55"/ 65" Grundig, Arçelik, Beko, Vestel, Samsung TV Önerisi..

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Cvp: 55"/ 65" Grundig, Arçelik, Beko, Vestel, Samsung TV Önerisi..

nabu07' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Bu tarz ürünlerin satışları dönemselolarak yapılmaktadır ancak ilgili ürünler revizyon üründür. Yani değişimden dönen tv ler revize edilerek daha düşük bedeller ile fakat yine de kurum güvencsinde ve kesinlikle SIFIR olarak satılmaktadır. Bu tarz ürünler ise genelde Outlet mağazalarda bulunabilir.

Hassasiyetiniz var ise almamanızı öneririm :ok:

Tamam hocam teşekkür ederim. Ben modelleri çıplak gözle izleyip size panel bilgisi için dönüş yapacağım. Birde Auo panelli vestel modelleri hangisi?

Öyle kesin model bilgisi vermek biraz zor oluyor.
Bir arkadaşımız için araştırmıştım o konuyu bulursam linkini atarım size mutlaka :ok:

N Çevrimdışı

nabu07

Yeni Üye
22 Şub 2018
100
Ado' Alıntı:
nabu07' Alıntı:
Tamam hocam teşekkür ederim. Ben modelleri çıplak gözle izleyip size panel bilgisi için dönüş yapacağım. Birde Auo panelli vestel modelleri hangisi?

Bir arkadaşımız için araştırmıştım o konuyu bulursam linkini atarım size mutlaka :ok:

Antalyada tanıdık vestel bayisi varmı? Yada internetten almakmı mantıklı fiyat olarak.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
nabu07' Alıntı:
Umut Barış' Alıntı:
Vestel'in detaylarını Ado bilir. Sıradan kullanıcıysanız LCD panel'e fazla para vermeyin derim.
LG veya AUO panelli bir Vestel bakın bence. Vestel'in aldığı Samsung paneller biraz soluk kalıyor.
Ürün kutusunda yazan S/N kodunu Ado'ya iletin, o size içindeki panel bilgisini söyler.

Dediğiniz Sony modeli görüntü yönünden Vestel'e göre görüntüde bazı konularda daha iyi iş çıkartır gibi geliyor, paneli görmediğim için birşey diyemem ama Processor ve yazılım yönünden Vestel'den önde olabileceğini düşünüyorum.

Bir de 4K içerik izleyecek misiniz? O da önemli.
Şu an TRT 4K dışında 4K yayın yok. Gerisi FHD yani 1080P.
4K panelde 1080P yayın izlerken 4K yayının vereceği netliği alamazsınız. Bu işin doğası gereği böyle. Markaya bağlı bir durum değil.i
Türksat'ın yeni uydusu fırlatılınca 4K yayına geçiş olur mu bilemem.
Medya patronları FHD yayını vermemek için çok direnmişti. Umarım aynı şey 4K sürecinde yaşanmaz.

Senede birkaç kere maç izliyorum diyorsanız bu tepkime konusunu bu kadar kafanıza takmayın derim bence.
Bizim evde LG IPS panelli FHD Vestel var, maç izlerken takılmaları sadece dikkat ederseniz görebiliyorsunuz.
Onun dışında renk üretimi yönünde bir sıkıntısı yok.
Tabi yayını yapanların yeteneğine ve ekipmanına da bağlı bu iş.
PTT maçlarında sahadaki yeşil bariz cırtlak iken, Alman Bundesliga maçlarında yeşiller çok iyiydi.
Stadyum içini gösteren görüntülerdeki renk tonu dengesi çok iyiydi.
İş yayın yapan kuruluşta da bitiyor yani.

Sorun satıcıların ve (LG, Samsung gibi) teknoloji üretenlerin, tüketicilerin kafasını karıştırmasından kaynaklı aslında.

Bahsettiğiniz Sony modeli sadece teknik özellik satan bir model.
Sanırım içinde Android TV bile yok, sitesine baktım göremedim. 

Ben Uydulu TV konusunda diğer firmaların Vestel kadar kullanışlı ürün çıkarttığını göremedim.
Arayüz konusunda hala sınıfta kalıyorlar bence.

Ado'nun bahsettiği mağaza VS Outlet diye geçiyor. O da Zorlu'ya ait.
O mağazaya da bakabilirsiniz.

Bir kaç yıla kadar herhalde led panellerin yerini oled alacak. O yüzden çok para verme taraftarı değilim. Bana kalırsa kaliteli bir full hd almak isterim fakat piyasada sanırım artık kaliteli full hd tv bulmak zor. Şu anda kafamdaki model ud9400 fakat oda 3500tl fiyatı var. Bu 2017 model bir tv. Fiyatları ne zaman düşer acaba. Tekrar çıplak gözle modelleri izleyip karar vermek en iyisi.

OLED'lerin sorunları aşılamadı, Samsung OLED'i geçip Micro LED diye bir paneli geliştirmeye çalışıyor.
Gelecek Micro LED'de diyorlar.

Açıkçası bu panel teknolojilerinde kusursuz olan yok maalesef.
Bence yeni nesi anakart bulunduran bir tane FHD televizyon alın geçin.
Çünkü 4K yayınlar yaygınlaşana kadar FHD yayınları 4K TV'de hep flu izleyeceksiniz.

N Çevrimdışı

nabu07

Yeni Üye
22 Şub 2018
100
Umut Barış' Alıntı:
nabu07' Alıntı:
Bir kaç yıla kadar herhalde led panellerin yerini oled alacak. O yüzden çok para verme taraftarı değilim. Bana kalırsa kaliteli bir full hd almak isterim fakat piyasada sanırım artık kaliteli full hd tv bulmak zor. Şu anda kafamdaki model ud9400 fakat oda 3500tl fiyatı var. Bu 2017 model bir tv. Fiyatları ne zaman düşer acaba. Tekrar çıplak gözle modelleri izleyip karar vermek en iyisi.

OLED'lerin sorunları aşılamadı, Samsung OLED'i geçip Micro LED diye bir paneli geliştirmeye çalışıyor.

Çünkü 4K yayınlar yaygınlaşana kadar FHD yayınları 4K TV'de hep flu izleyeceksiniz.

Bende fhd almaktan yanayım fakat kaliteli panel, anakart kullanan model kaldımı üretiliyormu bilmiyorum. Sizin tavsiyeniz varmı bu yönde?

M Çevrimdışı

mertsamet 

Aktif Üye
21 Şub 2018
63

Ado' Alıntı:
mertsamet' Alıntı:
Hocam fiyat olarak aynı seviyelerde 65ud8900da çok hoşuma gitti. Samsung panelli denk gelirse baya güzel olur onu artık salon şekline göre bakacağım. İki seride de samsung panel ve hdr10 var demişsiniz gerisi ekran boyut ihtiyacına kalıyor sanırım.

65UD8900 her ikisinde de HDR var diye yazmadım aman yanlış anlaşılmasın. Bu şekilde anlaşılan bir cümlem var ise beni uyarınız düzelteyim.

65UD8900 üretimlerinde kodu V10112581 olan üründe HDR mevcuttur :ok:

İyi günler hocam 3430 TL'ye 55UD9650 alabiliyorum. Aynı fiyatlara 65ud8900 da alabilmekteyim. Siz olsanız hangisini tercih edersiniz. 9650'yi nakit almam gerekebilir.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
nabu07' Alıntı:
Umut Barış' Alıntı:

Bende fhd almaktan yanayım fakat kaliteli panel, anakart kullanan model kaldımı üretiliyormu bilmiyorum. Sizin tavsiyeniz varmı bu yönde?

Onu Ado'ya sorun. O size daha sağlıklı tavsiye verecektir.

A Çevrimdışı

azrael85

Aktif Üye
31 Ara 2017
219

mertsamet' Alıntı:
Ado' Alıntı:
65UD8900 her ikisinde de HDR var diye yazmadım aman yanlış anlaşılmasın. Bu şekilde anlaşılan bir cümlem var ise beni uyarınız düzelteyim.

İyi günler hocam 3430 TL'ye 55UD9650 alabiliyorum. Aynı fiyatlara 65ud8900 da alabilmekteyim. Siz olsanız hangisini tercih edersiniz. 9650'yi nakit almam gerekebilir.

Ado hoca 55ud9650 nin samsung panel olduğunu ve diğer samsung panellerden renk açısından artı bir özelliği olduğunu söylemişti,  hatta bir yorumun da 9650  nin görüntüsünü beğenmediyseniz vestele bulaşmayın demişti,  yani ben buradan 9650 serisinin vestelin en iyi televizyonların dan olduğunu anlıyorum.

N Çevrimdışı

nabu07

Yeni Üye
22 Şub 2018
100

azrael85' Alıntı:
mertsamet' Alıntı:

Ado hoca 55ud9650 nin samsung panel olduğunu ve diğer samsung panellerden renk açısından artı bir özelliği olduğunu söylemişti,  hatta bir yorumun da 9650  nin görüntüsünü beğenmediyseniz vestele bulaşmayın demişti,  yani ben buradan 9650 serisinin vestelin en iyi televizyonların dan olduğunu anlıyorum.

Hocam kendi gözünüzle gidip izledinizmi 9650yi ? birde o fiyata nereden nasıl alıyorsunuz? :)

M Çevrimdışı

mertsamet 

Aktif Üye
21 Şub 2018
63

nabu07' Alıntı:
azrael85' Alıntı:

Hocam kendi gözünüzle gidip izledinizmi 9650yi ? birde o fiyata nereden nasıl alıyorsunuz? :)

Hocam  gezerken hep 55ud9400 ve 65ud8900'a odaklandım 9650'yi hiç izlemedim. Fabrikada çalışan bir akrabam var onun indirimi ile o fiyata geliyor. 65ud8900 çalışan indirimi ile piyasadan daha pahalı ama 9650 fiyat olarak daha avantajlı.

N Çevrimdışı

nabu07

Yeni Üye
22 Şub 2018
100

mertsamet' Alıntı:
nabu07' Alıntı:

Hocam  gezerken hep 55ud9400 ve 65ud8900'a odaklandım 9650'yi hiç izlemedim. Fabrikada çalışan bir akrabam var onun indirimi ile o fiyata geliyor. 65ud8900 çalışan indirimi ile piyasadan daha pahalı ama 9650 fiyat olarak daha avantajlı.

Hocam bende 9400 ü araştırıyordum onu izledinizmi? hareketli sahne performansı yada filmlerdeki siyah performansı nasıl? 9650 ile arasında çok fark olurmu acaba

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

nabu07' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Antalyada tanıdık vestel bayisi varmı? Yada internetten almakmı mantıklı fiyat olarak.

Yetkili bayilerden ürün almayınız azizim. Beni tanıyanlar bayileri sevmediğimi bilirler zira insanlara yaklaşım tarzları benim dünya görüşüme çok ters.

Yetkili olmak şartı ile internetten gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirsiniz.

Lütfen alışveriş sayısı ve mağaza yorumlarına dikkat ediniz :ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

mertsamet' Alıntı:
Ado' Alıntı:

9650 benim ciddi favori ürünlerimdendir ancak birisi 55 diğeri 65 olunca ister istemez duraksıyor insan. Bu kararı sizin vermeniz doğru olacaktır azizim :ok:

65UD8900 de kesinlikle küçümsenecek bir ürün değil. yeter ki size verdiğim kod ile üretilenden alın :ok:

M Çevrimdışı

mertsamet 

Aktif Üye
21 Şub 2018
63

Ado' Alıntı:
nabu07' Alıntı:

Yetkili bayilerden ürün almayınız azizim. Beni tanıyanlar bayileri sevmediğimi bilirler zira insanlara yaklaşım tarzları benim dünya görüşüme çok ters.

Yetkili olmak şartı ile internetten gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirsiniz.

Lütfen alışveriş sayısı ve mağaza yorumlarına dikkat ediniz :ok:

Hocam internet satılcıları ürün kodu vermiyorlar. Veren bir yer buldum oda LG panelli seri çıktı. Mağazalara gittiğimde en ucuz 3800tlye buldum onlarda ısrarla bunların hepsi vestel panel samsung olmaz dedi :). Bu yüzden tek bant üretimi birşey almaya karar verdim en azından ne çıkacağını bileceğim. İzleme mesafem 3 metre dolaylarında olacak ne kadar büyük o kadar iyi olsa da sanırım 55ud9650 almak daha mantıklı. En azından tek seri üretimi var süpriz olmayacak...

F Çevrimdışı

fottili 

Aktif Üye
27 Şub 2018
76

Ado üstad izninle sana bir kaç soru sormak istiyorum.
55''  VA , gerçek 100 hz olan Vestel tv var mı?
Gerçi biraz okuyunca olmadığını fark ettim ama şuan Vestel de 55'' hangi modeli önerirsin?
Model aynı olsa da üretimde farklı panel kullanıldığını anlıyorum. Bu konuda 55'' olarak belli bir seriyi önerebilir misin  ? 
2017 LG full HD oled tv'ler hakkında ne düşünüyorsun ? 4k Led tv yerine tercih edilebilir mi ?
Sony 55 XE 9005'e (full array local dimming)  o kadar para vermeye değer mi ?
Vestel 2018 de full array local dimming teknolojisinde bir ürün düşünüyor mu ? Beklemeli miyiz ?

Biraz fazla soru sordum ama yanıtlarsanız sevinirim.

Geri
Üst Alt