek şu anki bütçe ile MSI olacaktır. İkinci el olarak satışta da pek değer kaybetmeyecektir.

Fanboyluk riskli bir durum. Karşımda 2 güçlü yetkili olduğu için benim sözümün önemi düşüyor haliyle fakat iyi düşünmekte fayda var. En basitinden ŞikayetVar platformunda gözlem yapmak gerekiyor.

Son düzenleme:
istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,074
Konu sahibi render alacak ama. Blender vs. için ekran kartı önemli.

Eskiden gündemi takip ederdim şimdi hiç bir bilgim yok bir video izlemistim mimarlık için kullanicak bilgisayar tavsiyesinde ekrandan önce diğer ana bileşenleri söylüyordu ana kart veri yolları vs gibi .
Ekran kartı için bilgisayar sahibinin çalışmadığı zaman render yapma tavsiyesi bulunup ekran kartının çok ileri derecede olmasına gerek yok diyordu.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Eskiden gündemi takip ederdim şimdi hiç bir bilgim yok bir video izlemistim mimarlık için kullanicak bilgisayar tavsiyesinde ekrandan önce diğer ana bileşenleri söylüyordu ana kart veri yolları vs gibi .
Ekran kartı için bilgisayar sahibinin çalışmadığı zaman render yapma tavsiyesi bulunup ekran kartının çok ileri derecede olmasına gerek yok diyordu.
Fikri doğru tabi de bu biraz “İşinizi görür” anlamında oluyor. İşimizi görecek minimumu alırsak çalışma motivasyonumuzdan çalar geleceğimiz için oluşabilecek potansiyelimize zarar veririz.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29

bu varken intel li çöplere bakmayın.

Çok verimli işlemci ama kısa ömürlü ve derleme performansı çok yavaş. Markup dillerinde çok dert olmaz ama assembly çıktı veren dillerde (c++ gibi) ciddi seviyede saç yoldurur.

Ama fiyatı süper. Ekranı 14” ve TN olduğu için genel olarak monitör takılarak kullanılacaksa düşünülebilir. Tabi grafik işlerinde yetersiz kalacaktır.

Geri
Üst Alt