2021 Elektrik Faturası

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Mayıs sonuna kadar bütçe biraz dolar.:)
+ Ocak Mtv ilk taksit Mayıs sonuna kadar emlak vergisi ilk taksit vs vs
emlak vergisi belediyelere kalmıyor mu?

Evi alalı 5 sene oldu, müteahhitte bize söylemeyince beyanda bulunmamışım.1+1 aldık şükür diyelim yapı kullanım belgesi için belediyeye gittim kadın sizin borcunuz var veremem evrak dedi.Dedim ne borcu su faturalarını düzenli ödüyorum zaten otomatik ödeme de dedim.Emlak vergisi borcu dedi.Hesapladı falan 1590 lira çıktı.Ohaa oldum yani ,dedim lüks bir yerde oturmuyoruz rayiç bedelde böyle çıkıyor dedi yıllık 198 liraymış.Neyse peşin ödeme , yapılandırma kanunu falan 1360 a düştü.kredi kartına takdite böldürecem artık.Saçmalık şu ki birine küfür etsem anında beni bulan devlet,ev alıyorum , su aboneliği alıyorum, ıvır zıvırı sigortası falan devlet benim ev aldığınj bilip borçun var öde demiyor faiz işlemesini bekliyor.Digital çağ mış , e-devlet miş hikaye bunu anladım yani.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
emlak vergisi belediyelere kalmıyor mu?

Evi alalı 5 sene oldu, müteahhitte bize söylemeyince beyanda bulunmamışım.1+1 aldık şükür diyelim yapı kullanım belgesi için belediyeye gittim kadın sizin borcunuz var veremem evrak dedi.Dedim ne borcu su faturalarını düzenli ödüyorum zaten otomatik ödeme de dedim.Emlak vergisi borcu dedi.Hesapladı falan 1590 lira çıktı.Ohaa oldum yani ,dedim lüks bir yerde oturmuyoruz rayiç bedelde böyle çıkıyor dedi yıllık 198 liraymış.Neyse peşin ödeme , yapılandırma kanunu falan 1360 a düştü.kredi kartına takdite böldürecem artık.Saçmalık şu ki birine küfür etsem anında beni bulan devlet,ev alıyorum , su aboneliği alıyorum, ıvır zıvırı sigortası falan devlet benim ev aldığınj bilip borçun var öde demiyor faiz işlemesini bekliyor.Digital çağ mış , e-devlet miş hikaye bunu anladım yani.
Evet emlak vergisi belediyelerin belediyeler diğer cep oluyor.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Kesinlikle ledler daha iyi hocam. Koridor hariç bütün odalarda led kullanıyoruz. Geçen yıl ben de aspiratöre Tekfen led aldım.
aynen ama ömür olarak iyi değiller ne yazik ki.Vialight alman markası alman üretim aldım sıcaktan porselen metal alaşımlı soğutucu kısmı çatladı attım çöpe, horoz,cata,market malları, ecolight aldım inanın belirgin bir kalite farkı göremedim.

Sadece vestel in ilk serisi var elimde gerçekten kaliteli ağır soğutma kısmı full porselen.Zaten 7 watt sanırsam ısınmadığı için heralde bir 50 sene çalışır?

taiwan malı ama üreten firma sektör değiştirmiş diye duydum.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
:haha avrupa bizi kıskanıyor. almanya bitti, almanya'daki fabrikaların hepsini türk'ler aldı. türkiye nereden nereye geldi. herkesin evinde buzdolabı var.

biraz a haber izleyin dostler :) :)
Karikatür paylaşımı yasak olduğu için yazayım dedim...

Anne: "Sen sümsük gibi evde otur... Millet iş buluyor, evleniyor, araba alıyor, arsa alıyor, işi gücü yerinde"

Oğlu: "Sen A haber mi seyrediyon"

:coskun

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Kombi kapalı ,bu arada bana ha bire doğalgaz firmasından sms geliyor ' doğalgazınızı kapatmak için artık evden çıkmanıza gerek yok' falan diye,sadece ocakta kullanınca 2 yıldır bana "kapat" diyorlar sanki :hihi
Biz 2 yıldır klima kullanıyoruz ,320 tl geldi geçen ay,(320 elk.+30 Dg=350) ,bu ay ne gelecek bakalım diyeceğim ama ,tabii çoğul "bakalım" yazınca siz de girdiniz devreye sanıyorsanız aldanıyorsunuz,pandemi nedeniyle misafir kabul etmiyoruz :kiskis

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Ekim Kasım Aralık faturaları ortalama 170 ₺ geldi... Önümüzdeki hafta gelecek Ocak ayı faturasını bu konu sayesinde merak etmeye başladım...

İçimden 200 ₺ olsa bari diyorum. ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Ekim Kasım Aralık faturaları ortalama 170 ₺ geldi... Önümüzdeki hafta gelecek Ocak ayı faturasını bu konu sayesinde merak etmeye başladım...

İçimden 200 ₺ olsa bari diyorum. ?
Emekli olununca öyle oluyor veli :)
Hanım "çöp atayım ,geleyim alo" dedi (saat 21 falan) ,bende " cebine 3000 tl koy ,çöpü atmak için" dedim,yüzüme baktı ve ,"aaaaa"yaptı sadece(sokak çıkış yasağı) :)

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
meebbe meebbe, 1 yıl önce Migros'taki indirimden salona Duracell almıştım şimdilik sorun yok. A101'den aldığım 15w ledler de sorun yok. Fakat lavabodaki 9w Osram gidici kıpma yapıyor. İlk çıkan Vestel ampullerden bulamamıştım alanlar çok memnun. Ucuz Philipslerden almıştım bazılarının ışığı zayıfladı.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
meebbe meebbe, 1 yıl önce Migros'taki indirimden salona Duracell almıştım şimdilik sorun yok. A101'den aldığım 15w ledler de sorun yok. Fakat lavabodaki 9w Osram gidici kıpma yapıyor. İlk çıkan Vestel ampullerden bulamamıştım alanlar çok memnun. Ucuz Philipslerden almıştım bazılarının ışığı zayıfladı.
osram dan çoğu kişi şikayetçi hocam.Bağlantı telleri bile bakır yerine demir miş.

12 watt üstü genelde ısınıyor ve led lerin en büyük derdi düşmanı ısınması malasef.Birde ısınma arttıkça ışık miktarı azalıyor.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
bende aldım aynı yerden aynı marka ama 1 senede bozuldu.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt