2021 Elektrik Faturası

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Üç zamanlı tarife kullanmıyorum , birim fiyatı gündüz , puant , gece hepsinde aynı.
edirne de 0.76 kuruş kw/saat , sizde sanırsam 0.77 kw /saat . aralık ayında hesaplamıştım 0.72 kuruştu.

evsel kullanım için sabit hesap basit , buzdolabı,tv , aydınlatma zaten günlük ortalama 3 kw yakıyor. Bunun üstüne saç kurutma, ekmek kızartma mak. ,çamaşır , bulaşık mak. kullanımı , ee birde kombi pompası hele birde elektrik ile ısınma yaplıyorsa siz düşünün . 1000 watt elektrik için 0.76 kuruş gerçekten çok pahalı.Nasıl bir mantık kafa anlamıyorum Elektrik su Doğalgaz temel ihtiyaç iken bu denli pahalılık kim ne derse desin geri kalmışlıktır.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Termosifonu kapattım. Hidroforu kapattım.
Nacizane termosifon yerine ani su ısıtıcısı tavsiye ederim hocam.Birçok arkadaşıma tavsiye ettim faturaları belirgin şekilde düştü.Termosifonlar genelde berberler ,mutfaklar gibi yoğun kullanım bilhassa ticari amaçlı yerler için mantıklı.Evde kullanmadığınız halde su Boşu boşuna sıcak tutuluyor , özellikle ılıman olmayan bölgelerde aşırı tüketime sebep oluyor.

ani su ısıtıcısını direk termosifon yerine montaj edebilirsiniz.Herkes sadece tek duş başlığı ile kullanım zorunlu sanıyor ama berberlerde bile tesisat ile 4 koltuğa bağlıyorlar.Kullanımda belki termosifon kadar sıcak su elde edilmez ama konfor ve tüketim açısından büyük fayda sağlar size.

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Geçen ay 152 lira gibi bir fatura gelmişti. Buzdolabı ve dondurucuyu -18'e düşürdüm. Eskisi gibi ütü de yapmıyoruz, fırın da çok çalışmıyor, ampuller hep led. Ay sonu nasıl bir meblağ gelecek merak ediyorum.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Geçen ay 152 lira gibi bir fatura gelmişti. Buzdolabı ve dondurucuyu -18'e düşürdüm. Eskisi gibi ütü de yapmıyoruz, fırın da çok çalışmıyor, ampuller hep led. Ay sonu nasıl bir meblağ gelecek merak ediyorum.
led ampuller in faydası çok hocam.

en son aspiratör ün akkor ampül leri kesti.

almışken led alayım dedim.8 watt 2 adet aldım.

eşim günde en az 4 saat mutfakta açıyor aspiratörün ışığını.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Nacizane termosifon yerine ani su ısıtıcısı tavsiye ederim hocam.Birçok arkadaşıma tavsiye ettim faturaları belirgin şekilde düştü.Termosifonlar genelde berberler ,mutfaklar gibi yoğun kullanım bilhassa ticari amaçlı yerler için mantıklı.Evde kullanmadığınız halde su Boşu boşuna sıcak tutuluyor , özellikle ılıman olmayan bölgelerde aşırı tüketime sebep oluyor.

ani su ısıtıcısını direk termosifon yerine montaj edebilirsiniz.Herkes sadece tek duş başlığı ile kullanım zorunlu sanıyor ama berberlerde bile tesisat ile 4 koltuğa bağlıyorlar.Kullanımda belki termosifon kadar sıcak su elde edilmez ama konfor ve tüketim açısından büyük fayda sağlar size.
Önceden ani su ısıtıcı kullanıyordum fakat sıcak suyu kullanım olarak memnun değildim. 2 biraz sıcak 3 çok sıcak yok bataryadan ayar yap vs. pek hoşuma gitmiyordu. Ama termosifonda mutfak lavobo banyo lavabolarda sıcak su imkanı güzel bir şey.. Fakat elektrik faturası işi bozuyor bu sefer.. Özellikle kışın.. Yazın sorun değil.. Ani su ısıtıcı yazınızdada haklısınız tabiki.. Bende kışın termosifonu kspatıcam duşa girince açıcam yapacak bir şey yok artık.. Eco modunda bir saat on dakikada ısınıyor. Keşke Rusya gibi elektrik ücretsiz olsaydı bizde de....
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

led ampuller in faydası çok hocam.

en son aspiratör ün akkor ampül leri kesti.

almışken led alayım dedim.8 watt 2 adet aldım.

eşim günde en az 4 saat mutfakta açıyor aspiratörün ışığını.
Aspiratör ampullerini bende led yapmıştım. Bime gelmişti bir ara 14 duy.. 4 watt.. Önceden 40×2 = 80 wattdı... Ev komple led ampul..

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Önceden ani su ısıtıcı kullanıyordum fakat sıcak suyu kullanım olarak memnun değildim. 2 biraz sıcak 3 çok sıcak yok bataryadan ayar yap vs. pek hoşuma gitmiyordu. Ama termosifonda mutfak lavobo banyo lavabolarda sıcak su imkanı güzel bir şey.. Fakat elektrik faturası işi bozuyor bu sefer.. Özellikle kışın.. Yazın sorun değil.. Ani su ısıtıcı yazınızdada haklısınız tabiki.. Bende kışın termosifonu kspatıcam duşa girince açıcam yapacak bir şey yok artık.. Eco modunda bir saat on dakikada ısınıyor. Keşke Rusya gibi elektrik ücretsiz olsaydı bizde de....

ani su ısıtıcılarında kalite çok farkediyor hocam.İhlas pahalı ama 1 numara .Diğerleri hele markası ilk defa duyulanlar çok verimsiz ve tehlikeli.

Dediğim gibi tesisata bağlanınca mutfağa kadar gidiyor su.Tabi bu saatten sonra alın takın diyemem olmuş bir kere.

Rusya da ücretsiz myimiş? İlk defa duydum.

?????

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
ani su ısıtıcılarında kalite çok farkediyor hocam.İhlas pahalı ama 1 numara .Diğerleri hele markası ilk defa duyulanlar çok verimsiz ve tehlikeli.

Dediğim gibi tesisata bağlanınca mutfağa kadar gidiyor su.Tabi bu saatten sonra alın takın diyemem olmuş bir kere.

Rusya da ücretsiz myimiş? İlk defa duydum.

?????
İlk ihlas kullandım gerçekten kaliteli yani su az bile aksa duş alınabiliyordu. Sonra aura oldu galiba.. O bozuldu yerine arzum aldım koca kasalı bir şeydi. O da iyidi ihlas gibi değildi tabiki.. . Birde bunların se debi ayar özelliği olandan vardı. Su ısısı için şiddeti basıncı ayarlıyorsun..
Evet rusyada bedava hatta Azerbaycanda da ya bedava yada çok ucuz ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt