65UA9800 55UA9800 49UA9800 43UA9800 Android Vestel Tv

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
5- Tasarımı iyi. Valla ben beğendim. Philips 8505 ile yanyana görünce ŞOK geçireceksiniz.

nasıl bir ŞOK bu acaba??

tasarımdan mı yoksa resim kalitesinden mi
zira bu ikisi tamamen farklı konular!

++

tekrar yazıyorum,bu tip düşük spec.li özellikle 50Hz/8bit vasat VA panelli(bunlar Samsung da değildir
bu arada! işin o kısmına hiç girmeyin ama SAMSUNG diye gördüğünüz başka bir şey dir!)

Samsung iyi panel diye artık bir tek QLED tipler vardır ve onlarıda artık CHOT/AUO üretiyorlar!
hatta Taiwan da bir tek Modül üreticisi bile kalmadı ama bazı Samsung paneller de hala
"Made in Taiwan" görürsünüz! bunların en başta AUO olmak üzere alayı ÇİN e taşındılar!

Not;piyasa da "marketing" türü böyle yorumlar veya benzer biçimde örneğin paneli SAMSUNG
diye ısrarla belirtilen bilgilerin tamamı yalnış veya yalandır!

Modül ana üreticleri bellidir ve malları çok geniş bir skala da satışa sunarlar,kısaca her bütçeye
mal vardır uygun fiyata!

Zaten Sony/Samsung ve Panasonic de bunu yapıyorlar,sadece normal seriler de Sony ve Panasonic
bir tık daha iyi fason panel takıyorlar! Samsung ise QLED hariç diğerlerini vasat/normal tip de
işte bu ana üretici Çin li fasonculardan alıp takıyor!

Sonuç da bir şekilde seviyesi vasat paneller de büyük ekrandan kaçının max.55 de kalın!

M Çevrimdışı

muratemr_e

Yeni Üye
15 Ağu 2020
35
37
Vestel 55 u9400 kullanıyordum panel arızasından vestel 55 UA 9800 yolladı dün akşam kurulum gerçekleşti. İlk izlenimimi yazayım. Tv şık ince.renkleri güzel. Bluetooth dan ses sistemine bağlanınca otomatik tv haparlörü sesini kesiyor. Yeni Bi sistem denemişler android olarak ancak bence olmamış. Menü geçişleri hafızası dolmuş android gibi yavaş. Tv geçişleri ortalama. Keşke smart tvye devam etseymişler. Benim en büyük kriterim hareketli sahne performansı idi ve eski u9400 bu konuda bence daha başarılı. Menüsü bile daha hızlıydı. Kumandadan sesli komut çalışıyor, kanal ismi söylediğiniz kanalı bile buluyor yayından.

S Çevrimdışı

slale

Yeni Üye
13 Eki 2020
8
42
55 ua 9800 dün itibariyle bende aldım yalnız bir türlü google asistanı kullanamadım ikinci olarak ta android tv ilk defa kullanıyorum usb hard disk taktığımda eski tv de hemen hd ye geçiş yapıp film izleyebiliyordum bu tv de nedense öyle bir şey bulamadım kaynak/giriş bölümünde de usb yok velhasıl android te hd yi bulup açıp film izlemek eski tv lere göre hakikaten işkence
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Vestel 55 u9400 kullanıyordum panel arızasından vestel 55 UA 9800 yolladı dün akşam kurulum gerçekleşti. İlk izlenimimi yazayım. Tv şık ince.renkleri güzel. Bluetooth dan ses sistemine bağlanınca otomatik tv haparlörü sesini kesiyor. Yeni Bi sistem denemişler android olarak ancak bence olmamış. Menü geçişleri hafızası dolmuş android gibi yavaş. Tv geçişleri ortalama. Keşke smart tvye devam etseymişler. Benim en büyük kriterim hareketli sahne performansı idi ve eski u9400 bu konuda bence daha başarılı. Menüsü bile daha hızlıydı. Kumandadan sesli komut çalışıyor, kanal ismi söylediğiniz kanalı bile buluyor yayından.
kumandadan sesli komut için herhangi bir ayar yaptınız mı? netflix yada youtube de denediniz mi? teşekkürler

M Çevrimdışı

muratemr_e

Yeni Üye
15 Ağu 2020
35
37
Kumandayla tvyi eleştirmeni gerekli cihazlarımdan. YouTube de çalışıyor. Netflix te denemedim. Film için Android menüdeki media player ı girin belki ordan dır. Usb takıp film açmayı denemedim hiç

S Çevrimdışı

slale

Yeni Üye
13 Eki 2020
8
42
Kumandayla tvyi eleştirmeni gerekli cihazlarımdan. YouTube de çalışıyor. Netflix te denemedim. Film için Android menüdeki media player ı girin belki ordan dır. Usb takıp film açmayı dene
Teşekkürler açıkçası ben de performansını çok beğenmedi belki de ilk defa android tv kullandığımdandır

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Kardeş yeni televizyonun hayırlı olsun ücret farkı istediler mi

M Çevrimdışı

muratemr_e

Yeni Üye
15 Ağu 2020
35
37
Teşekkürler. Vestel Bi güzellik yapar diye bekledim ama malesef yapmadı. Evet iki ürün arasındaki indirimsiz satış fiyatı farkını verdim

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Teşekkürler. Vestel Bi güzellik yapar diye bekledim ama malesef yapmadı. Evet iki ürün arasındaki indirimsiz satış fiyatı farkını verdim
Güle güle kullan kardeşim 55ud8200 IPS panel arıza yaptı panel olmayınca değişime gidildi ben IPS panelciyim fakat koca fabrikada tüm ürünler va panel çıktı 20 gün bekledim andorid verelim dediler sana verilen TV nin arka kasasini çok beğenmistim çünkü Vestel TV lerin direct led olan kasaların en büyük sorunu panel tozlanmasi idi ama senin TV de Samsung ve LG tvlerin arka kasasından esinlenmisler panel tozlanma şikayetin olmayacak onu belirtim sonuç olarak bu TV yi bana da güzel bir farkla önerdiler panel de anlaşamadık va panel di ve kabul etmedim fabrikada 20 gün sonucunda IPS panel olmayınca para iadesine karar verildi

K Çevrimdışı

kabadayı

Yeni Üye
25 Nis 2020
4
37
Arkadaşlar dahili chromecast var deniyor...
3. nesil google chromecast fiyatı zaten şuan için yaklaşık 50 dolar civarı zaten. Bu durumda da ram filan çokta önemli değil gibi.
Gereksiz Miracast olayından kurtarıyor kullanıcıyı.
Alan arkadaşlar bu konuda tecrübelerini paylaşabilirler mi? Mesela netflix 4k video chromecast ile yansıtma nasıl? Çalışıyor mu? Gerçektende internal chromecast donanımı dahil midir? u9500 alacaktık vazgeçtik şimdi tekrar televizyon alasımız var ve bu tv.'ye yakınız biraz... lg ve samsungları 5'er senede patlattık... zamanında samsunga şahin parası vermişliğimiz var..
Tv için çok para vermeye gerek yok beyler... ?

M Çevrimdışı

muratemr_e

Yeni Üye
15 Ağu 2020
35
37
Arkadaşlar dahili chromecast var deniyor...
3. nesil google chromecast fiyatı zaten şuan için yaklaşık 50 dolar civarı zaten. Bu durumda da ram filan çokta önemli değil gibi.
Gereksiz Miracast olayından kurtarıyor kullanıcıyı.
Alan arkadaşlar bu konuda tecrübelerini paylaşabilirler mi? Mesela netflix 4k video chromecast ile yansıtma nasıl? Çalışıyor mu? Gerçektende internal chromecast donanımı dahil midir? u9500 alacaktık vazgeçtik şimdi tekrar televizyon alasımız var ve bu tv.'ye yakınız biraz... lg ve samsungları 5'er senede patlattık... zamanında samsunga şahin parası vermişliğimiz var..
Tv için çok para vermeye gerek yok beyler... ?
Netflix te yansıtma çalışıyor. 4 k dolby vision ile açıyor

S Çevrimdışı

slale

Yeni Üye
13 Eki 2020
8
42
55 u9800 de kablosuz ağa bağlanma problemi yaşıyorum kablosuz ağı buluyor şifreyi giriyorum sonrasında ağ bulunamadı diyor kablosuz ağları arattığımda ağı görmesine rağmen sürekli aynı şeyi yapıyor modemi resetledim kapat aç aklıma gelen her şeyi yaptım problem devam ediyor

M Çevrimdışı

muratemr_e

Yeni Üye
15 Ağu 2020
35
37
55 u9800 de kablosuz ağa bağlanma problemi yaşıyorum kablosuz ağı buluyor şifreyi giriyorum sonrasında ağ bulunamadı diyor kablosuz ağları arattığımda ağı görmesine rağmen sürekli aynı şeyi yapıyor modemi resetledim kapat aç aklıma gelen her şeyi yaptım problem devam ediyor
Bazı modemler sınırlı ağ bağlantısı sayısına izin verir. Atıyorum 4 kablosuz ağa kadar destekliyorsa 5 cihaz ağa bağlanmaz. Belki bu şekilde olabilir. Telinizden İnterneti paylaşıp tv den birde telinize bağlanmayı denediniz mi. Aklıma gelenler bunlar.

S Çevrimdışı

slale

Yeni Üye
13 Eki 2020
8
42
Bazı modemler sınırlı ağ bağlantısı sayısına izin verir. Atıyorum 4 kablosuz ağa kadar destekliyorsa 5 cihaz ağa bağlanmaz. Belki bu şekilde olabilir. Telinizden İnterneti paylaşıp tv den birde telinize bağlanmayı denediniz mi. Aklıma gelenler bunlar.
şimdi denedim ağa bağlı internet yok diyor şimdide ağı unut deyip tekrardan bağlandım problem aynı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri