7-8K arası laptop önerisi

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Merhaba, değerli abilerim kendimi işe vermeye çalışıyorum. Malum iki iş yapıyorum, bu yüzden laptop alma ihtiyacı doğdu. Sayın Sota Sota bu konuda bilgi birikimlerine ihtiyacım var ve sizin
Ben öncelikle web deveolepers işleri yapacağım. Ama donanımsal bilgilerim hiç yok bu yüzden gaming bilgisayarı önerisi istedim onların kaliteli ve güçlü olduğunu bildiğim için. Oyunla aram en son 2012'de rakion ve 2010'du sanırım metin2 oynardım. Onun dışında bunca sene oyun oynamadım. Wolfteam hariç o da ilk çıktığı sene
Kısaca oyunla işim yok. Genellikle;
Ağır tasarım programları,
Deveolepers araçları kullanacağım örnek verecek olursam:
Visual Studio, Java, c++, Coursera, MySQL,
Bazen renderlar lazım oluyor. Eğer tender yapabilecek olursam harika olur, virtual box, CodeView

Onun dışında milyonda bir kez oyun oynarım FPS veya diğer şeyleri anlamam. Büyük ihtimalle eski oyunları oynarım onlara aşinayım müzik vs dinlerim 7/24 HDM olursa sevinirim. Bu gereksinimleri karşılayacak bir laptop var ise çok sevinirim. Özellikle web işleri ve android yazılımları ile ilgileniyorum. Ve Windows üzerinde çalışacağım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
İkinci el al. O fiyata alacağın sıfır cihaz güçsüz olur.
İkinci el oyuncu dizüstü al.
7-8. nesil Intel işlemcili bir cihaz bulabilirsin.
İşlemcisi U olmasın, H olsun.
7500HQ, 8300H, 9300H, gibi düşün.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Ben de ikinci el öneririm. Ekranı 17.3” ve IPS olmalı ve tabiki 1080p FullHD olmalı webtasarım için. Render kullanımı da yapacağınızı söylediğiniz için konu ekran kartına kayıyor. Bu gereksinimiz olmasaydı yüksek mobilite için U serisi ARM mimari işlemcileri de önerirdim. O fiyatlara çok performanslı ve verimli oluyorlar.

Tabi ARM mimarili laptoplar genelde 13 inç olmakla birlikte 16 inç versiyonları f/p açısından kötü olduğundan yine iyi düşünmek gerekirdi.

AMD işlemciden uzak durmanızı öneririm.

2018+ herhangi bir oyun bilgisayarı rahatlıkla yetecektir.

Bir önceki laptobum Asus N552vw i7-6700HQ GTX960m idi. 15.6” olması dışında fazlasıyla yetiyordu 3d tasarım ve render dahil olarak. Şu anki bütçeye ikinci el olarak daha güncel bir ürüne sahip olabilirsiniz. Fakat sıfır öneremiyorum.

Şu anda kullandığım laptobun sıfır fiyatı 15.000₺ iken örneğin linkteki ürün daha üst kalite kasa ve ekranla aynı seviyede donanım gücüne sahip.

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Max bütçe nedir.
Maks 13k nakit avans çektim şuan

İkinci el cihazlara ve satıcılara güvenim hiç yok. Kazı çalışması yapılmış bile olabilir ben her şeyin sıfır olanından yanayım. Bütçemi zorlayarak 13k kadar çıkabilirim ama ikinci el eşya almam bugüne kadar 1 tane bile ikinci el eşya almadım.

Screenshot_20220515-072100_VakfBank.jpg

Fark ettim, ses etmedim. :hihi
8K ile çalışmak için sistem en az 100K. :kas
Hocam 100k bütçem olsa laptop almayı da bırakırım dünya turuna çıkarım :deli1

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29

İkinci el cihazlara ve satıcılara güvenim hiç yok. Kazı çalışması yapılmış bile olabilir ben her şeyin sıfır olanından yanayım. Bütçemi zorlayarak 13k kadar çıkabilirim ama ikinci el eşya almam bugüne kadar 1 tane bile ikinci el eşya almadım.

100k ile dünya turu artık zor ya ? paramız pul oldu reis.

Asus Tuf Gaming FX506LHA4-HN004A4 Intel Core I5 10300H 16GB 512GB SSD Gtx 1650 Freedos 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar

Benim kullandığımın ASUS versiyonunun 15.6” olanı. İnce çerçevesi sayesinde büyük hissettiriyor fakat 17.3” alternatif bulabilirseniz bu seviyeler sizin için ideal. Başlangıçtan öte 3-4 yıl yetecektir.

17.3” alternatifi de

Tabi buna 8gb ram takviyesi gerekiyor.

Son düzenleme:
I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
100k ile dünya turu artık zor ya ? paramız pul oldu reis.

Asus Tuf Gaming FX506LHA4-HN004A4 Intel Core I5 10300H 16GB 512GB SSD Gtx 1650 Freedos 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar

Benim kullandığımın ASUS versiyonunun 15.6” olanı. İnce çerçevesi sayesinde büyük hissettiriyor fakat 17.3” alternatif bulabilirseniz bu seviyeler sizin için ideal. Başlangıçtan öte 3-4 yıl yetecektir.

17.3” alternatifi de

Tabi buna 8gb ram takviyesi gerekiyor.
Merhaba monstera mı 8 gb takviyesi yapılacak? Yoksa Asusa mı

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Merhaba monstera mı 8 gb takviyesi yapılacak? Yoksa Asusa mı
Merhaba, monstera. Linkteki ürün 14.000₺ olarak 8GB.

Bir üst seri işlemci ve 17.3” farkı için fiyat farkı biraz yüksek ama seçenek olsun dedim. Ben o fiyat farkına 2. monitör almayı tercih edip Asus’u seçerdim.

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Merhaba, monstera. Linkteki ürün 14.000₺ olarak 8GB.

Bir üst seri işlemci ve 17.3” farkı için fiyat farkı biraz yüksek ama seçenek olsun dedim. Ben o fiyat farkına 2. monitör almayı tercih edip Asus’u seçerdim.
Asus hoşuma gitti HDMI girişi yok sanırım monster şimdi inceleyeceğim. Kronik sorunları olduğunu dile getiriyorlar monster için ne diyorsanız bu konuda?

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Asus hoşuma gitti HDMI girişi yok sanırım monster şimdi inceleyeceğim. Kronik sorunları olduğunu dile getiriyorlar monster için ne diyorsanız bu konuda?
Genel şikayetlerden yola çıkarsak;

12.4 versiyonunu kullanıyorum ve kasa kalitesi gerçekten berbat. O konuda yazılanlar doğru. Çok ciddi seviyede parmak izi falan tutuyor. Sık sık temizlemeye teşvik etmesi iyi mi kötü mü bilemedim.

Isınma ve ses problemi hiç yok, bu konuda Apple cihazları gibi gürültüsüz modu seçtiğinizde ısı yükselince performans kısmaya gidiyor ama hissetmiyorsunuz kolay kolay. Ben asustan daha başarılı olduğunu düşünüyorum bu konuda çünkü linkteki asusu da arkadaşım kullanıyor. Bu arada home/end tuşunu yoğun kullanıyorsanız klavyesini pek sevmeyebilirsiniz Asus’un. Monsterin klavyesi daha iyi tuş yerleri konusunda. Kalite konusunda yine Asus.

Ekranda ghosting yok IPS faydasından fakat renk kalitesi VA panel mi acaba diye düşündürtmüyor değil. Biraz soluk. Asus bu konuda da daha iyi.

Menteşelerinin çabuk kırıldığını anlatmışlar, ben henüz sorun yaşamadım ama yaşayanlara da ücretsiz destek vermişler. Servis konusunda Asus’tan bir kaç tık daha iyi gibi gözüküyor.

17.3” Asus versiyonunu da aynı fiyattaydı o zamanlar ve almadığıma pişman değilim ama tekrar olsa Asus’u alırdım herhalde.

Asus hoşuma gitti HDMI girişi yok sanırım
Bu arada HDMI girişi varsa bile işlemciye bağlı olduğundan mini display portuna HDMI dönüştürücü alıp kullanmanızı öneririm. O ekran kartına bağlı oluyor ve yük daha iyi dağılıyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

Bunu kaçırma bence;

Ya da bunu al;

Acer bence 17 inç ile iyi bir seçenek.
15.6 inç'e pek bir şey sığmıyor.

Monster'ı tavsiye etmem.
Clevo üretimi ucuz etin yahnisi ürünler.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt