65UL2063DT Teknik Özellikler A101 04 Haziran 2020 4799TL

A Çevrimdışı

Adige_Kabardey

Yeni Üye
9 May 2020
9
İzlenimlerin nelerdir ? Yani şu iyi bu kötü diyebileceklerin nelerdir?

Genel olarak bir memnuniyetsizlik oluşturmadı buna istinaden iyi gibi diyebilirim. Görüntü, ses olarak gayet iyi gibi şimdilik bir olumsuzluk yaşatmadı elhamdulillah.

Ama şu an için kötü olarak diyebileceğim kumandanın biraz kullanışsız gelmesi, bunu bir önceki televizyonunun ve kablo tv cihazının kumandalarını dikkate alarak söylüyorum, bunu görünce onlar kullanım olarak daha pratik gibi geldi. Bir de kanallar da arama seçeneği yok gibi pek karşılaşamadım diyebilirim.

Bu söylediklerimi televizyonla çok fazla, derinlemesine ve çok da detaylı ilgilenmeden dile getirdiğimi de belirteyim.

Bunlar benim kendi kısa kullanımlarım sırasında karşılaştığım ve kendimce olan görüşlerimdir, bir başkası için farklı durumlar oluşabilir. Bu nedenle bu söylenenler yanlış anlaşılmalara neden olmasın.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Genel olarak bir memnuniyetsizlik oluşturmadı buna istinaden iyi gibi diyebilirim. Görüntü, ses olarak gayet iyi gibi şimdilik bir olumsuzluk yaşatmadı elhamdulillah.

Ama şu an için kötü olarak diyebileceğim kumandanın biraz kullanışsız gelmesi, bunu bir önceki televizyonunun ve kablo tv cihazının kumandalarını dikkate alarak söylüyorum, bunu görünce onlar kullanım olarak daha pratik gibi geldi. Bir de kanallar da arama seçeneği yok gibi pek karşılaşamadım diyebilirim.

Bu söylediklerimi televizyonla çok fazla, derinlemesine ve çok da detaylı ilgilenmeden dile getirdiğimi de belirteyim.

Bunlar benim kendi kısa kullanımlarım sırasında karşılaştığım ve kendimce olan görüşlerimdir, bir başkası için farklı durumlar oluşabilir. Bu nedenle bu söylenenler yanlış anlaşılmalara neden olmasın.
Kanallarda arama seçeneği derken

A Çevrimdışı

Adige_Kabardey

Yeni Üye
9 May 2020
9
Kanallarda arama seçeneği derken

Kanal listesine basıldığında ara diye bir seçenek olurdu da oraya bir harf ya da kanal adı yazılıp arama yaptırılırdı hani, işte ona bunda rastlayamadım. Kanal listesini açıp ok tuşlarıyla yukarı ya da aşağı ilerleyerek istenilen kanala ulaşılabiliyor, biraz baktım ama bu konuda bir pratikliğe rastlayamadım.

Hatta mesela bir önceki yazdığımda bahsettiğim diğer kumandalarda izlenilen kanaldan başka bir kanala geçildiğinde tek tuşla bir önceki izlenilen kanala dönme seçeneği var iken bu kumanda da öyle bir tuş da yok. Onlarla karşılaştırınca izlenilen kanal ile geçiş yapılan kanallar arasında biraz fazla kanal varsa bir önceki kanala dönmek bu yüzden pek pratik olamıyor.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Kanal listesine basıldığında ara diye bir seçenek olurdu da oraya bir harf ya da kanal adı yazılıp arama yaptırılırdı hani, işte ona bunda rastlayamadım. Kanal listesini açıp ok tuşlarıyla yukarı ya da aşağı ilerleyerek istenilen kanala ulaşılabiliyor, biraz baktım ama bu konuda bir pratikliğe rastlayamadım.

Hatta mesela bir önceki yazdığımda bahsettiğim diğer kumandalarda izlenilen kanaldan başka bir kanala geçildiğinde tek tuşla bir önceki izlenilen kanala dönme seçeneği var iken bu kumanda da öyle bir tuş da yok. Onlarla karşılaştırınca izlenilen kanal ile geçiş yapılan kanallar arasında biraz fazla kanal varsa bir önceki kanala dönmek bu yüzden pek pratik olamıyor.
Yani kumandada recall(hızlı ulaşım) tuşu yok mu sende :alala

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

Okey tuşuna basınca 2 defa sağ yaptığımızda kanal listeleme seçenekleri çıkmaktadır.
Toshiba kumandalarinda geri tuşu var diye hatırlıyorum rakamların altında sağda ? Acaba kumanda görseli alabilirmiyiz ☺️

A Çevrimdışı

Adige_Kabardey

Yeni Üye
9 May 2020
9
Yani kumandada recall(hızlı ulaşım) tuşu yok mu sende :alala

Sanırım yok ya da güzel saklandı ben bulamıyorum. :alala
Diğer bahsettiğim kumandalarda bundaki gibi durumla karşılaşmamıştım.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Okey tuşuna basınca 2 defa sağ yaptığımızda kanal listeleme seçenekleri çıkmaktadır.
Toshiba kumandalarinda geri tuşu var diye hatırlıyorum rakamların altında sağda ? Acaba kumanda görseli alabilirmiyiz ☺

Bu belirtilen durumlarla karşılaşamadım, biraz denemeler yaptım ama bir sonuca ulaşamadım.

Tabiki de ekliyorum şimdi.

DSC_0616ab51d1bcec727016.jpg

Son düzenleme:
B Çevrimdışı

Bekir atak 

Yeni Üye
20 Nis 2020
18
39
Sanırım yok ya da güzel saklandı ben bulamıyorum. :alala
Diğer bahsettiğim kumandalarda bundaki gibi durumla karşılaşmamıştım.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu belirtilen durumlarla karşılaşamadım, biraz denemeler yaptım ama bir sonuca ulaşamadım.

Tabiki de ekliyorum şimdi.

DSC_0616ab51d1bcec727016.jpg
Recall tuşu back tuşuna basarsanız bir önceki islediğiniz kanala geçiş yapar

A Çevrimdışı

Adige_Kabardey

Yeni Üye
9 May 2020
9
Peki bu ok tuşuna basıp kanallar listesi açıldığında kanal aramasının nasıl yapılabileceği konusunda fikri olan var mı?

Mesela a kanalı izlenirken e kanalı açılmak istendi ve bunun için ok tuşuna basıldı, fakat e kanalıyla ilgili bir harf veya tam adını yazmak için ara-bul gibi bir seçeneğe rastlanmadığı için e kanalı mecburen aşağı-yukarı ok tuşlarıyla bulunmak durumunda kalınmış oluyor. Daha önce belirttiğim bu duruma değinen pek olmamış sanki ☺️

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Peki bu ok tuşuna basıp kanallar listesi açıldığında kanal aramasının nasıl yapılabileceği konusunda fikri olan var mı?

Mesela a kanalı izlenirken e kanalı açılmak istendi ve bunun için ok tuşuna basıldı, fakat e kanalıyla ilgili bir harf veya tam adını yazmak için ara-bul gibi bir seçeneğe rastlanmadığı için e kanalı mecburen aşağı-yukarı ok tuşlarıyla bulunmak durumunda kalınmış oluyor. Daha önce belirttiğim bu duruma değinen pek olmamış sanki ☺
Öyle bir arama seçeneği ben diğer markalar da dahil göremedim.
Şu avar kanal listesini açtığınızda filtreleme seçenekleri var oradan harf gibi sıralama yapabilir siniz. Bu arama değil filtreleme dir.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64

Mesela a kanalı izlenirken e kanalı açılmak istendi ve bunun için ok tuşuna basıldı, fakat e kanalıyla ilgili bir harf veya tam adını yazmak için ara-bul gibi bir seçeneğe rastlanmadığı için e kanalı mecburen aşağı-yukarı ok tuşlarıyla bulunmak durumunda kalınmış oluyor. Daha önce belirttiğim bu duruma değinen pek olmamış sanki ☺
Vestel eski kartlarda yarım yamalak da olsa var bu işlem :)
Kumandadan OK tuşuna basılır ,kanal listesi geldiğinde kumandanın Mavi tuşuna basılır , kanal listesi filtresinden A-Z gelinir ve buradan harf ile kanal seçilir ,biz böyle kullanıyoruz ,MB97 de de oluyor mu denemedim(köydeki tv) ,ama diğer 2 tvde böyle oluyor :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt