40. kez ve yine çamaşır makinesi tavsiye talebi :)

N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191
Körük tamiri için bir şey düşünsek :)
Konu sahibi pek de tamir niyetinde değil gibi, zaten kendisi yaşında bir makine olduğunu ve her gidişinde anahtar vurduğunu belirtti. Körüğü yapsa başka bir yeri cortlayacak. Makine fiyatları da uçtu gidiyor geçen yıl 850-900 TL'ye çamaşır makinesi vardı. Pres kazan olayı biraz sıkıntı. Yeni makinelerin çoğu pres kazan sanırım.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Konu sahibi pek de tamir niyetinde değil gibi, zaten kendisi yaşında bir makine olduğunu ve her gidişinde anahtar vurduğunu belirtti. Körüğü yapsa başka bir yeri cortlayacak. Makine fiyatları da uçtu gidiyor geçen yıl 850-900 TL'ye çamaşır makinesi vardı. Pres kazan olayı biraz sıkıntı. Yeni makinelerin çoğu pres kazan sanırım.
4-5 maaş alanlar olduğu sürece bunlar daha iyi günlerimiz.yakında makina almak için sıfırlar yetmeyecek.

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
Adem ustam ben de sizin videolarınızı takip edip bildiğim için zaten Vestel üretimi değil Arçelik üretimi makine tavsiyesinde bulundum. Kendi can çeşiken makinem ölünce de Vestel makinelerinden uzak durmayı düşünüyorum.

Zaten 10-15 yıldır çamaşır makineleri hep plastik kazanlı. Çelik kazanlı makine mi kaldı. Hoş şuan Arçelik 2100 üretilse hâlâ gideri olur gibi ya.

Tekrar olarak konuyu açana yardımcı olabilmek adına ben Arçelik üretimi olan Altus veya Flavel markalarını seçerdim. Olmazsa 7 kg'a kadar bir Seg düşünürdüm. 7 kg ve üzeri bir Seg-Regal gibi Vestel üretimleri ise :deli1 böyle titreşimli sonuçlara yol açabilir.

Yer sağlayıcı olarak hizmet veren sayfalarda görebileceğiniz Finlux, Vestfrost, Windsor gibi markalar da Vestel üretimidir.
Sanırım Arçelik'in Altus Flavel ve Keysmart dışında çamaşır makinesi ürettiği marka yok.
adamın biri plastik kazanı çelikle değiştirmeye takmış... sadece çelik kazan üretiyormuş... kardeşimin iddiası... youtubeta görmüş olabilir...

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Tamir alternatifini de ortaya koyan arkadaşlara katılmıyor değilim.
Bana kalsa tamir edecem ama, kerkenez hep ben yokken arıza veriyor.
Sonra hanımla çocuk ayazda kalıyor.

Konuyu açmakta acele ettim belki de; makinanın başında olup bi iki foto/video koyabilseydim daha verimli olurdu.

Genel kanı itibariyle Telefoncu emminin makinalarından uzak durmada fayda olduğu görünüyor.
Sincap mincap uğraşamayacağım, Arçelik grubunnun ucuzlarından yürüyecez gibi.
Ayrıca arçelik tayfasının çoğunda bulunan "ilave su" olayı benim için +1 puan.

Önümüzdeki 10 gün içinde gidebilsem güzel olacak...

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Eeeveeet. İş ciddiye bindi.
Ben olmayacağım. Netten siperiş verip servis kurulumu ile işi hallettirmek durumundayım.
Yarın sipariş vereceğim, çarşamba öğlenden sonra da bizimkiler mekanda olacak.
AL 7100 D denen altus hedesine ısındım sanki ama son bi fikir alsam????

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,102
43
Eeeveeet. İş ciddiye bindi.
Ben olmayacağım. Netten siperiş verip servis kurulumu ile işi hallettirmek durumundayım.
Yarın sipariş vereceğim, çarşamba öğlenden sonra da bizimkiler mekanda olacak.
AL 7100 D denen altus hedesine ısındım sanki ama son bi fikir alsam????
O eski seri eger dijital takıntınız yok ise AL 7100 ML ye bir bakın derim.

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Haydaaaa

A101de

Seg Scm 7101/Cm 710 7 Kg Çamaşır Makinesi​

1700 Kaat.

Kafam çorba oldu.
Daha da ucuzu yok sanırsam
Kriter mriter kalmadı artık.

Mayo, çarşaf, yastık kılıfı ve penye kıyafet yıkayacak yazlıkçı makinası.
İdare eder midir?
Mi?

F Çevrimdışı

forcsf

Aktif Üye
10 Şub 2018
53
Haydaaaa

A101de

Seg Scm 7101/Cm 710 7 Kg Çamaşır Makinesi​

1700 Kaat.

Kafam çorba oldu.
Daha da ucuzu yok sanırsam
Kriter mriter kalmadı artık.

Mayo, çarşaf, yastık kılıfı ve penye kıyafet yıkayacak yazlıkçı makinası.
İdare eder midir?
Mi?
Bulabilirseniz kullanım kılavuzunu incelemenizi tavsiye ederim. Geçen sene yazlıktaki makine arıza yapınca anneme 5kg lık SEG aldık. İş görsün yeter mantığı maalesef yetmedi. Kısa program ancak 2 kg yıkıyor, diğer programlar uzun sürüyor. Sonuçta üstten yüklemeli Bosch makinemizi Arçelik suspansiyonlarının uyması ile tamir ettirdik.

Bahsettiğiniz ürün daha üst model ve mutlaka üstündür. İnceleyip emin olmakta fayda var. Nedense Arcelik üretimi olduğu için Altus bana da daha iyi bir seçim gibi duruyor. 7103 serisi HB'da gece yarısına kadar 2000 TL. Bir göz atın isterseniz

D Çevrimdışı

doganxx

Yeni Üye
21 Kas 2020
10
43
Merhaba, araştırmalarım sonucu aşağıdaki çamaşır yıkama ve kurutma makineleri arasında kararsız kaldım. Sizce hangilerini almalıyım? Ürünleri üst üste kuracağım için yıkama ve kurutma aynı marka olmalı..

Çamaşır Makineleri
  1. Electrolux EW6F3146EB 10 kg 1400 Devir - 4.000 TL civarı
  2. Electrolux EW6F421BT 10 kg 1200 Devir - 3.500 TL civarı
  3. Arçelik 10144 WFI 10 kg 1400 Devir - 4.500 TL civarı
  4. Arçelik 9123 N 9 kg 1200 Devir - 4.500 TL civarı

Kurutma Makineleri
  1. Electrolux EW7H4824EB A+ 8 kg - 3.700 TL civarı
  2. Electrolux EW7H458ST A++ 8 kg - 4.900 TL civarı
  3. Arçelik 3881 KT A ++ 8 Kg - 3.800 TL civarı
  4. Arçelik 3890 UV A ++ 9 Kg - 4.650 TL civarı
  5. Arçelik 800 KM A++ 8 kg - 3.600 TL civarı
  6. Arçelik 3886 KT A +++ 8 kg - 5.000 TL civarı
Desteğiniz ve bilgileriniz için şimdiden teşekkürler. Malzeme kalitesi olarak her iki marka da hoşuma gitti. İki markanın ürünleri de güzel, sadece Electrolux’te servis konusunda endişem var biraz. Bu sebeple biraz kararsız kaldım.

Değerli hocalarım sizlerin de görüşlerini almak isterim.. A Adem Helvacı F fikoloji TEKNOwest TEKNOwest Umut Barış Umut Barış meebbe meebbe

Saygılarımla,

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Ben de araya girip;

- Bu kurutma makineleri, kıyafetlere yapışan kedi tüyleriyle çok iyi baş ediyor diyorlar. Klasik kurutma yöntemiyle karşılaştıran ve gözlemleyen oldu mu? Ona göre ben de kurutma makinesi düşüneceğim. Tam 4 kedim var.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Merhaba, araştırmalarım sonucu aşağıdaki çamaşır yıkama ve kurutma makineleri arasında kararsız kaldım. Sizce hangilerini almalıyım? Ürünleri üst üste kuracağım için yıkama ve kurutma aynı marka olmalı..

Çamaşır Makineleri
  1. Electrolux EW6F3146EB 10 kg 1400 Devir - 4.000 TL civarı
  2. Electrolux EW6F421BT 10 kg 1200 Devir - 3.500 TL civarı
  3. Arçelik 10144 WFI 10 kg 1400 Devir - 4.500 TL civarı
  4. Arçelik 9123 N 9 kg 1200 Devir - 4.500 TL civarı

Kurutma Makineleri
  1. Electrolux EW7H4824EB A+ 8 kg - 3.700 TL civarı
  2. Electrolux EW7H458ST A++ 8 kg - 4.900 TL civarı
  3. Arçelik 3881 KT A ++ 8 Kg - 3.800 TL civarı
  4. Arçelik 3890 UV A ++ 9 Kg - 4.650 TL civarı
  5. Arçelik 800 KM A++ 8 kg - 3.600 TL civarı
  6. Arçelik 3886 KT A +++ 8 kg - 5.000 TL civarı
Desteğiniz ve bilgileriniz için şimdiden teşekkürler. Malzeme kalitesi olarak her iki marka da hoşuma gitti. İki markanın ürünleri de güzel, sadece Electrolux’te servis konusunda endişem var biraz. Bu sebeple biraz kararsız kaldım.

Değerli hocalarım sizlerin de görüşlerini almak isterim.. A Adem Helvacı F fikoloji TEKNOwest TEKNOwest Umut Barış Umut Barış meebbe meebbe

Saygılarımla,
Electrolux gerçekten kendini bozmayan birkaç markadan biridir belki de ancak Türkiye servis ağı ve müşteri hizmetleri gerçekten yerli markaların çok gerisinde.Gerçi makine sağlam sorunsuz olduktan sonra servisi çokta önemli değil.Tabi kalitemi yoksa olası sorunda servisle uğraşmak mı buna karar vermeniz gerekiyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt