49UA2063DT 50UA2063DT 55UA2063DT 58UA2063DT Android Tv Teknik Özellikleri

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

50UA2063DT bu TV'ye önerir misiniz acaba uzun yıllar kullanacağım bir TV almak istiyorum Yada önerebileciğiniz TV varsa söyler misiniz?

Kullanım senaryonuz nasıl olacak? Oyun, film, dizi, TV kanalları, maç vs?
Hangisinde ağırlıklı olarak kullanılacak?
Maksimum bütçeniz nedir?
Uzun yıllar götürecek derken, en iyi ihtimal ileride bir LED Bar değişim maliyetiniz olur TV'de.
Eski tüplü televizyonlar gibi 15-20 sene götürebilecek ürün yok artık piyasada.

H Çevrimdışı

hadeka

Aktif Üye
7 Eki 2019
158
A101 de satılan Toshiba 50 ua 2063dt modeli ne baktığımda 50 a 2063 DT şeklinde ve olması gereken fiyatın altında olduğu görülmektedir, bu sehven mi böyle yazılmış, yoksa kırpılmış farklı bir model mi?
Screenshot_2021-12-20-19-28-06-277_org.studionord.a101.jpg

S Çevrimdışı

sadem

Yeni Üye
20 Ara 2021
9
47
A101 de satılan Toshiba 50 ua 2063dt modeli ne baktığımda 50 a 2063 DT şeklinde ve olması gereken fiyatın altında olduğu görülmektedir, bu sehven mi böyle yazılmış, yoksa kırpılmış farklı bir model mi?
Screenshot_2021-12-20-19-28-06-277_org.studionord.a101.jpg
Hocam ben bu hafta satılacak olan televizyonu biraz önce aldım. Şu an evde. Fotoğrafta görüldüğü üzere 50UA2063DT yazıyor. Paneli bu forumdaki arkadaşlar baktı HKC panelmiş. İyimidir kötümüdür anlamadığım için hiç bilmiyorum. Tv kurulumunu en kısa sürede sürede yaptıracağım.

Birde diğer fotoğrafta bir lamba görünüyor. Dediklerine göre taşıma sırasında hasar görürse bu lamba yanıyormuş. Oldukça ilginç geldi bana.

WhatsApp-Image-2021-12-20-at-22.01.11.jpg
WhatsApp-Image-2021-12-20-at-22.01.12.jpg

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Hocam ben bu hafta satılacak olan televizyonu biraz önce aldım. Şu an evde. Fotoğrafta görüldüğü üzere 50UA2063DT yazıyor. Paneli bu forumdaki arkadaşlar baktı HKC panelmiş. İyimidir kötümüdür anlamadığım için hiç bilmiyorum. Tv kurulumunu en kısa sürede sürede yaptıracağım.

Birde diğer fotoğrafta bir lamba görünüyor. Dediklerine göre taşıma sırasında hasar görürse bu lamba yanıyormuş. Oldukça ilginç geldi bana.

WhatsApp-Image-2021-12-20-at-22.01.11.jpg
WhatsApp-Image-2021-12-20-at-22.01.12.jpg
Darbe etiketi ortası kırmızı olduğunda koli hasarlı sayılıyor

S Çevrimdışı

sadem

Yeni Üye
20 Ara 2021
9
47
Darbe etiketi ortası kırmızı olduğunda koli hasarlı sayılıyor
Nasıl çalışıyor bu etiket. Herhalde pilli değildir :) Merakımdan soruyorum. Benim tv kutusundakinin ortası beyaz. Darbesiz kutu o zaman.

Kendim sorumu kendim cevaplayım. Pilli değilmiş :)

WhatsApp-Image-2021-12-20-at-20.47.58.jpg

Eski Samsung 40" ekran tv için kullandığım duvar askı aparatı 50" Toshiba 50UA2063DT için de olurmu acaba ? Elinde bu tv den olan ölçüp haber verebilir mi ? Servise bunun için ekstra para vermek istemiyorum.

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Nasıl çalışıyor bu etiket. Herhalde pilli değildir :) Merakımdan soruyorum. Benim tv kutusundakinin ortası beyaz. Darbesiz kutu o zaman.

Kendim sorumu kendim cevaplayım. Pilli değilmiş :)

WhatsApp-Image-2021-12-20-at-20.47.58.jpg

Eski Samsung 40" ekran tv için kullandığım duvar askı aparatı 50" Toshiba 50UA2063DT için de olurmu acaba ? Elinde bu tv den olan ölçüp haber verebilir mi ? Servise bunun için ekstra para vermek istemiyorum.

Uyar?

S Çevrimdışı

sadem

Yeni Üye
20 Ara 2021
9
47
Herkese merhaba, A101 de satılan 50UA2063DT model televizyonu biraz önce servis geldi kurdu. Fakat gelen arkadaş ya uğraşmak istemedi yada gerçekten birşey bilmiyor. Ölü pixel testini bile yapamadı. Ben bu siteden bir test dosyası indirmiştim. Zorla ona baktırdım. Sormak istediğim şu. İnternette videolarda tv de uygulamalarda hız testi uygulaması falan görmüştüm. Bende öyle bir uygulama yok. Kurulum sırasında uygulama ile ilgili birşey gördüm ama kurulama gelen arkadaş sağolsun o seçenekleri gördüğüm kadarıyla iptal etti. Hızlı hızlı birşey yaptı gitti. Birde TV de TRT4K bile yüklenmedi. Bu konularda yardımcı olacak birisi varmı ? Yeniden sıfırdan kurulum yapmak istesek nasıl yaparız.ve yaparsak sıkıntı olurmu ? Menülerde fabrika ayarları diye bir seçenekte bulamadım.

A Adem Helvacı F fikoloji TEKNOwest TEKNOwest

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Herkese merhaba, A101 de satılan 50UA2063DT model televizyonu biraz önce servis geldi kurdu. Fakat gelen arkadaş ya uğraşmak istemedi yada gerçekten birşey bilmiyor. Ölü pixel testini bile yapamadı. Ben bu siteden bir test dosyası indirmiştim. Zorla ona baktırdım. Sormak istediğim şu. İnternette videolarda tv de uygulamalarda hız testi uygulaması falan görmüştüm. Bende öyle bir uygulama yok. Kurulum sırasında uygulama ile ilgili birşey gördüm ama kurulama gelen arkadaş sağolsun o seçenekleri gördüğüm kadarıyla iptal etti. Hızlı hızlı birşey yaptı gitti. Birde TV de TRT4K bile yüklenmedi. Bu konularda yardımcı olacak birisi varmı ? Yeniden sıfırdan kurulum yapmak istesek nasıl yaparız.ve yaparsak sıkıntı olurmu ? Menülerde fabrika ayarları diye bir seçenekte bulamadım.

A Adem Helvacı F fikoloji TEKNOwest TEKNOwest
Türksat 4k 100 lerde olması,
Hız testi diye birşey görmedim ama ?
Ev tuşu, ayarlar, cihaz tercihlerinde herşeyi sil olmalı. Kanalimda android kurulum videosu mevcut

S Çevrimdışı

sadem

Yeni Üye
20 Ara 2021
9
47
Arkadaşlar merhaba, bir kaç sorum olacak. Cevap verirseniz memnun olurum.

* Toshiba 50ua2063dt nin kumandası gerçekten çok kötü. Hangi tuşa basarak tık tık diye ses geliyor. Tüm kumandalarmı böyle bilemiyorum ama sırf bu kumanda sesi yüzünden bile iade edebilirim. Samsung 4k smarttan sonra gerçekten alışamadım. Servisten Sesli komut desteği olan kumandayı almak istiyorum. O kumandadan da böyle ses çıkarmı?

* Kanal geçişlerinde bazı kanallarda kırmızı tuşa basın diye bir uyarı geliyor. Hbb özelliğini kapattım ama halen devam ediyor. Bunu tamamen kapatmanın bir yolu varmı ?

* Netflix youtube gibi uygulamalara samsungta olduğu gibi şifre koymak mümkünmü ?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Arkadaşlar merhaba, bir kaç sorum olacak. Cevap verirseniz memnun olurum.

* Toshiba 50ua2063dt nin kumandası gerçekten çok kötü. Hangi tuşa basarak tık tık diye ses geliyor. Tüm kumandalarmı böyle bilemiyorum ama sırf bu kumanda sesi yüzünden bile iade edebilirim. Samsung 4k smarttan sonra gerçekten alışamadım. Servisten Sesli komut desteği olan kumandayı almak istiyorum. O kumandadan da böyle ses çıkarmı?

* Kanal geçişlerinde bazı kanallarda kırmızı tuşa basın diye bir uyarı geliyor. Hbb özelliğini kapattım ama halen devam ediyor. Bunu tamamen kapatmanın bir yolu varmı ?

* Netflix youtube gibi uygulamalara samsungta olduğu gibi şifre koymak mümkünmü ?
Merhaba
1. Kumnadalar standart ve aynı
2. Hbbtv kapatınca bu gider yada gitmeli gerekirse bı kaç resim atın
3. Kendine ait şifreleme yok, çihaz android olduğu için elbet markette şifre programları vardır

S Çevrimdışı

sadem

Yeni Üye
20 Ara 2021
9
47
Toshiba Andoid 50UA2063DT modeli televizyonuma bugün google play store için oturum açtım. Fakat playstoreden hiç bir uygulamayı indirmiyor.
Aşağıdaki resimdeki gibi indirilme bekleniyor diyor ama bir türlü indirme başlamıyor. Bir kaç farklı uygulamada da denedim. Bir türlü indirme başlamıyor. Aynı wifi hatttındaki diğer telefon vs bir sorun olmadan indiriyor. Sorun nerede olabilir acaba ?
WhatsApp-Image-2021-12-30-at-22.02.18.jpg

Anladığım kadarıyla play store için yeni oturum açtığımdan dolayı öncelikle tv içinde gelen uygulamaları güncellemek istiyor. Zira hepsine güncelleme gelmiş. Ama onları da güncelle dediğimde yine güncelleme yapmıyor. Konu ile ilgili tebrübelerinizi paylaşırsanız memnun olurum. Yoksa servis çağıracağım. Tabi gelirlerse.

IMG_20211230_230153.jpg

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

mu5tafa 

Aktif Üye
17 Haz 2018
235
36
Toshiba Andoid 50UA2063DT modeli televizyonuma bugün google play store için oturum açtım. Fakat playstoreden hiç bir uygulamayı indirmiyor.
Aşağıdaki resimdeki gibi indirilme bekleniyor diyor ama bir türlü indirme başlamıyor. Bir kaç farklı uygulamada da denedim. Bir türlü indirme başlamıyor. Aynı wifi hatttındaki diğer telefon vs bir sorun olmadan indiriyor. Sorun nerede olabilir acaba ?
WhatsApp-Image-2021-12-30-at-22.02.18.jpg

Anladığım kadarıyla play store için yeni oturum açtığımdan dolayı öncelikle tv içinde gelen uygulamaları güncellemek istiyor. Zira hepsine güncelleme gelmiş. Ama onları da güncelle dediğimde yine güncelleme yapmıyor. Konu ile ilgili tebrübelerinizi paylaşırsanız memnun olurum. Yoksa servis çağıracağım. Tabi gelirlerse.

IMG_20211230_230153.jpg
Uygulamalardan Google market verilerini silmeyi deneyin. Yeniden oturum açın. İlla ki indirir.

S Çevrimdışı

sadem

Yeni Üye
20 Ara 2021
9
47
Uygulamaları güncelle işlemini başlattım ve televizyonu kendi haline bıraktım hiç bir tuşa dokunmadım. Tv içinde yüklü gelen YouTube, netflix, sistem uygulamaları gibi 18 adet uygulamayı yaklaşık yarım saat içinde yükledi. Play store ekranı bile değişti. Az çok tahmin ediyordum arka planda bir güncelleme yaptığını ama ekrandaki uygulamaların altındaki güncelleme barlarında herhangi bir değişiklik veya ilerleme yoktu. O beni biraz tereddütte bıraktı. Sonuç itibariyle güncelleme tamamlandığı için dosya yöneticisi uygulamasını yükledim. Herkese kolay gelsin.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt