7-8K arası laptop önerisi

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Yemin ederim kafam karıştı. Ben bütçeyi yükseltip sonra mı alsam. Sanırım istediğim özellikler için 25 - 30k arası para gerekiyor sanırım?

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Yemin ederim kafam karıştı. Ben bütçeyi yükseltip sonra mı alsam. Sanırım istediğim özellikler için 25 - 30k arası para gerekiyor sanırım?
Üstadım maalesef mevcut ekonomide durum tam da söylediğiniz gibi. Enflasyon bu %60+ seviyelerdeyken %30 civarlarında alışveriş kredisi bulabilirseniz 15-25 arasına ideal bir cihazı almanızı öneririm. Enflasyon %30'un altına düşmedikçe ödediğiniz her faiz sizin için zarardan çok kâr olacaktır.

İlteriş Yılmaz Çevrimdışı

İlteriş Yılmaz 

Süper Üye
18 Eyl 2020
698
Bunu kaçırma bence;

Ya da bunu al;

Acer bence 17 inç ile iyi bir seçenek.
15.6 inç'e pek bir şey sığmıyor.

Monster'ı tavsiye etmem.
Clevo üretimi ucuz etin yahnisi ürünler.
Umut'a katılıyorum, bence çok mantıklı bir seçenek bu cihaz. Ram artırılabilir gerektiğinde zaten.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Gene de öyle deme yahu, arada hatrı sayılır bir fark var aslında :hihi
Hatrının sayılacağına emin değilim ya :hihi Şu adını hatırlamadığım upscaling teknolojisinin sayesinde FPS arttırılabiliyor da benim gibi upscalingden nefret edenler için hiç bir fark yok valla. Tabi iş alanında bakılınca da renderlerde falan upscaling olmadığından yine sınıfta kalıyor. Onun RAM'i 4GB olmamalıydı :hihi

Ekran-goruntusu-2022-05-15-163952.png

Barış Bayraktar Çevrimdışı

Barış Bayraktar 

Aktif Üye
23 Mar 2022
381
25
Maks 13k nakit avans çektim şuan

İkinci el cihazlara ve satıcılara güvenim hiç yok. Kazı çalışması yapılmış bile olabilir ben her şeyin sıfır olanından yanayım. Bütçemi zorlayarak 13k kadar çıkabilirim ama ikinci el eşya almam bugüne kadar 1 tane bile ikinci el eşya almadım.

Screenshot_20220515-072100_VakfBank.jpg

Hocam 100k bütçem olsa laptop almayı da bırakırım dünya turuna çıkarım :deli1
bu olabilir.

İlteriş Yılmaz Çevrimdışı

İlteriş Yılmaz 

Süper Üye
18 Eyl 2020
698
Hatrının sayılacağına emin değilim ya :hihi Şu adını hatırlamadığım upscaling teknolojisinin sayesinde FPS arttırılabiliyor da benim gibi upscalingden nefret edenler için hiç bir fark yok valla. Tabi iş alanında bakılınca da renderlerde falan upscaling olmadığından yine sınıfta kalıyor. Onun RAM'i 4GB olmamalıydı :hihi

Ekran-goruntusu-2022-05-15-163952.png

Overclock mu ? :hihi Evet daha iyi fark sunabilirdi ama ışın izleme güzel bir teknoloji, o bile bu farka değer bence. Üretim teknolojisi, güncelliği de hesaba katılınca o fiyat farkına bakılarak tercih sebebidir bana göre. :hihi

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
piyasayi takip etmiyorum durum hakkinda pek bilgim yok fakat mantikli olmayan bir yönelim konusuda uyarmak isterim
her ihtiyacin caresi olacak donanim farklidir oyun bilgisayari oyunculara yönelik donanimlar icerdigi icin cok da gerekli olmayan parcalar ihtiva eder
yazilim ve gelistirme tarzi islerde ekran kartinin rolü cok büyük degildir isin genelini islemci+ram yapar hizli bir ssd de performansi etkiler ama son model ekran karti ile orta seviye ekran karti olmasi bu performansa cok da etki etmez
bir diger konu oyun icin tasarlanan islemciler oyun performansinda basariya yönelik üretildigi icin programlama hesaplama gibi seyelerde cok da basarili olmaz intel i5 ile i7 serisi gibi
isin özeti hic ilgi alaninda olmadigi halde oyunculara yönelik islemciye sahip ve oyun icin önemli olan ekran karti konusunda iyi bir laptop yerine
genel veya programlama konusunda basarili olan islemci ve orta/düsük seviye ekran karti iyi bir ram veya ekleme sansina sahip olan bir laptop daha iyi bir tercih olabilir

Geri
Üst Alt