2021 Elektrik Faturası

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Kombi kapalı ,bu arada bana ha bire doğalgaz firmasından sms geliyor ' doğalgazınızı kapatmak için artık evden çıkmanıza gerek yok' falan diye,sadece ocakta kullanınca 2 yıldır bana "kapat" diyorlar sanki :hihi
Biz 2 yıldır klima kullanıyoruz ,320 tl geldi geçen ay,(320 elk.+30 Dg=350) ,bu ay ne gelecek bakalım diyeceğim ama ,tabii çoğul "bakalım" yazınca siz de girdiniz devreye sanıyorsanız aldanıyorsunuz,pandemi nedeniyle misafir kabul etmiyoruz :kiskis
Bu ay fazla gelir artık elektrik. Şu 1 haftada olan soğuklar yeterde artar elektrik faturasının şişmesi için.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,241
62
Etrafımızdaki herkesin kombileri,klimaları harıl harıl çalışıyor.Bu ay elektrik faturalarının yüksek geleceği şimdiden belli.Bir de zamlı gelecek

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
osram dan çoğu kişi şikayetçi hocam.Bağlantı telleri bile bakır yerine demir miş.

12 watt üstü genelde ısınıyor ve led lerin en büyük derdi düşmanı ısınması malasef.Birde ısınma arttıkça ışık miktarı azalıyor.
Ampuller de artık kullan at ürünler gibi oldu. Uzun süre dayansa satış azalır :) Yıllar önce aldığımız Polonya malı Philips tasarruflu ampul yıllarca dayanmıştı onun gibisini bir daha bulamadım.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

bende aldım aynı yerden aynı marka ama 1 senede bozuldu.
Şans işimi artık bilmiyorum. Kapalı armatür içinde mi kullanıyordunuz? Bu tür kullanımlarda ampuller çok ısınıyor.

ytigi Çevrimdışı

ytigi 

VIP
4 Nis 2019
435
36
dün bende apartmanda faturayı gördüm bakarken böyle kulağımın arkasından mucukkk sesi geldi :(275tl

Ve faturamız geldiiiiiii :)
448.25 krş elektrik ,hanım "yarın battaniyeleri çıkaralım alo" dedi :)
Ben de "ne gerek var ,9bin tl maaş alıyorum ,dereceyi yükseltiriz" dedim :rant1
Allah doğal gazı göstermesin efendim :))

ytigi Çevrimdışı

ytigi 

VIP
4 Nis 2019
435
36
Eee,az gelmiş Bursa gibi ilde :)
Doğal gaz ne geldi o zaman :alala , bizim doğalgaz ile beraber 482 geldi ,klima ile ısınıyoruz :)
balıkesir ama evde Bi tv çalışıyor bide buzdolabı doğalgaz 552 geldi onu görünceye aklımda şu simge canlandı ?

Eee,az gelmiş Bursa gibi ilde :)
Doğalgaz la beraber 478 tl ,klima ile ısınıyoruz :ok

EK:
478 miş ,hanım nasıl hesaplıyorsun dedi :)
trt payını unutmayın sayın teraspy teraspy

balıkesir ama evde Bi tv çalışıyor bide buzdolabı doğalgaz 552 geldi onu görünceye aklımda şu simge canlandı ?

trt payını unutmayın sayın teraspy teraspy

bir projem daha var ama busefer beni öldürürler ? sıkışan gazlar ısınır efendim

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt