18 Haziran Hİ-LEVEL 55 UHL 960

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47
Dünden bu yana sanırım benim üzerimden sizlerin de çabaları ve cevaplarıyla gerek almış olan gerekse almamış olanlara iyi deneyim yaşatmış olduk.
Tkgs üzerinden kurdum gelmedi öyle olunca ilk seferdeki gibi tekrardan standart kurulum üzerinden gittim . Kanal yerlerni düzenledim 1-2 dk sonra otomatikman kendiliğinden logolar yerleşti isimlerin yanına. ??
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Değerli Aragorn Aragorn nefesin kuvvetli sanırım??? . Olmayan görünmeyen şey , ‘takınca ışığı yanıyor mu?’ demen üzerine denemem ile tv’de görünür oldu , çok ilginç oldu ama o konu başlığı da çözüldü.

Bu arada içine bluray uzantılı film de attım çalıştırdı sorunsuz. Mp4-avi-mkv çalışıyor ancak Bluray uzantısına bir de DTS UZANTILI filmim vardı , görüntü akıcı çalışıyor ama ses gelmiyor , bilginize
Işığı yanıyor mı diyen ben değildim ama düzeldiğine sevindim güle güle kullan

B Çevrimdışı

Becko

Yeni Üye
18 May 2020
30
38
Işığı yanıyor mı diyen ben değildim ama düzeldiğine sevindim güle güle kullan

Aynen Aragorn Aragorn ışığın yanıp yanmadığını soran siz değildiniz ama fotmat tarafı ve özellikleri kısmıyla ilgilendiniz. Teşekkürler

Işık konusunda B burakalp054 bey ile yola çıkarak sorunun sürpriz bir şekilde Hi-Level tv’mde WD HDD’nin görünmeye başladığını müjdeledim.

Fakat enteresanlıklar devam ediyor . WD HDD halen daha LG Tv’mde görünmüyor . ‘Usb cihazı sorunu - Cihazı denetleyin ‘ ibaresi çıkıyor .
F fikoloji Aragorn Aragorn teraspy teraspy bu işe bir çözüm bulamadım. Hi-level tv de usb port 3.0 yok diyoruz , 2 adet 2.0 özellikli 50V DC 500mA’lik usb portun 2 sinde de sorunsuz çalışırken (seagte’in 2 tv’de de çalışmasından dolayı mantık kuraraktan) Lg bir led tv’nin 2 usb portunun da en azından Hi-level bir tv ile aynı özelliklerde olabileceğini tahminliyorum ama çalıştıramıyorum .

Buradan çıkması gereken sonuç Lg’deki mA değerinin Hi-level’dekilere göre daha düşük olabileceği falan mıdır?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Aynen Aragorn Aragorn ışığın yanıp yanmadığını soran siz değildiniz ama fotmat tarafı ve özellikleri kısmıyla ilgilendiniz. Teşekkürler

Işık konusunda B burakalp054 bey ile yola çıkarak sorunun sürpriz bir şekilde Hi-Level tv’mde WD HDD’nin görünmeye başladığını müjdeledim.

Fakat enteresanlıklar devam ediyor . WD HDD halen daha LG Tv’mde görünmüyor . ‘Usb cihazı sorunu - Cihazı denetleyin ‘ ibaresi çıkıyor .
F fikoloji Aragorn Aragorn teraspy teraspy bu işe bir çözüm bulamadım. Hi-level tv de usb port 3.0 yok diyoruz , 2 adet 2.0 özellikli 50V DC 500mA’lik usb portun 2 sinde de sorunsuz çalışırken (seagte’in 2 tv’de de çalışmasından dolayı mantık kuraraktan) Lg bir led tv’nin 2 usb portunun da en azından Hi-level bir tv ile aynı özelliklerde olabileceğini tahminliyorum ama çalıştıramıyorum .

Buradan çıkması gereken sonuç Lg’deki mA değerinin Hi-level’dekilere göre daha düşük olabileceği falan mıdır?
Destek sorunu da olabir birisi eski TV eski teknoloji mi desek ?

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47

Sanmıyorum öyle bir sorun olacağını, problem gitgide çetrefilli olmaya başladı

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47
Açabilir misiniz konuyu biraz Harici alınması gereken bir şey gerekiyorsa alayım. Çözümü var mı yani bunun
Bu tv üzerinden 5.1 ses almak için ya optik ya da hdmi üzerinden bir bağlantı kurmak gerekir, bunu yolu da kendi amfisi olan bir decoder kullanmak, bunlarla yapılabilir mi inan bilmiyorum ?‍♂️

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,482
65
Kıymetli açıklamanız için teşekkür ederim , pek beceremem gibi hatta kablonun bir görselini atarsanız daha iyi oturmuş olacak ?

Yalnız bir yanlış anlaşılma var gibi geldi bana . Şöyle yeni aldığım WD hdd her 2 tv de (LG ve HI-LEVEL) görünmüyor , eski olan Seagate hdd her 2 tv de sorunsuz çalışıyor. Yazdığınız ilk cümleden sanki ‘yeni hdd’nin hi-levelde çalışıp lg de çalışmadığını anladığınız’ kanısına vardım . Yanlış mı anlaşılma var?
Alttaki 2 görsel 10 senelik LG tv görselime ait . Yaşı itibariyle usb özelliğinin 2.0’dan fazla olmayacağı belli, siyah renkli usb portlar ama üzerinde ‘...V DC veya ...mA’ değerleri yazılmamış.
Bunlar yeni almış olduğum WD 1 TB - seri no WDBUZG0010BBK-EA HDD’ye ait görseller
FOTO
Bunlarda 10 yaşındaki Seagate 1TB hdd ‘ye ait görseller

79A18550-2FA6-400D-8F47-759339D85FFA.jpg
81E23F19-E90E-4B54-92F1-7B9F1B5BDC8D.jpg

teraspy teraspy F fikoloji TEKNOwest TEKNOWEST Aragorn Aragorn B burakalp054 Şimdi benim bu bilgiler ışığında merak ettiğim hususlar şunlar ?

1-)wd’nin kutusuna giren uç , değişik tipte bir uç . Bunu sizlerin teraspy teraspy F fikoloji Aragorn Aragorn bahsettiğiniz gibi erkekli dişili yeni bir ‘Y’kablo haline getirmek için wd nin ilginç uçlu orjinal kablosunu kesip biçip yeni bir modifikasyona mı tabi
Elindeki WD orjinal kablo kesilmeyecek ,uzatma dediğimiz ,bir tarafı dişi bir tarafı erkek kablonun erkek kısmı kesilecek ,orjinal kablo kalacak.
10 yıllık seagete disk zaten adaptörle çalışıyor sanırım,aynısından bende de var çünkü :) ,12v adaptörle çalışıyor bendeki,ona Y kabloya gerek olmaz ,çünkü dediğim gibi adaptör veriyor gücü zaten, ama WD'de adaptör yok,gerçi sorunu çözmüşün sanırım ama adaptör olmadıpından WDye Y kablo gerekiyor(du).
Sorunun cevabı "evet ,bir tvde çalışıyor diğerinde çalışmıyor" şeklindeydi anladığım ,ama ben zaten çalışana göre değil de çalışmayan tvye göre cevap vermiştim ,onun için de "bir tarafı dişi bir tarafı erkek usb kablo" demiştim ki orjinal kablo elinde sağlam dursun diyeydi :)
Aslında ismi "usb uzatma kablosu"dur.

K Çevrimdışı

kralkarga

Aktif Üye
9 May 2018
75
39
arkadaşlar a101'in sitesindeki tv bu konuda konuşulan tv midir? önceki mesajlarda yanlış ilan olduğu yazılmıştı sanki, emin olamadığım için sipariş veremedim.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
arkadaşlar a101'in sitesindeki tv bu konuda konuşulan tv midir? önceki mesajlarda yanlış ilan olduğu yazılmıştı sanki, emin olamadığım için sipariş veremedim.

Evet bu ürünün link ilan açıklaması hdmı açıklama kısmı yanlış yazılmış sadece alırsanız bu ürün gelecek sıkıntı yok 55UHL960 doğru satın alabilirsiniz :ok

Geri
Üst Alt