40. kez ve yine çamaşır makinesi tavsiye talebi :)

D Çevrimdışı

doganxx

Yeni Üye
21 Kas 2020
10
43
tenekeye boya atmışlar arçelik olmuş bence elektrolux.
Açıkçası her iki markanın ürünlerini de mağaza inceledim. İkisinin de malzeme kalitesi çok hoşuma gitti, hatta hiç beklemediğim halde Arçelik biraz daha kaliteli malzeme kullanmıştı.

Yazdığım tüm ürünlerin kaliteli olduğunu biliyorum, sadece hangi modellerini alsam diye arada kaldım :(

Aslında istediğim tavsiye; "Electrolux alıyorsan 4824 serisini değil de 458 serisini al" veya "Arçelik alacaksan 38xx serisi değil de 800 ile başlayan serisini al" gibisinden bir tavsiye..

Herkese teşekkür ederim..

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
kullanmayı beceremediğindendir... tüm markalarda olan bir olay...
hocam neyini beceremeyecek?Uzay mekiği değil ki bu alet.İçine çamaşırı dengeli şekilde yük kapasitesini aşmayacak şekilde koyuyorsun ki zaten neredeyse hepsinde artık aşırı yük uyarısı var.Detarjanı yumuşatıcısınıda koy çalıştır.Beceri işi bunun neredesinde?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
bizden örnek vereyim .Bizde vestel in amiral modeli kurutmalı 9914 var.Eşim özenli kullanıyor.Aşırı yük dengesiz çamaşır atmamaya çalışsa da bazen çok güzel sessiz sıkma yaparken ,bazen de Tankur tungur hepikopter misali sıkıyor.Hele bazen yerinden bile oynuyor.Yıkamasında sorun yok ki zaten yıkama performansı artık detarjanlar işe alakalı.Ama durulama performansı kötü.Biz detarjan koksun istediğimiz için bunu önemsemiyoruz.Ancak ana programa tek durulama koymuş çok bilgili mühendislerimiz.Dengesiz sıkma da zaten beceriksiz mühendislerin işi.Ne yazılımı ana iskeleketi adam gibi yapamıyor çoğu marka.Üzerine bir de yüksek kapasiteli olarak pazarlama mantığı, ucuz kalitesiz malzeme kullanımı ve plastik aksam da birleşinde haliyle şuan ki çamaşır makinelerinde memnuniyet doğal olarak yok.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
bizden örnek vereyim .Bizde vestel in amiral modeli kurutmalı 9914 var.Eşim özenli kullanıyor.Aşırı yük dengesiz çamaşır atmamaya çalışsa da bazen çok güzel sessiz sıkma yaparken ,bazen de Tankur tungur hepikopter misali sıkıyor.Hele bazen yerinden bile oynuyor.Yıkamasında sorun yok ki zaten yıkama performansı artık detarjanlar işe alakalı.Ama durulama performansı kötü.Biz detarjan koksun istediğimiz için bunu önemsemiyoruz.Ancak ana programa tek durulama koymuş çok bilgili mühendislerimiz.Dengesiz sıkma da zaten beceriksiz mühendislerin işi.Ne yazılımı ana iskeleketi adam gibi yapamıyor çoğu marka.Üzerine bir de yüksek kapasiteli olarak pazarlama mantığı, ucuz kalitesiz malzeme kullanımı ve plastik aksam da birleşinde haliyle şuan ki çamaşır makinelerinde memnuniyet doğal olarak yok.
Biz Hotpoint'te 11 numaralı programda yıkıyoruz çoğu zaman. 60 Dakika ekonomik program.
2 kere durulama yapıyor. Bir başlangıçta deterjan alıyor, bir de ikinci durulama için deterjan alıyor.
Hotpoint'ten önce Arçelik 2100 vardı, onda daha uzun süre yıkardık diye hatırlıyorum.
Artık uzun süre yıkama lüksümüz yok maalesef, elektrik su dünya para.

Bu bahsettiğim program da sıkmayı kapatırsanız ya da sıcaklığı düşürürseniz süre değişiyor.

Hotpoint'in yaptığını Vestel'in yapmamış olması ilginç.
En ekonomik programa vs baktınız mı?
Tüm programlar saçma olamaz herhalde? :alala

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Biz Hotpoint'te 11 numaralı programda yıkıyoruz çoğu zaman. 60 Dakika ekonomik program.
2 kere durulama yapıyor. Bir başlangıçta deterjan alıyor, bir de ikinci durulama için deterjan alıyor.
Hotpoint'ten önce Arçelik 2100 vardı, onda daha uzun süre yıkardık diye hatırlıyorum.
Artık uzun süre yıkama lüksümüz yok maalesef, elektrik su dünya para.

Bu bahsettiğim program da sıkmayı kapatırsanız ya da sıcaklığı düşürürseniz süre değişiyor.

Hotpoint'in yaptığını Vestel'in yapmamış olması ilginç.
En ekonomik programa vs baktınız mı?
Tüm programlar saçma olamaz herhalde? :alala
günlük programa ilave durulama eklenmiyor malasef.Eklense zaten sorun yok.Diğer programlarda iki durulama yapıyor beyazlarda pamuklularda ancak dediğiniz gibi süreleri çok uzun .Uzun süre hem giysileri yıpratıyor hemde lekesiz oldukları için gereksiz.Açıkcası bu üreticiler bu programları kime neye göre yapıyor onuda anlamadım .Çoğu iki taş çatlasın 2 program kullanıyordur.Beyazlar ve günlük kısa program.Bunların da süreleri uzun oluyor yada kısıtlı oluyorlar.

G Çevrimdışı

gezgin_ 

Aktif Üye
27 Ara 2017
188
46

B Çevrimdışı

Beyaz_Peynir

Aktif Üye
16 Nis 2021
150
34
Her konuya aynı şeyi yazmış gibi olacağım ama ;
Yeni evliyim tüm beyaz eşyalarımız Profilo. Eşim hepsinden çok memnun.
Özellikle çamaşır ve bulaşık makinelerinin sessizliğinden çok memnun.

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
hocam neyini beceremeyecek?Uzay mekiği değil ki bu alet.İçine çamaşırı dengeli şekilde yük kapasitesini aşmayacak şekilde koyuyorsun ki zaten neredeyse hepsinde artık aşırı yük uyarısı var.Detarjanı yumuşatıcısınıda koy çalıştır.Beceri işi bunun neredesinde?
yüklemede program seçiminde + deterjan seçiminden... kasa malzemesini niye saç kullanmakta ısrar ediyorlar ki?...

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Ben de araya girip;

- Bu kurutma makineleri, kıyafetlere yapışan kedi tüyleriyle çok iyi baş ediyor diyorlar. Klasik kurutma yöntemiyle karşılaştıran ve gözlemleyen oldu mu? Ona göre ben de kurutma makinesi düşüneceğim. Tam 4 kedim var.

Nisan ayına kadar 2 kedisi olan biri olarak sadece 2 kelime: Tozunu attırıyor.

Son durumdan bahsedeyim:
Hanım o mu bu mu derken Vestfrost VF CM 7102 L 7 kg 1000 Devir Çamaşır Makinesi aldı malum turuncu siteden. Satıcı da dükkan falan değil. Amaan dedim, altı üstü yazlıkta kullanılacak. 3 yıl garanti. Bozulursa garanti bitince, lego yapar oynarım, ardu takar kendi yıkama programımı kullanırım diye de ekledim. Ayrıca horoz 2 günde teslim ediyordumuştu (yerseeeen) Süre önemliydi. Ammaaaa;

Sevgili horoz zımbırtıyı geç ve hasarlı teslim etti.
Gelen servis (bergama) son derece ılımlı imiş, "abla üst model ile değişim olur dert etmeyin" deyip makineyi almış götürmüş.
Fekaat call center'dan arayanlar yazıktır milli servet, onarım yapalım, ekstra garanti yazalım, incik boncuk verelim, kısa sürede teslim edelim deyince kandık. Önemli kriterimiz kısa süre idi çünkü. Zira horoz hödüklerinin teslimatı 5 günden fazla sürdü, bir de makinayı paralamışlar... :kiskis Bergma ise Dikilinin kıçının dibinde, 45dk'lık yol.
Ha neredeyse 15 gündür makina gelecek, 3 parçanın biri halen tedarik sürecinde. İlk başta "hangisi hızlı ise" dememize ramen (ki onarım hızlı olurmuş/yersen) bu güne kadar makinayı teslim edemeyen ve az evvel de hatunla papaz olmamıza neden olan festoşa, papağan gibi aynı şeyleri söyleyip çözüm üretmeyen gerzek call center çalışanlarına "sonsuz saygı" yolluyorum. Anladınız gari çift tırnak içinde yazan 2 kelimenin satır aralarındakilerini...

Festoş pişmanlıkmış, daha almadan gördük.

Ilımlı yaklaşımından dolayı Bergama servisi tenzih ediyorum. En azından merkez gibi salaklanmak yerine olayın nasıl işlediği ile ilgili bilgiyi esirgemiyorlar. Ama şu an top onlarda değil
ne yazık ki.

2 numaralı eşek de benim heralde. Pres kazan diye Altustan kaçtım.?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt