40. kez ve yine çamaşır makinesi tavsiye talebi :)

T Çevrimdışı

trmp1959

Yeni Üye
2 Ağu 2021
10
39
Merhaba, ben eşyaları aldım. Sizlere de yardımcı olur diye aşağıya görüşlerimi yazıyorum.

Kararımı Arçelik'ten yana kullandım. Çoğu markanın mağazasına gittim, ürünleri tek tek inceledim. Bosch, Siemens, Arçelik, Hoover, Profilo, LG ve Electrolux markalarının tüm modellerini inceledim. En üst seviye serileri hariç hepsinin kalitesi aynı, fiyat arttıkça özellikleri artıyor sadece ama kaliteleri aynı.

Normalde yerli bir marka almazdım asla, fakat malzeme kaliteleri tüm markalarda aynı olduğu için, özellikleri fazla olan yerli bir markayı tercih ettim. Arçelik aldım. Şayet bütçem daha fazla olsaydı olsaydı LG nin premium seviyedeki çamaşır ve kurutma makinelerini alırdım. Malzemeleri inanılmaz kaliteliydi.

Aldığım modeller:

Çamaşır Makinesi: Arçelik 9124 N 9 Kg
- 4.950 TL
Tercih sebeplerim: Sessiz gece modu, Tuşlar ve malzeme kalitesi, tasarım
Kurutma Makinesi: Arçelik 820 KMW 8 Kg - 5.000 TL
Tercih sebeplerim: Sererek kurutma özelliği, tasarım

Benim seçimlerimde tasarımın güzelliği etkili oldu. Ama Hijyen, Kapasite ve Fiyat öncelikli olarak da aşağıdaki kombinleri yaptım sizler için. Görsel güzelliğine önem vermesem bunları alırdım;
1. Alternatif:
Çamaşır Makinesi: Arçelik 10144 YCM 10 KG
- 5.000 TL
Tercih sebeplerim: Kapasitesi
Kurutma Makinesi: Arçelik 3890 UV - 4.750 TL
Tercih sebeplerim: UV ışınlarıyla dezenfekte özelliği

2. Alternatif:
Çamaşır Makinesi: Arçelik 9141 HJ 9 Kg

Tercih sebeplerim: Hijyen serisi, kıyafeti yıkamadan belli bir sıcaklıkta tutarak dezenfekte ediyor
Kurutma Makinesi: Arçelik 3881 KT - 3.750 TL
Tercih sebeplerim: 3890 UV modelinin UV ışınları olmayan versiyonu. En tutulan ve f/p ürün hiç şikayet yok bu model için

Eğer ben çok gelişmiş özellik ve tasarım istemiyorum derseniz, makine başına da 1500 TL fazladan para verebilirim derseniz Bosch ve Siemens bakabilirsiniz. Onlar da mantıklı. Bu işlerde genel bir tavsiye olmadığını anladım, herkesin öncelik verdiği şey başka. O yüzden gidin gezin inceleyin, öyle karar verin.

Saygılar hepinize..
Merhabalar
Peki diğer beyaz eşyaları (özellikle buzdolabı ve bulaşık makinası) hangi marka ,modeli ve kaça aldınız?
Dm de atabilirsiniz

N Çevrimdışı

Nomad

Yeni Üye
29 Eki 2020
23
48
Merhabalar,

Evdeki emektar çamaşır makinam dün itibariyle ömrünü tamamladı.
Bu konudaki marka model tavsiyelerini derleyerek üçlü bir liste yaptım.
Toplamda 4 kişilik aile.
Haftada 2 defa açılır makina ortalama.
Ustalar, tecrübe edenler bu 3 seçenekten hangisini önerir.

Flavel FLV-7001 7 KG Çamaşır Makinesi A101 1850 TL​

Altus Al 7103 ml 7 kg 1000 Devir Çamaşır Makinesi Hepsiburada 2133 TL​

Altus AL 7100 ML A+++ 1000 Devir 7 KG Çamaşır Makinesi Beyaz N11 2600 TL​

Farklı marka ve model önerilerine de açığım.
Bütçem dar, ev kredisi ödüyorum.
Gönlüm Flavel e gitse de bilene danışmadan iş yapmayayım dedim.

Şimdiden teşekkürler.

A Adem Helvacı F fikoloji TEKNOwest TEKNOwest

N Çevrimdışı

Nomad

Yeni Üye
29 Eki 2020
23
48
Yok mu bir tavsiyesi olan arkadaşlar.
Flavel e gidiyor elim ekonomik sebeplerden ama paramızla dert almayalım.

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Ooooo Haaaa

Bi tane pres ve kalıp için cnc mi alsam ne. Kendi eşyamı kendim üreteyim. :kiskis
Vestoşum dediği sözü tutup bi adet tosut makinası yollamış hedaaye diye. O da ayrı hikaye ya, kargoda karışıklık vesair tantanalar....

İster istemez çıkış için fatura kesmişler hediye (beleş:sirit ) de olsa.
Faturada 170TL olan (malın velstel çıkışı) fiyatı, Hepsibilmemnerede'de 500 kaat.

Ek olarak Çüşş diyorum.
Çarpı 3.......

G Çevrimdışı

Garfield

Yeni Üye
21 Eyl 2021
1
43
Merhabalar yeni üyeyim ve birazcık sorularım var çamaşır makinesi almak istiyorum ve 20 yıllık makinem elektrolux üzerinde ki ağırlık taşı düştü yinede çalışıyor ama artık daha geniş kazalı makine almak istiyorum. Yine elektrolux almak için mediamarkta gittim oradaki görevli bosch, Siemens hatta profiloda çelik kazançlı elektrolux plastik diyerek içini gösterdi ve kazanın içinin çamaşırları zamanla yıpratan minik delikler oluşmasına sebep olduğunu söyledi. Bu önerileri dikkate alan eşim hiç istemediğim halde bosch aldı. Üstelik bulaşık makineside bosch ( ki önceki boschtu memnun değildim) alındı çok su kullanıyormuş iyi bir ürünmüş dedi. Size ürünlerin ekliyorum. Henüz kutudalar açılmadı iki gün oldu acaba bunları almakla iyi mi yaptım iptal edebiliyor muyum bilmiyorum. yine gidip elektrolux mü almalıyım. Lütfen tavsiye istiyorum A Adem Helvacı

VE BENİM İSTEDİKLERİM

PerpectCare A+++ EW6F3944FQ 600 Autodose Çamaşır Makinesi​

EW6F3146EB 10 kg 1400 Devir Çamaşır Makinesi​

ESF5512LOW 6 Programlı Bulaşık Makinesi​

Başka bulaşık makinesi modeli yada farklı marka tavsiyeniz de olabilir

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Merhabalar yeni üyeyim ve birazcık sorularım var çamaşır makinesi almak istiyorum ve 20 yıllık makinem elektrolux üzerinde ki ağırlık taşı düştü yinede çalışıyor ama artık daha geniş kazalı makine almak istiyorum. Yine elektrolux almak için mediamarkta gittim oradaki görevli bosch, Siemens hatta profiloda çelik kazançlı elektrolux plastik diyerek içini gösterdi ve kazanın içinin çamaşırları zamanla yıpratan minik delikler oluşmasına sebep olduğunu söyledi. Bu önerileri dikkate alan eşim hiç istemediğim halde bosch aldı. Üstelik bulaşık makineside bosch ( ki önceki boschtu memnun değildim) alındı çok su kullanıyormuş iyi bir ürünmüş dedi. Size ürünlerin ekliyorum. Henüz kutudalar açılmadı iki gün oldu acaba bunları almakla iyi mi yaptım iptal edebiliyor muyum bilmiyorum. yine gidip elektrolux mü almalıyım. Lütfen tavsiye istiyorum A Adem Helvacı

VE BENİM İSTEDİKLERİM

PerpectCare A+++ EW6F3944FQ 600 Autodose Çamaşır Makinesi​

EW6F3146EB 10 kg 1400 Devir Çamaşır Makinesi​

ESF5512LOW 6 Programlı Bulaşık Makinesi​

Başka bulaşık makinesi modeli yada farklı marka tavsiyeniz de olabilir

Ooooo Haaaaaa...
Dolandırıcılık girişimi mi yoksa cühelalığın dibi mi diyeyim ne diyeyim, bilemedim. O satış temsilcisinin ağzına ağzına b*klu hela terliği ile vurmak lazım.

Kimse yazmamış ama şu kıt bilgimle, bir iki klavye tıkırdatayım, yanlışım varsa düzeltin.
Öncelikle makinanın içinde görebildiğiniz kısım kazan değil tamburdur.
İkinci olarak averaj kalitede, erişilebilir makinalarda artık çelik kazan kalmadı, tümü plastik.
Üçüncü olarak tambur delikli olmazsa kazan içindeki su çamaşırlara nasıl ulaşacak da yıkayacak?
Dört, bir daha okuyunca bay satılık temsilcisi, tamburun çamaşırı yıpratıp deldiğini söylemeye çalışmış ama varsayalım plastik tambur olsun, çamaşırları nasıl yıpratacakmış??? Yahu çamaşırın yıpranması tamburun çelik ya da plastik olmasına değil, tasarımına bağlıdır.

Malum zincir elektro ve yapı marketlerdeki çoğu (iyilerini tenzih edelim) satış temsilcisinin hödük olduğunu ya da 3 kuruş prim için hödüklüğün bile bile dibine vurduklarını tekrar hatırlattığınız için teşekkür ?

Markalar ile ilgili ustalar yorum yapacaktır, benim haddim olamaz.
Zira ben sadece kazanı pres mi, çok su alan programı var mı diye bakarım.
İlla ki rulman dağıtacak, kazan kesme ile kim uğraşacak, bir de ekonomi diye deterjanlı deterjanlı çıkaran makinalardan ve deterjan gözünden su dehlemekten sıkıldım?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri