65UL2063DT Teknik Özellikler A101 04 Haziran 2020 4799TL

V Çevrimdışı

volkanbagci

Yeni Üye
2 Haz 2020
3
33
Bunu bir örnek videoyla buraya yükleme şansınız var mı diğer arkadaşlar için de bir kıyas olur bir de ses ayarları sayfasının fotoğrafı da açıklayıcı olabilir
cihazı iade ettim. Sesine katlanırım diyen varsa alsın. Teknik servis kronik bir sorun bu dedi. Sadece görütinü için de tv alınmaz

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
ürünüm 2 gün önce kuruldu.kurulum sırasında yeni ev taşıdığım için sese dikkat etmemiştim.Bugün deneme şansım oldu. Sesi o kadar kötü ve boğuk ki ne söylendiği bile anlaşılmıyor. Muhtemelen benim tv de sorun vardır teknik servisi aradım gelip bakacaklar. 4 yıl önce aldığım lg fhd tv bundan bin kat iyi ses performansına sahip. Eğer serviste sorun var derse tamire göndermeyeceğim direk iade isteyeceğim. Sıfır tvyi tamire göndermek mantıksız. Görüntüye gelince dinamik modda kontrast oranları çok iyi. 4k video indirip usbden izledim efsane bir görüntü fiyatına göre. Lakin sanki hareketli sahnelerde biraz dalgalanma var. Bu dalgalanma tv izlerkende var. Ekran yenileme hızı ile ilgili sanırım. O dalgalanma olmasın derseniz 100 hz tvlere bakacaksınız çare yok. Onların da fiyatı malum. Sorusu olan arkadaşlar olursa yardımcı olmak isterim.
Benim de TV bu sabah kuruldu. 65 inç gerçekten ihtişamlı bir büyüklük, ne fotoğraflardan ne de büyük mağazalarda büyüklüğü çok anlaşılmıyor evin içine girince anlıyorsunuz. Youtube ve netflix denedim, ayarlarını kurcalıyorum. TV konusunda uzman değilim fakat çok beğendim. Görüntü ve ses kalitesi fazlasıyla memnun etti hatta 5+1 ses sistemine gerek yok çünkü sesi 50 ye getirince yetti 100 çok yüksek ve ses arttıkça bozulma olmuyor. Uygulamalar kullanışlı netflix 4k dizi hiç donmadan izlenebiliyor ve hareketli sahnelerde başarılı (internet hızım 20 mbps). İnceleyen, bilgilerini aktaran herkese teşekkür ederim.
Bu kadar bariz iki farklı görüş varsa ortada anormal bir durum vardır bence

O Çevrimdışı

Onuer

Aktif Üye
24 May 2020
51
33
Yani ben de daha kurdurmadım ama kuzen sesinden memnun kalmış. Yeni eve geçesiye kadar mecburen benimki beklemede. Sesin kronik sıkıntılı olması durumu aklımı karıştırdı, bir yandan memnun oldum diyenler de var.

theozan Çevrimdışı

theozan 

Aktif Üye
13 Ocak 2020
142
35
Bir tanidigim bu modeli almis az önce inceledim iyiki almamışım diyorum sesi hiç iyi değil boğuk sanki kulaginiz tıkanmış gibi görüntü desen 65 inç büyük ekran diye zevkle izlerim Sanıyorsunuz ama hareketli sahneler hiç akıcı değil dalgalanmalar var hatta bazı hareketli sahnelerde hassas insanlarin gözünü yoruyor mide bulantısı bile yapar.. yok abi ben şunu anladimki 65 inç tv alicaksaniz paraya kiyicaksiniz gerçek 100 Hz tv alicaksiniz. İyiki almamışım diyorum..

Z Çevrimdışı

Zeugma1

Yeni Üye
11 Haz 2020
7
43
Toshibaya yapılan bu yorumlara göre vestel 65inç u 9500 daha iyi görünüyor en azından youtube videolarına bakarak.

N Çevrimdışı

nrllh

Yeni Üye
13 May 2020
8
33
Ses konusunda farklı farklı videolar, müzikler açarak denedim en güzel sesi; dolby audio açık, dts trusurround ve avl kapalıyken aldım ve hoşuma da gitti. Dts açıkken uygun ekolayzır ayarını bilmediğimden ve açınca bütün hz ler 0 olduğundan ses çok boğuk çıkıyor ayarlanması lazım. Görüntü olarak ise, aldığım TV nin 50 hz olduğunu bilerek yaklaşıyorum ve beni tatmin ediyor. Yorumları gördükten sonra 1 saattir deneme amaçlı hızlı ve öfkeliden 4k kesitler açıyorum bazı sahneler hariç rahatsız etmiyor ki o sahneler de cidden 100hz le farkı olsun o kadar yani evet, keşke 100hz olsaydı ama o zaman fiyat ne olurdu acaba? Bence bu büyüklüğe, bu panele ve bu sese bir f/p ürünü

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bir tanidigim bu modeli almis az önce inceledim iyiki almamışım diyorum sesi hiç iyi değil boğuk sanki kulaginiz tıkanmış gibi görüntü desen 65 inç büyük ekran diye zevkle izlerim Sanıyorsunuz ama hareketli sahneler hiç akıcı değil dalgalanmalar var hatta bazı hareketli sahnelerde hassas insanlarin gözünü yoruyor mide bulantısı bile yapar.. yok abi ben şunu anladimki 65 inç tv alicaksaniz paraya kiyicaksiniz gerçek 100 Hz tv alicaksiniz. İyiki almamışım diyorum..
Ben tvyi kaç metreden izlemiştin öğrenmek isterim ,bunu bilgim olduğundan dolayı değil de ,sadece " 65'' <--> ?m " öğrenmek istedim :ok

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
Beyler siz öncelikle panelin "resim kalitesine" odaklanın ve bu da sizi kesiyorsa SES kısmına takılmayın!
bu paneller den çok özel bir "speaker donanım" işi yoksa,iyi ve kaliteli bir ses beklemek boşunadır

Öncelikle panelin fiziki kasa yapısı sebebiyle(hele hele bir de kağıt gibi incecik yapısı varsa)nereye hangi
Speaker lar konacaktır??? audio-soft+hardware v.s içinde zaten bu yapıyla bir şey olmaz!
Kasalara dikkatli bakarsanız zaten bu yapı hem fizik kanununa hem de işin teknik çalışma prensibine
aykırı olduğunu görürsünüz! Çin malı dandik elemanları burada da fazlasıyla görüyoruz ki Çin li
işin bu kısmını hiç anlamıyor yaw...

Bu sıkıntıyı bence aşmak için örneğin ucuz veya biraz daha fiyatlı bir Sound-bar türü cihaz işinize yarayabilir
AVR+Speaker kısmına hiç girmiyorum çünkü oldukça pahalı bir sistem
Veya bazı PC ler için kulllanılan örneğin Logitech veya diğer bazı Stereo veya 5+1 gibi sistemler de çok
güzel iş görecektir,ama ben "ses hastasyım" diyen adamın zaten bu panellerde ki ses düzeniyle de hiç işi olmaz!

Sonuç olarak panelin ses durumunu negatif bir kriter olarak almayın,zaten panelin işi "resim" dir,sesi ise varmı var
hesabıyla bir şekilde monte ediyorlar!
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ben tvyi kaç metreden izlemiştin öğrenmek isterim ,bunu bilgim olduğundan dolayı değil de ,sadece " 65'' <--> ?m " öğrenmek istedim :ok

bunun bir genel izleme mesafesi vardır ama içeriğin çöz.değerine göre bu değişirse de pratik de evde bu düzeni
bulmak veya tutturmak zordur!

örneğin çok kısa;ebat 65" olursa siz bununla ne izleyeceksiniz SD/HD/UHD ve bu içeriklerin bir de kalitesine
göre(en azından bit-rat ielde alakalıdır) aynı mesafeden aynı resim kalitesini alamazsınız!

SD için en uzak mesafe gerekiyor ki falsoları insan gözü fazla algılayamasın!
HD için ise SD ye göre biraz daha yakından izleyeceksiniz
UHD için de en yakın mesafeye gelebilirsiniz!

genel prensibi budur,ancak bazı insanların gözleri bu konuda çok hassas değildir ve nereden izlese
pek farketmeyecektir!

veya yakına geldikçe falsoları daha hassas algılayan göz,bu sefer de baş ağrısı-mide bulantısı v.s sıkıntıları da yaşayabilir!
çoğu insan bunları atlıyor ve benim tavsiyem özellikle yaş 40 ve üstü ise genel olarak miyopi artar "erkelerde" o zaman
göz doktoruna gidip yeniden bir okuma gözlüğü gerekebilir! normalde gözlük takmasanız bile TV izlerken gerekiyor!

Not;ben tam izleme mesafeleri tablosunu vermedim,çünkü bu tablo birebir doğru değildir ve kişiye göre değişir!
ancak sizler bu tablo için net den çok kolay bulursunuz ancak tekrar ediyorum bir daha tablo herkes için birebir
doğru değildir!!! o sadece genel bir durumdur!

yukarıda yazdığım SD/HD/UHD izleme durumu ise aynen doğrudur! her içeriği birebir aynı mesafeden izleyemezsiniz
gözleriniz bunu anlar veya anlıyamıyorsa o zaman sorun değil kafanıza göre izlersizin,kimisi dibine girip izler
ama bunların genel de gözleri bozuktur ancak farkında bile değildir! "kontrol şart"! kimisi çok zayktan izler ki
en yalnış izleme mesafesi de işte budur!

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

ayhanayak

Yeni Üye
30 May 2020
11
30
Kurduranların yaptığı aşırı uç yorumlar nedeniyle tedirgin oldum bu hafta içi bende kurulum yaptırmaya karar verdim.
Kurulumdan sonra Ps4, 4k TV Box, Netflix testleri yapıp yorumumu paylaşırım.
O kadar uç yorum gördüm ki tedirgin oldum çeyizlik TV'yi kurduracam :)
Aragorn Aragorn F fikoloji Hocalarım kendi imkanlarım ile yapabileceğim testler mevcut ise bilgilendirebilir misiniz faydalı bir inceleme olur belki.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Kurduranların yaptığı aşırı uç yorumlar nedeniyle tedirgin oldum bu hafta içi bende kurulum yaptırmaya karar verdim.
Kurulumdan sonra Ps4, 4k TV Box, Netflix testleri yapıp yorumumu paylaşırım.
O kadar uç yorum gördüm ki tedirgin oldum çeyizlik TV'yi kurduracam :)
Aragorn Aragorn F fikoloji Hocalarım kendi imkanlarım ile yapabileceğim testler mevcut ise bilgilendirebilir misiniz faydalı bir inceleme olur belki.
Menü-4725-diagnostic-video patern test ile ölü piksel ve renk testi yapılabilir

V Çevrimdışı

Voyvada42

Yeni Üye
18 May 2020
29
29
A ayhanayak Hocam aynı durumdayız gerçekten. Yorumlar çok uç oldu. Çok beğenip heybetli duruşu yeter diyen de oldu, ses kronik problem diyen de. Ürün teslimi bu hafta içi olacak sanırım bana da. Büyük bir merakla bekliyorum. Umarım ikimizde kötü bir olay ile karşılaşmayız. Değerli yorumlarını takip ediyor olacağım F fikoloji Hocam kurulum yaparken servisten talep edebileceğim bir test var mı peki? Ses konusunda nasıl bir test uygulanabilir. Ya da onlar geldiğinde hepsini rutin olarak yapıyorlar mı yoksa?

Son düzenleme:
N Çevrimdışı

nrllh

Yeni Üye
13 May 2020
8
33
Piyasaya yeni sürülmüş bir modelin sesinin problemli olması mümkündür. Ancak, bu problemin kronik olarak nitelenmesi garip geldi bana. Kronik demek, bir ürünün sürekli aynı şikayeti alması demek değil midir? Ürün teslimleri yeni sağlandı. Nasıl kronik ses problemi olabiliyor? Albanez hocam ses konusunda gerekli bilgileri vermiş ancak takıldım bu noktaya. :)

V Çevrimdışı

Voyvada42

Yeni Üye
18 May 2020
29
29
Ben de anlamadım hocam neden böyle bir tabir kullanıldı. Bir kişi dese hani üretim hatası denilebilir ama aynı anda iki ya da üç kişi diyince acaba mı durumu oluşmuyor değil. Bir an önce gelip kurulsa ben de kurtulacağım bu dertten meraktan
Piyasaya yeni sürülmüş bir modelin sesinin problemli olması mümkündür. Ancak, bu problemin kronik olarak nitelenmesi garip geldi bana. Kronik demek, bir ürünün sürekli aynı şikayeti alması demek değil midir? Ürün teslimleri yeni sağlandı. Nasıl kronik ses problemi olabiliyor? Albanez hocam ses konusunda gerekli bilgileri vermiş ancak takıldım bu noktaya. :)

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
A ayhanayak Hocam aynı durumdayız gerçekten. Yorumlar çok uç oldu. Çok beğenip heybetli duruşu yeter diyen de oldu, ses kronik problem diyen de. Ürün teslimi bu hafta içi olacak sanırım bana da. Büyük bir merakla bekliyorum. Umarım ikimizde kötü bir olay ile karşılaşmayız. Değerli yorumlarını takip ediyor olacağım F fikoloji Hocam kurulum yaparken servisten talep edebileceğim bir test var mı peki? Ses konusunda nasıl bir test uygulanabilir. Ya da onlar geldiğinde hepsini rutin olarak yapıyorlar mı yoksa?
Bir üst mesajında Aragon hocam test bilgisi vermiş okuyunuz

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt