18 Haziran Hİ-LEVEL 55 UHL 960

M Çevrimdışı

Mrt2020

Yeni Üye
12 Şub 2020
28
57
TV yi yavaş yavaş etkin duruma getiriyorum. Hdmi ile amfiye bağladım. Amfiyi tanıdı ve adını bağlı olduğu Hdmi kaynağına verdi. Ancak sesi bir türlü amfiden alamadım. Bu sefer optik kablo bağlantısı yaptım. Herşey normale döndü. Netflix den 5.1 dolby digital (5.1 kaynaklı olanlar) alınabiliyor. Discovery kanalları da Dolby yayın yapıyor. Görüntü oldukça tatminkarken ses çıkışı da 5.1 olunca eksik kalmadı. Umarım uzun süre sıkıntısız kullanırız.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47
TV yi yavaş yavaş etkin duruma getiriyorum. Hdmi ile amfiye bağladım. Amfiyi tanıdı ve adını bağlı olduğu Hdmi kaynağına verdi. Ancak sesi bir türlü amfiden alamadım. Bu sefer optik kablo bağlantısı yaptım. Herşey normale döndü. Netflix den 5.1 dolby digital (5.1 kaynaklı olanlar) alınabiliyor. Discovery kanalları da Dolby yayın yapıyor. Görüntü oldukça tatminkarken ses çıkışı da 5.1 olunca eksik kalmadı. Umarım uzun süre sıkıntısız kullanırız.
Hdmi üzerinden ses almak için kaynaklar sekmesinden ilgili hdmi ayarını gelişmiş yapmak gerekir. Ses ayarlarında da sayısal çıkış sıkıştırılmış olmalıdır ama optik yaptığınıza göre mesele yok güle güle kullanın

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
G gerenkyok,

teşekkür ederim hocam önerebileceğin bi model var mı acaba marka takıntım yok özellikle maç yayını ve film izlemek için
55 veya 58 Toshiba boyut uygunsa alabilirsiniz, ben 58ul3a63dt modelini incelemiştim video youtubede var. Hattw bu günlerde a101 e 50 inç geldi bak o da çok alındı .
Konunu buyunlugunu bozmamak için gerekirse Televizyon tavsieyesi ana konu başlığı altında devam ediniz

B Çevrimdışı

Becko

Yeni Üye
18 May 2020
30
38
Evet küçük bir detay ile çözüm oldu ☺
Logo için kurulumu Tkgs ile mi yaptınız? Yoksa dahili kanallari mi yüklediniz.
Ben genelde ilk kurulum yaptıktan sonra bazen geliyor bazen kapa aç sonrası kendi geliyor vs
Dünden bu yana sanırım benim üzerimden sizlerin de çabaları ve cevaplarıyla gerek almış olan gerekse almamış olanlara iyi deneyim yaşatmış olduk.
Tkgs üzerinden kurdum gelmedi öyle olunca ilk seferdeki gibi tekrardan standart kurulum üzerinden gittim . Kanal yerlerni düzenledim 1-2 dk sonra otomatikman kendiliğinden logolar yerleşti isimlerin yanına. ??
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bilgisayar üzerinden bir format atar mısın wd diske öyle bir dene yoksa sıkıntı var gibi çünkü yukarıda bir arkadaş takar takmaz çalıştı yazdı aynı marka disk için
Değerli Aragorn Aragorn nefesin kuvvetli sanırım??? . Olmayan görünmeyen şey , ‘takınca ışığı yanıyor mu?’ demen üzerine denemem ile tv’de görünür oldu , çok ilginç oldu ama o konu başlığı da çözüldü.

Bu arada içine bluray uzantılı film de attım çalıştırdı sorunsuz. Mp4-avi-mkv çalışıyor ancak Bluray uzantısına bir de DTS UZANTILI filmim vardı , görüntü akıcı çalışıyor ama ses gelmiyor , bilginize

H Çevrimdışı

Hasancan839

Yeni Üye
16 Haz 2020
3
26
sorun yoktur, led şeritlerin izleri. Sonuçta arkadan öne ışık vuruyor, Malzeme kalitesi de işte burada devreye giriyor dağılım iyi olmayınca led çizgileri parlak kötü şeklinde belirginleşiyor. He bu cihaz dandik demedik bil hakis fiyat performans görüyoruz. Bu gün 12000 TL lik lg bile eleştiri alıyorsa; artık siz düşünün kaliteyi :)
Not; yayın esnasında sorun olmadığı için servis sorun yok diyecektir. Gerçektende yok yani :)

Teşekkürler. Bunu azaltmanın herhangi bir yolu var mıdır peki? Görüntü ayarlarından denemeler yaptım ama bir neticeye varamadım. Başka tondaki renklerde çok sıkıntı yok ama bizim epey tükettiğimiz futbol içeriklerinde çok belli oluyor.

B Çevrimdışı

Becko

Yeni Üye
18 May 2020
30
38
Yalnız bu eski uygulama yenisi çok daha kapsamlı
Apple store üzerindeki uygulama bu şekilde ama
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Sevgili B Becko hdd lerimiz aynı. Bazı noları üretim yerinden kaynaklı olduğunu düşünmekteyim. Şahsi görüşüm tayland üretimde kaliteli bir kablo kullanmamış olmalı. Bence hdd e uygun en kaliteli kabloyu bul ve satın al. Böyle denemen daha iyi olacaktır. Tv ye bağladığında hdd de ışık yanıyor mu?

B burakalp054 bey esas sizin nefesiniz kuvvetli ışık geliyor mu deyince bir bakayım dedim ki , bir baktım düzeldi , çalışıyor?

A Çevrimdışı

Admcayiroglu

Yeni Üye
14 Haz 2020
20
Merhaba değerli forum üyeleri ve yöneticileri;
Bir sorum olacak. Fotoğraftaki gibi bir ses sistemim var ve diğer fotoğraftaki gibi 3lü kabloyla PCye bağlanıyor ve 5+1 ses alabiliyorum. Bu ses sistemini 55UHL960 televizyona bağlamak istiyorum nasıl bağlayabilirim. Her hoparlörden aynı sesi değilde PC deki gibi 5+1 ses istiyorum. Bu mümkün müdür? Yardımcı olabilir misiniz ?
437C88E2-2E96-4451-88E7-3E28CDDB6A0E.jpg
2B7436AB-14F4-43FB-A5B4-F52162BB8ECF.jpg

A Çevrimdışı

aziris

Aktif Üye
16 Haz 2020
95
50
55 veya 58 Toshiba boyut uygunsa alabilirsiniz, ben 58ul3a63dt modelini incelemiştim video youtubede var. Hattw bu günlerde a101 e 50 inç geldi bak o da çok alındı .
Konunu buyunlugunu bozmamak için gerekirse Televizyon tavsieyesi ana konu başlığı altında devam ediniz
Sevgili hocalar Adem abinin videoda anlattığı gibi modlama için tüm yönergeleri yaptım fakat tv aynı bu modele modlama yapilmiyormu

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Sevgili hocalar Adem abinin videoda anlattığı gibi modlama için tüm yönergeleri yaptım fakat tv aynı bu modele modlama yapilmiyormu
Modlama konusunda bilgim yok talimatları doğru uyguladiginiza emin olun , gerekirse fişi çıkarıp takın. Olmassa modlama konusunda destek alınız

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhaba değerli forum üyeleri ve yöneticileri;
Bir sorum olacak. Fotoğraftaki gibi bir ses sistemim var ve diğer fotoğraftaki gibi 3lü kabloyla PCye bağlanıyor ve 5+1 ses alabiliyorum. Bu ses sistemini 55UHL960 televizyona bağlamak istiyorum nasıl bağlayabilirim. Her hoparlörden aynı sesi değilde PC deki gibi 5+1 ses istiyorum. Bu mümkün müdür? Yardımcı olabilir misiniz ?
437C88E2-2E96-4451-88E7-3E28CDDB6A0E.jpg
2B7436AB-14F4-43FB-A5B4-F52162BB8ECF.jpg
TV de kulaklık çıkışı vardır 3 lu kablo olmaz

Geri
Üst Alt