7-8K arası laptop önerisi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,822
ACER’in fiyatının uygun olmasının bir sebebi var. Kesinlikle önermiyorum. Monster ile aynı kalitede kasaya sahip olup servis kalitesi Monsterin yarısı bile olmayan bir markayı “Monster ucuz etin yahnisi” dedikten sonra önermek de nebileyim ?

Acer, GameGarage, HP gibi markalar satış sonrası destekte üzerler. Üst bütçede de Apple windows yazılımları için kötü tercih olur. 15.6” de olsa en iyi seçenek şu anki bütçe ile MSI olacaktır. İkinci el olarak satışta da pek değer kaybetmeyecektir.

Fanboyluk riskli bir durum. Karşımda 2 güçlü yetkili olduğu için benim sözümün önemi düşüyor haliyle fakat iyi düşünmekte fayda var. En basitinden ŞikayetVar platformunda gözlem yapmak gerekiyor.
Servise gelen bilgisayarların çoğu Monster, Casper.
Başka söze gerek yok.

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış

bu varken intel çöpleri önermek hakarettir cahilliktir artık msi bulaşılmaması gereken toksik marka olmuş servisi nedeni 2008'de ki servisi daha iyidi...

Hocam Allah aşkına ben yazılım yapacağım. Tamam donanımdan anlamıyorum da bu kadar değil.

Yazılım yapacağım araçlar bazı oyunlardan bile çok ram tüketimi ekran gücü ve işlemci yiyor. Özellikle olmasa da render yapacağım dedim. Bu cihazla 1 saatlik renderi 12 ayda yapamam. Lütfen yapacağım işlemleri hafif sanmayın.

Yazılım araçları öyle minimal düzeyde çalışan güç tüketmeyen programlar değil ki. İş yerlerinde Cat, olsun, yazılım mimarlığı olsun yüksek düzey cihazlar kullanılır çünkü; çok işlemci ve ram gücü gerektiren yazılımlar çalıştırılıyor. Ben de bu sektörün bir tık aşağısı yazılımlar üretecek ve onu karşılayacak donanıma sahip cihazlar önerisi istedim. Çoğu öneri dediklerimi karşılıyor gibi görünse de hepsinin gücü beni tatmin etmedi

Arkadaşlar ben Windows ofis programları kullanmayacağım, excell word açan iş bilgisayarı değil. Kimi zaman vps olarak kullanacağım. Kimi zaman programları ard arda açıp yazılım ekipmanlarından veri işlemesi yapacağım. Bir kaç megabitlik işlem değil. Render zaten başlı başına büyük güç tüketimi saefeden bir işlem. Örnek vereceğim böyle olmayacak..

visual studio ve eclipse, kullanılacak debug mode'lar açılacak. Yazılım inşası yapılacak. Çizim yapılacak bir sürü Cat yazılım araçları kullanılacak ki ben sadece c+ değil web dev araçlarını kullanacağım. Sota Sota başkan bilir web ve framework işlerine merakımı. Lütfen ona göre yorum ve öneri yapın olmadı bütçe konusunda artışını tartışalım.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,075
Hocam Allah aşkına ben yazılım yapacağım. Tamam donanımdan anlamıyorum da bu kadar değil.

Yazılım yapacağım araçlar bazı oyunlardan bile çok ram tüketimi ekran gücü ve işlemci yiyor. Özellikle olmasa da render yapacağım dedim. Bu cihazla 1 saatlik renderi 12 ayda yapamam. Lütfen yapacağım işlemleri hafif sanmayın.

Yazılım araçları öyle minimal düzeyde çalışan güç tüketmeyen programlar değil ki. İş yerlerinde Cat, olsun, yazılım mimarlığı olsun yüksek düzey cihazlar kullanılır çünkü; çok işlemci ve ram gücü gerektiren yazılımlar çalıştırılıyor. Ben de bu sektörün bir tık aşağısı yazılımlar üretecek ve onu karşılayacak donanıma sahip cihazlar önerisi istedim. Çoğu öneri dediklerimi karşılıyor gibi görünse de hepsinin gücü beni tatmin etmedi

Arkadaşlar ben Windows ofis programları kullanmayacağım, excell word açan iş bilgisayarı değil. Kimi zaman vps olarak kullanacağım. Kimi zaman programları ard arda açıp yazılım ekipmanlarından veri işlemesi yapacağım. Bir kaç megabitlik işlem değil. Render zaten başlı başına büyük güç tüketimi saefeden bir işlem. Örnek vereceğim böyle olmayacak..

visual studio ve eclipse, kullanılacak debug mode'lar açılacak. Yazılım inşası yapılacak. Çizim yapılacak bir sürü Cat yazılım araçları kullanılacak ki ben sadece c+ değil web dev araçlarını kullanacağım. Sota Sota başkan bilir web ve framework işlerine merakımı. Lütfen ona göre yorum ve öneri yapın olmadı bütçe konusunda artışını tartışalım.

Masa üstü bilgisayara yönelme yapsanız daha iyi olmaz mı istediğin kartı takarsiniz yükseltme yaparsınız vs gibi .

Tabiki ortam önemli çalışma şartları .

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Masa üstü bilgisayara yönelme yapsanız daha iyi olmaz mı istediğin kartı takarsiniz yükseltme yaparsınız vs gibi .

Tabiki ortam önemli çalışma şartları .
Hocam maalesef evde olamıyorum ben günün 1.2 saati evdeyim

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,075
Eskiden gündem takip ederdim şimdi hepsini unuttum ve eski zamanda kaldı tekniği durmuyor
İçeriklerini tam bilmek gerekir masa üstü daha iyi
Paran bile olsa laptop her istenilen parçayı bulunmuyor. Kendileri karar veriyor.

Arkadaşlar bakartarsa bu link 2. el laptop bilgisayarı buldum nasıldır bilmiyorum . Fiyat , donanım , yazılım

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,822
Hocam maalesef evde olamıyorum ben günün 1.2 saati evdeyim
Dostum al geç fazla kasıyorsun.
10'ncu nesil Intel veya AMD Ryzen (H olanları) işine yarar.
Tek başına milyonlarca satır kod yazacak halin yok.
Al geç.
İleride gelirin iyi olursa Mac alırsın ya da Thinkpad veya Dell XPS.
Bütçe olsa Lenovo Legion al derdim ama onun da piyasası ülkemizde berbat.
Kime ne geçirirlerse misali.
2-3 yıl önce ikinci elleri 4500 civarına satılıyordu hey gidi.
Güzel cihazlardı.

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Dostum al geç fazla kasıyorsun.
10'ncu nesil Intel veya AMD Ryzen (H olanları) işine yarar.
Tek başına milyonlarca satır kod yazacak halin yok.
Al geç.
İleride gelirin iyi olursa Mac alırsın ya da Thinkpad veya Dell XPS.
Bütçe olsa Lenovo Legion al derdim ama onun da piyasası ülkemizde berbat.
Kime ne geçirirlerse misali.
2-3 yıl önce ikinci elleri 4500 civarına satılıyordu hey gidi.
Güzel cihazlardı.
İş için alacağım hocam zaten tabi milyonlarca kod yazacağım. Hosting firmasına da ortak oluyorum

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
1,049
29
O donanım yetmiyorsa zaten MAC'de yetersiz gelecek.
Threadripper, Xeon mu istiyorsun? :kiskis

Al geç, yetmezse satarsın hemen ya da iade edersin.
Mat ekranı olmayan ve windows yazılımlar için türlü türlü uğraşlar gereken ve m1 ile ek emulatörler de gereken aşırı kullanışsız mac her halükarda yetersiz gelecek ???

Geri
Üst Alt